Şimdi Ara

James Donkey JD27GM144 27'' 1ms 144Hz (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
277
Cevap
2
Favori
19.130
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Konuyla alakam yok popülerde görünce girdimde bu testte ekran görüntüsü alırsanız her ekran öyle kusursuz gözükür fotoğrafını çekmeniz lazım.
    Alttaki 4ms 60hz ips monitör.

James Donkey JD27GM144 27'' 1ms 144Hz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wey-Yu -- 30 Kasım 2018; 20:20:0 >
  • Monitörün sağ kenarında ölü piksel çıktı bir adet.

neyse değişim talebi oluşturdum incehesaptan yarın direkt elden götürcem teknik servise. toplayalım monitörü
  • quote:

Orijinalden alıntı: cnr_2010

Monitörün sağ kenarında ölü piksel çıktı bir adet.

neyse değişim talebi oluşturdum incehesaptan yarın direkt elden götürcem teknik servise. toplayalım monitörü
    Simdi de ölü piksel cikma ihtimali ile gerilecegiz

Elden vermeniz buyuk sans, ben de onumuzdeki hafta karsiya gececegim muhtemelen elden goturup verecegim, kargoya bu yogun zamanlarda guvenilmez

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Şu an oksid bilgisayara geldim. Zaten herkes konunun farkında teknik servise yönlendirdiler monitörü aldılar kontrol ediyolar bakalım süreç nasıl ilerleyecek.

Not: yurtiçikargo oksid bilgisayarın 15 saniye uzağında yani dipdibeler. Olur da merak eden arkadaşlar olursa bir tur daha kamyona indi bindi olmuyor.

Sonuç:

Arkadaşlar genel olarak süreci anlatayım.

144 hz problemi malum bir de dün ekranda yeşil piksel oluştu her ne kadar ölü piksel desek de aslında sıkışmış bir piksel kendisi. Neyse oksid bilgisayara götürdüm monitörü.

Aldılar incelediler yazılım attılar gelin kontrol edelim dediler.

Girdik içeri baktım yeşil pikselden eser yok. Ancak ekranın üzerinde ufak bir çizik vardı.

İlgili arkadaşa(Furkan Bey) durumu söyledim bu çiziğin daha önce olmadığını belirttim. Tamam dedi yukarıyla konuştu.

Sonrasında ithalat müdürü Özgür Bey(ismini yanlış anlamadıysam) aşağıya geldi ve monitör başında müşteri memnuniyeti kapsamında ürünün değişiminin yapılacağını söyledi.

Sonra ekranı tekrar bir silerken yeşil piksel geldi gitti.

Pikselden dolayı zaten her türlü değişim olacaktı diyen arkadaşlar için belirtmek isterim cidden kontrol sırasında piksel ile ilgili bir problem yoktu ve özgür bey piksel sorununu görmeden önce direkt değişim yapılacak dedi.

Bu arada yazılım güncellenmiş ve monitör çalışıyordu normal.

Hemen yazılımı güncellenmiş kontrol edilmiş bir monitörü açtılar gözümün önünde ve test ettik. bir problem yoktu teslim aldım.

Kendisi bir sıkıntı olması durumunda tekrar getirmemi ilgileneceklerini müşteri memnuniyet için ellerinden geleni yapacaklarını belirttiler.

Monitörlerdeki bu sorun banttan gelen bir seriye eski yazılımın yüklenmesinden kaynaklıymış.

Hediye mouse ve mouse pad o sırada ellerinde olmadığı için kargoyla adresinize gönderilecek diye de eklediler.

Şimdi monitörü aldım eve geldim kurdum bir sıkıntı yok, olsa dahi ilgileneceklerini bire bir gittim gördüm.

Bu yüzden kendilerine teşekkür eder diğer servis ve satıcıların da kendilerini örnek almasını dilerim.

Umarım herkes için süreç böyle kusursuz işler.

Alacak arkadaşlara tavsiyem şudur. Monitör fiyatına göre çok çok iyi böyle bir sıkıntı yaşadık James Donkey ne ya muhattabımız kim olacak gibi düşüncleriniz olabilir bizzat yaşadım muhattap buldum ve çözüm hızı ve hiç polemiğe girmemeleri ile müşteri olarak beni kazandılar.

Bu bilgiler ışığında siz de değerlendirmenizi yapabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cnr_2010 -- 1 Aralık 2018; 13:12:22 >

• benim monitör ölü pixel değişiminden geldi yine ölü pixel var :D ama 144hz de sorunsuz çalışıyor
  • s0kup kullanıcısına yanıt
    ölü mü sıkışmış mı? üstüne bezle hafifçe basın o bölgenin düzelebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cnr_2010

Şu an oksid bilgisayara geldim. Zaten herkes konunun farkında teknik servise yönlendirdiler monitörü aldılar kontrol ediyolar bakalım süreç nasıl ilerleyecek.

Not: yurtiçikargo oksid bilgisayarın 15 saniye uzağında yani dipdibeler. Olur da merak eden arkadaşlar olursa bir tur daha kamyona indi bindi olmuyor.

Sonuç:

Arkadaşlar genel olarak süreci anlatayım.

144 hz problemi malum bir de dün ekranda yeşil piksel oluştu her ne kadar ölü piksel desek de aslında sıkışmış bir piksel kendisi. Neyse oksid bilgisayara götürdüm monitörü.

Aldılar incelediler yazılım attılar gelin kontrol edelim dediler.

Girdik içeri baktım yeşil pikselden eser yok. Ancak ekranın üzerinde ufak bir çizik vardı.

İlgili arkadaşa(Furkan Bey) durumu söyledim bu çiziğin daha önce olmadığını belirttim. Tamam dedi yukarıyla konuştu.

Sonrasında ithalat müdürü Özgür Bey(ismini yanlış anlamadıysam) aşağıya geldi ve monitör başında müşteri memnuniyeti kapsamında ürünün değişiminin yapılacağını söyledi.

Sonra ekranı tekrar bir silerken yeşil piksel geldi gitti.

Pikselden dolayı zaten her türlü değişim olacaktı diyen arkadaşlar için belirtmek isterim cidden kontrol sırasında piksel ile ilgili bir problem yoktu ve özgür bey piksel sorununu görmeden önce direkt değişim yapılacak dedi.

Bu arada yazılım güncellenmiş ve monitör çalışıyordu normal.

Hemen yazılımı güncellenmiş kontrol edilmiş bir monitörü açtılar gözümün önünde ve test ettik. bir problem yoktu teslim aldım.

Kendisi bir sıkıntı olması durumunda tekrar getirmemi ilgileneceklerini müşteri memnuniyet için ellerinden geleni yapacaklarını belirttiler.

Monitörlerdeki bu sorun banttan gelen bir seriye eski yazılımın yüklenmesinden kaynaklıymış.

Hediye mouse ve mouse pad o sırada ellerinde olmadığı için kargoyla adresinize gönderilecek diye de eklediler.

Şimdi monitörü aldım eve geldim kurdum bir sıkıntı yok, olsa dahi ilgileneceklerini bire bir gittim gördüm.

Bu yüzden kendilerine teşekkür eder diğer servis ve satıcıların da kendilerini örnek almasını dilerim.

Umarım herkes için süreç böyle kusursuz işler.

Alacak arkadaşlara tavsiyem şudur. Monitör fiyatına göre çok çok iyi böyle bir sıkıntı yaşadık James Donkey ne ya muhattabımız kim olacak gibi düşüncleriniz olabilir bizzat yaşadım muhattap buldum ve çözüm hızı ve hiç polemiğe girmemeleri ile müşteri olarak beni kazandılar.

Bu bilgiler ışığında siz de değerlendirmenizi yapabilirsiniz.
    Deneyimlerin sonrası bilgilendirme için teşekkürler hocam, bende arada kaldım şimdi çünkü dp 1.4 kablo'yu aldıktan sonra bugün tekrar 4 saatlik pubg sonrası yazıyorum ne siyah ekran ne dalgalanma hiç bir şey yok monitörde canavar gibi(adaptivesync açık, amd radeon üzerinden freesync açık).

Yazılım güncellemesi için göndermeme bile gerek yok gibi gözüküyor. Tek problemim cs:go oynarken adaptivesync ve amd free sync açık iken 72hz sabit veriyor fps 300 olmasına rağmen. Onda da zaten sync kapatıyorum 144hz sabit veriyor ama yine de 72 den yukarı çıkması gerek sync açık iken. Aynı sorun masaüstünde de var, masaüstündeyken monitörün en üst tuşuna bastığımda 72hz gösteriyor monitör. Gönderip güncelletmek en iyisi sanırım.

AMD tabanlı ekran kartı kullanan biri bakabilir mi masaüstündeyken monitörün en üst tuşuna bastığında kaç hz gösteriyor diye?

• cnr_2010 C kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun.

Bir üreticinin, satıcının, ithalatçının vb. ; ürünlerinin arkasında durması kadar güzel bir şey yok. Umarım bu davranışları ile ülkemizdeki sorunlu servis hizmeti sunan ve müşteri memnuniyetini hiçe sayan bazı firmalara da örnek olabilirler.
  • omaTR kullanıcısına yanıt
    Aldığın DP portu bizimlede paylaşırmısın biz de görelim belki lazım olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: osmandama

Aldığın DP portu bizimlede paylaşırmısın biz de görelim belki lazım olur.
    Paylaştım mesajın içerisinde hocam dp 1.4 yazıyor mavi ile

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sabırsızlanıyorum kulaklık ile monitorü test etmek için Hb den 1 haftadır anakart bekliyorum..

James Donkey JD27GM144 27'' 1ms 144Hz

• cnr_2010 C kullanıcısına yanıt
    Aldıktan sonra hiç test ettiniz mi sorun kesin olarak çözülmüş mü yani ekranın anlık gidip gelme sorunu

• Digitus DP to DP DisplayPort Bağlantı Kablosu

Bu kabloyu alın 144hz keyfinize bakın :) sonradan teşekkür edersiniz
  • luckyslevın L kullanıcısına yanıt
    test ettim hocam hiç bir problem yok.
  • ölü pikselli kullanan varmı ürünü ?
  • Eminem Bağımlısı Genç kullanıcısına yanıt
    8 gb ram rx 580 ryzen 5 2600 sistemmi? Aynı sistem toplamışız
    Edit: Bende aynı durumdaydım anakart almıştım çalışmadı bios update için gönderdim 2 hafta sonra geldi . Dün geldi kurdum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OctaCore -- 3 Aralık 2018; 15:49:40 >
  • Bilen bilir ürünüm kargoda içerden kırılmış vaziyette gelmişti. Dün değişim yapılıp gönderilmiş tarafıma. Ayrıca yeni gelen monitorde 1 köpük fazla çıktı. Bir önceki arızalı monitorde ekran kısmında köpük yoktu. Bu monitorde ise var. Bu sefer kargocuyu yakalayıp kontrol edip teslim aldım. Sağolsun kontrole izin verdi. Ekranda 2 adet ölü piksel mevcut. Sıkışmış pikselde olabilir. Eve gidince üstte önerilen bez ile hafif bastıröa tekniğini uygulayacağım. Normal şartlar altında belli olmuyorlar. Değişim için göndermeyebilirim duruma göre çünkü elinde monitor yok. Olan monitor de dönüştürücü ile görüntü vermiyor. İlk taktığım zaman sistemi yeni kurdupumdan bazı portlardan görüntü vermedi veya sistem sıfır olduğu için hemen görüntü vermemişte olabilir. Akşam tekrar test edeceğim. 144 HZ de direk HDD de lol bulunduğundan adaptive sync açıp 144 hz sıkıntısız alabildim. Şuanda yüksek grafikli GTA 5 indiriyor. Eve gidince de onun ile test edicem.Ayrıca LOL oynarken marketten item satın alındığı zaman ekranda kontrast azalması oluyor saniyelik. Oyundan mı yoksa monitorden mi elimde başka oyun olmadığı için test edemedim. Akşam GTA 5 ile test ettiğimde tekrar sonuçları yazarım.

Not:Hediye göndermemişler. Onlar içinde iletişime geçeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OctaCore -- 3 Aralık 2018; 16:19:41 >

• Ölü piksel testini nerden yapıyorsunuz

• quote:

Orijinalden alıntı: OctaCore

8 gb ram rx 580 ryzen 5 2600 sistemmi? Aynı sistem toplamışız
    Edit: Bende aynı durumdaydım anakart almıştım çalışmadı bios update için gönderdim 2 hafta sonra geldi . Dün geldi kurdum
    Evet aynı sistem hocam

• omaTR kullanıcısına yanıt
    Merhaba, bende de aynı sorun var, monitörden adaptetive sync ve radeon üzerinden freesync açık şekilde monitör arayüzünde 72hz gösteriyor. Freesync kapatınca 144hz'ye dönüyor. AMD radeon menüsünden kontrol edince ikisinde de 144hz olduğunu görüyorum.
    Konuyla ilgili bir bilgiye ulaşan var mı arkadaşlar?
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.