Şimdi Ara

KABLONET [ANA KONU] (2698. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
63.335
Cevap
387
Favori
3.374.548
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 26962697269826992700
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    25 mbps 2020 koşullarında bir çok kişinin tüm internet ihtiyacını sorunsuz sağlıyor, siz extrem bir kullanım yapıyorsanız, tabiki seçim size kalmış, kablo net en hızlı ve en mükemmel iss değil, en iyi f/p iss firmasıdır,

Ayrıca yetersiz dediğiniz 25 mbps de aynı anda 2-3 farklı tv de HD Netflix izlenirken pc de ve tablette çalışırken hiç bir aygıt sorun yaratmıyor, chicagonun göbeğinde 16 mbps internet veriyor kablo firmaları, daha düne kadar 64 kbps sınırsız için 2000 yılında günlerce sıra bekliyorduk, bu kadar yüksek bir hıza nasıl böyle düşük bir hızmış muamelesi yapılıyor anlamıyorum...
  • maaart M kullanıcısına yanıt

O yıllarda insanlar internetten video izlemiyordu bile. Şimdi 1080p bir yayını 25 mbps hız ile maksimum 2 kişi izleyebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Senseight -- 26 Kasım 2020; 0:3:35 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Senseight S kullanıcısına yanıt
    https://help.netflix.com/en/node/306
  • maaart M kullanıcısına yanıt

içerik tüketilen an evin interneti sekte uğrayacaktır online oyun oynanamaz hale gelecektir ping sebebi ile evden çalışılsa upload hızı gülünç olduğu için çamur gibi görüntülü görüşme yapılacaktır.

Genişbant internet hizmeti bir lütuf değil 2020 senesinde hatta yakında gireceğimiz 2021 senesinde insan hakkı olarak görülmesi gerekiyor.

Tüm gün işim nedeniyle İstanbul içerisinde hareket halindeyim Türksat ekipleri bir çok yerde ana yollara 144 lü fiber kablolar sokaklar ve sahalar arasında da 4 lü fiber kablolar döşemekte. Şişli,Maltepe,Ataşehir, Kadıköy de bir çok yerde şahit oldum (fenerbahçe de ekip başı olan görevliye sorduğum zaman sahaları küçültmeye gittiklerini ve evlere de fiber olarak geleceklerini paylaştı) sorumu cevaplayan kişi 2-3 hafta önce çekilen 144 lü fiber kabloyu fiber ek kasetinde bağlantısını yapan ekip içerisinde yer alıyordu)

Bunca yatırım ya Kablonet in özelleştirilmesi için yapılıyor ya da yeni tarifeler ve hızlara hazırlık anlamı taşır kusura bakmayın 25 mbit zorunluluklar haricinde hızlı internet değildir.

• quote:

Orijinalden alıntı: maaart

25 mbps 2020 koşullarında bir çok kişinin tüm internet ihtiyacını sorunsuz sağlıyor, siz extrem bir kullanım yapıyorsanız, tabiki seçim size kalmış, kablo net en hızlı ve en mükemmel iss değil, en iyi f/p iss firmasıdır,

Ayrıca yetersiz dediğiniz 25 mbps de aynı anda 2-3 farklı tv de HD Netflix izlenirken pc de ve tablette çalışırken hiç bir aygıt sorun yaratmıyor, chicagonun göbeğinde 16 mbps internet veriyor kablo firmaları, daha düne kadar 64 kbps sınırsız için 2000 yılında günlerce sıra bekliyorduk, bu kadar yüksek bir hıza nasıl böyle düşük bir hızmış muamelesi yapılıyor anlamıyorum...

Savunduğunuz şeyin farkında mısınız siz? 25 mbit internetin kimin ne ihtiyacını sağladığı beni zerre kadar ilgilendirmiyor, sizi de ilgilendirmemesi gerekiyor. Chicago'nun göbeğinde kimin ne aldığının ilgilendirmemesi gerektiği gibi... Siz bu firmaya 100 mbit internet için para ödüyorsunuz. İnternet kullanımına en çok ihtiyaç olduğu saatlerde ise parasını ödediğiniz interneti değil, bunun çeyreğini size veriyorlar ve siz de buna yeterli mi diyorsunuz? Tekrar etmeme gerek olmadığını sanıyorum ama, bir hizmet için siz tam para veriyorsunuz ve firma o hizmeti en çok kullandığınız vakitlerde size çeyrek hizmet vererek sizden tam para alıyor. O halde biz niye AKK, AKN kalksın diye bir tarafımızı yırttık? O da aynı şeydi. Birçok kişi için makul sayılabilecek, hatta birçok kişinin halen dünya para ödeyerek aldığı hızlara düşüyordu hızımız.

25 mbit üstü bir kullanım, 2020 yılında extrem falan değildir. Şu zihniyeti bırakın artık. İşin parasını ödediğim hizmeti almak istemesini de geçtim, neden bununla yetineyim yahu? 2020 yılında artık çok daha iyisini çok daha uyguna verebilecek durumdayken 25 mbit gibi gayet standart bir hızla neden yetineyim? Onunla yetinecek durumda olsam zaten gidip 25 mbit'lik bir paket alırım. Günün en aktif saatlerinde, parasını ödediğim hizmetin çeyreğini veriyor bana ve birileri de çıkıp bu senin neyine yetmiyor diyor. Böyle bir saçmalık olabilir mi? Belki hiçbir şekilde kullanmayacağım bile. Kime ne yahu? Konu bana neyin yetip yetmediği, ne istediğim değil ki. Uygulanan bu politikanın saçmalığı. Bunu savunmak ise daha büyük bir saçmalıktır. AKN hiç kalkmasaymış o halde. En aktif kullandığı saatte 25 yeterli, daha fazlasına gerek yok diyen adamın günün diğer saatlerinde zaten hiç ihtiyacı yoktur fazlasına.

Bu arada 25 mbit ile aynı anda Netflix, download, ofis işi ve bulut senkronu ve oyun oynayın bakalım. Bu kadar şeye de gerek yok. Bir şey indirirken Youtube, Twitch, Netflix vs. açın da 144p dışında izlensin o video. 1000 ms altında oyun oynansın mesela. Aktif bir bulut senkronu kullanılsın. 2020 yılında 25 mbit'in ne kadar da iyi bir hız olduğu üstelik 100 mbit için para ödenen bir hizmet karşılığında alınan 25mbit'in ne kadar iyi olduğu savunuluyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kraven -- 26 Kasım 2020; 0:25:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: takara34

• kablonet yöneticisi olduğum apartmana gelip kutusunu taktı. takarken hiçbirşekilde izin vs almadı.
    • kutunun elektrik ihtiyacını apartmanın elektrik sayacına bağlamışlar
    • ben neden kullanmadığım hizmetten kaynaklanan elektrik bedelini tüm komşulara yansıtıyım?
    • iki kez müsteri hizmetlerini arayıp kayıt açtırdım gelin sökün kutunuzu diye. yada cihazın elektrik ücretini yıllık aylık vs verin dedim. öyle bişey yok dediler bende sökün o zaman dedim. s.kine takan olmadı 10-15 gün geçti.
    • şimdi ben bu kutuyu söker çöpün yanına koyarım usta...

way anasını cimrilikte çağır açmışın kardeşim. Elektirik sigortası vardır. Veya bağlantısını kes kimse kullanmıyorsa, alet dursun ne zararı var sana, yanından geçerken kablonet kutusuna kafan mı çarptı. Kablonet kutusuna gelene kadar ödediğin vergilere odaklansan şimdi bunları tartışmazdık bile :=)

• Bugün bilgi almak için 2 yıldır abonesi olduğum kablonet müşteri hizmetlerini aradım adamın telefonda bir uyumadığı kaldı bir şey soruyorum ağzını yaya yaya 2 saatte söylüyor. Sanki müşteri değilim de öylesine aramışım cidden sinirim tepeme çıktı yani müşteri memnuniyeti bitmiş bunlarda. Devlet dairesi gibi olmuşlar gelirse ekime gelmezse s.kime tarzında.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kraven

Savunduğunuz şeyin farkında mısınız siz? 25 mbit internetin kimin ne ihtiyacını sağladığı beni zerre kadar ilgilendirmiyor, sizi de ilgilendirmemesi gerekiyor. Chicago'nun göbeğinde kimin ne aldığının ilgilendirmemesi gerektiği gibi... Siz bu firmaya 100 mbit internet için para ödüyorsunuz. İnternet kullanımına en çok ihtiyaç olduğu saatlerde ise parasını ödediğiniz interneti değil, bunun çeyreğini size veriyorlar ve siz de buna yeterli mi diyorsunuz? Tekrar etmeme gerek olmadığını sanıyorum ama, bir hizmet için siz tam para veriyorsunuz ve firma o hizmeti en çok kullandığınız vakitlerde size çeyrek hizmet vererek sizden tam para alıyor. O halde biz niye AKK, AKN kalksın diye bir tarafımızı yırttık? O da aynı şeydi. Birçok kişi için makul sayılabilecek, hatta birçok kişinin halen dünya para ödeyerek aldığı hızlara düşüyordu hızımız.

25 mbit üstü bir kullanım, 2020 yılında extrem falan değildir. Şu zihniyeti bırakın artık. İşin parasını ödediğim hizmeti almak istemesini de geçtim, neden bununla yetineyim yahu? 2020 yılında artık çok daha iyisini çok daha uyguna verebilecek durumdayken 25 mbit gibi gayet standart bir hızla neden yetineyim? Onunla yetinecek durumda olsam zaten gidip 25 mbit'lik bir paket alırım. Günün en aktif saatlerinde, parasını ödediğim hizmetin çeyreğini veriyor bana ve birileri de çıkıp bu senin neyine yetmiyor diyor. Böyle bir saçmalık olabilir mi? Belki hiçbir şekilde kullanmayacağım bile. Kime ne yahu? Konu bana neyin yetip yetmediği, ne istediğim değil ki. Uygulanan bu politikanın saçmalığı. Bunu savunmak ise daha büyük bir saçmalıktır. AKN hiç kalkmasaymış o halde. En aktif kullandığı saatte 25 yeterli, daha fazlasına gerek yok diyen adamın günün diğer saatlerinde zaten hiç ihtiyacı yoktur fazlasına.

Bu arada 25 mbit ile aynı anda Netflix, download, ofis işi ve bulut senkronu ve oyun oynayın bakalım. Bu kadar şeye de gerek yok. Bir şey indirirken Youtube, Twitch, Netflix vs. açın da 144p dışında izlensin o video. 1000 ms altında oyun oynansın mesela. Aktif bir bulut senkronu kullanılsın. 2020 yılında 25 mbit'in ne kadar da iyi bir hız olduğu üstelik 100 mbit için para ödenen bir hizmet karşılığında alınan 25mbit'in ne kadar iyi olduğu savunuluyor...

Alıntıları Göster

Kesinlikle katılıyorum, 19-00 saatleri arasında resmen felç internet. Bulut senkronizasyonları, dediğiniz gibi youtube netflix bile bazen tekliyor. Veri indirmesinden bahsetmiyorum bile kendi kendime "dur saat 00.00ı geçsin " diyorum 2020(neredeyse 2021) yılında. Ayıptır yazıktır günahtır.

• quote:

Orijinalden alıntı: maaart

miletin evinde 8k tv var sen 25 mbit diyorsun. Kendi yaşadığın ortamdan çık biraz gözünü aç.

Netflix artık 4K Dolby Vision HDR Dolby Atmos yayın yapıyor. Youtube 4k HDR videolar çok tüketiyor. Benim gibi adamlara uzak çekimleri 1080p izle demek 1080p ekrana sahip insana 240p izle demek gibi bir şey. Biri size gelse 25 mbit çokmuş sana 4 mbit her işini yeter dese dönüp evindeki ekipmana bakınca şunu demeyecek misin ben bu tv monitörü niye aldım.

Bizim ülkede niye şu var arkadaşlar. Niye herkes 100 mbit kullanmak yerine niye 25 mbit kullansın diyorsunuz. Ben hepimizin min 100 10 kullanmasını istiyorum. Bakış acısını değiştirmeniz lazım.

25 mbit tek kişi için sorun etmeye bilir. Ama iki kişi için sorun. 25 mbit tüketildiği zaman tam hız oyun ping kablonet 300 görür. şimdi soruyorum. Adam RTX 3080 almış ping 300 se bu adam demez mi yapacağınız işi öpeyim. Korana var insanlara çıkmayın deniyor. Bu insanlar evde ne yapacak. Ne ile vakit geçirecek.

Bu düşünce yapısı beni çok rahatsız ediyor. Sesimiz çıkmayan her şeye he diyen insanlara dönüşüyoruz giderek.

Benden daha iyi interneti olan insanlara baktığımda benimde iyi olsun istiyorum. Onlarınki yavaş olsun istemiyorum. Hatta bana 100 10 işimi görür onlarınki 500 olsun ama bana şu sistemi kaldıracak interneti almak istiyorum.

50 mbit internet bile artık evde yetmediği zamanlar oluyor. 3 kişi kullandığı zaman. 2 netflix 1 youtube yetmiyor. Donma oluyor. Min 50 mbit artık bunu kabul etmeniz lazım. 100 de kafamız rahat eder. Tek kişinin kullanacağı internet 25 arkadaşlar.

Tepkinizi tarzınızı koyun sesiz kalmayın. Koyun olmayın.

Her şeye he dersek. Yarın bir gün internetinizi elinizden gider iran gibi ethernet kullanırız. Bu varsayım. Olmayacak bir şey değil önünde iran gibi örneği var.

Beni kızdıran ne biliyor musun kablonet müşteri hizmetlerini arıyorum. İnternetimi ben seçemiyorum müşteri hizmetleri karar veriyor. O insan benden daha iyi biliyor. Sınırsız internet istiyorum diyorum. Akıllı sınırsız verelim diyor. 10 dk telefonda uğraştım sınırsız internetin fiyatını öğrenmek için. Bu sene taahhüt verenler 1 sene sonra 25 mbit yetmiyormuş diyecek. Çoğunuzun kullanımı artacak.

1 tane daha yorum okudum arkadaş kablonet kutusunun yaktığı elektriği düşünüyor. Peki sen 25 mbit indirdiğin güncelleme oyun vs o sıra tükettiğin elektrik israf değil mi. Call of duty warzone oynayanlar bilir her hafta 45 gb güncelleme alıyor oyun. İşten geldin 25 mbit internetin var donwload edemezsin evdeki diğer insanları düşünmek zorundasın. Gece 12 Download actın sabaha kadar pc açık kalacak. Bu işin uzun kullanımda ne devlete yararı var ne bize

• quote:

Orijinalden alıntı: KüfürbazHaydoo

Kesinlikle katılıyorum, 19-00 saatleri arasında resmen felç internet. Bulut senkronizasyonları, dediğiniz gibi youtube netflix bile bazen tekliyor. Veri indirmesinden bahsetmiyorum bile kendi kendime "dur saat 00.00ı geçsin " diyorum 2020(neredeyse 2021) yılında. Ayıptır yazıktır günahtır.

Alıntıları Göster

btk şikayetim.com yazmak lazım tepkinizi gösterin. sınırsız internet tarifeleri istiyoruz diye. Artık bu lüx değil ihtiyaç oldu. Ben artık beklemek istemiyorum. İnternet yavaşlığı problem olmamalı. Kafamız rahat olsun artık. Kafa yormayak şu internete

• Gıbırnet 100 mbps den 3 gün önce netspeed 75 fibere geçtim hiç memnun değilim , geride dönemiyorum 3 ay geçmesi lazımmış kapattırıp kablonet bağlatsammı diyorum.Dairelerin hepsinde fiber telekom kablosu var acaba ben bağlatırsam eski docsis bağlantımı yoksa gpon bağlantımı yaparlar evdeki telekom fiberden, çatıdaki kutunun resmini de ekleyeyim tv olmasada olur benim için
    KABLONET [ANA KONU]

• Arkadaş hiç bir şey yapamıyorsanız bile "cimer" şikayet oluşturun. Devlet kurumu olan bu firmaya ve genel olarak diğer iss' lerin fiyat politikalarını eleştirin.

5 mbps upload dünya standartlarında olmaması gereken bir değer olduğunu söyleyin. Bir şeyler yapın ki farkındalık, farklılık olsun.

Biz tepkimizi koyalım. Sonuç alınır, alınmaz ona bakarız

• Evin içinde fiber varsa niye macera aramaya devam ediyorsun ?

• gerçekten çok boş muhabbet, bin defa dedik adam size tv, internet, telefon hepsini makul fiyata sunuyor, ben tırnak kesecek vakit bulamıyorum adam gelmiş 8k fantezisi yapıyor, zorla satmıyorlar, daha iyisi superonline fiber var, F/P ürünü olarak en iyi firma diyoruz, 100 isteyene 10 senin neyine yetmiyor demiyoruz, kimse zorla kulandırmıyor kablonet, kimsede çok iyi düşük pingli ultra hızlı demiyor, bu kadar 8klar havada uçuşuyorsa F/P olayına bakmayın alın sol den 200 mbps 500 mbps yada kablonun kendi o tarifelerinden bakın rahatınıza.

ayrıca kablonun pazarlama ekibi bu akıllı sınırsızı, 25 mbps diye satıp diğer 19 saat hediye 100 mbps diye sataymış bari, 100 diye aldık 25 e indi fln komik gerçekten, alırken böyle aldınız ürünü zaten, diğer firmalarda zaten 7x24 25 mbps sınırsızıda kolay kolay 80 tl ye alamıyoruz...

• AMC A kullanıcısına yanıt

Fiber olarak tt kullanılmıyorsa çokda bi avantajı yok , gıbırnet 100 kullanıyordum 90 civarı geliyordu ping olarakta pop noktası istanbul olduğu için 10 ms den aşağı düşmüyor kesinlikle , işin aslı oyunda oynamıyorum.Daha iyi olur diye şansımı 155 lira ttnete vermek yerine forumda göreceli iyi denilen netspeed e taşıdım 75 mbps ancak akşamları hız kısıyorlarmış yani testlerde 10 20 arası çıkıyor genel olarakta netflix full hd bile zor oluyor. Tekrardan başka iss lerede taşıyamıyorum 3 ay geçmesi gerekiyormuş iptal edersemde iptal edilip tekrardan portun boşa düşmesi bağlantı 20 25 gün sürecek diye hesapladım bu kadar sürede internetsiz mobil ile geçmez diye düşündüm. Başvuru yaptım sabah yüzgüldürene bağlanınca diğerini kapattıracam en azından ilk ay bedava.

• Ben yıllardır yazıyorum. Bazı insanlar gerçekleri idrak edemiyorlar, Türk Telekom reklamı yaptığımı zannedenler bile vardır ama g**te g*t demesini de bilmek lazım. Sizin de belirttiğiniz gibi bu ülkede internet konusunda Türk Telekom arkadaş, gerisi yalan. Hele bir de TT fiber varsa öpün başınızın üstüne koyun. Ne olursa olsun bilgileriniz konusunda güvenebileceğiniz, 3-5 yıl sonra dükkanı kapatıp kaçmayacak bir ISS.

• @MC.CYBER_ Bir de Modem ve Routerlar üzerinde Gigabit Lan olmasının gereksiz 100 mbit neyinize yetmiyor sanki o kadar hızlı internetiniz var diyenler oluyor, ağzının ortasına kürekle vurası geliyor insanın :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fakasupi -- 26 Kasım 2020; 14:5:32 >
  • diyar_21 kullanıcısına yanıt

Bağlı olduğu santral mesafesine göre değişir.Bağlı olduğu santral bir kaç metre yakında olan bir adsl kullanıcısı daha uzakta olan ftth kullanıcısından düşük ping alabilir.Uzak sunuculara tabii ki İstanbul,Ankara gibi ping süreleri beklenemez zaten fizik kurallarına aykırı ama ortalama 10-20 km olan bir sunucuya 21 ms çok docsis te olsa. Sunucu bilgileri gözükmüyor. Sonuçta kablonet catv modülasyonu üzerinden hizmet veriyor. Superonline ve TT ftth ile kıyaslamamak lazım.

Bu mesajta bir ftth kablonet abonesi test sonucu paylaşmış. Evi santrale 200m uzakta 0 ms ping almış:

https://forum.donanimhaber.com/kablonet-ana-konu--6788284-2614#144420700

• Santa Monica kullanıcısına yanıt

Vay canına, şimdi bu ffth sistemi kurulan bölgelerde bu şekilde kaliteli mi olacak yani internet hattı. Öyleyse iyiymiş, bize de Uydunet fiber geliyor kablo kanalları çekildi binanın önüne kadar ama binaya sistemin ne şekilde bağlanacağını bilmiyorum.

• fakasupi F kullanıcısına yanıt

Altyapıya ve santrale olan mesafeye bağlı.Bolgeden bölgeye bu durum farklılık gösterebilir bu üye şanslı evine 200 metre uzaklıkta bağlı olduğu santral. Santrali geçtim çoğu kişinin eviyle saha dolabı arasındaki mesafe bile daha fazla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Santa Monica -- 26 Kasım 2020; 15:47:18 >
  • 
Sayfa: önceki 26962697269826992700
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.