Şimdi Ara

KABLONET [ANA KONU] (1662. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
63.416
Cevap
385
Favori
3.380.967
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16601661166216631664
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: freedomfighter

quote:

Orijinalden alıntı: GodLeSs CapTive

Beyler dün sonunda başvurdum ve şuan gelmek üzerelermiş bağlamak için. İşten çıkıp eve geçtiğimde bakacağım bakalım hız testi vs vs. 50mbit dl 4mbit ul aldım ekstra modem hdmuydu alıcı ve teledünya da var 90tl tamamı aylık 24 ay taahhüt ve indirim vs de yapıldı.
    İstanbul / Kadıköy

Edit. Bağlanmış. Hadi bakalım hayırlısı. Ttnetten kurtuluyorum. Şimdi iptal ettirmek kaldı. Bayiye gidip ıslak imza verdikten 7 gün sonra kapanıyormuş ya da 7 gün içinde illa müdürlüğe gitmek gerekmiyor ttnet iptali için arkadaşlar

Hayırlı olsun pişman olmayacaksınız uyduneti tek geçerim.

Teşekkürler hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: alimmm78

Ben de bugun internetten turktelekom evde internet iptal formunu doldurup ve kimlik fotokopisi ile faks cektim
    En hizli kapatmak bu sekildeydim

Ve bugun sitelerinden basvura bastim bilgileri girdim
    Siz nasil basvurmustunuz
    Subeden basvurmak daha mi iyi

Aga önce siteden başvurdum ama direkt iptale düşmüş yanlış bi tarifeye başvurmuşum 0850 li bi no ile konuştum. Orası bana asıl no yu verdi. 444 0 126. Buradan başvuruyu yapacaksınız herşeyi güzelce anlatıyorlar. Ertesi gün yani bugün geldiler öğlen bağlandı. Ttnet için ise en sağlam yönten yine müdürlük gibi. Sabahtan gidicem bakalım.

• GodLeSs CapTive G kullanıcısına yanıt
    50 mbps 250 gb lik maksimum keyife başvurdum
    uyku yok kampanyası 6 TL ye sonra mı başvuracağım
    bunu da istiyorum

100 TL ye aliexpress ten xiaomi router 3 sipariş verdim

turksatın modemini routere bağlayıp kullanacağım umarım sorun yaşamam

toplam 80,99 + 6 ( modem ) +3 (tv setbox)
    ve bağlandıktan sonra uyku yok 24 aylık kampanyası ile 6 TL ye uyku yok alacağım

96 TL olacak
    umarım sorunsuz olur pişman olmam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alimmm78 -- 5 Nisan 2016; 19:02:02 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • alimmm78 kullanıcısına yanıt
    Uyku yok kampanyası için internetinizi kullanmaya başladığınız andan itibaren ister internet yoluyla online işlemler menüsünden ister telefon yoluyla Müşteri Hizmetleri üzerinden direk başvurabilirisiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Riddle of Steel -- 5 Nisan 2016; 19:31:46 >
  • quote:

50 mbps 250 gb lik maksimum keyife başvurdum
    uyku yok kampanyası 6 TL ye sonra mı başvuracağım
    bunu da istiyorum

100 TL ye aliexpress ten xiaomi router 3 sipariş verdim

turksatın modemini routere bağlayıp kullanacağım umarım sorun yaşamam

toplam 80,99 + 6 ( modem ) +3 (tv setbox)
    ve bağlandıktan sonra uyku yok 24 aylık kampanyası ile 6 TL ye uyku yok alacağım

96 TL olacak
    umarım sorunsuz olur pişman olmam

Dostum bende 50mbit 250gb kotalı kullanıyorum.1 hafta önce falan aşağı linkteki xiaomi'nin routerını aldım ve eskisine göre wifi sinyali evin nerdeyse her köşesinden çekiyor.En kötü üç çizgi görüyorum.Bina eski yapı ve duvarları çok kalın buna rağmen dediğim gibi arka odalarda 3 çizgi civarı görüyorum hızda 25-30 bazende 40 küsürleri görüyorum.Ama 5ghz de modeme fazla mesafe olmamasına rağmen telefonda çok iyi hızlar göremedim.Dediğim gibi daha 1 hafta olmadı modem elime ulaşalı yavaş yavaş kurcalayarak öğreniyorum.Modemin ayrı bir güzelliğide telefondaki bir uygulama ile nerde olursan ol modeme uzaktan bağlanığ işlem yapabiliyorsun yani ağda kim var kim yok hepsini görebiliyorsun modemi resetleyebiliyorsun,ağdaki kişileri vs engelleyebiliyorun baya kullanışlı kurcaladıkça öğreniyorum gayet memnumum.netmasterın wifi sini kapattım şimdilik böyle kullanıyorum.Ben router yanına wifi repeaterıda aldım belki lazım olur diye 9$ civarıydı onunda baya iş gördüğünü söyleyebilirim.

Son olarakta şunu söyliyeyim bendeki netmasterın CBW-383Z4 bu modemi evde arka odalardan 2 çizgi civarı çekiyor ve hız olarak gerçekten çok düşük rakamlar görüyordum modemin yakınında bile hız olarak yerlerdeydi.Zaten netmasterın wifi sorunlarını anlatmama gerek yok modemin sorunlu olduğu gerçekten açıkça belli bunu anlatmamdaki neden bnm evimdeki şartaları göz önünde bulundurmanız ve xiaomi routerla netmaster arasındaki kıyası daha iyi yapabilmeniz için.

http://www.aliexpress.com/item/100-Original-Xiaomi-Router-Mini-Mi-Router-Smart-Wifi-Router-AC-WiFi-Roteador-2-4-5GHz/32578111723.html?ws_ab_test=searchweb201556_9,searchweb201602_4_10017_10005_9985_10006_10034_10021_507_10022_10020_10018_10019,searchweb201603_1&btsid=7bf3ad21-89a0-4f10-ac4f-39cf82aa1aa7

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokmernes84 -- 5 Nisan 2016; 20:08:00 >

• İkinize de çok teşekkür ederim
    aklımdaki soru işaretlerini giderdiniz.
    Hayırlı akşamlar dilerim

Üstteki arkadaşlara da teşekkür ederim

Yardımlarınız için sağolun
    Perşembe akşam üstü geleceklermiş
    Bağlandıktan sonra test vb atarım :)
    Trnet 8 mbps 50 gb den sonra çok iyi gelecek gibi duruyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alimmm78 -- 5 Nisan 2016; 20:35:55 >
  • teledünyasında sıkıntı yaşayan var mı? 22 kanal a düşmüş kanal sayısı
  • Arkadaşlar internet için ilk izlenilim olumlu. Aboneliğim 10 mb. Hızında ve nerdeyse evin tüm kısmında tam hıza yakın aldım. Ancak teledünya tam bir hayal kırıklığı görüntü kalitesi umduğum gibi değil ayrıca hd kutu çok kalitesiz turksatı Zaten internet için almıştım. TV Olarak hiremco turbo hd uydu receiver ile D-Smart modül üyeliğim var. Yalnız şunu belirtmek isterimki internet TTNET den kat be kat daha iyi. Sony PlayStation ile online oyun deneme fırsatım olmadı. Merak eden birisi olursa daha sonra yorum paylaşabilirim.
    KABLONET [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qarakedi -- 6 Nisan 2016; 0:09:47 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: nexus777

Bursada kullanıyorum ping çok yüksek hızı iyi 25 mbps alıyorum 480 p de donuyor deli ediyor insanı

Bursa'da oturuyorum. Hiç bir problem yok. 50 mbit ve 250gb akn ile internete doydum
  • Aranıza katılmak için girişimlere başladım.
    Caddemizde geçen sene kablo çekildi, iki binaya bağlantı yapılmış. Ben de bizim binaya bağlantı yapılması için dün başvuru yaptım.
    SORU-1 Bu başvuru ne kadar zamanda sonuçlanır? Ankara Çankaya'dayım.
    https://turksatkablo.com.tr/TV-Kampanyalari,377,konusturan-maksimum-keyif-kampanyasi bu tarifeye abone olmayı düşünüyorum.
    Receiver ve modem için ayda 9 TL daha ödeyecekmişim 24 ayda, sonrasında bana kalır sanırsam.
    SORU-2 Receiver ve modemi kendim temin etsem tavsiye eder misiniz?
    SORU-3 Bina içi tesisat nasıl olur? Apartman girişinde fiber kutusu var, yanına turksat kutusu mu koyarlar? Bina içi kablolar mı dolaşır? Çatıya çıkarılıp oradan telefon, uydu kablosu gibi eve mi iner? Binamız çok eski değil 10 senelik.
    SORU-4 Eskiden kablo tv yi birkaç odaya dağıtabiliyorduk, yeni düzende böyle bir olanak var mıdır?
    Şİmdiden teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: tendertendere

Aranıza katılmak için girişimlere başladım.
    Caddemizde geçen sene kablo çekildi, iki binaya bağlantı yapılmış. Ben de bizim binaya bağlantı yapılması için dün başvuru yaptım.
    SORU-1 Bu başvuru ne kadar zamanda sonuçlanır? Ankara Çankaya'dayım.
    https://turksatkablo.com.tr/TV-Kampanyalari,377,konusturan-maksimum-keyif-kampanyasi bu tarifeye abone olmayı düşünüyorum.
    Receiver ve modem için ayda 9 TL daha ödeyecekmişim 24 ayda, sonrasında bana kalır sanırsam.
    SORU-2 Receiver ve modemi kendim temin etsem tavsiye eder misiniz?
    SORU-3 Bina içi tesisat nasıl olur? Apartman girişinde fiber kutusu var, yanına turksat kutusu mu koyarlar? Bina içi kablolar mı dolaşır? Çatıya çıkarılıp oradan telefon, uydu kablosu gibi eve mi iner? Binamız çok eski değil 10 senelik.
    SORU-4 Eskiden kablo tv yi birkaç odaya dağıtabiliyorduk, yeni düzende böyle bir olanak var mıdır?
    Şİmdiden teşekkürler.

Arkadaşın 2. sorusunu ben de merak ediyorum. Bugün abonelik için başvuracağım ama dışarıdan mı modem temin etmeliyiz, yoksa Turksat iyi bir modem veriyor mu? Yani modemi Turksat'tan alınca, özellikle belli bir modeli isteyebiliyor muyuz? Öyle bir durum varsa ne istemek daha iyi olur?

• sku kullanıcısına yanıt
    Pek alternatif yok
    Motorola arris çalışıyormuş TÜrkiyede bulamadım yurtdışından da çok pahalıya geliyordu

Uydunetin verdiği modemi alacağım ve yanına xiaomi router 3 sipariş verdim

Netmasterin wifisini kapatıp buna bağlayacağım kullanacağım
    Yukarıda da arkadaşlar açıklayıp yazmışlar güzelce
    Sorun olmuyormuş
    Yarın kurulum yapacaklar

Bir aya da router gelir onunla da test ederim

Seçenek pek yok maalesef

• Abiler ttnet iptali için gidin müdürlüğe 3dk sürmedi. 6 gün içerisinde mh arayacak ve herşeye de hayır deyince kapanıyor çok basitmiş kapatmak

• alimmm78 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler bilgilendirmen için ancak Uydunet, aşağıda verdiğim modemlerden Netmaster'in hangi Docsis 3.0 modemini veriyor? Bunu merak ediyorum ben. Çünkü hem ciddi anlamda kalite hem de fiyat farkı var.

Netmaster CBW-383Z4 - 143,98 TL

Netmaster CBC-382D1 - 119,29 TL

Netmaster CBW-383ZN - 277,22 TL
  • sku kullanıcısına yanıt
    Zn olanmış

Telefonda öyle dediler

• quote:

Zn olanmış

Telefonda öyle dediler

Dediğin gibi 383ZN veriyorlarsa iyi. Tekrar teşekkürler.
  • tendertendere kullanıcısına yanıt
    1 - Binanıza yeni şebeke kurulması tamamen il müdürlüğünün inisiyatifinde , Başvuruyu nereye yaptınız (abone merkezi,il müdürlüğü,MH vs) bilmiyorum ancak varsa fırsatınız başvuru yaptığınız yerle bizzat yüzyüze görüşerek konuyu takip edin.

2 - STB(Teledünya Receiver) tek tip zaten ister kendilerinden sıfırını alın ister 2. el sitelerinden istediğiniz modeli alın farketmez (şuanki verdikleri cihaz NETA 8900) ,
    Modem işinde ise kendi verdikleri dışında çok fazla alternatif yok + sorun çıktığı zaman modem kaynaklı olabilir ama modem farklı diyerek yardım konusunda sıkıntı yaratabiliyorlar , bunuda ister kendilerinden sıfırını alın ister 2. el sitelerinden istediğiniz modeli alın farketmez (şuanki verdikleri model CBW-383ZN) , En sağlıklısı dışardan sadece AP,Router vs alarak modemin kablosuz bağlantı sorununu kökten çözmek.

3 - Turksat kutusunu genelde binadaki enerji odasına koyuyorlar , Binanızın yapısı nasıl bilmiyorum ancak Turksat kutusundan evinize en kısa ve verimli şekilde nasıl ulaştırabilirlerse (muhtemelen tuvalet-banyo boşluğundan veya dışarıdan direk eve) o şekilde çekiyorlar.Kablo mesafesi uzadıkça sinyal kalitesi düşüyor.

4 - Kablo Tvyi(Analog yayın) yine isterseniz evdeki tüm odalara dağıtarak izleyebilirsiniz ancak Teledünya yayınını sadece STB kurulan tvde izleyebilirsiniz + 2017de analog yayında komple sonlandırılacak.

• Riddle of Steel kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler bilgiler için.
  • Test ss i Paylaşmayı unuttum ama şu şekilde. Dl 49.8 ul 4.99 ping 9

• Abiler şunu da sorayım. Galaxy s4 telefonum. Kabloyla ps4 te 50 yi görüyorum hattım 50mbit ul 4 mbit. Telefonda download 4mbit ul 5. Ps4 te dl 49 ul 5. Tablette dl 15 ul 5. Telefonda neden böyledir? Modem netmaster 383zn verdiler. Mh ile görüştüm de baya bişi ayarladık olmadı. Servisi yönlendirelim dedi de size sorayım dedim şimdi. Router vs mi lazım bu wifi mevzusu için yoksa telefondan mıdır?

• 
Sayfa: önceki 16601661166216631664
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.