Şimdi Ara

KABLONET [ANA KONU] (2592. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
63.417
Cevap
385
Favori
3.381.033
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 25902591259225932594
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ataman5

Online oyun oynuyorsanız hiç tavsiye etmem.

Alıntıları Göster
    yok hocam
    single cıyım :)
    ama gfnow kullanmayı da düşünüyorum cyberpunk ın çıkışıyla
    peki 50mbit hızda ne kadarını alabileceğim ortalama olarak
  • quote:

Orijinalden alıntı: poko001

Ben 16 Mbit ADSL'den Kablonet'e geçtim fakat her açıdan memnunum diyemem. Gündüz hız sorunu yok fakat akşam 19-24 arası 20 Mbit Kablonet'in performansı 16 Mbit ADSL'den farklı değil. Kablonet'in yurtdışı ping'leri yüksek bu açıdan ADSL'den bile kötü. Bu bölgede VDSL veya fiber vs. olsaydı Kablonet'i tercih etmezdim.
    anladım
    bilgi için teşekkütler
    ama dediğim gibi fiber sadece kablonet te var ve hali hazırda kablo tv kullandığım için fiyat çok cazibe geliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: ataman5

Online oyun oynuyorsanız hiç tavsiye etmem.

Alıntıları Göster
    Hocam öncelikle kolay gelsin şimdi uzundur yıl ttnet kullanıyordum bugün kablo nete gectim lakin bunların modemi degişik oldugu icin benim modem boşta kaldı bende kısmet ise pazartesi ttneti iptal edecegim benim oda uzakta oldugu icin kablo cektim cihaz olarakta bunu kullanıyorumhttps://tr.gearbest.com/wireless-routers/pp_605932.html şimdi kablo nette bu cihazıda kullana bilirmiyim aynı ttnette oldugu gibi kablosuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spencermila -- 29 Mayıs 2020; 16:26:7 >

• Çarşamba müşteri hizmetlerini aradım, sağladıkları internet hizmeti yüzünden konsoluma oyun indiremiyorum.
    tamam, teknik destek süreci başlatıyoruz dediler.
    perşembe öğlen sistemleri beni aradı, sorununuz halledildi mi diye sordular; hayır dedim.

büyük ihtimalle de çözmeyecekler bu sorunu.

Zorunluluktan kullanıyoruz tüm apartman olarak kablonet'i, tercih eden düşünen varsa hiç bulaşmasın derim.
  • cio35 C kullanıcısına yanıt
    Online giriş üzerinden açılan arıza kaydı sonucuna baktım, aradığım saatte düzelttiklerini belirten bir çözüm içeriği girmişler.

Bir kez daha arıza kaydı girdim, bakalım buna ne diyerek kapatacaklar.
  • Download konusunda memnum olan varmı ? ben türk telekomda 100 mbit kullanırken download yapıyorken cok rahat kullanabiliyordum neti oyunlarda ping sorunuda olmuyordu kabloda ping yapıyor download yapınca ?
  • AMC A kullanıcısına yanıt
    IDM'nin 32 bağlantılı indirme desteği sağ olsun 10 tane indirme aynı anda yapınca teklemeye başlıyor ama olur o kadar, onun dışında sorun yaşamadım ben .
    Bağlantım 100mbit (akıllı olmayan) sınırsız.

KABLONET [ANA KONU]
  • quote:

Orijinalden alıntı: mnihatgokcek

IDM'nin 32 bağlantılı indirme desteği sağ olsun 10 tane indirme aynı anda yapınca teklemeye başlıyor ama olur o kadar, onun dışında sorun yaşamadım ben .
    Bağlantım 100mbit (akıllı olmayan) sınırsız.

Hocam öncelikle kolay gelsin şimdi uzundur yıl ttnet kullanıyordum bugün kablo nete gectim lakin bunların modemi degişik oldugu icin benim modem boşta kaldı bende kısmet ise pazartesi ttneti iptal edecegim benim oda uzakta oldugu icin kablo cektim cihaz olarakta bunu kullanıyorumhttps://tr.gearbest.com/wireless-routers/pp_605932.html şimdi kablo nette bu cihazıda kullana bilirmiyim aynı ttnette oldugu gibi kablosuz

• spencermila S kullanıcısına yanıt
    Kullanabilmeniz gerekiyor, sorun olmamalı.
  • Turkcell Superonline Fiber internet kullanmaktayken Kablo Net akıllı sınırsız 100 MB paketi ile sözleşme yaptım, düşük ping sözü reklamına güvenerek almıştım, online oyun oynayacaklara tavsiye etmiyorum 15 gündür ping sorunu çözmeye çalışıyorum şuana kadar zerre yol alamadık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ByCod3R -- 29 Mayıs 2020; 21:41:34 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • mnihatgokcek M kullanıcısına yanıt
    Allah allah

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugün internetim nedense bi kaç kere koptu yine. Halbuki dün tamir etmişlerdi Genel bi durum sanırım.
    Arkadaşlar ping olayına gelince ben aktif bir şekilde CS:GO oynuyorum fakat pingler hakkında olumlu veya olumsuz bir yorum yapamıyorum çünkü stabil bir pingim yok. Bazen sabit 60 ping ile oynuyorum bazen 95 ile oynuyorum. Her gün değişiyor. Ama packet loss problemi yok. 80-90 ping bile olsa idare ediyor Tamam iyi değil fakat abartıldığı kadar da kötü değil.
  • Online oyunlara bir nebze olsun ilginiz varsa evinizdeki 3G teknolojili iphone 3G erişim noktası sizi daha fazla tatmin edecektir.

Kablonet henüz interneti keşfetmemiş. 6 sene oldu, ping konusunda tek yaptıkları/önerdikleri modem resetlemek. Ping dalgalanması var, yük altında pingler yükseliyor, jitter, bufferbloat diyorum, üst düzey teknik servis yetkilisi ‘Speedtest’ten hız testi yaptınız mı’ diye soruyor. İş bilmeye gerek yok, tanıdıkları almışlar şirkete.

Dünyanın en basiretsiz ülkesinde bile çoktan iflas etmiş olurlardı. Türkiye’de hâlâ para kazanıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Algenthor -- 30 Mayıs 2020; 4:52:54 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ducard kullanıcısına yanıt
    hocam o ping farklı olma durumu hangi sunucuda oynandığına göre değişir. csgoda eu west, eu east, eu north, poland ve spain sunucuları var avrupa için. bende yaklaşık şöyle pingler:

eu east: 45ms
    eu west: 70ms
    poland: 65ms
    eu north: 95ms
    spain: 110ms

ispanya serverina atınca yandın yani. matchmakingde seni hangi servera atarsa artık şansına. ama şunu farkettim, eğer 5 türk lobiden giriyorsanız %80 ihtimalle eu easte atıyor. bu serverda da karşıda 5 türk olma ihtimali yüksek

bu arada oyun başlayınca hangi servera denk geldim öğrenmek istiyorsan konsoldan status yazabilirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yusuf1653 -- 30 Mayıs 2020; 9:25:26 >
  • AMC A kullanıcısına yanıt
    Cfosspeed veya benzeri traffic shaper kullanırsanız HTTP/FTP download'larda düzelir, torrent gibi çoklu bağlantıyla download'larda da yardımcı olur fakat kesin çözüm sağlamayabilir. Download konusunda Kablonet gündüz gayet iyi fakat 19-24 arası hat hızına pek çıkamıyor veya dalgalanıyor. 19-24 arası sanki tekli bağlantılara limit uygulanıyormuş gibi çünkü aynı dosyayı 4-16 bağlantı ile indirdiğimde hat hızına çıkabiliyor. Speedtest'de single connection testlerinde hiç bir zaman hat hızına çıkamıyor ki bu Kablonet'in kesin bir sınırlaması veya sorunu olduğu anlamına geliyor.
  • Iki gundur internetim belli zamanlarda cok yavasliyor hatta uc kere arayip reset attilar ama baska bir sey yapmiyorlar. Bende biraz arastirdim ve hat degerlerimde sikinti olabilecegini dusundum. Sizce asagidaki snr ve tablo degerleri normal midir, uzerine gidip hat degerlerini cozdurmeli miyim?

KABLONET [ANA KONU]
  • berksus kullanıcısına yanıt
    Hat değerlerine değil düzeltilmemiş tablolara bakın, eğer o modem aylardır açık değilse hattınız kesinlikle sorunlu. Düzeltilmemiş tablo hiç olmaması gerekir, düzeltilmiş tablolar ise hat sorunu olduğunu fakat düzeltildiğini belirtir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ByCod3R

Turkcell Superonline Fiber internet kullanmaktayken Kablo Net akıllı sınırsız 100 MB paketi ile sözleşme yaptım, düşük ping sözü reklamına güvenerek almıştım, online oyun oynayacaklara tavsiye etmiyorum 15 gündür ping sorunu çözmeye çalışıyorum şuana kadar zerre yol alamadık.
    6 yıl oldu ping sorunu çözülmeyeli..
  • poko001 P kullanıcısına yanıt
    Modemi dün gece açıp kapatmıştım en son. Şimdi tekrar yeniden başlattım bu sefer tek bir kanalda düzeltilmemiş tablo değeri artmaya başladı. Bir kanalda olması bile sorun oluşturur mu?

KABLONET [ANA KONU]
  • Eski AKN'li bağlantıların yeni ücretleri hakkında bilgisi olan var mı arkadaşlar? Taahhüdü yeni biten arkadaşlar bilgilendirirse seviniriz.
    Malumunuz AKN kaldırılması sonrası fiyatları uçurdular. Taahhüt bitince yeni fiyatlar ne olacak görebileceğimiz bir yer var mı?

quote:

TARİFE BİLGİLERİ
    ANALOG KABLOTV: BIREYSEL 34,99 TL/AY
    KABLONET: 24 MBPS SINIRSIZ 49,99 TL/AY
    KABLOTV: TEMEL YAYIN 24,99 TL/AY
    KABLO WEBTV: TEMEL PAKET 0

Faturada yazanlar böyle, şu anda taahhütlü 47TL ödeniyor cihaz hariç.
  • 
Sayfa: önceki 25902591259225932594
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.