Şimdi Ara

...[ JANT ile ilgili tüm paylaşımlar ]... (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
396
Cevap
4
Favori
276.246
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki

...[ JANT ile ilgili tüm paylaşımlar ]...

(En Son Oy Tarihi: 20.6.2023)
Giriş
  • Arkadaşalar bende 2005 model Accentime uygun çelik jant arıyorum. Aslında 0 almak isterim ama 1000ytl ye fiyat veriyolarki bunu ödemek için yeterli limitim yok.. Ancak Elinde 14" jantı olan arkadaşlar varsa ucuz yollu vermek isterlerse lütfen pm atsınlar. Lastikli lastiksiz ssorun değil yeterki jantlar çok yıpranmamış olsun.
  • 2007 fiesta 1.4 tdci için abim jant alıcak ama 15 mi 16 mı alacağına karar veremedi , 15 alırsa veya 16 alırsa lastik ölçüleri ne olmalı bize bu konuda bilgi werirseniz sevinirim...
  •  ...[ JANT ile ilgili tüm paylaşımlar ]...

• photoshop

quote:

Orjinalden alıntı: mRcOLL

...[ JANT ile ilgili tüm paylaşımlar ]...

şaka bir yana çok iddaalı olurdu aracın bu jantlarla..
    bütçeyi sarsmassa nette 2. el satılık ilanlarında bazen böyle güzel,orjinal jantlar gördüğüm oldu,aklında olsun dostum..aracın on numara olur

• jant her şeyi değiştiriyor gerçekden..
    sürekli baksamda henüz bulamadım doğru düzgün bulsamda uçuk fiyat diyorlar merso diye
    hayırlısı artık
  • 15 inç jant taksan daha sağlıklı olur !!!

quote:

Orjinalden alıntı: a®magan

2007 fiesta 1.4 tdci için abim jant alıcak ama 15 mi 16 mı alacağına karar veremedi , 15 alırsa veya 16 alırsa lastik ölçüleri ne olmalı bize bu konuda bilgi werirseniz sevinirim...
  • quote:

2007 fiesta 1.4 tdci için abim jant alıcak ama 15 mi 16 mı alacağına karar veremedi , 15 alırsa veya 16 alırsa lastik ölçüleri ne olmalı bize bu konuda bilgi werirseniz sevinirim...

buraya tıklayarak orjinal ve almak istediğin jant-lastik ölçülerini karşılaştırarak aracına uygun olup olmadığını anlayabilirsin

• herkese merhaba!
    Amatör bir araba kullanıcısıyım. Jantlar hakkındada çok fazla bilgim yok. 175/65 R14 arabamın orijinal jant ve tekerlek özelliğibu... Ancak 185/55 R15 olacak şekilde değiştirmek istiyorum. Bu değişikle ile ilgili olarak arabamda nasıl bir değişiklik olur çok merak ediyorum. Örneğin arabamın yerden yüksekliği artar mı, arabanın sürüş güvenliği nasıl olur, arabamın yol tutuşu nasıl olur? bu konularda bilgisi olan arkadaşlar bilgilerini paylaşırlara sevinirim...
  • quote:

Orjinalden alıntı: rickyvets

herkese merhaba!
    Amatör bir araba kullanıcısıyım. Jantlar hakkındada çok fazla bilgim yok. 175/65 R14 arabamın orijinal jant ve tekerlek özelliğibu... Ancak 185/55 R15 olacak şekilde değiştirmek istiyorum. Bu değişikle ile ilgili olarak arabamda nasıl bir değişiklik olur çok merak ediyorum. Örneğin arabamın yerden yüksekliği artar mı, arabanın sürüş güvenliği nasıl olur, arabamın yol tutuşu nasıl olur? bu konularda bilgisi olan arkadaşlar bilgilerini paylaşırlara sevinirim...

Nasıl hesaplandığını anlatayım sana,

175/65/R14 Demek Jant 14 inch (yani 355.6mm), kalınlık 175 mm ve yanak genişliği 175 in %65 i (65 %65 demek) yani 175*65/100 = 113.75mm. Yerden yiksekliğe bakarken 2 yanak + jant çapı vardır. Yani:

(2 * 113.75) + 355.6 = 583.1mm tekerin yerden yüksekliği. (175/65/14 için)

şimdi 185/55/R15 olursa 15 inch = 381 mm, kalınlık 185 mm ve yanak 185*55/100 = 101.75 mm. Yerden yükseklik:

(2 * 101.75) + 381 = 584.5 mm olur

Yaniii yapabilirsin gönül rahatlığıyla . Yükseklik farkı sadece 1.4mm olur bu da önemsiz bi rakam... Aracın daha iyi yol tutar daha güzel görünür bunlar da artısı...

• ilginizden ve bilgi paylaşımınızdan dolayı teşekkür ederim. Jant kollarının 4-6-8 veya 3-5-7... olmasının ne gibi avantajı olur? Fiyatta herhangi bir değişiklik oluyomu?
    Ayrıca 185/55 R15 4 jant+4lastik (bridgestone- veya michellen lastik) ne kadar piyasada? Bilgisi olan arkadaşlar paylaşımda bulunabilirse sevinirim...
  • Jantta kol sayısı artarsa daha dayanıklı olur. Ancak bu zevk işidir ve kalite bi jant alırsan sorun çıkmaz zaten. Ben mesela 5 yada 6 kollu jant tercih ediyorum görüntü açısından. Fiyata gelince jant var jant var şimdi. Sen ayırabileceğin bütceni söle ona göre tavsiyede bulunalım...
  • yanlızca 4 jant için yaklaşık 600 ytl lik bir bütçem var... İşin bütçe kısmının yanı sıra kol sayısı arttığında kalitede artıyormu?
  • quote:

Orjinalden alıntı: rickyvets

yanlızca 4 jant için yaklaşık 600 ytl lik bir bütçem var... İşin bütçe kısmının yanı sıra kol sayısı arttığında kalitede artıyormu?

Kol sayısıyla kalitenin ilgisi yok. Eğer 18'' jant takcaksan yani çok ince lastik mesela jant çok darbe alcaktır özellikle de Türkiyedeysen. Öyle bi jant için çok kollu tavsiye edilir ki aralardaki destek artsın ve eğilme bükülme azalsın diye ama daha önce yazdığım gibi kalite bişey alırsan farketmez.

sana ayırdığın bütçeye göre linktekihttp://www.lastikcenter.com/index.asp?ds=8 jantlardan önerebilirim. KM sağlamdır. KM 225 Firebird kullandım ben gayet iyiydi. şekli de güzeldir (Hyper alcaksın)

not: dikkat edersen linkte de kol sayısına göre fiyat falan değişmez önemli olan işçilik ve malzeme.

• arkadaşlar bende jant almaya niyetliyim bütçem kısıtlı kormetal almak için biraz gezdim ama bütün lastikçiler o markadan uzak dur diyolar.sizde sağlam diyosunuz.kime inanmalıyım anlamadım.kullanan arkadaşlar yorum yapsa
  • walla yerlidir kendisi. belki ön yargıdır bilemiyorum. ben kullandım hiç sorun yaşamadım. 2 sene garantisi var zaten. Yine de tabi bazen şans işi oluyor bu işler...

quote:

Orjinalden alıntı: barakudaaa

arkadaşlar bende jant almaya niyetliyim bütçem kısıtlı kormetal almak için biraz gezdim ama bütün lastikçiler o markadan uzak dur diyolar.sizde sağlam diyosunuz.kime inanmalıyım anlamadım.kullanan arkadaşlar yorum yapsa
  • Arkadaslar cevaplarınız için teşekkürler , şimdi başka bir soru geliyor arkadasım peugeot 206 hdi aracına 15" jant alıcak fakat beğendiği jantların hepsi 5 bijon ama 206nın orjinali 4 bijon nasıl olucak bu iş spacer die bi parça warmıs ama sağlıklımıdır acaba ?
  • Benim bildiğim spacer o işe yaramaz. Spacer yine 4 bijona 4 yada 5 bijona 5 deliği olan sadece tekerleri biraz daha dışarı almak için kullanılan bi aparattır. Eibach alırsan sağlıklı olur
    quote:

Arkadaslar cevaplarınız için teşekkürler , şimdi başka bir soru geliyor arkadasım peugeot 206 hdi aracına 15" jant alıcak fakat beğendiği jantların hepsi 5 bijon ama 206nın orjinali 4 bijon nasıl olucak bu iş spacer die bi parça warmıs ama sağlıklımıdır acaba ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: srdrmrngz

Benim bildiğim spacer o işe yaramaz. Spacer yine 4 bijona 4 yada 5 bijona 5 deliği olan sadece tekerleri biraz daha dışarı almak için kullanılan bi aparattır. Eibach alırsan sağlıklı olur
    quote:

Arkadaslar cevaplarınız için teşekkürler , şimdi başka bir soru geliyor arkadasım peugeot 206 hdi aracına 15" jant alıcak fakat beğendiği jantların hepsi 5 bijon ama 206nın orjinali 4 bijon nasıl olucak bu iş spacer die bi parça warmıs ama sağlıklımıdır acaba ?

E tamam da spacer o işe yarıosa 5 bijonlu jantı , 4 bijon çıkışı olan 206ya nasıl takıcaz

• quote:

quote:

Benim bildiğim spacer o işe yaramaz. Spacer yine 4 bijona 4 yada 5 bijona 5 deliği olan sadece tekerleri biraz daha dışarı almak için kullanılan bi aparattır. Eibach alırsan sağlıklı olur
    quote:

E tamam da spacer o işe yarıosa 5 bijonlu jantı , 4 bijon çıkışı olan 206ya nasıl takıcaz

Spacer ölçüleri değiştirir fakat
    4 bijonlu poryayı 5 bijona çıkartmaz.

• quote:

quote:

quote:

işte onu bilmiyorum komple alt takımı değiştirmen gerekebilir iyi de 4 bijonlu gırla jant var ya gerek yok bence arabanın oralarıyla çok oynamaya walla sakat yerler onlar. 4 teker üstünde gidiyoz vesselam.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.