Şimdi Ara

KABLO MODEM+ROUTER=WIRELESS BAGLANTI (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
295
Cevap
7
Favori
108.293
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    tekrar sormak durumundayım.
    daha önce evde kullanılmamış bir bilgisayar, laptop, ps3 vs vs, ilk defa ağa dahil olacaksa kolayca bağlanabiliyormu internete?

herkes 2 bilgisayarla evden bağlanabiliyorum diyor. bu iki bilgisayar bağlıyken hiç ağa tanıtılmamış bir üçüncüsünü (mesele eve sonradan gelen bir arkadaşınızınkini) açın bakalım ne oluyor?
    evde wireless yayın yok gibi davranıyormu? ağ adresi almaya çalışıp sonrada bulamayıp hata mesajımı veriyor?

cevaplarınız çok önemlidir, zira bende bu saydıklarımın hepsi oluyor ve eğer böylede olacaksa ben şimdidin wireless uydunet modem tavsiyesi istiyorum.
    teşekkürler...
  • hic aga tanıtılmamıs ilk defa tanıtılacak disardan gelen bir laptop icin kablosuz agları goruntule dersin normalde o ortamdaki tum kablosuz baglantıları gorursun aksi halde bir sorun vardır.

sonra senin kablosuz agını secip baglanı tıklarsın. tıkladıgında eger kablosuz aga sifre koyduysan şifreyi onune gelen sayfaya girersin. sonra tamam ı tıkla. ve kablosuz baglantın hazır. normali boyledir.
  • evet dostum bende onu diyorum işte.
    normalde yani adsl'de iken bu böyledir. ama kablo neti router'la dağıttığımda sadece ilk bağlanan bilgisayar girebiliyor nete. dün tesadüfen 2. bilgisayırada ağdan bağladım.
    ama diğer bilgisayarlar ağı görmesine rağmen, şifre adımınıda girip geçtikten sonra uzun bir süre ağ adresi alınıyor diyor ve sonrada sınırlı bağlantı vs vs vs.. şeklinde hata mesajı verip ağa giremiyor. mesele bu.
    şu anda 2 bilgisayarımda bağlı evde ama kardeşimin laptopuyla giremiyoruz. daha sırada ps3'te var, onu hiç bağlayamadık zaten.

2'den fazla cihazı kablosuz olarak bağlayabilen varmı?? gerçekten örnek teşkil etmesi açısından anlatabilirmi formülünü?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcyigit

evet dostum bende onu diyorum işte.
    normalde yani adsl'de iken bu böyledir. ama kablo neti router'la dağıttığımda sadece ilk bağlanan bilgisayar girebiliyor nete. dün tesadüfen 2. bilgisayırada ağdan bağladım.
    ama diğer bilgisayarlar ağı görmesine rağmen, şifre adımınıda girip geçtikten sonra uzun bir süre ağ adresi alınıyor diyor ve sonrada sınırlı bağlantı vs vs vs.. şeklinde hata mesajı verip ağa giremiyor. mesele bu.
    şu anda 2 bilgisayarımda bağlı evde ama kardeşimin laptopuyla giremiyoruz. daha sırada ps3'te var, onu hiç bağlayamadık zaten.

2'den fazla cihazı kablosuz olarak bağlayabilen varmı?? gerçekten örnek teşkil etmesi açısından anlatabilirmi formülünü?

modem ve router markaları neler belki uyuşmazlık vardır. ondan dolayı kablosuz olarak baglanamıyorsundur.

bende kablo modem ve router var ve onceden soyledigim gibi 3 laptopu aynı anda kablosuz aga bagladım, artı birde psp yi bagladım. nette istedigim gibi baglandım sorunsuz ve 3 laptobunda ag baglantılarımda sorunsuz gordum ve onlardan dosya transferini vs şeyleri sorunsuz yaptım.

bende de linksys router oldugu zamanlar ilk pc nete giriyordu ama ikinci bir pc yi kablosuz aga bagladıgımda net gidiyordu.

• dostum senin modem nedir?
    linksys'i değiştirdikten sonra netmaster aldın galiba router'i değilmi?
  • Dün gece yarısı sorun tekrar oluştu. Sabah 8 civarı hala devam ediyordu.
    Linksys forumuna yazdığım şikayete de "fişi çıkart-tak, firmware güncelle, DHCP ayarını seç" gibi baştan savma cevaplar geldi.

CXC-150 yanında sorunsuz çalışan bir kablosuz router var mıdır? Yoksa hem bu modemi, hem de Linksys'i atıp tek bir kablo modem+wireless router mu koymak lazım? Sorunun nerde olduğunu anlayabilsem...
  • quote:

Orijinalden alıntı: cankoy

Dün gece yarısı sorun tekrar oluştu. Sabah 8 civarı hala devam ediyordu.
    Linksys forumuna yazdığım şikayete de "fişi çıkart-tak, firmware güncelle, DHCP ayarını seç" gibi baştan savma cevaplar geldi.

CXC-150 yanında sorunsuz çalışan bir kablosuz router var mıdır? Yoksa hem bu modemi, hem de Linksys'i atıp tek bir kablo modem+wireless router mu koymak lazım? Sorunun nerde olduğunu anlayabilsem...

bende de netmaster cxc 150 kablo modemi var. daha önce linksys router ile kullanıyordum sorun cıkarttı. bende linksys routerı iade edip netmaster wds840 kablosuz router aldım. aldıgımdan beri bir sorun yaşamadım.

quote:

Orijinalden alıntı: mcyigit
    dostum senin modem nedir?
    linksys'i değiştirdikten sonra netmaster aldın galiba router'i değilmi?

modem net master cxc150 rotur olarakta netmaster wds840 sorunsuz kullanıyorum.

NOT: arkadaslar linksys router olarak net master wds 840 dan daha hızlı dosya transferi yapıyordu. kapsama alanları olarakda ikiside hemen hemen aynı. ama uyuşmaslık sorunu olmasaydı kesinlikle linksys routerı degistirmezdim.

• ben adsl aboneliğimi iptal ettirip kablonete geçtim tek portlu atlanta marka bi modem verdiler acaba bu modemi dwl2100e bağlayıp kablosuz yapabilirmiyim evde masaüstü ve laptop var masaüstündede kablosuz adaptörüm var yapabilirsem nasıl yaparım
    elimde birde 4 portlu router(kablolu) kaldı adsl bağlantımdan onuda kullanbilirmiyim
    beim istediğim masaüstüm kablo ile bağlansın
    dwlyi ap modda salonda çalıştırp kablosuz bi alan oluşturmak
  • Cxc 150 netmaster modem ile airtes 205 ttnet den kalma modemi bağlayıp kablosuz bağlanabileceğimi söylediler ama bir türlü beceremedim 2 pc aynı anda nete giremiyor
  • uydunetteki sorunlar bolgesel oluyor, turksatin bazi bolgeleri var, her bolgeyi farkli firmalara ihale etmis, izmir veya ankara da pek sorun yok iken, istanbul 1. bolge denen avcilar beylikduzu bolgesinde zaman zaman ip sorunlari gectigimiz aylarda olmus, ancak bu sorunlar bildigim kadari ile duzeliyor veya duzeldi.

bende uydunet e gectim, teorik olarak adsl den cok daha iyi olmasi gerekiyor, zira kullandigi televizyon kablosu, telefon kablosuna gore cok daha kuvvetli bir iletken, ancak servisten cok emin olamadigim ve uzun vadede pisman olabilecegimi dusunerek wag320n adsl modem + router aldim, bu router derken bildiginiz uydunet modemi cogaltan router olarak calisiyor, sabah kurdum, usenmedim asagidaki yorumlarimi yazdim,

herkesin butcesine hitap etmeyebilir, edene tavsiye ederim, etmeyenler icinde yinede faydali bir yazi oldugunu dusunuyorum....

http://forum.donanimhaber.com/m_36963121/tm.htm

126 bu arada gecmise gore daha iyi calisiyor, umarim iyide gider bende tekrar adsl dusunmek zorunda kalmam....

• Benim motorola kablolu modemim var. Yalnızca internet erişimimi wireless'e dönüştürmek istiyorum. Yani wireless'e çevirip birden fazla bilgisayara paylaştırmak gibi bi amacım yok. Bağlantımı wireless'e çevirip tek bilgisayardan internete erişmek istiyorum. Bu durumda da tek seçenek router kullanmak mı? yoksa access point'le de başarabilir miyim bunu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jacq! -- 11 Ocak 2010; 16:51:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jacq!

Benim motorola kablolu modemim var. Yalnızca internet erişimimi wireless'e dönüştürmek istiyorum. Yani wireless'e çevirip birden fazla bilgisayara paylaştırmak gibi bi amacım yok. Bağlantımı wireless'e çevirip tek bilgisayardan internete erişmek istiyorum. Bu durumda da tek seçenek router kullanmak mı? yoksa access point'le de başarabilir miyim bunu?

http://www.hepsiburada.com/tp-link-wr542g-54mbps-2.4ghz-wireless-router/productDetails.aspx?CategoryId=410&productId=bd700634

Linkdeki ürün bir veya birden fazla bilgisayarı kablosuz bağlamak için işinizi görücektir. Fiyatıda uygun

• access point isteyebileceğim bi yer var. o yüzden access point de işe yarıyo mu emin olmak istedim. Konuyla ilgili farklı şeyler söylenmiş çok fazla
  • quote:

access point isteyebileceğim bi yer var. o yüzden access point de işe yarıyo mu emin olmak istedim. Konuyla ilgili farklı şeyler söylenmiş çok fazla

AP işe yarar, ama satın alacaksan router+NAT özellikli bir cihaza göre fiyatı pahalı kalıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: starw1977

bende uydunet e gectim, teorik olarak adsl den cok daha iyi olmasi gerekiyor, zira kullandigi televizyon kablosu, telefon kablosuna gore cok daha kuvvetli bir iletken,

Uydunet'in ADSL'ye göre bir dezavantajı bina girişine koydukları kutunun 220V elektrikle çalışıyor olması. Yani elektrik kesilirse internet+kablotv de kesiliyor (bilgisayarınız KGK veya batarya ile çalışıyor olsa da).
  • quote:

Orijinalden alıntı: krm-iks

quote:

Benim motorola kablolu modemim var. Yalnızca internet erişimimi wireless'e dönüştürmek istiyorum. Yani wireless'e çevirip birden fazla bilgisayara paylaştırmak gibi bi amacım yok. Bağlantımı wireless'e çevirip tek bilgisayardan internete erişmek istiyorum. Bu durumda da tek seçenek router kullanmak mı? yoksa access point'le de başarabilir miyim bunu?

http://www.hepsiburada.com/tp-link-wr542g-54mbps-2.4ghz-wireless-router/productDetails.aspx?CategoryId=410&productId=bd700634

Linkdeki ürün bir veya birden fazla bilgisayarı kablosuz bağlamak için işinizi görücektir. Fiyatıda uygun

Evet ben de bu konuda acemiyim, router almam gerektiğini öğrendim :)
    Hangi ürünü seçeceğim konusunda kararsız kaldım :(
    Yukarıdaki ürüne ilave olarak aşağıdaki ürünlerle birlikte hangisini tavsiye edersiniz?
    (scientific atlanta adlı kablolu modemle 2 laptop için kullanacağım)
    Teşekkür ederim şimdiden

TP-LINK TL-WR642G 108MBPS 2.4GHZ KABLOSUZ ROUTER

http://www.hepsiburada.com/tp-link-tl-wr642g-108mbps-2.4ghz-kablosuz-router/productDetails.aspx?categoryid=410&productid=bd97010

LINKSYS WRT54GC KABLOSUZ ROUTER

http://www.hepsiburada.com/linksys-wrt54gc-kablosuz-router/productDetails.aspx?categoryid=410&productid=bd82039

LINKSYS WRT54GH KOMPAKT (125MBPS) WIRELESS ROUTER

http://www.hepsiburada.com/linksys-wrt54gh-kompakt-125mbps-wireless-router/productDetails.aspx?categoryid=410&productid=bd97093

NETMASTER WDS-840 802.11G 54 MBPS WIRELESS ACCESS POINT+ROUTER

http://www.hepsiburada.com/netmaster-wds-840-802.11g-54-mbps-wireless-access-pointrouter-/productDetails.aspx?categoryid=410&productid=bd99016

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi epsilon7 -- 12 Ocak 2010; 12:24:09 >

• quote:

quote:

access point isteyebileceğim bi yer var. o yüzden access point de işe yarıyo mu emin olmak istedim. Konuyla ilgili farklı şeyler söylenmiş çok fazla

AP işe yarar, ama satın alacaksan router+NAT özellikli bir cihaza göre fiyatı pahalı kalıyor.

AP de DHCP olayı yüzünden sorun çıkıyo diyolar. Tek bilgisayarda kullanınca bu geçersiz mi oluyo?
  • quote:

quote:

quote:

AP de DHCP olayı yüzünden sorun çıkıyo diyolar. Tek bilgisayarda kullanınca bu geçersiz mi oluyo?

AP'nin DHCP ile adres almasını engellersen sorun olmaması lazım, zira köprü olarak çalışan bir cihazdır ve bu sayede modemden gelen IP adresi kendi kapmadan kablosuz tarafa geçirir. Ama bunu denemedim, teorik olarak fikir yürütüyorum.

• quote:

quote:

quote:

quote:

AP'nin DHCP ile adres almasını engellersen sorun olmaması lazım, zira köprü olarak çalışan bir cihazdır ve bu sayede modemden gelen IP adresi kendi kapmadan kablosuz tarafa geçirir. Ama bunu denemedim, teorik olarak fikir yürütüyorum.

uydunetin bazı routerlara ip atamada sorunları cıkıyor bolgesel olarak. ondan dolayı bence ap degisen birsey olmaz.

• AP'nin dediğim koşullarda mutlaka işe yaradığını öğrenmem lazım. Ve ne kadar verimli çalışabildiğini
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.