Şimdi Ara

KABLONET [ANA KONU] (1839. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: NetMASTER_ Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 7 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
63.414
Cevap
385
Favori
3.380.720
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18371838183918401841
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kablo Turksat ile Uydunet farklı Iss mi ? Kablo Turksat'ta görünen kampanyalar Uydunette görünmüyor çünkü.
  • Pacey57 P kullanıcısına yanıt
    resmi site uydunet.net 'tir internette bazı bayi siteleri var oralarda güncel bilgiler olmayabilir.
  • Pacey57 P kullanıcısına yanıt
    Resmi sitewww.turksatkablo.com.tr 'dir. Sadece bu sitedeki kampanyaları dikkate alınız.

Zaten uydunet.net'e girmeye çalıştığınızda dawww.turksatkablo.com.tr 'ye yönlendiriyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • apespecter A kullanıcısına yanıt
    uydunet.net eski siteydi.
    Şu andaki siteleri:www.turksatkablo.com.tr

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • zamanında alın alın diye çok dedik ama laf dinleyen olmadı ki ! :)
  • neyi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar, doğum gününde hediye edilen Nitro gece mi tanımlanıyordu yoksa gündüz mü?
  • bilgi@sayar kullanıcısına yanıt
    Öglen 12 1 gibi tanimlaniyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ankara'ya geldim ve ISS ararken Göknet'i buldum forumdan, bulmaz olaydım. 3 ayı geçkin süredir kullanıyorum, anne babamdan çok onlarla konuşur oldum. Sürekli sorun, sürekli bir sıkıntı. Sıkıntı olmadığı zaman da hızım 10 mbit dolaylarında, 16 destekliyor dedikleri hattım meğerse desteklemiyormuş bağladıktan sonra fark etti arkadaşlar. Parasızlıktan değil ama faturayı ödeyesim gelmedi, elim gitmedi yani enpara fatura ödeme kısmına. Dün internetim kesilmiş ödemedim diye. Var aslında internet de her sayfayı açtığımda ödeme sayfasına yönlendiriyor. Hiç açtırmadan direk iptal ettireceğim, varsın 3-5 gün internetsiz kalayım o derece lanet ettirdiler.

Neyse bu iç dökmeyi yapmam lazımdı sanırım. Kablonet'e geçeyim diye düşünüyorum, Ankara'da kullanan arkadaşıma sordum 4 senedir modem sorunları dışında çok nadir sıkıntı yaşadım dedi. Ama ekşideki yorumlar ciddi anlamda gözümü korkuttu çünkü son yorumlara baktım ve hepsi üst üste kötü yorumlar, hatta yerin dibine sokacak şekilde.
    Bir hafta kesintisiz hizmet almak imkansız veya yeri geliyor 3 gün boyunca internet kesiliyor ve hava şartlarından dolayı düzeltmiyorlar gibi şikayetler çok fazla.

50 Mbps’e kadar 150 GB Ekosınırsız İnternet + KabloTV Üst Paket + Analog KabloTV + Vizioon Sinema Paketi = 70 TL
    Cihaz ücretleri ile birlikte 73 TL ödeyeceğim. İlk 3 ay ücretsiz ve taahhüt 27 ay. Fena durmuyor.
    Tamam Göknet'e 43 TL ödüyordum ama aylık 30 TL için akıl sağlığımı riske atamam.
    Sadece ekşide denk geldiğim yoğun şikayetler ama buna karşın hiç olumlu yorum olmaması kafa karıştırdı, denize düşüp yılana sarılma durumu olmasın.
    Az değil bir de 27 ay taahhüt yani, çoook uzun bir süre.

Not: Bu arada televizyon seyretmiyorum, evimde televizyon dahi yok biraz da o yüzden ilk taşındığımda kablonet almamıştım. Şimdi de öyle paket aradım ama bulamadım, MH ile görüştüm zaten zorunlu imiş TV yayını da almak. Bana üst paket, sinema lazım değil sadece 50mbit / 150 veya daha fazla AKK ' li dertsiz internet lazım ama mecbur paket alacağım sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Belanir -- 12 Ocak 2017; 13:4:17 >

• Bu ay kotasını çabuk dolduran var mı? 150 gb kotalı 50 mbit hızında 3 Ay Bizden var.
    Ayda ortalama 100 gb, günde ortalama 2-4 gb. harcıyoruz.

Bu ay normalden farklı bir şey yapmadığımız halde
    5 ocakta 74 gb, 6 ocakta 31 gb, 8 ocakta 20 gb, üç günde toplam 125 gb. kota ölçümü yaptılar
    ve daha ayın başında 3 mbit'e düşürdüler. Koca ay böyle geçer mi?

Virüs, bot vs. olabilir dediler. Tarattım, çıkmadı. Anlık ağ kullanımı yüzdesine bakıyorum, normal.
    Modeme bağlanan yabancı bilgisayar yok. Oyun, film vs. indirmedik. Her zamanki gibi Youtube falan izleniyor.

Müşteri temsilcisiyle görüştüm. İncelenir, bir hata varsa iki hafta içinde sonuçlanır diyor. E zaten bütün ayı yavaş internet'le geçirmiş olacağız? Sonuçlansa ne yazar o saatten sonra?
  • Şu anda 8 d/s kanal üzerinde bağlantı kurabilen var mı? Yurtdışıdnan modem getireceğim ama 16 kanal bağlantı kuran model aldığıma değer mi?
  • 8 kanaldan kuruyor, 16 denemedim.
  • Belanir kullanıcısına yanıt
    Selamlar,

Benzer bir şekilde TTNet'ten Kablonet'e geçiş yaptım.

Ankara'da Çayyolu (Çankaya) taraflarında oturuyorum. Bu bölgedeki teknik ekip ve hat gerçekten kaliteli, şu ana kadar sadece bir kez sıkıntı yaşadım, o da ilk bağlandığı gün. Cuma günü başvurdum, Cumartesi gelip bağladılar, işlem tamamlandı fakat; 50 Mbps/250GB almama rağmen 20 Mbps'yi geçemiyordum. 126'yı aradım, 1 saat içinde teknik ekip geldi ve düzeltti. O gün bu gündür hiç sıkıntı yaşamadım, 1 yıldır kullanıyorum.

Kesinlikle öneririm.
  • ch@in kullanıcısına yanıt
    pc de otomatik güncelleştirmeleri kapa çok yiyor kotadan
    Açmasan dahi senin üzerinden başkalarıda güncelliyor windows onda
    Böyle bir durum varmış ben bu işi geçen ay yaptım bayağı fark etti

Windows ayarları + güncelleştirme ve güvenlik + gelişmiş seçenekler + güncelleştirmelerin nasıl teslim
    Edileceğini seç bölümüne gelerek birden çok yerden güncelleştirmeler bölümünü kapalı durumuna getirin

Bu işlemi yapın mutlaka pc nizde farkı göreceksiniz

• Netmaster CBC-382D1 Docsis 3.0 Uydunet Modem aldım. Mac i tanımladılar ,internete bağlanıyor.
    http://www.hepsiburada.com/netmaster-cbc-382d1-docsis-3-0-uydunet-modem-320-mbps-8-kanal-birlestirme-p-BD100489

Ancak modemi caste.. marka olarak görüyormuş kablonet . Nitro hizmetini alamıyorum, docsis 2.0 olarak görünüyor sistemlerinde.

Benzer sorun yaşayan var mı? Bu modemi aldıktan sonra bir firmware update yapmak mı gerekiyor?
  • HSeldon H kullanıcısına yanıt
    İnternet hızınız nedir acaba? Yaklaşık 3 ay önce ben de aynı modemi aldım. Bir önceki tarifede CXC-150 modem ile 10 mbit bağlantım vardı, daha sonra 25 mbit'e geçmek istediğim de modemin değişmesi gerektiğini söylediler ve modemi değiştirdikten sonra 25 mbit'e sorunsuzca geçiş yaptım. Ancak nitro servisine ihtiyacım olmadığı için denemedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HSeldon

Şu anda 8 d/s kanal üzerinde bağlantı kurabilen var mı? Yurtdışıdnan modem getireceğim ama 16 kanal bağlantı kuran model aldığıma değer mi?

infinity 401 konusunda bir arkadaş bu modem ile 16 kanal bağlantı kurmuş.
    https://forum.donanimhaber.com/store/39/fc/76/39fc76f7916db39dd094869e4ce9be60.png

• quote:

Orijinalden alıntı: FormuLAkers

İnternet hızınız nedir acaba? Yaklaşık 3 ay önce ben de aynı modemi aldım. Bir önceki tarifede CXC-150 modem ile 10 mbit bağlantım vardı, daha sonra 25 mbit'e geçmek istediğim de modemin değişmesi gerektiğini söylediler ve modemi değiştirdikten sonra 25 mbit'e sorunsuzca geçiş yaptım. Ancak nitro servisine ihtiyacım olmadığı için denemedim.

10mbit sınırsız. Sorun sistemlerinin modemi docsis 2.0 olarak görmesinde.
    Bakalım bir iki yeri arayıp bilgi verdim , çözerler herhalde.

Garip ama toplasan 3-4 model netmaster satılıyor,onda bile sorun çıkıyor.
  • arada bir ping zıplamaya başladı bende. başka sorun yaşayan var mı?
  • Arkadaslar oyunlarda ping sorununu bir türlü cozemiyorum bunun cozumu var midir ?
  • 
Sayfa: önceki 18371838183918401841
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.