Şimdi Ara

Japonya Maceram [EŞZAMANLI] [SS'Lİ] (47. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.117
Cevap
368
Favori
83.039
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
262 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Makunouchi İppo

Lisans aşamasında Japonya'da üniversiteye girmek ciddi anlamda zor. Gittikçe artan ve Brexit'le birlikte tavan yapan Japon yeni nedeniyle İngilizce lisans programları şu an yıllık 35bin tl gibi rakamlara ulaşmış durumda, sayıları da oldukça az ve sağlam IELTS-TOEFL puanları artı referans istiyorlar. Japonca'dan deneyeceksen işin hepten zor. Genel öss, artı bulunduğun dil okulu ya da hazırlık kursundan referans, artı başvuracağın okulun kendi sınavları artı mülakatları ve Japonca essay. Senden 2000 kanjiyi okuyabilmen ve yazabilmen bekleniyor. Zorluğunu tarif edemem bile. Minimum iki yılını buna vermelisin ki bu görece iyi bir öğrenciysen. Dört-beş yıldır Japonca eğitimi alıp da üniversiteye giremeyen de çok.

Bütün bunları başarsan bile Japonya sana uygun bir yer midir, burada mutlu olabilir misin bunlara cevap bulman gerek. Japonya kendini çok iyi pazarlayan bir ülke olsa da o süslü ambalajın arkasında bambaşka bir dünya var.

Ailen Hollanda diyormuş, Hollanda yanılmıyorsam mezun olduğunda da iş araman için belirli bir süre veriyor ve Dünya üzerinde çalışma koşullarının en iyi olduğu ülkelerden birisi. Ben senin yerinde olsam Hollanda'da Bilgisayar Bilimleri kuvvetli bi okul arardım.

Teşekkürler cevap verdiğin için. O zaman ben biraz Hollanda araştırması yapayım. Bu arada sınav işin ne oldu ? Umarım iyi geçmiştir.

• Makunouchi İppo M kullanıcısına yanıt
    Hocam bize anlat işte bunları o süslü dünyanın arkasında neler var? Hayat nasıl gidiyor? Sokakta giderken sana ters ters bakan adam niye öyle baktı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vay be, sen gittiğinden beri Japon yeni yükselirken TL değer kaybetmiş, şu an Kyoto'daki dil okulunun indirimli ücreti 15,900 tl
  • Güncelleme gelmiyor ne zamandır yeni güncelleme gelecek mi ?
  • Arkadasın önemli sorumlulukları var, muhtemelen vakit bulamıyordur. Japonya'da kalmak pek kolay degil

• Kendisi aynı nikle ekşide yazıyor, bilginize
    Kardeş geçip geçmediğini yazaydın en azından da bir bakıyorum ne alemde diye :)) bende erasmus yapcam seneye orda günlük tarzı gezi defteri tutcam bakalım bende paylaşırım ilerde
  • Güncelleme geldi.
  • Hocam tek kelimeyle helal olsun.

• Hocam tebrikler.
  • bende 1 ay kalmistim japonyada.
  • Yeni üniversite hayırlı olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SharinganıOlmayanAdam -- 24 Ekim 2016; 18:2:58 >
  • Hocam deprem oldu sanırım durumlar nasıl ?

• quote:

Orijinalden alıntı: TimeToDie

Hocam deprem oldu sanırım durumlar nasıl ?

Çok bilgide yok ortada gece nhk worldde tsunami uyarısı vardı fukushima nükleer santralinin soğutma sistemi falan bozulmuştu.

Edit :http://www3.nhk.or.jp/nhkworld/en/news/20161122_33/

En son bu haberi gördüm resmi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anomaly -- 22 Kasım 2016; 12:36:37 >
  • Hocam epeydir yeni foto eklemiyorsun, veya ekliyorsun ben goremiyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Depremi hissettin mi? Nasıldı?
  • Güzel konu. Akşam daha detaylı okuyacağım.
  • Deprem Osaka'da hissedilmedi, bu bilgiyi bir dakikalik bir arastirmayla elde edebilirsiniz.

Fotografci tayfaya hitaben 35 yeni fotograf ekledim Dropbox'a.

Konu çok güzel olmuş, canım sıkıldıkça okuyorum. Emeğine sağlık tekrardan. İzninle bir sorum olacak.

İngilizce Bölümü diplomasinin yanında Japonca öğrensem faydası olur mu?

• Bu yazıyı nasıl görmemişim

• 
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.