Şimdi Ara

KABLO MODEM+ROUTER=WIRELESS BAGLANTI (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
295
Cevap
7
Favori
108.293
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: utkanizmit

quote:

Orijinalden alıntı: barbar54

Selam arkadaşlar.. benim yeni aldığım netmaster marka kablosuz acces point router ile ilgili sorunum var. Komşudan kabloyla aldığım dsl baglantısını acces point routerla kablosuza cevirip evde laptopu rahat rahat kullanmayı amaclamışdım ama kablosuz şekilde 10 dkda bir baglantıda ünlem cıkıyo ve internete giremiyorum kabloyla kullanırken sorun yok acces pointe reset atınca düzeliyo ama 10 dk da 1 res atmak zorunda kalıyorum çözüm önerilerinizi bekliyorum arkadaslar..

ap routerin markası netmaster wds-150
    modeme 192.168.1.1 ile routera 192.168.5.1 yazarak baglanıyorum

dns sorunu yaşıyorsun.
    Router in arayüz ayarlarında dhcp server bölümünü bul. Dns bölümüne 4.2.2.3 - 4.2.2.5 gir.

dns yi ag baglantılarımdan otomatik al deyince düzeldi kardeş elle dns girince sıkıntı cıkarıyo demekki otomatik al demişdim modemden cozmem lazım bunu bakalım

yazmışdım tekrar aynı sorunu yasıyorum bıdaha arıycam müsteri hizmetlerini olmuycak boyle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TIRPAN -- 9 Eylül 2012; 3:06:06 >

• Arkadaşlar resimli anlatımlardan anladığım kadarıyla router ethernet ile bağlanıyor.
    Fakat benim masaüstü bilgisayarda ethernet girişi yok, normal usb modem bağlı bunu kablosuza çevirmek istiyorum, mümkün müdür?
  • masaüstü pc de ethernet olup olmaması önemli diil. Önemli olan modeminde ethernet varmı. Şayet varsa router işini görür. Yok modemin sadece usb çıkışlı ise yeni bir modem almanda fayda var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

masaüstü pc de ethernet olup olmaması önemli diil. Önemli olan modeminde ethernet varmı. Şayet varsa router işini görür. Yok modemin sadece usb çıkışlı ise yeni bir modem almanda fayda var.

Teşekkür ederim, modemde hem usb hem de ethernet var.
    Önereceğin bir router var mı?
  • rica ederim.
    tplink 740n hem güzel hemde hesaplı bir üründür. işini gayet güzel görür.
    http://www.bizdehesapli.com/?mainpage=urun_detay&urun_kodu=TL-WR740N

ayrıca masaüstü pc inde ethernet olmaması garibime gitti.
    onboard ethernetsiz anakart üretilmeyeli baya bi olmuştur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi utkanizmit -- 12 Eylül 2012; 0:18:50 >
  • quote:

rica ederim.
    tplink 740n hem güzel hemde hesaplı bir üründür. işini gayet güzel görür.
    http://www.bizdehesapli.com/?mainpage=urun_detay&urun_kodu=TL-WR740N

ayrıca masaüstü pc inde ethernet olmaması garibime gitti.
    onboard ethernetsiz anakart üretilmeyeli baya bi olmuştur.

Bir an eski kasaya gitmiş aklım, varmış ethernet

• arkadaslar benim sorunum devam ediyor bıdaha anlatayım sızlere

interneti komsudan 50 metrelik kabloyla alıyorum ordaki modemden ve orda 2 kişi kullanıyo interneti kendi evime bitane netmaster wds 150 ap router aldım arkasındaki porttanda 1 komsuya daha verdik neti bende evde kablosuz kullanmayı amaclıyorum ama sıklıkla ünlem geliyo acces pointe reset atıyorum oyle duzelıyo anca sıklıkla reset atmam gerekıyo fişi cıkarıp takıyorum yani apnin ayarlarından ipi otomatik al dedim yanı adsl hesabını yazmadım daha once yazdım ama oyle hıc olmadı o yuzden otomatık al dıyorum bu sorun nasıl cozulur varmı fıkrı olan

192.168.5.1 ile ap ye
    192.168.1.1 ilede ana modeme erişebiliyorum
  • biraz basit saçma kaçabilir ama modemden gelen kabloyu router ın wan portuna kablo çekerken cross mu düz mü bağlıyoruz.
    iki makine arası cross çekilir diye kafamızda yer etmiş ama aklıma şöyle bir şey takıldı acaba router çalışma mantığından kaynaklı ve ayrı bir port ayrıldığı için düz olabilirmi.
  • düz kablo kullanın.
  • 192.168.0.1 e biraz önce giriyodu reset attım modeme şimdi giremiyorum
    neden giremiyorum??
    sürekli bağlantı zaman aşımına uğradı diyo
  • bana yardımcı olabilecek kimse yok mu?
    uydunet in net master modemi var
    dün ayarlarını değiştirdim router ı bridge olarak değiştirdim
    şimdihttp://192.168.0.1 e giremiyoum
    nasıl düzeltirim?
  • Beyler bende kablolu uydunet kullanıyorum bunu kablosuz kullanabilmek için tp-linkin bi routerini aldım ancak bi türlü baglayamıyorum modemden routere internet gecişi saglanmıyor nasıl ayarlanıyor bu işlem bir çözümü varmıdır
    modem ve router su sekilde baglı modemden pcye cıkan ethernet kablosu routera routerdan cıkan baska bi ethernet kablosuda pc ye baglı ama internet malasef yok.
     KABLO MODEM+ROUTER=WIRELESS BAGLANTI KABLO MODEM+ROUTER=WIRELESS BAGLANTI KABLO MODEM+ROUTER=WIRELESS BAGLANTI KABLO MODEM+ROUTER=WIRELESS BAGLANTI

• arkadaşlar eve yeni superonline bağlattım hediye ettikleri modem ile kurulumunu yaptılar.Bende TP LİNK VR300 cihazı router olarak kullanmak istiyorum superonlinenin modeminden VR300 e kablo ile bağlantı kurdum ama VR300 de internet çalışmıyor.Arada internet olduğuda oluyor neden anlayamıyorum
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.