Şimdi Ara

İzmir'de Ulaşıma Zam! İzban'da Bindiğin Kadar Öde Dönemi Başlıyor GÜNCEL UYGULAMA ESHOT'A DA GELECEK

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
2.003
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1 Ocak 2018'den itibaren İzmir'de tam bilet 2,86 liraya, 60-65 yaş vatandaşlar ve öğrenciler için biniş bedeli 1,65 liraya, öğretmen bilet fiyatları da 2,20 liraya yükseltildi.

İZBAN'DA BİNDİĞİN KADAR ÖDE MODELİ

İZBAN'da 15 Şubat tarihinden itibaren gittiğin kadar öde mantığıyla fiyat uygulamasına geçilecektir. Tam biletin parası hesaptan düşülecek. 25 kilometreden sonraki her kilometre için tam biletten 7 kuruş, 60-65 yaş vatandaşlar ve öğrenciler için 4 kuruş, öğretmenler için 5 kuruş ilave ücret alınacaktır."

Havalimanı ile Menemen istasyonları arasının 51 kilometre mesafe olduğunu dile getiren Kocaoğlu, şöyle devam etti:

"Havalimanı İstasyonundan binişte en uzun mesafe Aliağa İstasyonu olup 76 kilometredir. Mesafe ücreti olan 6,48 lira ücreti biniş anında karttan bloke edilecektir. Menemen'de inişte kartın tekrar sisteme okutulmasıyla 1,75 lira karta iade edilecektir. Bu işlem sonucunda Havalimanı İstasyonu'ndan binen bir yolcumuz, 4,60 lira ile Menemen'e ulaşacaktır."
    https://www.aydinlik.com.tr/izmir-de-ulasima-zam-yasam-aralik-2017

15 Mart Edit:

İzbanda ki artı para sistemi ESHOT'a da geliyor.

İZBAN'daki "artı para" uygulamasına da değinen Başkan Kocaoğlu, sistemin devam edeceğini, hatta aynı yöntemin ESHOT'ta da uygulanacağını anlattı. Başkan Kocaoğlu, "Bu iş olay oldu. Kimse bunu politik malzeme yapmasın. Kimseden her gün 10 lira para almıyoruz. Bindiği istasyonda aldığımızı, indiği istasyonda gittiği mesafeyi ölçerek iade ediyoruz. Bana göre adaletli, hukuki sistemdir. İzmir genelinde 30 ilçede 19 ilçede "gittiğin kadar öde" sistemi ESHOT'larda da faaliyete geçecek" diye konuştu. 11 ilçede aktarma uygulamasının devam ettiğini söyleyen Kocaoğlu, "Mesela, ESHOT otobüsü Bergama'dan Aliağa'ya 52 km gidiyor. Çift bilet yani 5.5 TL fiyat kesiliyor. Yolda inenler köye, beldeye gidenler fazla ücret veriyor. Biz, otobüsün orta kapısına validatör koyup yolda inenin parasını iade edeceğiz" ifadesini kullandı.
    https://www.yeniasir.com.tr/izmir/2018/03/15/otopark-1-lira-olursa-herkes-merkeze-gelir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi winwin35 -- 15 Mart 2018; 10:13:54 >

• Kocaoğlu babasının memleketi gibi kafasına göre kararlar alıyor aynı kartın adını değiştirip herkesten 6 tl topladı üzerine birçok otobüs seferini kaldırıp halkı izbanı kullanmaya mahkum etti şimdiden bu saçmalık adam hayatında menemene yada Aliağa gelmemiş ki bilsin sabahın köründe o kadar insan birde inip çıkışa kartmı okutacak yazık günah.
  • "Mesafe ücreti olan 6,48 lira ücreti biniş anında karttan bloke edilecektir."

Ulan Metrobüste bu kadar almıyorlar :D

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Samsunda örneğin türkişten üniversite tarafına bindin. Senden yüksek meblağ bir para kesiyor. Son durak zaten üniversite. Üniversitede inince kartı okutup tekrar parayı almak gerekiyor. Atıyorum 2 tl kestiyse 1'ini geri almak için sıra beklemen lazım. Sabah çok kalabalık oluyor. Yalnız gerizekalılık şu ki türkişten üniversite yönüne binen adam hiç bir şekilde 2 tllik yol gidemez çünkü öyle bir yol yok.

• 90dk kuralı çok iyiydi. Ben gittiğimde izmire ulaşım ücretlerinden ve 90dk kuralından çok memnun kalmıştım.

Şuanki gelen sistem baya kötü olmuş.

• arkadaşlar bu gerçekmi ya ben hilalden halkapınara gidiyorum gidiş geliş 10-11 tl mi vercez?
  • E doğru uygulama bu.

100 km olan hattı 2.5 TL vererek kullanamazsın.

• Üstü kapalı zam yapılmış.
  • 90 dk nın kalktığı nerde yazıyor?
  • anlaşıldı seçimlerde akpye basıyoruz oyu.
  • 90 dakika kalkarsa çok saçma olur beylikdüzünden-söğütlüçeşmeye kadar 50 km mesafeden fazlası var buna rağmen öğrenci fiyatı 1.25 bunlar da yolmaya başladı hayırlı olsun izbandan metroya ordan otobüslere istediğim yere giderdim çok güzeldi 285 e falan binerdim konaktan vapur karşıyaka keyf ya da şirinyer izban ile doğrudan karşıyaka çok gidip geldim şu an istanbuldayım her hafta alsancağa giderdik mesafelerimiz de yakındı buca/şirinyer üçyol falan 90 dakika kalkarsa saçmalık olur protesto bile edilir ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: villager

anlaşıldı seçimlerde akpye basıyoruz oyu.

haklısın hocam hiç zam yapmıyor akp :D hayır savunmuyorum sadece tezatlığı söylemek istedim. Yoksa çok büyük bir zam görünüyor.
  • Herkese mecburi bakiye yükletecekler ve zorunlu olarak kartın içinde sürekli 6.50₺ bakiye tutmak zorunda kalacaksın.. milyon kullanıcı olan bir işletme için yaratılan kaynağa bakın !...

• quote:

Orijinalden alıntı: Slifer45

quote:

haklısın hocam hiç zam yapmıyor akp :D hayır savunmuyorum sadece tezatlığı söylemek istedim. Yoksa çok büyük bir zam görünüyor.

bu saçmalık son damla oldu diyeyim. arabası olmayan ölsün kafasına girdiler iyice.
  • İzmir Belediyesi ne bekliyon işte hat numaraların içine etmişleri daha önce bi yere Konak'a mesela 3-4 otobüs vardı şimdi 1 otobüs var.

90 dk İzmire özel galiba yıllardır böyle kaldırılırsa saçma olur tuhaf olur kısacası CHP belediye zihniyeti ne bekliyon tez zamanda giderler inşallah.

• Kocaoğlu babasının memleketi gibi kafasına göre kararlar alıyor aynı kartın adını değiştirip herkesten 6 tl topladı üzerine birçok otobüs seferini kaldırıp halkı izbanı kullanmaya mahkum etti şimdiden bu saçmalık adam hayatında menemene yada Aliağa gelmemiş ki bilsin sabahın köründe o kadar insan birde inip çıkışa kartmı okutacak yazık günah.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Slifer45

quote:

bu saçmalık son damla oldu diyeyim. arabası olmayan ölsün kafasına girdiler iyice.

Onu bilemem ama izban sistemi hükümetle belediyenin ortak olarak kurduğu birşey. Tcdd-izmir belediyesi bu işte ortak.
    Arabası olan değil araba da istemiyorlar tramway yapıyorlar araba kullanmayalım diye. Yollar berbat, trafik çok fazla. Tek istedikleri biraz daha bizi söğüşlemek.
    50 yaşından sonra üniversiteye giren anasının kentkartıyla trenlere binen 3000 lira maaş alan arkadaşım var bunlar da bu işlere sebep oldu.

• Vanished Man V kullanıcısına yanıt
    Hocam anlam vermek mümkün değil ki. Bir yandan yayalara hayatı zindan ediyorlar bir yandan kimsenin kullanmadığı şeyler yapıp 'ooo bakın hebehübe yaptık şimdi bütün otobüs seferlerini kaldırıyoruz' diyorlar. Ben İzmir'e geldiğimde 1.20 basıyordu öğrenci kartı şimdi 1.65 olmuş bu nedir :S Zaten izban doğru düzgün çalışmıyor yolun ortasında yarım saat bekliyoruz üstüne zam ve daha çok zam.
  • Peki İzban ile Metro arası aktarmalarda durum nasıl olacak ? Cidden işin içine etmişler.
  • quote:

Hocam anlam vermek mümkün değil ki. Bir yandan yayalara hayatı zindan ediyorlar bir yandan kimsenin kullanmadığı şeyler yapıp 'ooo bakın hebehübe yaptık şimdi bütün otobüs seferlerini kaldırıyoruz' diyorlar. Ben İzmir'e geldiğimde 1.20 basıyordu öğrenci kartı şimdi 1.65 olmuş bu nedir :S Zaten izban doğru düzgün çalışmıyor yolun ortasında yarım saat bekliyoruz üstüne zam ve daha çok zam.

O işlerin hepsi hatalı. İzban dedikleri 100 senelik hattın hükümetle birlikte belediyenin aceleyle yaptığı birşey. Birçok yerde eskiden var olan işlek yolları bıçak gibi kesip iptal ettirdi. Demiryolunun altından altgeçitle yolu devam ettirmeyi akıl edemediler.
    Sonra metro ne hikmetse alsancağa gitmiyor bucaya gitmiyor. Birşeye yaradığı yok.
    Tramwayı kimse istemedi kendi kendine yaptı.
    Bu işleri bana verseler 2 ay millet sıkıntı çeker ama birçok yeri düzeltirdim. Ayrıca parayı yolları genişletmek için kamulaştırmaya harcardım. Bucada trafiğin 1 şeritten aktığı yollar var yanlarındaki binaları satın alıp yıksa belediye yol genişleyecek on numara olacak.

• 90dk'nın kaldırılacağını sanmıyorum, yaklaşık 1 yıldır yaygarası yapılıyor. Zaten adamlar toplu taşıma sistemini aktarma şeklinde değiştirdiler, bir yerden başka bir yere ulaşmaya çalışan insan illa otobüs+metro yapıyor. Kaldırırlarsa isyan bile çıkar ki göze alabileceklerini sanmıyorum.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.