Şimdi Ara

J O Riekerink üstünden kurulan hayaller... (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
1
Favori
1.500
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Türkçü2016

quote:

Orijinalden alıntı: ExtrameBOY27

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: iARDAs

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: iARDAs

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: oyuncu11790

Ben konuyu açtığım zamanlar tepkiler ortada ve bugüne geldiğimiz zaman çoğu taraftar oynanan oyundan memnun değil, daha doğrusu ışık yok...

Jor iyi olsun gelişsin bizi de iyi bir duruma getirsin isterim ama olmuyor, bu şekilde şampiyonluk sizi tatmin ediyorsa Hamzaoğlu da yapıyordu bunu arkadaşlar..Hatta daha kötü takımla, Galatasaray bu ülkede öyle böyle ipi göğüsler bize Avrupa seviyesi futbol Lazım

Bize Galatasaray'ı ileriye taşıyacak rakiplerini korkutacak futbol lazım...

Jor Bizi idare eder ama daha fazlasını yapamaz en azından şimdilik görüntü bu...

Doğru,eleştirilecek yönleri var ama bunlar defolsun gitsin eksenine gelmemeli.9 maçla hoca mı değiştirip duracağız biz hocam?Sabrın sonu selamettir,lig 34 haftalık uzun bir maraton,9 maçın 9'unu da kötü oynamadık,iyi bir şeyler gösterdiğimiz maçlar oldu.Sakin olmalı herkes.

Haklısın ama tek sorun Riekerink'İn böyle bi tecrübesi yok.

Yeni bir hoca yaratıyoruz.Bunun bilincinde olmalı herkes.Şans vermeden kimse tecrübe edinemez neticede.Galatasaray'ın hedefi her zaman şampiyonluktur,onda herkes hemfikir ama biraz da uzun vadeyi düşünmek,anlık düşünmemek lazım.

İnşallah çünkü adamın futbol bilgisinden hiç şüphem yok ama işte bakalım.

Senelerdir madem böyleyiz,alalım adam gibi stoper ve ön libero,taş gibi defansif oynayan takım olalım.Bence yegane sıkıntı bu.

Ön libero ve stoper bulmak kolay mı?

Serdar'a 4.5 verdik mesela renktaş.Daha sağlam stoperler alınamaz mıydı o paraya,veya üzerine 1 milyon daha koysaydık örneğin?

Serdar tranferi, karanlık bir transfer bence.. iyi niye yok o işin içinde. Ön libero kimi alacağız. Şu an takımlar için en önemli mevki. Dünyada eli ayağı az düzgün bir önlibero 10 milyonun üstünde.. Melo gibi adamı 20-25 zor alırsın.. 30 yas ustu alınabilir ancak

• futbola 18 yaş sınırı getirilsin.
  • quote:

quote:

quote:

Ben konuyu açtığım zamanlar tepkiler ortada ve bugüne geldiğimiz zaman çoğu taraftar oynanan oyundan memnun değil, daha doğrusu ışık yok...

Jor iyi olsun gelişsin bizi de iyi bir duruma getirsin isterim ama olmuyor, bu şekilde şampiyonluk sizi tatmin ediyorsa Hamzaoğlu da yapıyordu bunu arkadaşlar..Hatta daha kötü takımla, Galatasaray bu ülkede öyle böyle ipi göğüsler bize Avrupa seviyesi futbol Lazım

Bize Galatasaray'ı ileriye taşıyacak rakiplerini korkutacak futbol lazım...

Jor Bizi idare eder ama daha fazlasını yapamaz en azından şimdilik görüntü bu...

Doğru,eleştirilecek yönleri var ama bunlar defolsun gitsin eksenine gelmemeli.9 maçla hoca mı değiştirip duracağız biz hocam?Sabrın sonu selamettir,lig 34 haftalık uzun bir maraton,9 maçın 9'unu da kötü oynamadık,iyi bir şeyler gösterdiğimiz maçlar oldu.Sakin olmalı herkes.

Hocam 9. Maçta antrenör değiştirelim demek istemiyorum ama Jor bizi ileriye taşıyacak bir görüntü sergilemiyor. Ben sahada iyi futbol görmüyorum, yada geliştiğinde daha iyi olur diyeceğim bir futbol yok...

İyi bir yaz kampı iyi bir transfer dönemi geçirdik fakat daha fazlasını gören bana anlatsın...

Futbolcuların bireysel yetenekleri dışında rakibi tehdit eden yönümüz yok,

Orta sahada Selçuk sorumluluk almıyor,tek yük Tolga'ya biniyor bu durumda.Elimizi kolumuzu bağlayan sebeplerden birisi bu.De Jong hazır hale geldiğinde,Selçuk'a kulübe yolu görünmeli artık.Yetti yahu,bir frikik atacak kahraman olacak diye kaç senedir 10 kişi oynatıyor takımı.De Jong bile girer girmez paslarını ileriye atmaya başladı.Birinci problem bu.

İkincisi ise,kilidi açamadığımız yerde bütün yük Bruma'nın üzerine kalıyor şu an.Takım,kapanan takımları delemiyor,2012-2013'ün ilk yarısında da bu sorunu çokça yaşamıştık.Bunda Sneijder'in formsuzluğunun da çok büyük etkisi var. (Adana maçında oynamadı farkındayım,genel konuşuyorum.) Atıyordu,attırıyordu kilidi açıyorduk eskiden.Ama şimdi skora etkisi olmayınca çok zorlanıyoruz.

Üçüncüsü ise defansif açıdan bakacak olursak,stoperler güven vermiyor,her an hata yapacak izlenimi veriyorlar.

Durumumuzun anlattığın kadar vahim olduğunu düşünmüyorum.JOR,ilk iki probleme eminim ki çözüm bulmaya çalışacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: dgo_cr7

futbola 18 yaş sınırı getirilsin.

Tamam hocam getirilsin, ee hani senin cevabında mantık yada bi doluluk yok... ukela cevaplar yerine gerçekçi ve mantıklı şeyler yazmayı deneyin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • oyuncu11790 kullanıcısına yanıt
    Ukela kim? Ganali yırtıcı santrfor mu?

• bu adamdan beklentiler çok tutarsız bence. riekerink yapısı itibari ile alt yapıdan oyuncu çıkartabilecek potansiyele sahip. bence arda gibi 3 tane oyuncu çıkartsın alt yapıdan. diğer gençleri vs. de yetiştirsin. önümüzdeki 10 yıl kafadan sağlam bir iskeleti olur takımın. bence bunu beklemeliyiz bu adamdan.
  • Jor bu takımın başına geldiğinde herkes biliyordu ki bu adam 10 kulüp yönetmiş fevkalede tecrübeli birisi değildi.Nitekim verdiği kararlar,oyuncu değişiklikleri hatalı olabilir ki her teknik adam yapabilir bu tarz hatalar.
    Önemli olan hatalardan pay çıkarabilmek, hata ve yanlışları minimuma indirmek.
    Bence sabretmek lazım süre vermek lazım. Her sene 2 teknik direktör değiştirmek başarı elde etmez.
    Kariyerli,tecrübeli Mancini,Rijkaard gibi isimler geldi geçti bu kulüpten.İmparator dediğimiz Fatih Terim bile 3 kere geldi gitti buradan.
    Kim ne derse desin istikrar önemli Bknz.Başakşehir
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheHandOfGod

Jor bu takımın başına geldiğinde herkes biliyordu ki bu adam 10 kulüp yönetmiş fevkalede tecrübeli birisi değildi.Nitekim verdiği kararlar,oyuncu değişiklikleri hatalı olabilir ki her teknik adam yapabilir bu tarz hatalar.
    Bence sabretmek lazım süre vermek lazım. Her sene 2 teknik direktör değiştirmek başarı elde etmez.
    Kariyerli,tecrübeli Mancini,Rijkaard gibi isimler geldi geçti bu kulüpten.İmparator dediğimiz Fatih Terim bile 3 kere geldi gitti buradan.

Hocam elbette önemli fakat beklediğiniz yada olmasını umut ettiğiniz durum nedir ? Ben takımı izlerken bir şey yapmaya çalışıyor fakat zamana ihtiyacı var durumunu göremiyorum.

Tabi ki ne teknik adamlar geldi gitti, en ufak katkı veremeden bıraktılar...Jor belkide bazı hedefleri başarmak istiyor yada çabalıyor bir şeyler engelde oluyor olabilir.

Tecrübe konusundaki eleştirim şu sebeple; antrenörlük olarak yetenekli olduğunu gösteren maçlar az olduğu için, Jor'un ileride yapacaklarını tahmin edeceğimiz bir kariyeri yok...Dikkat çekmek istediğim nokta oydu, yoksa tecrübesiz ve genç olan çok fazla antrenör efsane işler yapıyor fakat bunu daha geldiği gün belli ediyor.

Mesela diego simeone, td kariyeri olarak dişe dokunur en ufak başarısı olmadan At. Madrid başına geldi fakat daha geldiği sezon neler yapacağını hissettirdi. Fakat ben Jor ve futbolunu izlerken hedefimiz ve gideceğimiz nokta konusunda endişeliyim...

Diğer endişem sadece lig için değil, bu takım avrupa için mücadele edecek seviyede futbol oynamalı...Jor gitsin değil derdim kalsın görelim neler yapacak, ben sadece fazla büyük hayaller kurulmamalı diyorum...

• quote:

quote:

Jor bu takımın başına geldiğinde herkes biliyordu ki bu adam 10 kulüp yönetmiş fevkalede tecrübeli birisi değildi.Nitekim verdiği kararlar,oyuncu değişiklikleri hatalı olabilir ki her teknik adam yapabilir bu tarz hatalar.

Hocam elbette önemli fakat beklediğiniz yada olmasını umut ettiğiniz durum nedir ? Ben takımı izlerken bir şey yapmaya çalışıyor fakat zamana ihtiyacı var durumunu göremiyorum.

Tabi ki ne teknik adamlar geldi gitti, en ufak katkı veremeden bıraktılar...Jor belkide bazı hedefleri başarmak istiyor yada çabalıyor bir şeyler engelde oluyor olabilir.

Tecrübe konusundaki eleştirim şu sebeple; antrenörlük olarak yetenekli olduğunu gösteren maçlar az olduğu için, Jor'un ileride yapacaklarını tahmin edeceğimiz bir kariyeri yok...Dikkat çekmek istediğim nokta oydu, yoksa tecrübesiz ve genç olan çok fazla antrenör efsane işler yapıyor fakat bunu daha geldiği gün belli ediyor.

Mesela diego simeone, td kariyeri olarak dişe dokunur en ufak başarısı olmadan At. Madrid başına geldi fakat daha geldiği sezon neler yapacağını hissettirdi. Fakat ben Jor ve futbolunu izlerken hedefimiz ve gideceğimiz nokta konusunda endişeliyim...

Diğer endişem sadece lig için değil, bu takım avrupa için mücadele edecek seviyede futbol oynamalı...Jor gitsin değil derdim kalsın görelim neler yapacak, ben sadece fazla büyük hayaller kurulmamalı diyorum...

Simeone gibi Vítor Pereira da öyle Porto' da %70 kazanma oranı vardı ama Fenerbahçeye geldi adama sokaktaki deli bile demediğini bırakmadı. Ben hala JoR' a imkan ve süre verilmesi kanaatindeyim. Durduk yere tazminat yeni hoca yeni giderlere gerek yok. Bırakalım 1-2 sene adam oyuncu yetiştirsin,alt yapı güçlensin.Ayrıca adamın geçen seneden ve Hamza' dan kalan bir enkazı devraldığını unutmamakta lazım.

• quote:

quote:

quote:

Simeone gibi Vítor Pereira da öyle Porto' da %70 kazanma oranı vardı ama Fenerbahçeye geldi adama sokaktaki deli bile demediğini bırakmadı. Ben hala JoR' a imkan ve süre verilmesi kanaatindeyim. Durduk yere tazminat yeni hoca yeni giderlere gerek yok. Bırakalım 1-2 sene adam oyuncu yetiştirsin,alt yapı güçlensin.Ayrıca adamın geçen seneden ve Hamza' dan kalan bir enkazı devraldığını unutmamakta lazım.

Benim Simeone örneği ile senin Vitor örneği ne alaka hocam :) Benim orada demek istediğim bir hoca takıma etki ve katkı konusunda iyi sinyalleri ilk geldiğinde vermeye başlar diyor, kariyerine bakılmaksızın bunu zaten yapar...

Ben teknik direktörlük meziyetlerinin Galatasaray için yeterli olmadığını söylüyorum, aksini gösterecek argüman örnek varsa ben dinlerim...

Sportif direktör, yardımcı antrenör, Altyapı antrenörü olarak değerlendirirsek zaten lafım yok ve hala o görevler verilebilir. Ben td olarak bizim kulüp için yeterli görmüyorum.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Benim Simeone örneği ile senin Vitor örneği ne alaka hocam :) Benim orada demek istediğim bir hoca takıma etki ve katkı konusunda iyi sinyalleri ilk geldiğinde vermeye başlar diyor, kariyerine bakılmaksızın bunu zaten yapar...

Ben teknik direktörlük meziyetlerinin Galatasaray için yeterli olmadığını söylüyorum, aksini gösterecek argüman örnek varsa ben dinlerim...

Sportif direktör, yardımcı antrenör, Altyapı antrenörü olarak değerlendirirsek zaten lafım yok ve hala o görevler verilebilir. Ben td olarak bizim kulüp için yeterli görmüyorum.

Porto ilk takımı sayılır Vitora' un da ama Fb' de başarılı olamadı.Simeone de Chelsea,Man City vs gitse onunda başarılı olacak diye bir ön görü olamaz yani.
    Jor' unda ilk takımı Galatasaray ve bekleyip görmek lazım diyorum o yüzden.

Size göre kim gelmeli peki ? Kim gelirse 6 hafta sonra gönderilmez mevcut maddi durum ve kadro yapısına göre ? Tabi 1 de taraftarın desteklemesi var.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Porto ilk takımı sayılır Vitora' un da ama Fb' de başarılı olamadı.Simeone de Chelsea,Man City vs gitse onunda başarılı olacak diye bir ön görü olamaz yani.
    Jor' unda ilk takımı Galatasaray ve bekleyip görmek lazım diyorum o yüzden.

Size göre kim gelmeli peki ? Kim gelirse 6 hafta sonra gönderilmez mevcut maddi durum ve kadro yapısına göre ? Tabi 1 de taraftarın desteklemesi var.

Ben işin o tarafını düşünmek zorunda değilim ki hocam, ben mevcut durum hakkındaki eleştirimi yapıyorum. Kim gelirse gelsin başarı garantidir diye bir şey zaten söz konusu değil...

Fakat bir td için 9 hafta olduktan sonra bile bekleyelim görelim demek bana hayalci bir yaklaşım geliyor, ne kadar zamanda meziyetlerini ortaya dökecek ? Duygusal bakmayın olaylara...

Türkiye liginde 3 puan alıp kötü oyuna razı gelmek bana mantıklı gelmiyor, Başakşehir bile bizden kötü kadroyla daha çok gol atıp daha zevkli futbol izletiyor durumdaysa hele...

Galatasaray tek hedefi lig olan anadolu takımı değil ki, seneye Avrupa kupalarında bizi bu futbol ayakta tutmaz...

• Sezonu tamamlayamaz
  • Riekerink'in yardımcılarının değişmesi şart bu kadar net söylüyorum. Adamda bir şeylerin eksik olduğu çok belli. Özellikle oyuncu değiştirme zamanlaması olsun, seçimleri olsun oyuna neredeyse hiç katkısı olmuyor. Onun dışında mevcut şartlarda bundan iyisini zaten bulamazdık, şu an her şey iyi gidiyor fakat şampiyonluk için bu yeterli değil. Onun yanında ona daha çok destek verecek, sözünü geçirecek birileri lazım. Bu şekilde çok daha başarılı oluruz. Bu karakterde adam zor bulunur
  • Bu sene oynadigimiz tum maclara bir goz atin. Soyle arkaya yaslanip, rahat izlediginiz bir mac var mi? Bu adama kupalari aldigi zaman da karsi olan cok ciddi bir grup var!

Ama bazilarina gore oynanan futbolun zerre onemi yok. Zira anlamiyorlar bile izledikleri futbolu. Puan durumuna, takimin o hafta galip gelip gelmedigine bakip iyi gidiyoruz diyecek kadar futbol cahili, JOR destekcisi doldu etraf.

TAKIM FUTBOL OYNAMIYOR arkadaslar.
    Gelin beraber bu sezon tum maclarimizi tekrar izleyelim.Tek tek ne kadar kotu oynadigimizi gostereyim size!

• Jor umut tüccarıdır

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Burak-09k

Bu sene oynadigimiz tum maclara bir goz atin. Soyle arkaya yaslanip, rahat izlediginiz bir mac var mi? Bu adama kupalari aldigi zaman da karsi olan cok ciddi bir grup var!

Ama bazilarina gore oynanan futbolun zerre onemi yok. Zira anlamiyorlar bile izledikleri futbolu. Puan durumuna, takimin o hafta galip gelip gelmedigine bakip iyi gidiyoruz diyecek kadar futbol cahili, JOR destekcisi doldu etraf.

TAKIM FUTBOL OYNAMIYOR arkadaslar.
    Gelin beraber bu sezon tum maclarimizi tekrar izleyelim.Tek tek ne kadar kotu oynadigimizi gostereyim size!

Hocam insanlar sadece sonuca bakıyor, kazanıyorsak sıkıntı yok anlayışı bizi geçen sene ne hallere soktu...

Hamza hocada 3 kupa aldı fakat ileriye dönük ne yatırım ne umut hiç bir şey yoktu...

Maçı kazanınca sadece hafta kurtuluyor sezonu kurtarmak için iyi futbol Lazım

• Haydi bakalım bu konuyu açtığımda bana söven futbolun duygusal taraftarları, şimdi bu konuda bana aynı sert çıkışları yapın...

Hatta bana skor taraftarı diyenler oldu, arkadaş skor taraftarı olsam sizin gibi Jor bizim Mourinho muz olacak der atlardım.

Yahu adam karakterli ve sempatik olması, ekstra gözünüzü kör etti. Tamam yazın başında güzel transfer hamleleri ve kadro yapılanması oldu.

Fakat hiç bir zaman etkili ve Galatasaray gibi futbol oynamadık, bakın oynamayı geçtim takım ışık vermedi. Hani bir şeyler deneyip, olmasını yada uyum sağlamasını beklemek gibi bir durum yok ortada...

Koskoca Galatasaray altyapı antrenörünün eline kaldıysa zaten plan yada gelecek yoktur, bazı arkadaşlar kariyerine laf etme diyordu onun sebebini de açıklayayım...Bakın tecrübesiz adam her şeyi deneyerek öğrenir ve yanılarak ders alır, bu büyük takımlarda olacak iş değil, çok yetenekli teknik adamların çok tecrübeye ihtiyacı olmayabilir ama o adam Jor değil...

Skor taraftarlığı işte bu oluyor, kötü futbola rağmen alınan kupa ve galibiyetler gözünüzü kör etti. Adam sempatik olunca kimse laf edemedi.

Keşke zamanında Şenol Güneş hamlesini biz yapsaydık, şuan kara kara düşünmüyor olurduk. Şimdi Jor gitse ne kalsa ne ?

Birileri bana kalkıp diyecek ne istiyorsun diye, keşke yazın Jor sportif direktör yada yardımcı olarak kalsaydı...

• Hadi beyler sizden yorumlar bekliyorum, Galatasaray en ufak ışık vermezken kalkıp bu adamı bir şeyler yapacakmış gibi savundunuz.

Adamda kariyer tecrübe yok dedim, kalkıp bunlara ne gerek var demeye getirdiniz. Bu adam neyi uygulayıp neyi aktaracak takıma ?

Galatasaray'ın Teknik direktörlük kriteri, sempatik olmak 2 3 oyuncu transferi yapmaktan geçiyorsa ölmüşüz toprak atan yokmuş o hesap...

Bazıları diyordu sakatlar dönsün vs alın döndü ? Rakibimiz Real Madrid değil ki be ? Abdullah avcı nasıl oynatıyor ?

Oynadığımız futbol dışında her şeyi değerlendirdiniz, ama oynadığımız futbola kimse bakmadı mı ya ? Futbol namına hiç bir halt yok ortada...

Birde bu adam sistem getirecek diye bekleyenler var, hangi sistemi oynatmış kariyerinde yada onuda geçtim hangi sistemi görecek takımda bulunmuş...Adamın hollandalı olması sizi tavlıyor, galiba her gördüğünüzü Cruyff sanıyorsunuz...

Galatasaray 1 senesini daha kaybetme yolunda ilerliyor, her şeyi geçtim asıl sahnesi olan Avrupa vizesini kaçırıyor.

• quote:

Hadi beyler sizden yorumlar bekliyorum, Galatasaray en ufak ışık vermezken kalkıp bu adamı bir şeyler yapacakmış gibi savundunuz.

Adamda kariyer tecrübe yok dedim, kalkıp bunlara ne gerek var demeye getirdiniz. Bu adam neyi uygulayıp neyi aktaracak takıma ?

Galatasaray'ın Teknik direktörlük kriteri, sempatik olmak 2 3 oyuncu transferi yapmaktan geçiyorsa ölmüşüz toprak atan yokmuş o hesap...

Bazıları diyordu sakatlar dönsün vs alın döndü ? Rakibimiz Real Madrid değil ki be ? Abdullah avcı nasıl oynatıyor ?

Oynadığımız futbol dışında her şeyi değerlendirdiniz, ama oynadığımız futbola kimse bakmadı mı ya ? Futbol namına hiç bir halt yok ortada...

Birde bu adam sistem getirecek diye bekleyenler var, hangi sistemi oynatmış kariyerinde yada onuda geçtim hangi sistemi görecek takımda bulunmuş...Adamın hollandalı olması sizi tavlıyor, galiba her gördüğünüzü Cruyff sanıyorsunuz...

Galatasaray 1 senesini daha kaybetme yolunda ilerliyor, her şeyi geçtim asıl sahnesi olan Avrupa vizesini kaçırıyor.

Ben hala güveniyorum, destekcisiyim. Adam yemek kolay, 10 tane td değiştirdik Riekerinkten fazlalarını yoktu, adam en azından egolu kibirli değil, akıllı, öğrenecek bu işide. Sabır

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.