Şimdi Ara

...[ JANT ile ilgili tüm paylaşımlar ]... (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
396
Cevap
4
Favori
276.248
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki

...[ JANT ile ilgili tüm paylaşımlar ]...

(En Son Oy Tarihi: 20.6.2023)
Giriş

Orjinalden alıntı: NitRoJeN

chok dandikdir..
    benim arkadaşda vardı, yolda giderken jant tekerden ayrıLdı oyle bişi..

sen momo al kardesim

hehe kim miş o kardeş ? momo iyi hoş ama maddiyatı nasıl ?
  • bilezik, göbek deliği, ofset, bijon eksen çapı, anma genişliği, anma çapı benim aracımda orjinal sac jantlarda nedir, nasıl ögrenebilirm. alacagim alaşım jant birbir bununla tutmalı mıdır. lastik ebadımı degistirmeyecegim ve orjinal sacla birebir örtüşmesini istiyorum. lastik ebadım, 175/65/r14
  • quote:

Orjinalden alıntı: hicretkus

bilezik, göbek deliği, ofset, bijon eksen çapı, anma genişliği, anma çapı benim aracımda orjinal sac jantlarda nedir, nasıl ögrenebilirm. alacagim alaşım jant birbir bununla tutmalı mıdır. lastik ebadımı degistirmeyecegim ve orjinal sacla birebir örtüşmesini istiyorum. lastik ebadım, 175/65/r14

@hicretkus
    Renault Clio HB

Bilezik: 60,1
    Göbek deliğinden kastınız bijon delikleri ise 4 adet, jantın göbek deliğini kast ediyorsanız bilezik ile aynı değerde.
    off-set: 35-38 aralığında
    bijonlar: 12x1,5
    anma genişliği: sizin aracınızın orjinali 4,5x14" dir

yeni alaşımlı jant alırken 4,5x14" alaşım jant bulmanız zordur. Alaşım jantlar ile orjinal sac jantlar arasında kalıp farkı vardır. Bu nedenle 4,5x14" olan orjinalinize uygun olan alaşım jant ebatı 5,5x14 ile başlar, belki bazı markalarda 5,0x14 bulabilir siniz.

Sizin aracınıza 5,5x14" jant ideal olacaktır. 6,0x14 de sorun yaratmıyacaktır. Rahatlıkla kullanabilir siniz.

• quote:

Orjinalden alıntı: alisaglam

quote:

Orjinalden alıntı: hicretkus

bilezik, göbek deliği, ofset, bijon eksen çapı, anma genişliği, anma çapı benim aracımda orjinal sac jantlarda nedir, nasıl ögrenebilirm. alacagim alaşım jant birbir bununla tutmalı mıdır. lastik ebadımı degistirmeyecegim ve orjinal sacla birebir örtüşmesini istiyorum. lastik ebadım, 175/65/r14

@hicretkus
    Renault Clio HB

Bilezik: 60,1
    Göbek deliğinden kastınız bijon delikleri ise 4 adet, jantın göbek deliğini kast ediyorsanız bilezik ile aynı değerde.
    off-set: 35-38 aralığında
    bijonlar: 12x1,5
    anma genişliği: sizin aracınızın orjinali 4,5x14" dir

yeni alaşımlı jant alırken 4,5x14" alaşım jant bulmanız zordur. Alaşım jantlar ile orjinal sac jantlar arasında kalıp farkı vardır. Bu nedenle 4,5x14" olan orjinalinize uygun olan alaşım jant ebatı 5,5x14 ile başlar, belki bazı markalarda 5,0x14 bulabilir siniz.

Sizin aracınıza 5,5x14" jant ideal olacaktır. 6,0x14 de sorun yaratmıyacaktır. Rahatlıkla kullanabilir siniz.

Çok tesekkur ederim, bilgilerinizden cok faydalandim. 4.5 anmayı 6 ya cıkarttıgımda lastik ebatımın genisligi aynı kalacagından bir sıkıntı yaşamaz mıyım peki?

• arkadaşlar geçen jatı eğdim yanak kısmından ve eğilen tarafın dibinden çatlama yapmış,arabanın orjinal aliminyum alaşımlı jantı idi yapılabilirmi kaynak ve düzeltme ve maliyeti ortalama ne olur.
  • transporter t5 ler için en ugun jant kaç inç olmalı ve modeller yardımcı olurmusunuz???
  • arkadaşlar selam peugeot 207 alıcam araç şu an gelmek üzere bayiye üzerinde 15 inçlastik var ama jant kapaklı üzerindeki lastiği bilemiyorum araç daha gelmediği için bigisi olan arkadaşlar ne önerirsiniz 16 jant ve lastik ebatı olarak
  • arkadaşlar aracı aldım üzerinde 185-65-15 lastik var onun yerine 16 inç jant takmak istiyorum uygun lastik ebatı nedir?
  • 5x108 bijon aralıgı olan 17' inc jant araştırıyorum ama Internetde
    cogu sitede 17' olarak ebat yazıyor ama bijon aralıgı yazmıyor..
    bu belirsizligi nasıl çozerim?
  •  ...[ JANT ile ilgili tüm paylaşımlar ]...

selam yukarıda resmi olan jant dan nerede bulabilirim?

edit

not:İstanbuldayım 17'' Nissan Qashqai için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi miki -- 12 Ağustos 2007; 23:20:39 >
  • Bu jantın 4 bijonlusunu ben Peugeot 307 aracıma taktırdım 15inch olarak.Jantlar İstanbuldan geldi tabiiki.Sana getirten bayiinin mail adresini veriyorum yardımcı olacaklardır sanırım. ferhat@fermaktarim.com.tr (Balıkesir'de)
  • quote:

Orjinalden alıntı: SS-Sturmbannführer

Bu jantın 4 bijonlusunu ben Peugeot 307 aracıma taktırdım 15inch olarak.Jantlar İstanbuldan geldi tabiiki.Sana getirten bayiinin mail adresini veriyorum yardımcı olacaklardır sanırım. ferhat@fermaktarim.com.tr (Balıkesir'de)

çok teşekkürler, yarın kendisine mail atacağım.
  • arkadaşlar bende peugeot 206 var.ona jant istiyorum ama bi türlü karar veremedim.sizin önerdiğiniz birşey varmı.işte budur diyebileceğimiz birşey???
  • arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim?

bmw 316i ye jant taktırmak istiyrm tabii orjinal olması gerekiyo ama nerde bulcam hiç bir fikrim yok:(:(
  • arkadaşlar ben de 17'' jant var lastikleriyle beraber takas etmeyi düşünüyorum arabam bora TDI benim aracın orjinal jantları olması lAZIM TAKAS ETMEK İSTEYEN BORA SAHİBİ VARSA BEKLİYORUM....
  • selamlar aracımda 185.65.15 lastikler var. Orjinal lastikler ancak çok sert geldi bana acaba bunu 195.60.15 yapsam ne gibi artılarım ve eksilerim olur. selamalar
  • ben de jant istiyorum ya...
  • arkadaşlar bir arkadaşım opel astrasında standart 16/55 jant/lastikleri değiştirip 17/50 yapmak istiyor. acaba konforda fark olur mu? ne tavsiye edersiniz ölçü olarak. tşk
  • http://www.araba.com/ilan/mercedes/e-class/891024.html
    http://www.araba.com/ilan/mercedes/e-class/891024.html

bens atıyorum mercedes amg jantı 19 inch

lastikleriyle beraber 3000 ytl
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.