Şimdi Ara

Japonya Maceram [EŞZAMANLI] [SS'Lİ] (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.117
Cevap
368
Favori
83.033
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
262 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Okudum. Çalışmayan ve sözde ygs sağlam diyen adam 347 almış ygs den. Ayrıca bu kadar görevlerini boşlayıpta sonra ülkede ki kaosa laf atmış. Sebebi senin gibiler işte. Son olarak ss için girdim ss falan yok. Bu arada japonya da başarılar
  • ordan bana temiz r34 bul
  • quote:

Orijinalden alıntı: Krayir

Okudum. Çalışmayan ve sözde ygs sağlam diyen adam 347 almış ygs den. Ayrıca bu kadar görevlerini boşlayıpta sonra ülkede ki kaosa laf atmış. Sebebi senin gibiler işte. Son olarak ss için girdim ss falan yok. Bu arada japonya da başarılar

Çalışmadım ve ygs'den 347 aldım evet. Ne var bunda?

Ayrıca boşladığım görev bir kamu görevi mi ki ülkeyi kaosa sürüklesin? Üniversite sınavına hazırlanmam ya da hazırlanmamam sadece beni ilgilendirir ad hominem yapmamakta fayda var.

Son olarak japonya'ya gitmeden nasıl ss atabilirim?

Teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hll olsun ne diyelim. Darısı bize olur inşallah
  • quote:

Orijinalden alıntı: Makunouchi İppo

quote:

Okudum. Çalışmayan ve sözde ygs sağlam diyen adam 347 almış ygs den. Ayrıca bu kadar görevlerini boşlayıpta sonra ülkede ki kaosa laf atmış. Sebebi senin gibiler işte. Son olarak ss için girdim ss falan yok. Bu arada japonya da başarılar

Ayrıca boşladığım görev bir kamu görevi mi ki ülkeyi kaosa sürüklesin? Üniversite sınavına hazırlanmam ya da hazırlanmamam sadece beni ilgilendirir ad hominem yapmamakta fayda var.

Teşekkürler.

Hocam ygs sağlam 2. oldum vb cümlelerden sonra bir de şehrinde herhangi genel bir sınavda 2. olan bir kişi 347 aldıysa yazık derim o şehre.

Ayrıca boşladığın senin görevin yani şöyle düşün sen şimdi görevin ders çalışmak bunu bu kadar boşlarken ileride kamu görevlisi olsan nasıl bi iş disiplinine görev bilincine sahip olabilirsin ki? İlk önce görev bilincin olacak ki sende bu yok.

Ve başlıktan japonya dan ss varmış gibi anlaşılıyor.

Son olarak önemli değil

• Hayırlı Yolculuklar.
  • quote:

quote:

quote:

Teşekkürler.

Hocam ygs sağlam 2. oldum vb cümlelerden sonra bir de şehrinde herhangi genel bir sınavda 2. olan bir kişi 347 aldıysa yazık derim o şehre.

Ayrıca boşladığın senin görevin yani şöyle düşün sen şimdi görevin ders çalışmak bunu bu kadar boşlarken ileride kamu görevlisi olsan nasıl bi iş disiplinine görev bilincine sahip olabilirsin ki? İlk önce görev bilincin olacak ki sende bu yok.

Son olarak önemli değil

Hocam çalışmadım diyorum, bunda anlaşılmayacak ne var? Çalışmamak=başarısızlık.

Ayrıca şehirde çeşitli alanlardan ilk 5bin e, ilk bine giren onlarca insan var,sadece benim üzerimden nasıl genelleyebiliyorsun anlayamıyorum gerçekten.

Son olarak; bana saçma gelen anlamsız bir sınava çalışmamayı tercih etmem görev bilincinden yoksun olduğum anlamına gelmez kesinlikle.

Çok kolay tümevarıyorsun, yanlış bir şey bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Makunouchi İppo -- 20 Eylül 2014; 15:10:48 >

• O kursu pm alabilir miyim, benim ingilizcem advanced, dil sınavı gibi bir şey yapoyorlar mı bunun indirimiyle fırlayıp gitsem japonyaya?

• quote:

Orijinalden alıntı: ZeroSystem

O kursu pm alabilir miyim, benim ingilizcem advanced, dil sınavı gibi bir şey yapoyorlar mı bunun indirimiyle fırlayıp gitsem japonyaya?

Maalesef ingilizce seviyesi hiçbir şey ifade etmiyor. Siteyi pm atıyorum

• quote:

quote:

quote:

Teşekkürler.

Son olarak önemli değil

Sanki bütün memurlar Öss'de yüksek puan almışlar ? Öss'yi kazanamamış ama kendi işini kuran milyonerler yok mu bu ülkede ? Bu arkadaşın Japonya'da bir üniversiteden mezun olduktan sonra iş hayatında iyi bir yere gelmeyeceğini nereden biliyorsun?

Çok zorlama ve saçma bir çıkarım yapmışsın kusura bakma.

• Yolun açık olsun. Umarım aradığını bulursun
  • quote:

Orijinalden alıntı: ÖmerI

Yolun açık olsun. Umarım aradığını bulursun

Teşekkürler

• quote:

quote:

quote:

quote:

Teşekkürler.

Son olarak önemli değil

Ayrıca şehirde çeşitli alanlardan ilk 5bin e, ilk bine giren onlarca insan var,sadece benim üzerimden nasıl genelleyebiliyorsun anlayamıyorum gerçekten.

Son olarak; bana saçma gelen anlamsız bir sınava çalışmamayı tercih etmem görev bilincinden yoksun olduğum anlamına gelmez kesinlikle.

Bak arkadaşım ygs'm sağlam diyen sen değil misin? Ona istinaden dersane sınavlarında çok iyiydim hatta 2. oldum diyen de sensin. E bu dersane sınavı genel bi sınav değil mi? Bunlarda o kadar başarılıysan hani ygs sağlam diyorsun ya o kadar düşük puan almaman lazım yani dediklerine göre.

Ayrıca sana saçma gelmesi olayın saçma olduğu anlamına gelmez. Sen burda dayanak noktası değilsin sen sistemi uygulamak sisteme faydalı olmak için yani senin dediğin şekilde ülkede kaos pislik olmaması için çalışmak bu sisteme uymak zorundasın. Yada sistemi aşmak zorundasın. Senden beklenen bu. Eğer kimse senin gibi davranmayıp kendisine verilen görevi gerçekleştirse yani görev bilincine sahip olsa ülke de kaos kalmaz ülke bilinçlenir. Bu kadar çıkarımı nasıl yapıyorsun deme bunu görmeniz lazım sıkıntımız bizim burada okulda başlıyor zaten. Küçüklükten böyle yetişince ilerde de bu şekilde devam ediyor.

@hammerdown

Arkadaşım ben memurlar öss den yüksek puan almış mı dedim? Okumadan mı yorum yapıyorsunuz? Ben şu anda ki memurların da görev bilincine sahip olmadığını düşünüyorum zaten. Ve evet üni mezunu olmadan milyoner olanlar var ancak bu kişilerin görev bilinci var. Disiplinleri var. Ve kesinlikle ben arkadaşın iyi bir yere gelemeyeceğini söylemiyorum. Kendini geliştirir ve görev bilincini kazanırsa çok büyük işler yapabilir. Baksana Japonya ya gitmek için bu kadar uğraşan insan ilerde üniversite de aynı çabayı gösterirse neden iyi yerlere gelemesin? Belki üniversite olarak çok daha iyisini kazanıp kendini daha iyi yetiştirebilirdi o başka mesele.

Yani demek istediğim arkadaşa uyarıda bulundum. Dersaneden sürekli kaçmak derslere çalışmamak gibi alışkanlıklar ilerde başına sıkıntı açar. Ve böyle sorumluluklarından kaçan bir insanın ülkede kaos var diye şikayet etmesi çok ironik. Kendini geliştirmek istiyorsa sorumluluklarından kaçmamalı. Ben onun kötülüğüne söylemiyorum. İyiliği için önünde bu kadar şans varken dikkatli olmasını söylüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Semeaih

bu yazıyı okuyan adam her şeyi hak ediyor

Başıma bir iş gelmeyecek degil mi? Bende anlamadım bir baktim okumuşum :D

• kabul mektubundaki fotoğrafını görünce dedim ben bunu bir yerlerden hatırlıyorum şimdi hatırladım konsere beraber gitmiştik dh tayfasıyla

hayırlı olsun kardeşim umarım pozitif yönde hayatında buyuk bir değişiklik yaşarsın

bende senden 3 gün önce yurt dışına çıkıcam eğitim için ama tabi benimki seninkine göre daha kısa sürecek
  • Rezervasyon
  • uzak doğu hep cazip gelmiştir -- çoluk çocuk bizden geçti artık ama TAKİP tesellisi alalım bari.. bizi ihmal etme..
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Teşekkürler.

Son olarak önemli değil

Bak arkadaşım ygs'm sağlam diyen sen değil misin? Ona istinaden dersane sınavlarında çok iyiydim hatta 2. oldum diyen de sensin. E bu dersane sınavı genel bi sınav değil mi? Bunlarda o kadar başarılıysan hani ygs sağlam diyorsun ya o kadar düşük puan almaman lazım yani dediklerine göre.

Ayrıca sana saçma gelmesi olayın saçma olduğu anlamına gelmez. Sen burda dayanak noktası değilsin sen sistemi uygulamak sisteme faydalı olmak için yani senin dediğin şekilde ülkede kaos pislik olmaması için çalışmak bu sisteme uymak zorundasın. Yada sistemi aşmak zorundasın. Senden beklenen bu. Eğer kimse senin gibi davranmayıp kendisine verilen görevi gerçekleştirse yani görev bilincine sahip olsa ülke de kaos kalmaz ülke bilinçlenir. Bu kadar çıkarımı nasıl yapıyorsun deme bunu görmeniz lazım sıkıntımız bizim burada okulda başlıyor zaten. Küçüklükten böyle yetişince ilerde de bu şekilde devam ediyor.

@hammerdown

Arkadaşım ben memurlar öss den yüksek puan almış mı dedim? Okumadan mı yorum yapıyorsunuz? Ben şu anda ki memurların da görev bilincine sahip olmadığını düşünüyorum zaten. Ve evet üni mezunu olmadan milyoner olanlar var ancak bu kişilerin görev bilinci var. Disiplinleri var. Ve kesinlikle ben arkadaşın iyi bir yere gelemeyeceğini söylemiyorum. Kendini geliştirir ve görev bilincini kazanırsa çok büyük işler yapabilir. Baksana Japonya ya gitmek için bu kadar uğraşan insan ilerde üniversite de aynı çabayı gösterirse neden iyi yerlere gelemesin? Belki üniversite olarak çok daha iyisini kazanıp kendini daha iyi yetiştirebilirdi o başka mesele.

Yani demek istediğim arkadaşa uyarıda bulundum. Dersaneden sürekli kaçmak derslere çalışmamak gibi alışkanlıklar ilerde başına sıkıntı açar. Ve böyle sorumluluklarından kaçan bir insanın ülkede kaos var diye şikayet etmesi çok ironik. Kendini geliştirmek istiyorsa sorumluluklarından kaçmamalı. Ben onun kötülüğüne söylemiyorum. İyiliği için önünde bu kadar şans varken dikkatli olmasını söylüyorum.

YGS'me saglam deme amacım o sınavdan nasıl 2. oldugumu aciklamakti.

Butun sehri dusun mesela; sayisali, esit agirligi, sozeli, dilcisi ayri ayri sinavlara giriyor ve siralamalari ayri ayri aciklaniyor. Bir de bunun uzerine indirim sinavina girmeyen ama basarili kitleyi ve aslinda basarili olup da spesifik olarak o sinavda basarisiz olab kitleyi de hesaba katarsan o sinavdaki rakiplerim epey azaliyor, ki oyle de oldu.

İddia ettigin gibi sisteme uymak zorunda da degilim,bu sinav sisteminde istedigimi yaparim ve bunlar halen gorev bilincimin olmadigina kanit olusturmaz. Gorev bilinci, ustlendigim bir gorev konusundaki tutumuma gore degerlendirilir. Ben bu gorevi zaten bastan ustlenmemistim,dolayisiyla buna gore degerlendirilemem, anlatmaya calistigim o.

Sorumluluklarimdan da kactigim falan yok, zaten en basta ben bu sinavi kendime bir sorumluluk olarak gormemistim, nasil bir basari gosterirsem gostereyim hedefim yurtdisi olacakti. Sadece sinava hazirlanmamak (senin deyiminle sorumluluklardan kacmak) ulkenin icinde bulundugu kaostan dem vurma yetkisini elimden alamaz maalesef. Ortada ironik bir durum da goremiyorum, ulkeyi kaostan kurtarma gibi bir gorevim olmadigi gibi istedigim ulkede de yasayabilirim. Bu sadece beni ilgilendirir.

Biraz karisik oldu ama umarim neyi kast ettigimi anlarsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Makunouchi İppo -- 20 Eylül 2014; 15:51:01 >

• quote:

Orijinalden alıntı: İyi bir Nick bulamadim

kabul mektubundaki fotoğrafını görünce dedim ben bunu bir yerlerden hatırlıyorum şimdi hatırladım konsere beraber gitmiştik dh tayfasıyla

hayırlı olsun kardeşim umarım pozitif yönde hayatında buyuk bir değişiklik yaşarsın

bende senden 3 gün önce yurt dışına çıkıcam eğitim için ama tabi benimki seninkine göre daha kısa sürecek

Oo, nostalji

Aradan bir yil uc ay gecti ama ne konserdi be,hala dun gibi aklimda

Tesekkurler, umarim hakkimizda hayirlisi olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Makunouchi İppo -- 20 Eylül 2014; 15:55:04 >

• SS iki belgeymiş ya la

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.