Şimdi Ara

K5'mi D7000'mi?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
777
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    makineyi yurtdışından alacağım ve aralarında sadece 60-70 poundluk bir fiyat farkı var (pentax 690 gbp, nikon 750 gbp civarı yanılmıyorsam). sizce hangisi iyi bir tercih olur? yeni başlayacağım, özellikle makro ve doğa fotoğrafları çekmek istiyorum.

• İkisi de çok iyi, iş lenslerde bitiyor. Makinadan ziyade lens seçimi yapın bence.
  • D7000 ciddi güzel kamera ama K5 le kıyaslayın derseniz,ne desem yalan olur, inanın görmedim bile.
    Yanlış anlaşılma olmasın bu benim cahilliğim.D7000'e gelince Nikon'un son lokomotifi ya da D90 mirasçısı diyebiliriz.
    Her ne kadar adı D7000 olsa da aslında ne D90 (yani D40-D80 serisi) ne de D300 (D100-D300S) hele hele D3000 (D3000-D5100) ile hiç ilgisi yok.
    Daha ziyade D90 - D300 arası ya da ötesi de diyebiliriz.Iso başarımı da çok iyi denmesi artısı.Kasa gerçekten doyurucu.Eğer Nikon derseniz ve
    Londra'daysanız Grays of Westminster dan alın derim.Belki Jessops tan pahalıdır ama makro ve doğa fotoğrafları için çok hoş seminerleri oluyor.
    Üye olup hafta sonlarında ustalarla çalışabilirsiniz
  • İki makinede manyak kaliteli ve güzel sonuçlar veriyor...

K5 cüsse olarak daha küçük , D7000 daha cüsseli....

K5 su geçirmiyor... İki makineninde makro performansları iyidir... Zaten iş optikte bitecek bu konuda :)

Eğer ikisini de almadan önce elleyip avuçlama gibi bir imkanınız varsa bunu yapın içinize hangisi sinerse....

Ben küçük gövdeleri sevdiğim için K5 alırdım. Su geçirmeme olayıda bambaşka bir boyut zaten :)

100mm WR makro objektifim + K7 gövdemi çantada taşımıyorum artık :D :D Yağmur çamur kar işlemiyor arkadaş :D :D

Ha bu arada Nikon'un focus hızı az daha iyiymiş...Video performası K5'ten yine bir gıdım ötede...

Her şeyi bir kenara bırak al eline aletleri ve dene derim :)
  • Su,toz geçirmeme özelliği D7000'de de mevcut iki gövdeylede yağmurun,tozun bulunduğu yerlerde çekim yapılabilir(tabi lensinizde uygun olmalı).
    K5 epey övünüyor bu özellik ile zaten reklamlarıda bu yönde K7'den beri, iyi sonuç aldıklarıda belli ancak su basıncının yüksek olduğu yerlerde tabiki işe yaramaz bu özellik..

Diğer yandan D7000 küçük geliyor bana ,K5 dahada küçük..Bana göre dezavantaj kişisel birşey bu,ancak Pentax'ta aşırı beğendiğim bir lens mevcut Pentax 40mm LTD bu lens ile harika bir ikili olurlar,hem taşınabilirlik hemde kalite açısından.
  • İkisi de aynı sensörü kullanıyor, yani eşit lens şartlarında eşit fotoğraf çekerler. O bakımdan özelliklerini kıyaslayarak size daha uygun olanı gönül rahatlığıyla alınız.

D7000 videoda, lens yelpazesinde ve hafıza kartı slotunda üstün

K-5 ise gövde sağlamlığında, gövdeden titreşim önleyicide üstün. Karar sizin.
  • D7000'de bir takım sorunlar olduğu söyleniyordu; yeri gelmişken sorayım dedim.. Noldu onlar? Bilen var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: NovariX

D7000'de bir takım sorunlar olduğu söyleniyordu; yeri gelmişken sorayım dedim.. Noldu onlar? Bilen var mı?

backfocus problemi vardı diye biliyorum ilk serilerde ama daha sonraki serilerde bu sorunu ortadan kaldırdılar.
  • Ayrıca ilk serilerde sensör problemi vardı ama hızlıca halledildi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: arandur

Ayrıca ilk serilerde sensör problemi vardı ama hızlıca halledildi.

buraya bir bakın.

http://forums.dpreview.com/forums/read.asp?forum=1034&message=37075676

test etmeden d7000 almayıın. seri numaralarına dikkat edin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi General Daimos -- 19 Kasım 2011; 9:53:35 >
  • Pentax K-5
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.