Şimdi Ara

KABLONET [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
56.515
Cevap
322
Favori
2.922.187
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 6 sa. önce
  • Cevaplayan Üyeler 5805
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 255
  • Ortalama Mesaj Aralığı 2 saat 18 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 4
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 143
  • Favoriye Eklediklerim 323
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • kerem (1894 mesaj) MC.CYBER_ (806 mesaj) Kafkaslı57 (767 mesaj) sametykcll (675 mesaj) engin_er_26 (663 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (16549 mesaj) Mobil (7162 mesaj) Tablet (1516 mesaj) Mini (1621 mesaj) Uygulama (1525 mesaj)
  • @
36 oy
Öne Çıkar
Giriş
    3273 Mesaj

30 dk da bir int kesiliyor ya nalet olsun sözleşme bitse degiştircem artık.kaç yıl oldu halen tekel netmaster kullanıyoruz sankı dunyada başka modem yok

|
    |
    mnihatgokcek kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Uzaklaştırılmış 19 gün cezanın, 18 gün 7 saat 49 dakika kadarı kaldı.
    quote:

Orijinalden alıntı: Senseight

Dns sorunu nedir?

google dns lrıne gırılemedı bır sure. kafalarına goe bant genıslıklerını kısıp artırıyorlar. ama bugun ıcın sorun yasamadım. anlasılır olması acısından soyle soyleyım bazı kapılar ya hıc aclmıyor ya da aralık bırakılıyor dıyelım. 5 kısı gecen kapıdan 1 kısı anca gecebılıyoruz bızde

|
    |
  • Yüzbaşı
    773 Mesaj

Buraya yazdıktan sonra bant genişliği limitinin kaldırılması da iyiymiş, rica etsem akıllı sınırsızları da yok eder misiniz? 7/24 100Mbit alsak?

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/aa/e9/af/aae9af10c57f287a8959ff558835f411.png&t=0&width=480&text=1

Edit: hala tamamen iptal edilmemiş bant genişliği limiti.

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/59/e1/f9/59e1f9b0ecb2e4f198851a004879a9d5.png&t=0&width=480&text=1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mnihatgokcek -- 19 Kasım 2020; 12:32:1 >
    |
    |
  • Binbaşı
    1019 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: diyar_21

2 yil once kota sınır kalkiyor dediler, yine kotali vs paketler var turksatta, bunlarin yilbasinda kaldirilmasi lazim.

Kimin umrunda ki hocam adamlarında umrunda değil ki ne denetleyen var ne hesap soracak biri

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yarbay
    5594 Mesaj

Haklisiniz cok dogru...

|
    |
    Shonen Jump kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    3514 Mesaj

Yine gitti bende. DNS sorunu yine

|
    |
  • Yarbay
    2245 Mesaj
    Lanet olsun yine gitti. Ağız tadıyla maç yapamadık türkiye'de yaşamak böyle bir şey işte evde bile stres oluyorsun. Anasını s...lerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kralYD -- 19 Kasım 2020; 19:52:0 >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    461 Mesaj
    Bende de ilk defa şimdi gitti. Ne yapıyor bu adamlar? Konum adana.

|
    |
  • Yarbay
    4577 Mesaj

dns yi

8.8.8.8

8.8.4.4 yapın düzeliyor

|
    |
  • Yarbay
    3514 Mesaj

Düzeldi. Bu sefer daha kısa sürdü düne göre.

|
    |
  • Yüzbaşı
    786 Mesaj

Modemden değiştirdim direk bu sefer dns'i. Birdaha yapmaz herhalde

|
    |
  • Teğmen
    210 Mesaj

Son üç gündür DNS kaynaklı yaşanan kesintilerden Next Dns kullandığım için hiç etkilenmedim. Next Dns'yi yaklaşık 2 haftadır kullanıyorum, bu bugüne kadar niye kullanmamışım diye kendime kızıyorum. Router arayüzünden DNS'yi yapılandırdım ve evde internete bağladığım tüm cihazlarda artık web sayfalarında reklam görmüyorum. Bu reklam engellemeyi bazı tarayıcı eklentilerinin yaptığı gibi sayfaların içine ederek yapmıyor. Gezdiğim sitelerin tüm özelliklerini sıkıntısız kullanırken sadece reklamları engelliyor. DNS bazlı yapılan hız testlerinde de zirvede. Herkese tavsiye ederim.

https://nextdns.io/

Yukarıdaki bağlantıdan Try now diyerek ip'nizi bağlayın ve modem arayüzünden DNS sunucunuz değiştirin. Kayıt olursanız kendinize özel site engellemeleri de yapabiliyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Uçan Tosbağa Yoshi -- 19 Kasım 2020; 22:39:44 >

• Binbaşı
    1794 Mesaj

Arkadaşlar iyi akşamlar, ben iki gün önceye kadar Ubee kiralık modemini kullanıyordum kablonet'in. Modem bozuldu infinity 401 getirdiler. Ubee modemde modem arayüzünden 3 tane istediğim dnsyi belirleyip uygula dedikten sonra o dnsler aktif oluyordu ve arayüzde gözüküyordu fakat sanırsam 401'de bu ayarı yapıyorum uygula dememe rağmen ayar geçerli olmuyor tekrar uygulaya basıyorum reset atıyor ama yine uygulamıyor. Çözüm yolu bulan var mı? Smart TV'de web reklamlarını engellemek için deniyorum, nedense dns bölümünü bulamadım TV'de.

|
    |
  • Yarbay
    5215 Mesaj

Bu bant genişliği testine nereden bakıyorsunuz ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    13358 Mesaj
    Akıllı sınırsız kalkmayacak gibi

|
    |
  • Yüzbaşı
    337 Mesaj
    Netmaster cbw-383z4 uydunet modemim var. Her 2 saatte bir kablosuz bağlantı kopuyor. Çok sıkıldım son1 senedir. Yüzlerce yorum okudum ama yok mu bu sorunun çözümü. Yeni router yada modem önerisi olan f/p önerisi olan var mı?

• Yarbay
    13682 Mesaj

Modem talebinde bulun hocam

|
    |
    trmp kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    337 Mesaj

uydunetten yeni modem mi diyorsunuz? Benim modem 7-8 senelik yenisini kiralama modeli olabilir.?

Peki hangi modemi veriyolar ve nasıl modem?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trmp -- 20 Kasım 2020; 14:29:36 >
  • Yarbay
    5594 Mesaj

aynısının laciverti bi fark yok.

|
    |
    trmp kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    337 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: diyar_21

aynısının laciverti bi fark yok.

İşte bir de kiralama işine girip aynı laciverti alacaksak iyice iş çığrından çıkar. Peki çözüm öneriniz var mıdır?

Reklamlar
Pubg mobile uc
Radyo Dinle
Masal Oku
Ko Cuce
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,344
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.