Şimdi Ara

Japonya Maceram [EŞZAMANLI] [SS'Lİ] (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.117
Cevap
368
Favori
83.033
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
262 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şimdiki çocuklar babaları aşağılamayı görev edinmişler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sonuna bakmaya üşendin allahtan zebani çıkmadı. Hayırlı olsun dostum.

• quote:

Orijinalden alıntı: pallo

Şimdiki çocuklar babaları aşağılamayı görev edinmişler.

Hocam yanlis anlasilma olmus, kesinlikle asagilamiyorum, o olmasa gidemezdim sonucta bankadan kredi cekti,bir suru borca girdi ve yapabilecegi her seyi yapti benim icin. Minnettarim. Sadece kafa yapimiz uyusmuyor bazi konularda.

• Makunouchi İppo M kullanıcısına yanıt
    11.sınıfa gidiyorum şu aralar bende yurtdışını düşünüyorum. Ama okulların fiyatları belli. Burs imkanları hakkında bilgi verebilir misiniz hocam? Türkiye den burs alıp yurtdışına gidilebilir mi veya direk yurtdışından burs alma imkanımız var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kanarya75

11.sınıfa gidiyorum şu aralar bende yurtdışını düşünüyorum. Ama okulların fiyatları belli. Burs imkanları hakkında bilgi verebilir misiniz hocam? Türkiye den burs alıp yurtdışına gidilebilir mi veya direk yurtdışından burs alma imkanımız var mı?

Burs konusu zor, cogu ulkede oyle bir durum yok. Rusya icin burs hakkinda bir seyler hatirliyorum, lines education'in sitesine bir bakmani tavsiye ederim. Japonya icin ise bakanlik burslari var Mext:Monbukagakusho. Epey kapsamli bir burs, her seyi Japon hukumeti karsiliyor ancak almak icin cok fazla asamadan geciyorsun, saglam bir Japonca gerektiriyor ve her sene sadece 1-2 kisi gidebiliyor. Bir arastirmani oneririm.

• quote:

Orijinalden alıntı: Makunouchi İppo

quote:

Burs konusu zor, cogu ulkede oyle bir durum yok. Rusya icin burs hakkinda bir seyler hatirliyorum, lines education'in sitesine bir bakmani tavsiye ederim. Japonya icin ise bakanlik burslari var Mext:Monbukagakusho. Epey kapsamli bir burs, her seyi Japon hukumeti karsiliyor ancak almak icin cok fazla asamadan geciyorsun, saglam bir Japonca gerektiriyor ve her sene sadece 1-2 kisi gidebiliyor. Bir arastirmani oneririm.

Hocam o zaman iş yaş. Yurtdışın da okuyanların hepsi para vererek mi okuyor o zaman? Hayallerim suya düştü

• quote:

quote:

quote:

Hocam o zaman iş yaş. Yurtdışın da okuyanların hepsi para vererek mi okuyor o zaman? Hayallerim suya düştü

Hocam benim yaptigim gibi ailenizi ikna edip 16.000tl gibi bir miktari kredi cektirip sonra daha hic para istemeyerek orada kalabilirsiniz ancak cok riskli bir yol. Orada tutunamaz veya universite kazanamazsaniz ailenize buyul hasar vermis olursunuz.

• Arigato gozaimasu
    Hiten mitsurugi ryu:Amakakeru ryu no hirameki
    Shintenshin no jutsu
    Sharingan
    Gomennasai
    Sekai
    Shini
    İchi
    Nii
    San
    Go

Not: japoncam OP

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam benim yaptigim gibi ailenizi ikna edip 16.000tl gibi bir miktari kredi cektirip sonra daha hic para istemeyerek orada kalabilirsiniz ancak cok riskli bir yol. Orada tutunamaz veya universite kazanamazsaniz ailenize buyul hasar vermis olursunuz.

Paradan önce ikna çok önemli. Ne gerek var yurtdışın da oku işte ülkende derler büyük ihtimalle. Olmadı üniversiteyi burada okuyup yüksek lisans vb. yurtdışında yaparım tabi mümkün ise.

• Temiz kalpliymişsin, gönlündeki olmuş kardeşim. Yalnız maddi boyutu ne olacak onu anlamadım ? Bursu nasıl aldın ?

• quote:

Orijinalden alıntı: steven_stiffler

Temiz kalpliymişsin, gönlündeki olmuş kardeşim. Yalnız maddi boyutu ne olacak onu anlamadım ? Bursu nasıl aldın ?

1 yillik okul ucreti
    Saglik sigortasi
    Materyal ucreti
    Tasinma ucreti
    Aktarmasiz ucak bileti
    6 aylik yurt ucreti
    2.000tl cep harcligi

Toplamda 18.000tl cikti cebimizden, tek seferlik. Gerisi orada part time calismama kalmis, bu miktarin uzerine daha para istemeyecegim ailemden.

Burs olayi da, 3bin tllik indirim ve part time is bulma vb konularda yardimci olmak sadece. O yuzden ben burs degil de indirim diyorum, nasil kazandigim da ilk mesajda yaziyor

• İnşallah Japonca'ya iyi derecede hakim olup okulunu güzel bir şekilde bitirirsin. Allah yolunu açık etsin. Bol bol fotoğraf atmayı unutma sakın, bir kaç güzel kız da atarsan daha bi makbule geçer xD
  • Japonya?

Bilemedim ben, kendi adima konusmam gerekirse biraz urkutucu geliyor insana, Avrupa olsa isler daha kolay olurdu tabi... Bir de dil yok bir sey yok, basina bir sey gelse ne olacak orada yabanci olarak dolasman problem olacakmi bazi ulkelerdeki gibi polisler surekli cevirip pasaport soracak mi...? Japonya ile ilgili cok bilgim yok ama genel konumu itibariyle en azindan ilk aylar yasamasi cok zor gibi bir yer gozukuyor... Ayni imkani Ingiltere vb. yerlerde de bulabilirdin belki iyice arastirsaydin keske.

Ama burada yasama konusunda haklisin, yurtdisi buradan kat be kat daha iyidir, kim ne derse desin en guzel yaslarini Turkiye'de yasamak eziyet olabilir, sektorde 'gelismekte' diye gozuksek de tam aksine geriye gidiyoruz her alanda... Git hayatini yasa yani, ben de oyle yapacagim kismet olursa.

Dedigim gibi Japonya zor gibi, yine de hakkinda hayirlisi olsun...

• Çizgi filmciler gelmiş

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozn.

Japonya?

Bilemedim ben, kendi adima konusmam gerekirse biraz urkutucu geliyor insana, Avrupa olsa isler daha kolay olurdu tabi... Bir de dil yok bir sey yok, basina bir sey gelse ne olacak orada yabanci olarak dolasman problem olacakmi bazi ulkelerdeki gibi polisler surekli cevirip pasaport soracak mi...? Japonya ile ilgili cok bilgim yok ama genel konumu itibariyle en azindan ilk aylar yasamasi cok zor gibi bir yer gozukuyor... Ayni imkani Ingiltere vb. yerlerde de bulabilirdin belki iyice arastirsaydin keske.

Ama burada yasama konusunda haklisin, yurtdisi buradan kat be kat daha iyidir, kim ne derse desin en guzel yaslarini Turkiye'de yasamak eziyet olabilir, sektorde 'gelismekte' diye gozuksek de tam aksine geriye gidiyoruz her alanda... Git hayatini yasa yani, ben de oyle yapacagim kismet olursa.

Dedigim gibi Japonya zor gibi, yine de hakkinda hayirlisi olsun...

Benim icin hic urkutucu degil, kulturlerine asinayim ve cok derin bir arastirma yaparak gidiyorum, dil konusunda da temelim var.

Polisler acisindan evet, pasaport sorma olayi var ancak oraya gittigimde cikaracagim gaijin card (bir nevi yabanci kimlik karti) sayesinde her zaman yanimda pasaport tasimak zorunda kalmayacagim.

Diger ulkeler konusunda da gercekten cok derin bir arastirma yaptim. İngiltere icin tek sans cemaatti ve onlar da zaten sadece fem ogrencilerine bu imkani sagliyorlar, kaldi ki imkani saglasalar bile 5 vakit namazinda niyazinda olman lazim ve bu sart bana uymuyor. Maddiyat ve gelecek acisindan en uygun secenek buydu benim icin, tesekkurler.

Eyvallah kardeşim, Sakuragi Hanamichi'yi görürsen benden selam söyle
  • quote:

Orijinalden alıntı: steven_stiffler

Eyvallah kardeşim, Sakuragi Hanamichi'yi görürsen benden selam söyle

Ayipsin, hazir gitmisken rukawa'ya da iki tokat sallarim artik

• quote:

Orijinalden alıntı: just4techno

Dersleri kopya çekip geçen, son aylarda dershaneye gitmeyen adam TM-48K TS-9K

Herkes sizin gibi vasat olmak zorunda mı?

Ygs 10 bin lys 19 bin diploma puanim 58.

• Senin yerinde olmayi o kadar cok istiyorum ki :)... Allah herkese istedigini verir insallah azmini tebrik ederim...
    Ben de japonya ve kore dusunuyordum parasal imkanlardan dolayi biraz da yoksa ilk tercihim avrupa ya da amerika olurdu. tabii babam ve annem bu olayin uzerine beni aglama derecesine getirerek dalga gectikleri icin ben de lanet olsun diyerek ders calisiyorum, zorundayim...
    Her zaman guncelleme yap buraya, insallah konunu silmezler cok faydali cunku. Ya da bilmiyorum, ilgililere pmle falan.
    Ben de bu yil ygs lys de 19 bininci oldum. Tip ya da dis icin cabaladigimdan mezuna kaldim. Of. Hayaller hayaller... Bir yerde kesiliyor tum isteklerim. İstedigimle kaliyorum. Tekrar tebrikler ve basarilar. Umalim ki gittigine sonuna kadar deger...

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.