Şimdi Ara

KABLONET [ANA KONU] (1840. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
63.461
Cevap
389
Favori
3.383.851
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18381839184018411842
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İzmir bayrakli suan wifi hizinda azalma ve dalgalanma var ,kablolu da sıkınti yok 48mbit aliyorum fakat 2.4 ghz wifi aginda 2mbite kadar dustu.

Ping sorunu icin ben mail atmistim bir seyler yapmislardi ama olmamisti,sonra kendiliginden ping dustu oyunlarda.ilk baglattigimda cs1.6 da 90ms gorurdum simdi 20-30
  • Geceleri hız dalgalanıyor hergece olmaya başladı nedir şu kablonetden çektiğimiz bitmedi derdi
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcfreakky

İzmir bayrakli suan wifi hizinda azalma ve dalgalanma var ,kablolu da sıkınti yok 48mbit aliyorum fakat 2.4 ghz wifi aginda 2mbite kadar dustu.

Ping sorunu icin ben mail atmistim bir seyler yapmislardi ama olmamisti,sonra kendiliginden ping dustu oyunlarda.ilk baglattigimda cs1.6 da 90ms gorurdum simdi 20-30

Kabloluda sorun yokken wifi hızında azalma oluyorsa wifinin kullandığı kanalı değiştirmeyi deneyebilirsiniz veya farklı router alabilirsiniz. 5ghz kullanan mesela.
  • saat 2 de internet 40 dakika kesildi. acaba cihaz kaldırmıyor mu interneti. docsis 2.0 cbw-700v kullanıyorum artık bıktım son çare cihazı yeniliyeceğim.

şu pingteki dalgalanmaya bakar mısınız oyun filan oynanmıyor.

KABLONET [ANA KONU]
  • Kontrol ediyorum, cihazı (Netmaster CBC-382D1) hala docsis 2.0 olarak görüyor.

Türkiye'de tek marka modem satılıyor, onun da 3-4 modeli var. Buna rağmen sistemleri hatalı tanımlıyor ve defalarca telefon görüşmesine rağmen kolay yoldan düzeltemiyor kimse.

Netmaster alırken ,daha sorunsuz olur diye düşünerek almıştım. Bu durumda Netmaster almanın ne anlamı kalıyor? Böyle uğraşacak olduktan sonra yurtdışından Motorla, Linksys gibi daha iyi markalar alırdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HSeldon -- 15 Ocak 2017; 18:29:25 >
  • Yeni infinity 401 modemden var bende. 24 DS kanalı da bağlı, 24'ünün karşısında da değerler var. Bu değerlerin normali nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: omergorur

Yeni infinity 401 modemden var bende. 24 DS kanalı da bağlı, 24'ünün karşısında da değerler var. Bu değerlerin normali nedir?

her kanal için farklı değerler görmenüz normal, değerlerin sıfıra yakın olması iyidir, ayrıca +6 -6 arası değerler en iyi olarak nitelendirilir -13 +13 gibi değerlere kadar da sorunsuz çalıştığı kabul edilmektedir.

24 kanal bağlı olduğuna göre 50/100 mbit gibi bir tarife kullanıyorsunuz sanırım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaedHrOS

quote:

Orijinalden alıntı: omergorur

Yeni infinity 401 modemden var bende. 24 DS kanalı da bağlı, 24'ünün karşısında da değerler var. Bu değerlerin normali nedir?

her kanal için farklı değerler görmenüz normal, değerlerin sıfıra yakın olması iyidir, ayrıca +6 -6 arası değerler en iyi olarak nitelendirilir -13 +13 gibi değerlere kadar da sorunsuz çalıştığı kabul edilmektedir.

24 kanal bağlı olduğuna göre 50/100 mbit gibi bir tarife kullanıyorsunuz sanırım?

Evet 50mbit.

Son zamanlarda 24 ds ile bağlanıyor ilk zamanlar 8 ds görüyordum.

SNR 37.3 ile 42.5 arasında değişiyor.
    Güç ise -1 ile 5 arasında değişiyor.

Nitro paketi aldım geçen hafta hiç sıkıntı çıkmadı.

Ama perşembeden beri ikindi ve akşam saatleri arasında ping paket kayıpları arttı.

Sinyal değerlerimle ilgili bir sıkıntı var mı? Yoksa bu bölgesel sorun mudur? Gece uyku yok tarifesinde hiç sıkıntı yapmıyor mesela.

• arkadaşlar merhaba benim 25 mbps 75 gb paketim var yeni modem bağladılar fakat telefonum 5ghz olan (a) hattına bağlanmıyor 2.4ghz olan (g) hattına bağlanıyor fakat hız 1 mbps bile zor görüyor nasıl bir ayarlama yapmam lazım telefon a5 2016, laptop wifisi ile de aynı yavaşlık söz konusu ethernet ile bir sıkıntı yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaanazli

arkadaşlar merhaba benim 25 mbps 75 gb paketim var yeni modem bağladılar fakat telefonum 5ghz olan (a) hattına bağlanmıyor 2.4ghz olan (g) hattına bağlanıyor fakat hız 1 mbps bile zor görüyor nasıl bir ayarlama yapmam lazım telefon a5 2016, laptop wifisi ile de aynı yavaşlık söz konusu ethernet ile bir sıkıntı yok.

yeni modemlerde böyle bir sıkıntı var maalesef. 2.4 ghz ile bağlandığın zaman modemle aynı oda da değilsen hız o seviyelere düşüyor. modemi bridge moduna alıp başka bir modemle kullanırsan çözersin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 5shdw0

quote:

Orijinalden alıntı: kaanazli

arkadaşlar merhaba benim 25 mbps 75 gb paketim var yeni modem bağladılar fakat telefonum 5ghz olan (a) hattına bağlanmıyor 2.4ghz olan (g) hattına bağlanıyor fakat hız 1 mbps bile zor görüyor nasıl bir ayarlama yapmam lazım telefon a5 2016, laptop wifisi ile de aynı yavaşlık söz konusu ethernet ile bir sıkıntı yok.

yeni modemlerde böyle bir sıkıntı var maalesef. 2.4 ghz ile bağlandığın zaman modemle aynı oda da değilsen hız o seviyelere düşüyor. modemi bridge moduna alıp başka bir modemle kullanırsan çözersin.

Hocam aynı odada olmamayı geçtim modemin dibinde bile 1 mbps üstüne çıkamıyor

• kaanazli K kullanıcısına yanıt
    Valla ben aynı oda da olursam sorun yok ama yan odaya gidince hız 2-3 civarında AKK takılmış gibi oluyor Bir de telefon 5ghz'e bağlanmıyor derken görmüyor mu yoksa görüyor da bağlanmıyor mu? Benim telefon hiç görmüyor çünkü 5'i. Smart TV görüyor onda sorun yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 5shdw0 -- 16 Ocak 2017; 13:21:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 5shdw0

Valla ben aynı oda da olursam sorun yok ama yan odaya gidince hız 2-3 civarında AKK takılmış gibi oluyor Bir de telefon 5ghz'e bağlanmıyor derken görmüyor mu yoksa görüyor da bağlanmıyor mu? Benim telefon hiç görmüyor çünkü 5'i. Smart TV görüyor onda sorun yok.

Telefon görüyor fakat şifre doğru olmasına rağmen ip adresi alınamadı diyor modemin bu sorunu güncellemeyle falan düzelir mi sizce?
  • kaanazli K kullanıcısına yanıt
    O kadar teknik bilgim yok maalesef :) ama Netmaster Infinity 401 yeni modem konusuna da aynı sorunuz yazmışsınız. Orada NETMASTER adlı kullanıcıyı haberdar edersen daha detaylı birşeyler söyler sana muhtemelen.
  • Yeni modemler de Qos kullanılabiliyor mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar selam

TTnet'in upoad hızları ve kota sorunları nedeniyle Kablonet'e geçmeyi düşünüyorum
    ancak Kablonet'in ping problemleri hakkında farklı fikirler var.

İstanbul Üsküdar civarında oturan ve Kablonet kullanan arkadaşlar var mı?

Ps4 veya Pc üzerinden online oyun oynarken ping sorunu yaşanıyor mu?

Bahsedilen bu sorun kablo sistemiyle mi yoksa kullanılan modemlerle mi ilgili?

Eğer modem kaynaklı ise Netmaster CBW-383ZN Docsis 3.0 modem ile sorun yaşar mıyım?

Kablonet hakkında hiç birşey bilmediğim için balık gibiyim.

Şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Algenthor

Arkadaşlar selam

TTnet'in upoad hızları ve kota sorunları nedeniyle Kablonet'e geçmeyi düşünüyorum

Eğer modem kaynaklı ise Netmaster CBW-383ZN Docsis 3.0 modem ile sorun yaşar mıyım?

Şimdiden teşekkürler.

Üsküdar'da oturuyorum spedteste ping 9 10 arası çıkıyor. Söyledikleri hızı sonuna kadar veriyorlar. Ufak tefek sorunlarında yok değil ama TTNET sorunlarıyla kıyasla devede kulak kalır.

• quote:

Orijinalden alıntı: -ZoRRo-

quote:

Arkadaşlar selam

Şimdiden teşekkürler.

Üsküdar'da oturuyorum spedteste ping 9 10 arası çıkıyor. Söyledikleri hızı sonuna kadar veriyorlar. Ufak tefek sorunlarında yok değil ama TTNET sorunlarıyla kıyasla devede kulak kalır.

Yanıt için çok teşekkürler

Peki online oyunlarda TTnet'e kıyasla lag sorunları yaşadınız mı Kablonet kullanırken?

• quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar selam

Şimdiden teşekkürler.

Peki online oyunlarda TTnet'e kıyasla lag sorunları yaşadınız mı Kablonet kullanırken?

TTNET kullanırken sürekli kopan leş bir interneti var zaten onla kıyas zaten olmazda. ben internetten FIFA filan oynuyorum genel manada bir sıkıntı cikmiyor.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar selam

Şimdiden teşekkürler.

TTNET kullanırken sürekli kopan leş bir interneti var zaten onla kıyas zaten olmazda. ben internetten FIFA filan oynuyorum genel manada bir sıkıntı cikmiyor.

O zaman Kablonet'e geçmek mantıklı görülüyor.

Gerçi taahhütsüz 200 liraya yakın aktivasyon ücreti talep ediyorlar.

BTK açıklaması ve olası yeni kampanya ihtimalleri varken aktivasyon parası verip geçmek de mantıksız bir yandan.

Çok kafa karıştırıcı.

• 
Sayfa: önceki 18381839184018411842
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.