Şimdi Ara

Jaguar X-Type 2.0D Neden Ucuz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
12.040
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2004-2006 modellere bakıyorum 31.500 ile 39.000 arası değişiyor fiyatları. Bu kadar donanıma bu kadar lükse ve dizel bir motora karşın neden fiyatlar bu kadar ucuz?

http://www.sahibinden.com/jaguar-x-type-2.0-d?sorting=price_asc

• alan olmadıgı için. premium bir araba aslında. alınmaz havada kapılır bu fiyatlara

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr Thoth -- 15 Temmuz 2014; 19:30:52 >
  • Gemi gibi Mondeo ile aynı altyapıya sahip fakat içi fazlaca dar.

Çoğu düz vites.

Halefi olmayan bir model.

Jaguar.

Daha fazla sebebe gerek var mı, yine iyi paralara satılıyor :)
  • Kaliteli Yedek parcasini bulmak zor ve diger arabalara gore pahali olur aldin mi satmanda zor olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bahsettiğiniz araçtan 2 tane sahip oldum muhtelif zamanlarda , en sonuncu x type ımı ilan sitesine koyduğumda 4. gün sattım ...

kaporta parçalarında fiyatlar yüksek , kasko yaptırdığınızda bu sizi çok ilgilendirmez , sadece motor ve alt takım kaldığını düşünelim ; ford mondeo parçaları olduğu için heryerden kolay bir şekilde temin edebiliyorsunuz . Kimi zaman 2000 civarı mondeo parçaları oluyor , kimi zaman 2004 2005 mondeo , parçasına göre değişiyor...

Sonuç olarak , temizini bulun ve alın derim
  • quote:

Orijinalden alıntı: guide

Bahsettiğiniz araçtan 2 tane sahip oldum muhtelif zamanlarda , en sonuncu x type ımı ilan sitesine koyduğumda 4. gün sattım ...

kaporta parçalarında fiyatlar yüksek , kasko yaptırdığınızda bu sizi çok ilgilendirmez , sadece motor ve alt takım kaldığını düşünelim ; ford mondeo parçaları olduğu için heryerden kolay bir şekilde temin edebiliyorsunuz . Kimi zaman 2000 civarı mondeo parçaları oluyor , kimi zaman 2004 2005 mondeo , parçasına göre değişiyor...

e madem tek fark kaporta, mondeo alalım o zaman?
  • Servis agi genis degil , ustasi yok denilecek kadar az , 2.el cok cok agir gidiyor , parcalari puyasada bulmak cok zor ve pahali.

Almayanlarin yeterince sebebi var.

• Pahalı bile.

Motoru önceki kasa Mondeo ile aynı. Bir çok parçası da ortak zaten. Fakat yol tutuş olsun, sürüş dinamizmi olsun, teknik anlamda Mondeo'dan daha kötü bir araç.

Mondeo'da 2.0dizel + otomatik seçeneği varken bunda o da yok.

Aynı fiyata aynı temizlikte Mondeo ve X-Type bulsam, kesinlikle Mondeo'yu tercih ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zeytinkoy -- 18 Kasım 2014; 9:48:24 >
  • İkinci el karnesi: Jaguar X-Type
    Vergi avantajına sahip 2.0 lt’lik dizel motor sayesinde üniversite öğrencilerinin bile Jaguar almasına neden olan X-Type, uygun fiyata prestij sunmasının yanında bunun getirilerini de kullanıcısına yansıtıyor.

Jaguar satıcıları ve X-Type ile Ford Mondeo arasındaki akrabalığı konuşanlar bunu genellikle kendi gözleriyle görürler. Sonuç olarak en küçük Jaguar tartışmasız bir şekilde İngiliz asaletinin temsilcisi olarak tanımlanır. Tasarım tekniği ondan büyük birader XJ olarak söz eder. Buna ek olarak, Mondeo'dan paslanmaz çelikten yapılmış tamponları dışında teknolojik açıdan büyük bir farklılık bulunmuyor. Audi A4, BMW 3 Serisi veya Mercedes C Serisi gibi prim yapan modellerin müşterilerini kapma girişimleri genellikle başarısızlıkla sonuçlanıyordu. Ta ki 2.0 lt'lik dizel motorun ithalati başlayana ve sadece bu modele özel indirimli fi yatlar yürürlüğe girene kadar. 2006'da olan bu hadise X-Type'ın bir anda "Halk" için Jaguar modeli olmasını sağladı. Bunun dışında aynı sınıf içerisinde popüler olmayan 4 tekerlekten çekişli versiyonlar yakıt canavarı benzinli motorlarıyla paylarını alıyorlar. İç mekanda karakteristik Jaguar hatları dikkat çekici. Otomatik şanzıman kolunun "J" formundaki yolu da Jaguar'a özel. Kalitele ahşap ve deri malzemeler detay işçiliğindeki pürüzleri unutturabilir. Ön koltuklarda yeterince oturma alanı sağlanırken arkada, çoğu Jaguar modelinde olduğu gibi rakiplerinin gerisinde bir baş mesafesi sunuluyor.

Artılar

* Prestijli tasarım
    * Önde geniş oturma alanı
    * Modern motorlar
    * İyi teknoloji
    * Yol tutuş

Eksiler

* Yürüyen aksam uyumlu değil
    * Yüksek lastik sesi
    * Detay işçiliğinde kusurlar
    * 2.0 lt'lik dizel motorda otomatik şanzıman seçeneği yok
    * Benzinlilerde yüksek yakıt tüketimi

Tipik sorunlar

• Frenlerde aşınma
    • El freninde sorun
    • Elektrik arızası

ALINTIDIR

• bu paraya neredeyse 2004 model golf veriyorlar eğer parça olarak aşırı pahalı değilse sırf görünüşü için dahi alırım imkanım olsa çok güzel araç be
  • Hatırladığım kadarıyla sıfırları 66.000TL idi o zamanlar.. Geldikleri nokta gayet normal..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 130hp dizel, önden çekiş, düz vites Jaguarı pek gerçek Jaguar diye yutan yok da ondan heralde. Üstüne de yedek parça ve servis/piyasa sorunu çekmek istemiyor kimse.

• http://www.auto-data.net/tr/?f=showCar&car_id=164

bayağı tasarrufluymuş aslında. kötü yorum yapalar hiç kullandılar mı acaba
  • daha önce ciddi şekilde düşündüm fakat dizel-otomatik olmadığı için vazgeçtim. Benzinli motorlara LPG takıp otomatik olarak kullananlar var ancak tüketim yine çok yüksek oluyor.

arka koltuk kısmı dar. hele hele kasko fiyatları dudak uçuklatıyor. mevcut aracıma 1300 tl çıkan fiyat jaguarda ( kaskoyu da her firma yapmıyor ) 3200 tl olarak belirledi. pek bir seçeneğiniz de yok yani.

ayrıca mondeo altyapısında olsa, aynı parçaları kullansa dahi ustalar ben anlamıyorum, bunun şusu busu sıkıntılı diye hikaye anlatıyorlar. ustasını buldun mu da sırf jaguar diye mondeodan aldığı 100 lira işçilik bunda 200 tl oluyor.

anlayacağınız alması kolay, yürütmesi zor araçlardan. piyasadaki alacağınız 70-80 binlik araçlardan çok daha prestijli duruyor. herkesi cezbeden de bu sanırım.
  • E39 almadan önce çok araştırdım hatta oto pazarında gezerken bir tane vardı sahibiyle konuşup biraz fikir alayım dedim, adam az kaldı arabayı satıyordu bana 26bine kadar indi adam fiyatı ama cesaret edipte alamadım iyikide almamışım, araba 2006 model dizel olandı.

• Jaguar kumarını oynayacaksam x type değil s type tercih ederim.fiyatları çok farketmiyor.

X type 2.0 dizel olmasına rağmen otm vites değil.

• Servis şaka fiyatlar çekiyor hayır işin kötüsü başka yerde ucuz olan işlemlere de abartılı fiyat çekiyorlar
    Net örnek vereyim park halindeki küçük kaza servisin çektiği pazarlıksız fiyat 6000 tl (pazarlıksız derken pazarlık edilmedi bir çüş denip telefon kapatıldı)
    Sanayide aynı işlem 600 tl artı bir elli dahaydı galiba

Ama güzel araba

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Levent.

quote:

Bahsettiğiniz araçtan 2 tane sahip oldum muhtelif zamanlarda , en sonuncu x type ımı ilan sitesine koyduğumda 4. gün sattım ...

İçerisine oturduğunuz zaman anlıyorsunuz farkı,arada fersah fersah işçilik ve malzeme farkı var..Sizlerin bu dediklerine göre VW grubundan aynı sınıfta en ucuz olan araç tercih edilmeli.Peki öyle mi oluyor ?

• İkinci el F/P oranı yüksek D-segment 2.0 dizel arıyorsanız en iyi seçenek 2004-07 Mondeo 2.0TDCI Ghia'dır.

28-30 gibi fiyatlara alırsınız.

2.0TDCI 330Nm torka sahip motor + 5 ileri Tiptronik veya 6 ileri düz şanzıman.

Xenon far + far yıkama, 6CD Changer'lı Sony müzik Sistemi, CC, Elektrikli koltuk ayarları, Alarm, 8 havayastığı, vs. Günümüzdeki bir çok orta seviye donanımlı D-segmenti arabada olmayan donanımlar standart olarak var.

Bir yıl sahibi oldum bu aracın. Verdiğim paranın hakkını en iyi veren arabalardan birisiydi benim için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Levent.

quote:

Bütçeniz ve gönlünüz neyden yanaysa onu alın arkadaşım ?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.