Şimdi Ara

Japonya Maceram [EŞZAMANLI] [SS'Lİ] (46. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.117
Cevap
368
Favori
83.033
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
262 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Son durum ne uzun zamandır bakmıyordum aklıma geldin birden okul hayat nasıl gidiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • En son yıllar önce ilk açıldığında okumuştum şu konuyu.halen güncelleniyor demek.helal olsun valla.inşallah orada harcadığın emeklerin karşısını gelecektede alırsın.

• Makunouchi İppo M kullanıcısına yanıt
    Hocam ne oldu sınav bi gelişme var mı dündü herhalde Bir de sorum olacak. Japonlar genel olarak milliyetçi insanlar. Sana bakışları nasıl acaba Türk olduğun için. Hiç 2.sınıf insan muamelesi gördün mü acaba, kötü kötü bakanlar vs. anladın sen ne demek istediğimi
  • Injuste kullanıcısına yanıt
    Sonuç ?

• Adam yeminle çirkinden yakışıklıya doğru gitmiş.

• quote:

Orijinalden alıntı: Wüste

Adam yeminle çirkinden yakışıklıya doğru gitmiş.

Hani forumu bırakıyodun

• 1 saattir konuyu okuyorum.Anlatışın sanki ordaymışım havası veriyor.Bol şans.

• Hocam ne yaptın?

• İmrendim ya

• 10 bin civarı kelime mi bilmek gerek ????????????????

• Animelerden nefret ederim ama bildiğim kadarıyla hep bi kısa saçlı liseli kız tiplemesi var.(street fighter'daki sakura kasugano gibi.).gerçekten bu tiplemedeki kızlar var mı orda?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gren Gablin

Animelerden nefret ederim ama bildiğim kadarıyla hep bi kısa saçlı liseli kız tiplemesi var.(street fighter'daki sakura kasugano gibi.).gerçekten bu tiplemedeki kızlar var mı orda?

Japonya'da da kısa saçlı kızlar ve liseliler var, bu ikisinin kesişim kümesi de var evet, tıpkı Dünya'nın geri kalanında olduğu gibi.
  • Allah yardımcın olsun gerçekten çok zor gurbette aileden parada almıyorsun. peki okulda hangi bölüm veyagi mesleği seçeceksininiz. Yas kaçtı bide

• Hocam benim de böyle Japonya okuma hayalim var. Ailem aslında yurt dışında okumamı destekliyor fakat o Hollanda diyor tanıdık var ondan biraz da ama benim gönlüm Japonya olunca arada kaldım. Lise son sınıfa geçtim. Normal bir ortalama ile bitirip her fırsatta Japonca öğrenmek gibi bir hedefim var şuan. 2014'te de açmışsın konuyu eğitim sistemini de artık önemli derecede bildiğini düşünüyorum. Bilgisayar - yazılım gibi mesleklerle uğraşmak istiyorum ve bu konuda Türkiye oldukça sıkıntılı. Kazanmak dert kazansan da iş bulamayabilirsin vesaire. Japonya'da bu imkanları nasıl buluyorsun ?
    Ha birde bu işin ekonomik kısmı var. Aileden az destekle yaşamak kolay mıdır ? İşte falan çalışmak iyi olur o konuda sıkıntım yok hem yeni bir ülkedesin tecrübe kazandırır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: anomaly

Hocam benim de böyle Japonya okuma hayalim var. Ailem aslında yurt dışında okumamı destekliyor fakat o Hollanda diyor tanıdık var ondan biraz da ama benim gönlüm Japonya olunca arada kaldım. Lise son sınıfa geçtim. Normal bir ortalama ile bitirip her fırsatta Japonca öğrenmek gibi bir hedefim var şuan. 2014'te de açmışsın konuyu eğitim sistemini de artık önemli derecede bildiğini düşünüyorum. Bilgisayar - yazılım gibi mesleklerle uğraşmak istiyorum ve bu konuda Türkiye oldukça sıkıntılı. Kazanmak dert kazansan da iş bulamayabilirsin vesaire. Japonya'da bu imkanları nasıl buluyorsun ?
    Ha birde bu işin ekonomik kısmı var. Aileden az destekle yaşamak kolay mıdır ? İşte falan çalışmak iyi olur o konuda sıkıntım yok hem yeni bir ülkedesin tecrübe kazandırır.

Dostum konuyu acan arkadasi cok takdir ediyorum saygi duyuyorum fakat japonyayi sevmek universiteyi japonyada okumayi gerektirmiyor. Turkiyede cok guzel okullar var, olmadi egitimi ile unlenmis ulkeler var butcene ve ortalamana gore basvurabilecegin. Mesela bu konuyu acan elemanin gucunde ve disiplininde bir cocuk burada en iyi okula da girer, hayvan gibi ortalama da yapar, yurt disinda yuksege de gider. Fakat olan olmus inanilmaz bir hayat tecrubesi kazanmis belki cok yoruluyor insallah basarili olur pisman olmaz.

Benim animelerdeki kizlar gibi cok guzel cok tatli japonya hayrani animemsi cizimler yapip deviantartta paylasan bir sinif arkadasim vardi. Gittigi okulda japonca dersi aldi, cizimlerine de devam etti. Tatillerde de japonyaya giderdi. Sen de oyle yapabilirsin. Ulkeye gittigin zaman kotu yonlerini de goreceksin sikilacaksin korkacaksin, imkanin varken birak hayalindeki gibi kalsin, iyi yonlerini gor gezerek anime izleyerek.

ekleme; bilgisayar yazilim dunyanin hicbir yerinde kotu durumda degil. iyi okuldan mezun kendini gelistirmis bilgisayarci ac kalmaz. yazilim biliyorsan da istersen ormana atsinlar altinda bilgisayarin varsa uretirsin para kazanirsin oyle bir beceri.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Genesis. -- 11 Temmuz 2016; 4:48:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Genesis.

quote:

Orijinalden alıntı: anomaly

Hocam benim de böyle Japonya okuma hayalim var. Ailem aslında yurt dışında okumamı destekliyor fakat o Hollanda diyor tanıdık var ondan biraz da ama benim gönlüm Japonya olunca arada kaldım. Lise son sınıfa geçtim. Normal bir ortalama ile bitirip her fırsatta Japonca öğrenmek gibi bir hedefim var şuan. 2014'te de açmışsın konuyu eğitim sistemini de artık önemli derecede bildiğini düşünüyorum. Bilgisayar - yazılım gibi mesleklerle uğraşmak istiyorum ve bu konuda Türkiye oldukça sıkıntılı. Kazanmak dert kazansan da iş bulamayabilirsin vesaire. Japonya'da bu imkanları nasıl buluyorsun ?

Dostum konuyu acan arkadasi cok takdir ediyorum saygi duyuyorum fakat japonyayi sevmek universiteyi japonyada okumayi gerektirmiyor. Turkiyede cok guzel okullar var, olmadi egitimi ile unlenmis ulkeler var butcene ve ortalamana gore basvurabilecegin. Mesela bu konuyu acan elemanin gucunde ve disiplininde bir cocuk burada en iyi okula da girer, hayvan gibi ortalama da yapar, yurt disinda yuksege de gider. Fakat olan olmus inanilmaz bir hayat tecrubesi kazanmis belki cok yoruluyor insallah basarili olur pisman olmaz.

Benim animelerdeki kizlar gibi cok guzel cok tatli japonya hayrani animemsi cizimler yapip deviantartta paylasan bir sinif arkadasim vardi. Gittigi okulda japonca dersi aldi, cizimlerine de devam etti. Tatillerde de japonyaya giderdi. Sen de oyle yapabilirsin. Ulkeye gittigin zaman kotu yonlerini de goreceksin sikilacaksin korkacaksin, imkanin varken birak hayalindeki gibi kalsin, iyi yonlerini gor gezerek anime izleyerek.

Görüşlerin için teşekkür ederim bende karar verme aşamasındayım zaten daha bir sene okulum var. Biraz araştırıyorum.
    Türkiye ile aslında alakalı bir sıkıntım yok fakat benim istediğim alanlarda ülkede bir yatırım falan hiç bir şey yok. Ha belki ileride olur ama daha da beter olabilir bilmiyorum. Bakalım durum ne olacak ben insanların yorumlarını okuyorum şuan ve sen de bir şeyler dediğin için sağ ol.

• anomaly A kullanıcısına yanıt
    Lisans aşamasında Japonya'da üniversiteye girmek ciddi anlamda zor. Gittikçe artan ve Brexit'le birlikte tavan yapan Japon yeni nedeniyle İngilizce lisans programları şu an yıllık 35bin tl gibi rakamlara ulaşmış durumda, sayıları da oldukça az ve sağlam IELTS-TOEFL puanları artı referans istiyorlar. Japonca'dan deneyeceksen işin hepten zor. Genel öss, artı bulunduğun dil okulu ya da hazırlık kursundan referans, artı başvuracağın okulun kendi sınavları artı mülakatları ve Japonca essay. Senden 2000 kanjiyi okuyabilmen ve yazabilmen bekleniyor. Zorluğunu tarif edemem bile. Minimum iki yılını buna vermelisin ki bu görece iyi bir öğrenciysen. Dört-beş yıldır Japonca eğitimi alıp da üniversiteye giremeyen de çok.

Bütün bunları başarsan bile Japonya sana uygun bir yer midir, burada mutlu olabilir misin bunlara cevap bulman gerek. Japonya kendini çok iyi pazarlayan bir ülke olsa da o süslü ambalajın arkasında bambaşka bir dünya var.

Ailen Hollanda diyormuş, Hollanda yanılmıyorsam mezun olduğunda da iş araman için belirli bir süre veriyor ve Dünya üzerinde çalışma koşullarının en iyi olduğu ülkelerden birisi. Ben senin yerinde olsam Hollanda'da Bilgisayar Bilimleri kuvvetli bi okul arardım.

• Genesis. kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim dostum, senin söylediğin kadar iyi değilim ama olmaya çalışacağım bundan sonra :)
  • Dropbox'a 10 civarı fotoğraf attım, rastgele fotoğraflar.
  • sınavı geçtin mi noldu? konuyu okuyamadım gözlerim ağrıyor sonra okuycam
  • 
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.