Şimdi Ara

KABLO MODEM+ROUTER=WIRELESS BAGLANTI (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
295
Cevap
7
Favori
108.293
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: atlasi

quote:

Orijinalden alıntı: mdemir301

uydunet 2 mb sınırsıza geçmek istiyoruz. uydunet kablolu modem ilehttp://www.hepsiburada.com/tp-link-tl-wr941nd-300mbps-wireless-router/productDetails.aspx?categoryid=410&productid=bd950003 kablosuz router ı beraber kullanmak istiyoruz. sorun olur mu sizce?şu anda ttnet iel kullanıyorum bu router ı çok memnunum.

sorunun genelde linksys routerlarla kaynaklandıgğını dusunuyroum. cunku sorunu olan arkadasların başka marka router kullanıdıgını görmedim..

yani bir sorun cıkartacagını sanmam

teşekkürler...

• Merhaba,

Bende Airties RT-204 mevcut ve 1 tane ethernet portu var. Bu aletle kablo modemimi kablosuz hale getirebilir miyim? Yoksa ekstra bir şeylere ihtiyacım var mı? Sadece 1 tek laptop ile internete girmek istiyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: freehell

Merhaba,

Bende Airties RT-204 mevcut ve 1 tane ethernet portu var. Bu aletle kablo modemimi kablosuz hale getirebilir miyim? Yoksa ekstra bir şeylere ihtiyacım var mı? Sadece 1 tek laptop ile internete girmek istiyorum...

http://forum.donanimhaber.com/m_36632661/tm.htm
  • Arkadaşlar bende d-link modem var bütün ayarlamaları da yapdım ağı buluo bağlanıo ama sitelere girmiyo sağ altta bağlantının yanında sarı ünlem işareti var kafayı yemek üzereyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: jotun1903

Arkadaşlar bende d-link modem var bütün ayarlamaları da yapdım ağı buluo bağlanıo ama sitelere girmiyo sağ altta bağlantının yanında sarı ünlem işareti var kafayı yemek üzereyim

Bağlantıyı kesip tekrar bağlanmayı deneyin.Ünlem işareti sorun olduğunu gösteriyor.Sanırım ip alamıyor.İnternet bağlantısında sorun var diyor.
  • Sayın atlasi, yorumlarınızdan birinde, sizinde Netmaster WDS-840 AP Router alarak bağlantıyı paylaştığınızı okudum. Sizden ufak bir yardım isteyeceğim,ama kısaca sorunumu özetleyeyim :
    Bende 3-4 ay önce Uydunet’in dört dörtlük kampanyasından faydalanarak 2 sene taahhütlü Kablo Tv ve İnternet bağlantısı aldım.Lanet olsun o güne, almaz olaydım. Aldığım günlerde 2 makine kullanıyordum ki sorunun farkında hiç varmadım. Sonra 3. makinemiz geldi. (1 PC + 2 Notebook). 3. makine gelene kadar switch aracılığı ile sorunsuz kullanıyordum interneti. Çok da memnundum aslında. Ne olduysa bundan sonra olmaya başladı. Yaklaşık 15 gündür aramadığım uydunet telefonu yardım istemediğim çağrı merkezi– teknik servis personeli kalmadı. Çağrı merkezinden routera sabit ip atayarak sorunun çözüleceğini söyleyip yine çözemediler.
    Ben bu hizmeti alırken kimse bana demedi 2 makineden sonra İP sorunu yaşarsınız diye. Bu nedenle sözleşmelerindeki her türlü açıktan faydalanarak avukatım aracılığı ile tüm yasal yolları deneyeceğim.
     KABLO MODEM+ROUTER=WIRELESS BAGLANTI

Geleyim sorunuma: Çizdiğim şekilden de anlaşılacağı gibi, uydunet’in Scientific Atlanta EPC 2203 Model modemini kullanıyorum. Modemden switch aracılığı ile 2 makineye kadar sorunsuzca internet erişimi yapılabiliyor. Ancak 3. makine sizinde bildiğiniz gibi İP alamıyor ve bağlantı sağlanamıyor.
    Forumları araştırdım, bir çok kişi bu sorunu Router vasıtası ile çözmüş. Bende gidip bir tane Netmaster WDS-840 Access Point Router aldım (75 TL). CD si ile kurulum yapmaya çalışıyorum, bir çok kez kablo hatalı diyor. Yeniden deniyorum, yapılandırmaya geçebiliyor. Bir daha deniyorum, Sabit IP – DHCP ekranı geliyor….vs. TCP/IP ayarlarını 192.168.5.1 yaparak erişiyorum browserdan ve ayarları yapmaya çalışıyorum. Ama o kadar farklı IP-Ağ maskesi….vs. kombinasyonları denedim ki, hiçbir şekilde yine 3. makinede erişim sağlanamıyor. Öyle ki bazen hiçbir makine internet bağlantısı yapamıyor.
    Sevgili atlasi, lütfen bana bu konuda yardımcı olur musun ?
    Sizin yapılandırmanız nasıl ? Yada kurulum süresince nasıl bir yöntem izlediniz ?
    Modemden çıkış yaparak routera girdiğiniz kablo, Router ile gelen mavi RJ45 uçlu DT8 kablo mu ?
    Lütfen biraz vakit ayırarak yardımcı olursanız çok sevinirim.
    Ayrıca hiçbir forum veya sitede bu router in yapılandırılması ile yada uydunet modem ile kullanılması hakkında bilgi verilmemiş. Hem sizin sayenizde bu bir ilk olur.
    Şimdiden ilgi ve alakanız için teşekkür ederim.
    Sevgiler, iyi forumlar…

• quote:

Orijinalden alıntı: serdar0303

Sayın atlasi, yorumlarınızdan birinde, sizinde Netmaster WDS-840 AP Router alarak bağlantıyı paylaştığınızı okudum. Sizden ufak bir yardım isteyeceğim,ama kısaca sorunumu özetleyeyim :
    Bende 3-4 ay önce Uydunet’in dört dörtlük kampanyasından faydalanarak 2 sene taahhütlü Kablo Tv ve İnternet bağlantısı aldım.Lanet olsun o güne, almaz olaydım. Aldığım günlerde 2 makine kullanıyordum ki sorunun farkında hiç varmadım. Sonra 3. makinemiz geldi. (1 PC + 2 Notebook). 3. makine gelene kadar switch aracılığı ile sorunsuz kullanıyordum interneti. Çok da memnundum aslında. Ne olduysa bundan sonra olmaya başladı. Yaklaşık 15 gündür aramadığım uydunet telefonu yardım istemediğim çağrı merkezi– teknik servis personeli kalmadı. Çağrı merkezinden routera sabit ip atayarak sorunun çözüleceğini söyleyip yine çözemediler.
    Ben bu hizmeti alırken kimse bana demedi 2 makineden sonra İP sorunu yaşarsınız diye. Bu nedenle sözleşmelerindeki her türlü açıktan faydalanarak avukatım aracılığı ile tüm yasal yolları deneyeceğim.

Geleyim sorunuma: Çizdiğim şekilden de anlaşılacağı gibi, uydunet’in Scientific Atlanta EPC 2203 Model modemini kullanıyorum. Modemden switch aracılığı ile 2 makineye kadar sorunsuzca internet erişimi yapılabiliyor. Ancak 3. makine sizinde bildiğiniz gibi İP alamıyor ve bağlantı sağlanamıyor.
    Forumları araştırdım, bir çok kişi bu sorunu Router vasıtası ile çözmüş. Bende gidip bir tane Netmaster WDS-840 Access Point Router aldım (75 TL). CD si ile kurulum yapmaya çalışıyorum, bir çok kez kablo hatalı diyor. Yeniden deniyorum, yapılandırmaya geçebiliyor. Bir daha deniyorum, Sabit IP – DHCP ekranı geliyor….vs. TCP/IP ayarlarını 192.168.5.1 yaparak erişiyorum browserdan ve ayarları yapmaya çalışıyorum. Ama o kadar farklı IP-Ağ maskesi….vs. kombinasyonları denedim ki, hiçbir şekilde yine 3. makinede erişim sağlanamıyor. Öyle ki bazen hiçbir makine internet bağlantısı yapamıyor.
    Sevgili atlasi, lütfen bana bu konuda yardımcı olur musun ?
    Sizin yapılandırmanız nasıl ? Yada kurulum süresince nasıl bir yöntem izlediniz ?
    Modemden çıkış yaparak routera girdiğiniz kablo, Router ile gelen mavi RJ45 uçlu DT8 kablo mu ?
    Lütfen biraz vakit ayırarak yardımcı olursanız çok sevinirim.
    Ayrıca hiçbir forum veya sitede bu router in yapılandırılması ile yada uydunet modem ile kullanılması hakkında bilgi verilmemiş. Hem sizin sayenizde bu bir ilk olur.
    Şimdiden ilgi ve alakanız için teşekkür ederim.
    Sevgiler, iyi forumlar…

kardes kusura bakma bayadır bu konuyu takip etmiyordum. ekran kartım yanınca yeni bir kart arayışı vs oldu.

baglantıları dogru yaptıgına emin olman gerek öncelikle. daha sonra ise cd den router kurulumunu yapman gerek zaten gayet basit oluyor. ben sadece kablosuz baglantıya sifre atarken sorun yaşadım onuda teknik servisi tel den arayarak hallettim.

daha sonra ise routerın 4 tane lan cıkısı var kablolu nete baglanacaksan onları kullanırsın (ben masa ustu pc yi router kullanarak nete baglıyorum)
    kablosuz lar icin se baglantını yapılandırıp sifre vs koyacaksan sifre atayıp normal kablosuz ag nasıl baglanıyorsan oyle baglanabilirsin.

gelelim sorunlara. modem olarak atlantanın bir modelini kullanıyormussun. net master modem -netmaster router kullanırsan arada uyuşmazlık sorunu kalmaz.

router arayuzune girerken kablolu baglantıyı kullan eger kablolu baglantıyı kullanrak routtera yine zorla giriyorsan bence router degiştir yada dogru calısıyormu diye başka bir yerden kontrol ettir.

istanbulda isen yakınsak sana yardım da edebilrim

• Cevabınız için teşşekkür ederim sayın atlasi.
    Bağlantı noktalarında hata yaptığımı düşünmüyorum. Çünkü farklı kombinasyonları bir çok kez kablo değişikliği yaptım.
    İlk olarak netmaster ile gelen mavi kabloyla modem ve router arasında WAN portuna bağ kurdum.

Router dan PC ye LAN aracılığı ile DT8 kabloyla çıkış yaparak CD den kurulum denedim.
    Ama her farklı yöntemde de, yanlış ethernet kablosu ve/veya hatalı bağlantı ve/veya farklı IP havuzu uyarıları aldım.
    Başarılı bir şekilde kuruluma geçtiğinde de yapılandırma ve kurulum aşamalarında Bağlanılıyor..... yazısı çıkıp en sonunda Bağlantı Kurulumadı...... - Kurulum Başarılı- uyarısını alıyorum.

Ayarlarda IP - Yerel Ağ geçidi ve Default gateway lerde farklı kombinasyonlar denedim :
    IP 192.168.100.1
    Subnet Mask 255.255.255.0
    Default Gateway 192.168.100.2
    ----
    IP 192.168.100.2
    Subnet Mask 255.255.255.0
    Default Gateway 192.168.100.3 ......vb...

Ancak yinede başarılı olamadım.
    Şimdi aklıma gelen ise şu:
    3 makina kullanıyorum ve malum 2 sinden bağlantı sağlanıyor. Saçma bir şekilde İP-MAC eşleştirmesi yapan UYDUNET, benim 2 makinama şu an İP atadığı için routera İP atayamıyor ve bu nedenle kurulum ve/veya bağlantı başarısız oluyor olabilir.
    Sizden ricam, kısada olsa, kurulumun ilk aşamasından itibaren neler yaptığınızı anlatırsanız inanın çok yardımcı olacak.
    Şayet anlattığınız yolla da çözemezsem gidip netmaster router i geri vereceğim ve 3-4 portlu bir uydunet modem almak için üzerine ortalama 100-150 TL para ödeyeceğim :(

• Herkese tekrar merhaba.
    Bugün tekrar UYDUNET DENİZLİ ŞUBESİ'ne giderek sorunlarla ilgili görüştüm. Teknik servis bu konuda oldukça bilgisiz!!!
    Uydunet mi aldınız ? Başınızın çaresine bakın arkadaşlar... Bu zihniyet olduğu sürece uydunette zamanla Telekom gibi tekel haline gelecektir. Altyapısı hazır olmayan bir hizmeti ne demeye pazarlıyorsun arkadaş ?
    Uydunet ile başı derde girip- sözleşmesinden dolayı 300-500-900 TL ödemek zorunda kalan arkadaşlar, sakın ola bu rakamları ödemeyin !!! Gidin avukatınıza sözleşmenizi gösterin 2 gün inceledikten sonra sözleşmedeki tüm lehinize ve aleyhinize olan durumları sıralayacaktır. Sizde bu sayede uydunetten zararınızı tanzim ettirebilirsiniz.
    Netice itibari ile, ben bugün gidip bir uydunet yetkilisi ile uzunca görüşüp en sonunda başımın çaresine bakmam gerektiğini anlayarak uygun fiyatla (125 TL) Motorola SVG 1501 SURF Board Wireless Voice İP modem aldım.
    4 Port ethernet çıkışı var - Uydunet kablo girişi var. 2 Adet VOİP çıkış var ve Wi-Fi destekli. Ayrıca DOCSIS® / EuroDOCSIS 2.0.
    Şu an piyasada 200-220 TL civarında bu modem. Ama bir şekilde bulabilirseniz işinizi fazlasıyla görecek bir modem.

Siz siz olun, uydunet alırken bir daha düşünün.
    Rezil bir servis, rezil bir altyapıyla bu iş çok yürümez ! Kısa vadede yaptıkları çözümler de biz müşterilerini mağdur eder....

Sevgiler, İyi Forumlar...

• @serdar0303

Serdar Bey aldığınız ürün ile ilgili üründen sorumlu kişilerden bilgi aldınız mı merak ediyorum.Yani Netmaster almışsanız Skyptel teknik destek numarası olan 0216 444 0 270 i arayıp bilgi alabilirdiniz.Gerçi wireless modem almışsınız.Hayırlı olsun.
  • tp link router kullanan var mı arkadaşlar aranızda, linksys gibi sorun çıkartıyomu?
    bu model için ne dersiniz fiyatı özelliklerine göre uygun http://www.eksenbilgisayar.com/pinfo.asp?pid=25622
  • quote:

Orijinalden alıntı: behchat

tp link router kullanan var mı arkadaşlar aranızda, linksys gibi sorun çıkartıyomu?
    bu model için ne dersiniz fiyatı özelliklerine göre uygun http://www.eksenbilgisayar.com/pinfo.asp?pid=25622

sahsen kullanmadım ama kullanıcı yorumlarını okumustum. genelde olumlu yorumlar vardı ve alınabilir bir router oldugu aklımda kalmıs..

linksys dısında sorun cıkartan router markası varmı bilmiyorum ama hep sorun cıkartan linksys markalı routerlar oluyor genelde. yada benim kulagıma kablo netle sorun cıkartan hep linksys oldugu denk geldi

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: behchat

tp link router kullanan var mı arkadaşlar aranızda, linksys gibi sorun çıkartıyomu?

sahsen kullanmadım ama kullanıcı yorumlarını okumustum. genelde olumlu yorumlar vardı ve alınabilir bir router oldugu aklımda kalmıs..

linksys dısında sorun cıkartan router markası varmı bilmiyorum ama hep sorun cıkartan linksys markalı routerlar oluyor genelde. yada benim kulagıma kablo netle sorun cıkartan hep linksys oldugu denk geldi

router alıcam alamıyorum ya. kimse bir problem çıkarsa başka bir markayla değiştirmeye yanaşmıyo. kesin sorun çıkarmıycak bişe bulmam lazım ama o da yok galiba:)

• ben ilk olarak linksys almıstım ama 2 hafta sonra sorun cıkartınca netmasterla degiştirmiştim. sende boyle yapabilirsin
  • sanırım genel itibariyle ortak sorun AP veya kablosuz modem kullanarak yapılan bağlantılarda sadece bir pcnin kablosuzda çalıştırılabilmesi..?
    benimde ortak sorunum bu cxc150 ve airties 206 modemi birbirine bağladım performans gayet ii ama tek pcde çalışıyoo ..?

neden..?
  • quote:

ben ilk olarak linksys almıstım ama 2 hafta sonra sorun cıkartınca netmasterla degiştirmiştim. sende boyle yapabilirsin

nerden almıştın? almak istediğim yerler kutusu açılınca değişimi kabul etmiyorlar.
  • Kablonet modem ile kullanmak için TP-LİNK WR 601G model Access Point almıştım. Evde 2 taneden fazla cihazı internete bağlamak mümkün olmadı.
    Kablonet müşteri hizmetlerini aradım.Onlar sorunun AP de olduğunu, TP-LİNK yetklileri ile görüşmem gerektiğini söylediler.
    TP-LİNK teknik destek ile görüştüm.2 den fazla bilgisayarın bağlanamamasının normal olduğunu, çünkü cihazın router özelliği olmadığını söylediler.
    Router özelliği olan AP cihaz olması gerektiği söylendi.
    Bende paraya kıyıp TP-LİNK TL-WR345G (64 TL) aldım ve tüm sorunlarımı çözdüm.Artık evde internete sorunsuzca bağlanabiliyoruz.
  • Arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var.

Uydunet'in verdiği kablosuz modem var. Ancak wireless bağlantı hiç stabil değil, durmadan kopuyor ve acayip yavaş. Nedenini bir türlü bulamadım artık kafayı yiyecek duruma geldim. Son çare olarak elimde şu anda Airmax 101 modem var, bunu uydunet modeme bağlayıp bunun wirelessını kullanmak istiyorum. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim arkadaşlar.

Teşekkürler.
  • AirTies RT-101 ya da 110 kablosuz modemle adsl bağlantım vardı kablo nete geçtim bi tane net master modem aldım aldığım adam bana kablosuz adsl modmi bu modeme takarsın buda kablosuz olur dedi yapıyom yapıyom olmuyor:(
  • bende uydunet + tp-link wr741nd router kullanıyorum, çok da memnunum, almayı düşünenlere öneririm.
    link:http://www.tp-link.com/products/productDetails.asp?class=wlan&pmodel=TL-WR741ND

kurulumu oldukça kolay, en fazla 5 dk sürüyor herşeyi ile kurmak. 4 tane lan port ve wireless özelliği var, 100mbps kablo, 150mbps wireless hızı var.
    lite-n router diye geçiyor adı, b/g/n mixed yayın yapabiliyor, N teknolojisini ne kadar kullanıyor bilmiyorum ama. (aldığım yerde N var mı bunda dediğimde yok dedi, yalnız söylediğim gibi yayın b/g/n mixed)

bağlantısı, adls'den çıkan kabloyu router'ın girişine düz ethernet kabloyla bağlıyoruz, şahsen yanında verilen 1 meter civarı kabloyu kullanmıyorum, kendim 10cm kadar kablo yaptım, modemin üstüne araya ayaklı küçük bir tahta koyarak yerleştirdim, oldukça şık görünüyor, kablo karmaşası da yok.

ısınma konusunda; üstündeki metal logo, ısı dağıtıcısı olarak tasarlanmış, elimi üstüne bastırdığımda rahatsız edecek kadar hissediliyor, yakcak kadar değil tabi. onun dışında kasası kısmen sıcak oluyor, ama sorun oluşturacak kadar değil.
    aynı ürünü kullananlardan, router'ı fişe taktıktan bir süre sonra, ısınma sebepli kopmalar, kısa lag oluşumundan şikayet edenler var, şans işi biraz. :)

ürün çin malı ve türkiyede destek için distribitörlüğü (artık nasıl yazılıyorsa :D) yok, fakat mail ile ulaşıldığında 3-4 gün içinde, en fazla 1 haftada cevaplıyorlar, oldukça anlayışlı bilgi merkezi çalışanları var, nazik adamlar :)

ek; tam emin olmamakla birlikte, alınacak router'ın kendisinin ip dağıtması gerekiyormuş, mesela lan üzerinden iki bilgisayar bağlandığında, birine 192.168.1.100, diğerine 192.168.1.101 atıyor, böylelikle çalışım esnasında çakışma olmuyor ve sorunsuzca internete bağlanılabiliyor (internet üzerinden ip öğrenilmek istendiğinde gene modemin kullandığı ip görülüyor elbette). netmaster'da var, tp-link'te yok dedi biri kadıköy'de, sonra tp-link'i almaya gittiğim yerdeki çalışan, WAN girişi olan router'ların hepsinde ip dağıtma olduğunu söyledi. ip dağıtma ve WAN olayını tam anlamasam da araştıranlara, bilenlere söylemek istedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scorn -- 16 Nisan 2010; 20:54:42 >

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.