Şimdi Ara

James Donkey JD27GM144 27'' 1ms 144Hz (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
277
Cevap
2
Favori
19.138
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Firmanın kendi yazılımı varsa orasını bilemem tabikide
  • Sam Fisher 6600 S kullanıcısına yanıt
    Hocam nedendir bilmiyorum bu aralar 144hz monitorlerde kampanya yapan başka firmalar da var. Nedense alan çoğu kişi sorun yaşıyor, bir arkadaş sorunlu monitorlerin stoklarını eritiyorlar gibi birşey yazmıştı ki hak veriyorum buna açıkçası.

Ayrıca ölü pikselin neyini servise yolluyorlar anlamış değilim.
  • Arkadaşlar merhaba,
    1 ay önce aynı model monitoru bende aldım sonrasında 144hz de bu kararmalar 1 saniye anlık olarak olmaya başladı yaklaşık olarak 1-3 saat aralıklarla kendini nadir de olsa tekrar etmekteydi ve can sıkıcıydı.

Bugun mecidiyeköy oksid bilgisayara elden kendim götürdüm (Kargo firmalarına güven olmaz) Furkan Bey sağolsun çok yardımcı oldu ve monitor sistemini güncelledi.

Monitoru götürdüğümde Version 049 idi fakat şimdi kontrol ettim version 054 olmuş, yani güncellenmiş uzun süre oynadım test ettim herhangi bir sorun yok .. Sorun düzelmiş.

120hz de bu sorunu zaten yaşamıyordum fakat 144hz de sorun oluşturuyordu bundan da kurtulmuş oldum böylelikle.

Ayrıca tarafıma Mouse ve Mouse Pad'de göndereceklerini söylediler, şimdilik onlar için beklemedeyim.
    Sorunu yaşayan arkadaşlara umarım yardımcı olabilmişimdir.

Size tavsiyem bir an önce götürün monitoru kendiniz götürün yaklaşık 20 dakika içerisinde sistemi güncelliyolar hemen geri veriyorlar ...
    Eğer uğraşamam diyenler 120hz de sorunsuz kullanabilirler diye düşünüyorum.

EDIT: Ekran kartım Zotac GTX 690 olduğundan dolayı HDMI to DVI türü kablo kullanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arsenic1911 -- 11 Aralık 2018; 13:29:46 >

• arkadaşlar güncel bilgi olması adına yazıyorum,

dp kablo aldıktan sonra ekran gidip gelmesi gibi bir sorun kalmadı.

sadece masaüstünde iken 72hz gösteriyor monitör, oyuna girince 144 sabit veya sync açık iken fps ne kadarsa o kadar hz alıyorum sıkıntı yok.

güncelleme yaptırmaya göndermeme gerek yok aslında ancak istanbul'a yolum düşünce elden götürürüm artık kargolara güvenemiyorum.
  • Arkadaşlar ben de ürünü gönderdim güncelleyip tekrar yolladılar sorunu çözmüşler. Sorun yazılımsal ise ayrıca kabloyla çözülmesi ayrı bi ilginç sıkıntı kablodaysa yazılımsal olarak çözülmesi ayrı bi ilginç gerçekten; ama öyle ya da böyle çözülmesi sevindirici. Ayrıca arkadaşlar şunu da belirteyim dedim aslında size katılıyorum kargo açısından ama ürünümü kontrol ettim hiç bir problem yok ve ayrıca bugüne kadar da kargo açısından hiç bir sıkıntı yaşamadım o yüzden bu kadar çekinmeniz hususunda katılmıyorum size ama onun dışında kargoların ürünlere biraz kötü davranması konusunda hemfikiriz. Kargolar konusunda sürekli sıkıntı yaşamanızı bence çok fazla kafaya takmanıza bağlıyorum, keçinin sevmediği ot burnunda biter misali :) (bu tamamen şahsi fikrim tabi ki)
  • ben de monitörü yazılım sorunundan dolayı göndermiştim cumartesi günü, bu gün elime ulaştı. iş yerime geldiği için deneyemedim, akşam detaylı değerlendirip yazarım ama süreç gayet hızlı işledi. bu konuda memnun kaldığımı söyleyebilirim. ha bu sorunlar hiç olmasaydı keşke ama..
  • Bugun monitorun acilisinda 5 saniye kadar suren 1 adet ölü piksel gordum sonra daha da gorunmedi, bi daha cikar mi acaba

Edit: renk olarak turkuazdi, sıkışmış piksel olabilir sanirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi josrdr -- 20 Aralık 2018; 17:5:59 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ya arkadaşlar monitörü denedim şimdi de sync'i açtığımda hala 72hz gösteriyor oyunlar dahil v054 yazıyor menüsünde. bu nedir ya dalga mı geçiyorlar anlamadım. gitti geldi o kadar hala aynı şey var.
  • Monitorumde 2 adet ölü piksel olduğu için garantiye götürdüm, sağolsunlar yardımcı oldular fakat şöyle bi durum var. Oradaki hanfendi bana monitorde stokta kalmadığını değişim yapamayacaklarını mecburen iade yapacaklarını söyledi. Benimde acil monitore ihtiyacım olduğunu iade yapmaya yanaşmadığımı belirttim. Malesef tamiri mümkün olmadığı için iade etmek zorunda kaldım. Şuana kadar belkide istemeyerek iade ettiğim bi ürün olabilirdi çünkü gerçekten çok memnundum. Şimdi ise gamepowerın 24inc 144hz freesync monitorunu alacağım. Sanırım yine oksid bilişim ilgileniyor bunla çünkü teknik arıza yerinde gamepower ile ilgili birçok ürün gördüm. Hayırlısı olsun diyelim
  • monitör canavar gibi

ilk kiminki patlayacak bakalım
  • Arkadaşlar bu monitörün freesync çalışma aralığı hertzi nedir?
    Freesync desteği minimum kaç fpsde deaktif oluyor?
  • Arkadaşlar ben de 2. el bulup aldım.hdmi 2.0 ile 144 hz alıyorum ama ses alamadım.ne yapmama gerekiyor bilgisi olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: asker1695

Arkadaşlar ben de 2. el bulup aldım.hdmi 2.0 ile 144 hz alıyorum ama ses alamadım.ne yapmama gerekiyor bilgisi olan var mı?
    monitörde hoparlör yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: josrdr

monitör canavar gibi

ilk kiminki patlayacak bakalım
    Bi hayırlı olsun alırım

Ekranın en sağ tarafında sarı bir çizgi peydah oldu boydan boya.

Biostan, windows içine kadar her yerde vardı.

Bir kaç kere pc'yi yeniden başlattım kaybolmadı.

Çaresizce AMD driver'i güncelledim olmadı.

Fişi ve dp portları tak çıkart yaptım hala oradaydı.

Dışarı çıktım geldim kayboldu, şimdi tekrar geldi saçma bir durumla karşı karşıyayım.

Bu durumda galiba garantiye göndermekten başka şansım yok
    https://yadi.sk/d/CATPcS3rswqSug

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omaTR -- 21 Eylül 2019; 23:17:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: omaTR

Bi hayırlı olsun alırım

Ekranın en sağ tarafında sarı bir çizgi peydah oldu boydan boya.

Biostan, windows içine kadar her yerde vardı.

Bir kaç kere pc'yi yeniden başlattım kaybolmadı.

Çaresizce AMD driver'i güncelledim olmadı.

Fişi ve dp portları tak çıkart yaptım hala oradaydı.

Dışarı çıktım geldim kayboldu, şimdi tekrar geldi saçma bir durumla karşı karşıyayım.

Bu durumda galiba garantiye göndermekten başka şansım yok
    https://yadi.sk/d/CATPcS3rswqSug

Alıntıları Göster
    hayırlı olsun,

nereden aldınız monitörü 2. el mi? şu an sıfır satışı yok sanırım

• quote:

Orijinalden alıntı: josrdr

hayırlı olsun,

nereden aldınız monitörü 2. el mi? şu an sıfır satışı yok sanırım

Alıntıları Göster
    İlk alanlardanım hocam ben.
    Sıfır almıştım.

İlk kimin patlayacak demişsin ya ona ithafen dedim bi hayırlı olsun alırım'ı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omaTR -- 23 Eylül 2019; 0:14:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: omaTR

İlk alanlardanım hocam ben.
    Sıfır almıştım.

İlk kimin patlayacak demişsin ya ona ithafen dedim bi hayırlı olsun alırım'ı

Alıntıları Göster
    hee tamamdır şimdi düştü jeton

incehesap mağazasına gitmiştim ben de şu ekran kararması ile ilgili olarak gayet de iyi ilgilenmişlerdi

• arkadaşlar monitörde ufak siyah bir nokta var,

ölü piksel olsa siyah ekranda beyaz, beyaz ekranda ise siyah görünmez miydi?

her renkte siyah görünüyor

nedeni leke midir? güçlü bir leke?
  • Arkadaşlar bu monitörden almayı düşünüyorum uzun süre kullananlar yorum yapabilir mi memnunlar mı acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: DiatRymiA

Arkadaşlar bu monitörden almayı düşünüyorum uzun süre kullananlar yorum yapabilir mi memnunlar mı acaba
    valla ben de alacağım sanırım incehesapta indirimden
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.