Şimdi Ara

Jinekomasti ameliyat sonrası oluşan şişlik (sivrilik)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
2
Favori
15.798
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba arkadaşlar 2 ay önce ameliyat oldum ilk hafta sargı çıkarıldıktan sonra düz bir görüntü vardı ama 1 ay korse kullandıktan sonra bu şişlikler ortaya çıktı (korse kullanırken farketmedim çoğu zaman üstümdeydi) üstünden 1 ay daha geçti meme uçlarım hala sivri ve yumuşak, doktora sorduğumda net bir cevap vermiyor 6 ay sonra tam şeklini alır diyor ama son 1 aydır gözle görülür bir değişiklik olmadı üstelik sol meme ucu sağdakinden biraz daha şiş. daha önce ameliyatı olanlarda da oldu mu bu durum, düzeltme ameliyatı gerekli midir acaba merak ediyorum yardım ederseniz sevinirim. şimdiden teşekkürler.

not: liposuction+meme dokusu yapıldı

• kardeşim dediklerinin aynısını yaşıyorum bende ameliyat olalı 5 ay oldu ve hâla şişlik devam ediyor. Herhangi bir değişim olursa sana söylerim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kardesim hala meme ucundaki sislik devam ediyo mu duzelme varmi.

• Ameliyat olalı 5 gün oldu kesi yöntemi oldum bende Şişlikler var umarım doktorum fazla yağ bırakmamistir yani ödem olması daha iyi sonuçta o düzelir ama yağ çok bırakmış ta olabilir

[simage]https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/2434498/7e4e6338-2ad6-4148-bd3b-c30c5f620d4c.jpg[/si

• Hâlâ forumu kullanıyor musunuz bilmiyorum ancak aynı problem bende de var. Bu problemin glandüler dokunun tamamının alınmamasından kaynaklandığından eminim.

Muhtemelen bu problemin düzeltilmesinin tek yolu, glandüler dokuyu doğru dürüst alacak bir doktora gitmek.
  • Aynı dertten muzdarip bir sürü kişi var. Kesi olmayan operasyonlarda daha fazla oluyor galiba.

Buradan ben de okuyan arkadaşlara söylemiş olayım. ARKADAŞLAR KESİSİZ GLANDÜLER DOKUYU ALABİLECEĞİNİ SÖYLEYEN DOKTORLARA SAKIN AMA SAKIN İNANMAYIN. LIPOSUCTION YAPIP, YANİ YAĞLARINIZI ALIP BAŞLARINDAN SAVIYORLAR. GLANDÜLER DOKU YAĞLAR ALINDIĞI İÇİN İLK BAŞTA DAHA AZ GÖRÜNSE DE, ÇOK KISA BİR SÜRENİN SONRASINDA YENİDEN ESKİ HALİNE DÖNÜYOR.

Akıllı olun, böyle çakallıklara gelmeyin. Bu çakallıkları yapan insanlar güvenilir görünmeyi ÇOK İYİ bildikleri için güvenilir olduklarını sanıyorsunuz. Muayene yaptıkları yerlerin, operasyon yaptıkları yerlerin konumu çok tanınmış bile olabiliyor. Ne olursa olsun, MEME UCUNDAN KESİ YAPMADAN GLANDÜLER DOKUYU/ MEME DOKUSUNU ALABİLECEĞİNİ SÖYLEYEN DOKTORLARA SAKIN GÜVENMEYİN. Tüm paranız, zamanınız, emeğiniz, sağlığınız boşa gider. Size attıkları fotoğraflara da inanmayın, youtube'taki videolarına da inanmayın. Aklınızı kullanın, çok ama çok pişman olursunuz. Hakkınızı da arayamazsınız.

• Kral,jinekomasti başlığından gördüm seni.Ben ameliyat olalı 4 ay oldu ve göğüslerim hala jinekomastili gibi.Bu 6-12 ay arası geçer zırvası doğru mu ? Senin şu anki durumun nedir ? Forumu kullanıyosan yalvarırım beni bi aydınlat çok endişeliyim.Teşekkürler şimdiden.

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=120558629

• quote:

Orijinalden alıntı: punisher3423

Kral,jinekomasti başlığından gördüm seni.Ben ameliyat olalı 4 ay oldu ve göğüslerim hala jinekomastili gibi.Bu 6-12 ay arası geçer zırvası doğru mu ? Senin şu anki durumun nedir ? Forumu kullanıyosan yalvarırım beni bi aydınlat çok endişeliyim.Teşekkürler şimdiden.

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=120558629
    Kime oldun, nerede oldun?
  • İstanbul'da Selahattin Yaman'a oldum.
  • Kesi yapıldı ve içeriden parça alındı belli büyüklüklerde şu an 5 ay oldu ve hala içerde bir şeyler var ve göğüs sivri duruyor eskisi gibi
  • quote:

Kesi yapıldı ve içeriden parça alındı belli büyüklüklerde şu an 5 ay oldu ve hala içerde bir şeyler var ve göğüs sivri duruyor eskisi gibi
    Kesi direkt meme ucundan mı yapıldı, yoksa biraz aşağısından mı?

5 aya rağmen geçmediyse, benim tahminim içeride doku bırakmış doktor. O yüzden çok da fazla değişmez muhtemelen. Türkiye'deki doktorların çoğu içeride glandüler doku(jinekomastiyi oluşturan doku) bırakabiliyorlar. Tonla kağıt imzalattıkları için, dava etsen edemezsin. Zaten ülkede ne kadar hukuk var, o ayrı soru.
  • quote:

Kesi yapıldı ve içeriden parça alındı belli büyüklüklerde şu an 5 ay oldu ve hala içerde bir şeyler var ve göğüs sivri duruyor eskisi gibi
    Yukarıdaki mesajlarımda yazmışım zaten. Aynı problem bende de var, 1 seneyi geçeli çok oldu düzeldiği falan yok. Yeniden ameliyat olmayı düşünüyorum. Geçmiş olsun.
  • Meme başının altında kesip altı bir de herkesten ters olarak üstten hilal şeklinde kesik atarak aldı artı liposuction yaptı ki liposuction kilosu fazla yağı olan insanlara yapılıyo övünmek için asla söylemiyorumben lisanslı sporcuyum yağ oranım düşük ve kullanılan makine yaklaşık 2 bin lira maliyetindeymiş.Ben sıfır bilgiyle gittiğim için dediğin gibi imzaladık her şeyi hem liposuction ücretini kitledi hem de yoktan yere 4 tane delik açtı vücudumda 2 direnler için 2 lipo için.Verdiği kağıtta estetik açıdan tatmin olunmazsa biz sorumlu değiliz diye bi madde vardı şaka gibi imzaladım aga ben bunu.Aile bi şey bilmiyor sen de bi şey bilmeyince tişört giyerken bile çekindiğin bi mevzuya hemen olsun bitsin gözüyle bakıyosun sonuç bu.Yani Allah ıslah etsin ben başka bi şey diyemem şu saatten sonra 6 ay dolsun ben de tekrar ameliyat olucam kimseye güvenemez olduk şimdi de bi ton doktor araştır dur işin yoksa

• Youtube'ta denk geldim Okan Serbes diye bir arkadaşa.Adam da vücut geliştiriyor vs.Ben bir ay korse kullandım adam korse kullanmıyor sargı bezi var bir tane max 1 hafta takıyor onu da.Ayriyetten ona da liposuction yapılmıyor sonuç,görüntü dümdüz adamda.Ne yapacağımı şaşırmış durumdayım artık ya bilmiyorum hakikaten
  • quote:

Youtube'ta denk geldim Okan Serbes diye bir arkadaşa.Adam da vücut geliştiriyor vs.Ben bir ay korse kullandım adam korse kullanmıyor sargı bezi var bir tane max 1 hafta takıyor onu da.Ayriyetten ona da liposuction yapılmıyor sonuç,görüntü dümdüz adamda.Ne yapacağımı şaşırmış durumdayım artık ya bilmiyorum hakikaten
    Seni çok iyi anlıyorum kardeşim. Türkiye böyle bir yer, herkes tokatçı.
  • Arkadaslar ben de ayni durumdayim 1 ay 1 hafta gecti ameliyat olali hic memnun degilim gogusumde meme dokusu bariz duruyor bide ameliyat oncesi lipo kesi yapcam dedi sadece lipo yapmis ben de imzaladim okadar kagit ne yapicaz simdi bi akil gosterin

• quote:

Orijinalden alıntı: ofbideisimbul

Arkadaslar ben de ayni durumdayim 1 ay 1 hafta gecti ameliyat olali hic memnun degilim gogusumde meme dokusu bariz duruyor bide ameliyat oncesi lipo kesi yapcam dedi sadece lipo yapmis ben de imzaladim okadar kagit ne yapicaz simdi bi akil gosterin
    O kağıtları o yüzden imzalatıyorlar zaten, bile bile imzalatıyolar ki hakkımızı arayamayalım.
  • Arkadaşla geçen sene 31 Temmuz’da ameliyat olmuştum ama göğüs uçları hale şişti tekrardan bu sene ameliyat oldum 16 Temmuz’da aynı doktora oldum sol göğüsüm gerçekten istediğim gibi oldu ama sağ göğüsümde şişilik mevcut ilk ameliyattada aynısı oldu ödem var ama geçeceğini sanmıyorum ama bir sebebi daha var sol göğüsümde atılan dikiş gerçekten muazzam dümdüz ama sağ göğüste biraz üstten atılmış meme ucu yukarıda kalmıştı ona yapabileceğim birşey yok bir sebebide onun olduğunu düşünüyorum ama bilmiyorum için de hala doku var sanki ama doktor tüm dokuları aldığını söylemişti bekleyip göreceğiz

• Lütfen yanlış bilgilendirme ben de 2 hafta önce jinekomasti ameliyatı oldum ve Ali Mezdeği meme başının altından kesi yapmadan grandüler dokuyu çıkarıyor meme başının az altından yarım cm lik bir kesiden artık koparıyor mu napıyor bilmiyorum ama liposaction yapılan yerden grandüler dokuyu da çıkarıyor.Fakat Ali Mezdeğiden başkasına güvenmeyin dediğine göre Türkiyede birkaç kişi daha yapıyor ama belli olmaz onlara denk gelip gelemeyeceğiniz.
  • Bu yukarıdaki şahsın adını vermediğim kişinin çalışanı olduğundan şüpheniz olmasın. Ben herhangi bir doktor ismi bile vermemiştim, ona rağmen hemen damlamış. Sırf bu yorumu yapmak için üye olmuş. Adını vermediği kişi'yi öven yorumlara dikkat ederseniz, her zaman böyle yeni üye olmuş insanların yorumlarıdır. Bi de konuşma şekline bakın, en ince detayına kadar ne yaptığından bahsetmiş. Nasıl yaptığını tarif etmiş bildiğin. Sonra da "koparıyor mu napıyor bilmiyorum" falan demiş samimi görünmek için. Ben de böyle sahte hesaplarla yazılmış sahte yorumlara, reklamlara kanarak gidip ameliyat olmuştum.

Jinekomasti veya başka bir problemi için Adını vermediği kişi'yi araştıran, bu mesajı okuyan kardeşime sesleniyorum. SAKIN KARDEŞİM SAKIN. Ben internette bulabildiğim tüm yorumlarına baktım, adamın youtube'taki tüm videolarını izledim, her şeyini araştırdım. İnternette yeni açılmış reklam hesaplarıyla övüp, savunup duruyolar adamı. BEN ADAMA GİTTİM AMELİYAT OLDUM, SONUÇ TİKSİNÇ. Bak kötü falan demiyorum, TİKSİNÇ diyorum. Aynada kendime baktığım zaman nefret ediyorum. Hem önden berbat görünüyor, hem de yandan. Acayip psikolojim bozuldu, hâlâ da psikolojimi çok kötü etkiliyor. Hayatımı ciddi anlamda çok kötü etkiledi. Ameliyattan sonra başka problemler de yaşadım, ama onlardan bahsetmiyorum bile.

Diğer doktorlar boşuna kesiyi meme ucundan yapmıyorlar. Ayrıca "liposuction" adı üstünde yağları almak içindir. Liposuction yapıldığında yağlar gittiği için göğüsleriniz biraz daha farklı görünüyor, sonra yağlar doğal olarak geri geldiğinde göğüslerini eskisinden daha kötü görünebiliyor. Bunları ne yazık ki acı bir şekilde tecrübe ederek öğrendim.

Ben yandım siz yanmayın diye söylüyorum. Çünkü bu derdi sadece yaşayan bilir.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.