Şimdi Ara

Japonların durmadan kasa değiştirmesi.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
1.433
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bugün işteyken son honda civic tanıtımı ile aklıma geldi nedense.Avrupalı modeller golf,308,megane vs gibi araçlar ortalama 8 senede kasa değiştiriken japonlar mazda olsun honda olsun 4 bilemedin 5 senede yeni kasaya geçiyor.Şahsi düşüncem japonları sevsemde araçları avrupalı rakiplerinden 1 - 1.5 jenerasyon geriden geliyor.E haliyle adamlar her seferinde sil baştan kasaya geçiyor.Japon araçlarının koltuğuna ne zaman oturam bir olmamışlık,bir çiğlik seziyorum.Hem motor hem vites hem de kokpit anlamında bu.Batılı araçlardaki rafinelik,tokluk yok malesef.Bu dediklerimi fuarlara gidip hemen hemen bütün büyük markaların araçlarını sırasıyla inceleyenler daha iyi anlayacktır.Sizlerin düşünceleri neler bu konuda merak ediyorum.

• Haklısın golf gibi far değiştirip millete itelemek varken kasa değiştirmek sıfırdan çalışmak salaklık. Bi söz vardı neydi o " seven gondiklenir, gondiklenen sevilir "

• Xv yi zamanında showroom da incelediğimde beğenmemiştim. Kaliteli izlenimi vermemişti. Motoru zayıf diye istemediğim aracı eşimin isteğiyle aldık. Şimdi sahibi olarak kalitesini çok beğeniyorum. Kaliteli diye öve öve bitiremedikleri golfü cebinden çıkarır bana göre. O yüzden ilk izlenimler yanıltabilir. Mazda 3 iç dış sürüş olarak bu sınıfta zirveye oynar. Yeni kasa iç mekan çok övgü alıyor.

Kasa değişimleri genelde 6 yılda bir olur. 3 sene sonunda makyaj. Almanlarda da böyle ama son zamanlarda elektrikli araçlara geçiş planları alt üst etti. Bu japon markalar için de geçerli. Lexus rx modeli yıllardır yenilenmedi mesela. 2 defa makyaj gördü.

Kasa değişmesi kötü değil bence güzel bir gelişme. Değişim iyidir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir konuyu açmadan önce arastir
    Neredeyse tüm Japon markalarında 3 yılda makyaj 5 yılda kasa değişikliği olur.Bu Almanya'larda da böyledir .Yalniz Almanlar fari küçültüp kasa değiştirdik dedikleri için sen kasa değişiyor zannetmiyorsun tabi

• quote:

Orijinalden alıntı: Jocker35

Bir konuyu açmadan önce arastir
    Neredeyse tüm Japon markalarında 3 yılda makyaj 5 yılda kasa değişikliği olur.Bu Almanya'larda da böyledir .Yalniz Almanlar fari küçültüp kasa değiştirdik dedikleri için sen kasa değişiyor zannetmiyorsun tabi

Caponlar doğru düzgün güzel bir model yapamadıkları için her kasada model baştan aşağı değişiyor.

Almanların 4-5 senede bir kasa değiştirdiği doğru değil, 7-8 senede bir değiştiriyor vw mesela.

Farı değiştirip yeni kasa diye gazlıyorlar demen en komik yanıydı. Golf 7 ve passat 8 ile birlikte platform tamamen yenilendi ancak golf 6 ve passat 7 o kadar beğeniliyordu ki dışını benzer yaptılar.

• Kasa değişse ne olur değişmese ne olur. Misal benim araçtan örnek vereyim accent era bir önceki kasa ve 2012 de accent blue ya geçti.
    Nissan qashqai hele ki makyaj yemişmi yememiş mi bilmiyorum yıllardır aynı kasa.

Kasaya değil motora bakmalı.

• Japonların hedefi Amerika pazarı olduğu için Amerikalılar da zengin oldukları için sık sık otomobil satın alıyorlar. Japon markalarda sürekli yeniliğe gidiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: beyinsis

Caponlar doğru düzgün güzel bir model yapamadıkları için her kasada model baştan aşağı değişiyor.

Almanların 4-5 senede bir kasa değiştirdiği doğru değil, 7-8 senede bir değiştiriyor vw mesela.

Farı değiştirip yeni kasa diye gazlıyorlar demen en komik yanıydı. Golf 7 ve passat 8 ile birlikte platform tamamen yenilendi ancak golf 6 ve passat 7 o kadar beğeniliyordu ki dışını benzer yaptılar.

Alıntıları Göster
    Tabii canım Millet ölüyordu bitiyordu Golf 6 ve Passat B7 için

Çok beğenildiği için kasaya fazla ellememişler savunmaya bak

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• beyinsis B kullanıcısına yanıt

Ilk cumlenden sonrasını okumaya değer bulmadım

Gereksiz insan

Blok

• quote:

Alıntıları Göster
    Bu biraz zorlama olmuş sanki..:

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Alıntıları Göster

Bir insan nickinin hakkını anca bu kadar verebilir. Sondaki harf farklı ama anlayan anlıyor zaten

Aynı grubun diğer fanboyları gibi ucuz ve saçma argümanlar yine

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mokali Amca -- 18 Kasım 2020; 22:43:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: CapriceClassic

Bu biraz zorlama olmuş sanki..:

Alıntıları Göster

Zorlama olan nedir, golf 7 ve passat 8 baştan tasarlandı.

• Arabadan anlamadigin basliktan belli. Makyaji civic corolla yapmiyormu ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Japon araçlarda artık oturaklı. Mesela en son kasa Toyota artık avrupalılar kadar oturaklı bir sürüş vaadediyor o eski sanki rüzgar esse havalanacakmış hissiyatı kalkmış araçtan. Bu algı birazda Japonların aracın her yerin kullanılan plastiklerin inceliğinden kaynaklanıyordu diye düşünüyorum.

• Buzdolabı severler üzgün

• Golf 7.5 u açıklar mısın buçuk ne 😁?

• Civic sedan makyaj görmedi Türkiye de. 3 yılda defterini dürdüler.
    Zaten fütüristik tasarımı ile ya çok sevildi yada çirkin bulunuldu. Ortası yok 😀.
    Ben beğenmiştim şahsen eskisini. Şimdi ki ortaya karışık bişeye dönmüş. Ben burdayım demiyor.

• HondatugraL kullanıcısına yanıt

Hocam ben de bir japoncu olarak arkadaşa kısmen katılıyorum. Yani oturmuş, beğenilen ve satılan bir modeli, kasayı değiştirmek macera aramak olur. Vw grubu da haliyle küçük dokunuşlar yapıyor ve yoluna devam ediyor. Ancak japon-kore araçları o kadar absürd işler çıkarıyor ki, bir de Suzuki, Mitsubishi ve Mazda gibi markaların Türkiye distribitörleri araçları satmamak için zekice fiyat çalışması yapıyor. Haliyle bu araçlar Türkiye'de hep gerilerde kalıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi memocan2468 -- 19 Kasım 2020; 11:16:16 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.