Şimdi Ara

KABLONET [ANA KONU] (1841. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
63.417
Cevap
385
Favori
3.381.026
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18391840184118421843
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bence verin hocam taahhüt bende verdim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu genel arıza kısmı bir kullanıcının ikaz ettiği bişey mi yoksa Türksat mı duyuruyor şurada arıza var diye? Yani teyitli mi?

Türksat kaynaklı olmayan tahmini 10 saat sürecek bir arıza diyor? Arızaya en geç 10 saat sonra mı müdahale edilecek demek?
  • Algenthor kullanıcısına yanıt
    Kablonet mi 200 tl aktivaston aliyor? Tahattuzsuz baglattim 1 ay once 96 lira aldilar aktivasyon

• Yeni tarifelerle (veya yeni tarife olup olmayacağı ) ile ilgili bilgi var mı?
  • istanbul bahçlievler ne kablonet ne kablotv şu an bir bir bağlantı yok tv de çalışmıyor.

modem de bir power ışığı sürekli yeşil yanıyor
    bir de wireless ışığı

diğer sürekli yeşil yanması gereken üç ışığın

biri sürekli mavi yanıyor

diğer mavi yanıp sönüyor

birinde hiç hareket yok hiç yanmıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mcrew -- 17 Ocak 2017; 3:49:43 >
  • mcfreakky M kullanıcısına yanıt
    Kablonet Aktivasyon (96 TL)
    KabloTV Aktivasyon (96 TL)
    Kabloses aktivasyonu talep edilmesi durumunda 24 TL
    numara tahsis ücreti (12 TL)

hepsi 228 TL yapıyor

ama sadece internet bağlatacaksanız 96 TL bağlantı ücreti vermeniz yeterli
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcrew

Kablonet Aktivasyon (96 TL)
    KabloTV Aktivasyon (96 TL)
    Kabloses aktivasyonu talep edilmesi durumunda 24 TL
    numara tahsis ücreti (12 TL)

hepsi 228 TL yapıyor

ama sadece internet bağlatacaksanız 96 TL bağlantı ücreti vermeniz yeterli

Müşteri hizmetlerinden görüştüğüm arkadaş Internet bağlantısı sağlanması için mutlaka KabloTV'nin de alınması gerektiğini söyledi.

Hatta bunun üzerine, madem antenle analog yayın almak zorundayım, bende hazır kutu da var, bari kutuyu kullanabileceğim bir yayın verin dediğimde, onun için de 24 ay KabloTV taahhütü vermem gerektiğini, yoksa sadece bana bir kart uzatmak için 96 lira KabloTV aktivasyon ücreti istediler.

Bu kadar taahhüt delisi olduklarını bilmiyordum, iğreti edice hale getirmişler olayı.

• Şuan 25 mpbs 25-50 gb kotalı ucuz internete abona olmak mantıklı

3 ay sonra 16mpbs sınırsız şeklinde kullanacaksınız

Ben 50mbps 250 gb kotalı ya yaklaşık 96 tl ödüyorum 1,5 ay tahattüt var.

Yeni düzenlemeyi tahmin etsem dediğimi 30-40-50 tl ye alırdım hem işim görülürdü hem de sınırsız

Haziranda çıkan yeni tarifelerde fiyatlar artar muhtemelen

O yüzden şimdi 25 mpbs 25 gb ye tahattüt verilebilir

Veya 100mpbs 100 gb kota olan da iyi 24 e düşüyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4-5 aydır oyun oynamıyordum.4-5 ay önce bi sorun yoktu ama şu 3 gündür oyun oynuyorum ve pinglerde yükselme var.Konya da yaşayıp konya ya 26ms alıyorum.Almanyaya 60 alırken 80 90 a çıktı.yardım edebilirseniz çok sevinirim.uyduneti aradım ama değerlerinin normal olduğunu söylüyor (aradığımda konyaya 100ms alıyordum şuan 26 )
    biraz sert konuştum mail atın dediler.
  • Ya bu docs 3.0 modemlerin çekim gücü bende mi kotu yoksa herkeste böyle mi, modem yanındayken 50 mb aliyorum ama başka bir odadan veya bir üst kattan yarısını bile alamıyorum.

• Algenthor kullanıcısına yanıt
    Sadece internet kampanyası var. Oradaki sözleşmeye bakarsanız 12 ay taahhüt istiyor ve sadece 96 tl kablonet bağlantı ücretinden bahsediyor. Kablotv bağlantısı gerektiğinden söz etmiyordu. Ben size yine bakar söylerim. Şu an mobildeyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mcrew -- 17 Ocak 2017; 22:22:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Algenthor

quote:

Orijinalden alıntı: -ZoRRo-

quote:

Arkadaşlar selam

TTnet'in upoad hızları ve kota sorunları nedeniyle Kablonet'e geçmeyi düşünüyorum
    ancak Kablonet'in ping problemleri hakkında farklı fikirler var.

İstanbul Üsküdar civarında oturan ve Kablonet kullanan arkadaşlar var mı?

Ps4 veya Pc üzerinden online oyun oynarken ping sorunu yaşanıyor mu?

Bahsedilen bu sorun kablo sistemiyle mi yoksa kullanılan modemlerle mi ilgili?

Eğer modem kaynaklı ise Netmaster CBW-383ZN Docsis 3.0 modem ile sorun yaşar mıyım?

Kablonet hakkında hiç birşey bilmediğim için balık gibiyim.

Şimdiden teşekkürler.

Üsküdar'da oturuyorum spedteste ping 9 10 arası çıkıyor. Söyledikleri hızı sonuna kadar veriyorlar. Ufak tefek sorunlarında yok değil ama TTNET sorunlarıyla kıyasla devede kulak kalır.

Yanıt için çok teşekkürler

Peki online oyunlarda TTnet'e kıyasla lag sorunları yaşadınız mı Kablonet kullanırken?

speedtest.net de gördüğünüz ping yurt içi ping hızınızdır gerçek ping hızınızı ölçmek içinhttp://www.pingtest.net/ sayfasını açın ve server olarak Frankfurt seçin çıkan sonuç sizin gerçek ping hızınızdır bu son zamanlardawww.pingtest.net/ de Frankfurt server seçtiğinizde cevap vermiyor fakat yakın server lar cevap veriyor bir engelleme veya başka bir şey olabilir umarım anlaşılmıştır.

• quote:

Orijinalden alıntı: notropil

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: -ZoRRo-

quote:

Arkadaşlar selam

TTnet'in upoad hızları ve kota sorunları nedeniyle Kablonet'e geçmeyi düşünüyorum
    ancak Kablonet'in ping problemleri hakkında farklı fikirler var.

İstanbul Üsküdar civarında oturan ve Kablonet kullanan arkadaşlar var mı?

Ps4 veya Pc üzerinden online oyun oynarken ping sorunu yaşanıyor mu?

Bahsedilen bu sorun kablo sistemiyle mi yoksa kullanılan modemlerle mi ilgili?

Eğer modem kaynaklı ise Netmaster CBW-383ZN Docsis 3.0 modem ile sorun yaşar mıyım?

Kablonet hakkında hiç birşey bilmediğim için balık gibiyim.

Şimdiden teşekkürler.

Üsküdar'da oturuyorum spedteste ping 9 10 arası çıkıyor. Söyledikleri hızı sonuna kadar veriyorlar. Ufak tefek sorunlarında yok değil ama TTNET sorunlarıyla kıyasla devede kulak kalır.

Yanıt için çok teşekkürler

Peki online oyunlarda TTnet'e kıyasla lag sorunları yaşadınız mı Kablonet kullanırken?

speedtest.net de gördüğünüz ping yurt içi ping hızınızdır gerçek ping hızınızı ölçmek içinhttp://www.pingtest.net/ sayfasını açın ve server olarak Frankfurt seçin çıkan sonuç sizin gerçek ping hızınızdır bu son zamanlardawww.pingtest.net/ de Frankfurt server seçtiğinizde cevap vermiyor fakat yakın server lar cevap veriyor bir engelleme veya başka bir şey olabilir umarım anlaşılmıştır.

Henüz Kablonet'e geçmediğim için bunu ben yapamıyorum,

aslında yukarıda yazdığım gibi Üsküdar civarında Kablo'net kullanan arkadaşlar bu test sonuçlarını paylaşsa daha rahat karar verebilirdim.

ama neredeyse kapalı kutu olan bir konu varken 12 aylık taahhüt verip perişan olmak da istemiyorum.

• Arkadaşlar taahhütüm bitiyor kablonete geçmeyi düşünüyorum. Kopma, ping girme gibi sorunlarla karşılaşırmıyım.Ankarada oturuyorum. Birde mayısda gelecek akk düzenlemesine dahil olurmuyum yoksa mayıs ayındamı geçmem gerekiyor?
  • beyler CBW-383Z4 ile CBW-383ZN arasında çok fark var mı? ikisinden birini alacağım ikinci elden, fiyatlarında 30-40 tl oynuyor. 383ZN nin antensiz oluşu biraz tereddüt yarattı bende. kullananlar yorum yapabilir mi?
  • netstat kullanıcısına yanıt
    Sayın netstat,
    CBW-383ZN modemin iki adet 5 dBi kazançlı dahili anteni bulunmaktadır.

Bilgilerinize,
  • GentlemanEngineer kullanıcısına yanıt
    Değerli Kullanıcımız,
    Konu ile ilgili olarak Destek Hattımız ile görüşürseniz arkadaşlarımız sorunun çözümü için yardımcı olacaklardır.
    Netmaster Destek Hattı (216 - 366 66 96 / destek@netmaster.com.tr) hergün 08:00-22:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Saygılarımızla,
  • Kablonete geçeceğim fakat 2 tarife arasında kaldım. Yardımcı olursanız sevinirim.

1. Tarife:http://www.kablonet.net/kampanya/konusturan-maksimum-keyifli (25mbit / 150gb kota)(54,99)
    2.Tarife:http://www.kablonet.net/kampanya/maksimum-keyifli (25mbit / 150gb kota)(56,99)

Aralarındaki fark ise anladığım kadarıyla 1de telefon var 2de yok. Fakat 1. seçenek daha ucuz. Bunun sebebi nedir? (Herhangi bir sabit ücret yok diye biliyorum telefon için)

1. secenekte söyle bir ibare var "Müşteri aktivasyon istemesi durumunda 24TL". Yani bu kampanyadan yararlanıp telefon istememe gibi bir durum söz konusu mudur?

• Arkadaşlar Şişli Kuştepe Civarında Kablonet kullanan varmı varsa cs go dota lol gibi oyunlarda kaçping aldığını yazabilirlermi ona göre Vdsl yada kablonet alıcamda şimdiden teşekkürler
  • Aktivasyon istemesi halinde dediği ev telefonunu çalışır halde istemesi demek oluyor. O da modemin arkasına kablo takmak anlamına geliyor :) Sana telefon numarası tahsisini zaten yapıyor. İstemezsen kullanmazsın. Ama sakın aktivasyon istiyorum deme. Sadece modemin arkasında Tel 1 yazan yere telefon kablosu takıp 24 TL alıyorlar. Birde o baktığın site resmi site değil.https://www.turksatkablo.com.tr/ bu adresten bak güncel kampanyalara.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 5shdw0 -- 18 Ocak 2017; 17:12:7 >
  • 
Sayfa: önceki 18391840184118421843
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.