Şimdi Ara

Izmir bayrakli tunelinde motorcu terörü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
1
Favori
2.792
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kaza bugun 22:00 sularinda meydana gelmis video da da goruldugu uzere tahmini 150 km hizla makaslayan motorcu arkadaş kazaya sebeb olmuş. Yaralilarin oldugu soyleniyor.

Yorumlar sizin

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=721408331355736&id=203912153105359 bu video

Izmir bayrakli tunelinde motorcu terörüIzmir bayrakli tunelinde motorcu terörüIzmir bayrakli tunelinde motorcu terörüIzmir bayrakli tunelinde motorcu terörü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shockwave23 -- 25 Şubat 2017; 0:2:9 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu tünelde yanımdan 100-110 ile tır geçtiğini bilirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Let the linç begin
  • Doğal seçilim

• Bu tünelden hiçbir zaman 50'nin üzerinde geçmedim. Zaten 10 metrede bir 50 levhası var.

Bu tünelde sağ şerit hep 50 ile gidenlerle doludur, sol şeritte işi abartanlarla.

Çarşambanın geleceği salıdan bellidir. Giderler aralık ayında bomboş Alaçatı Çamlık yolunda sadece en başında 60 levhası koyarlar, 80 ile gittin diye 420 lira ceza keserler ama İzmir'in göbeğindeki yerde bin tane 50 km/s uyarısı vardır 1 kişiye ceza yazmazlar.
  • Ben şu mantığa hasayım.

(Tarafsızım, motorsikleti tutmuyorum. Motorlu kuryeyim aynı zamanda aktif araç kullanıcısıyım)
    Motorcu makas atmış, -motorcu terörü-
    Eğer orda aşırı lüks bir araç olsaydı, muhtemelen: Süper manevra olacaktı.

Bana göre hepsi aynı şeyin farklı renkleri.

Ayrıca, kendim motorlu kuryelik yapıyorum. Adı lazım değil 30 dakika pizza garantisi veren bir dükkanda :) Ben ve kurye arkadaşlarım gayet trafiğin ve etrafın bilincindeyiz. Çeşitli eğitimlerden geçiyoruz. Korumalarımız ve ekipnmanlarımız tamam, motorsiketler full kaskolu ve sigortalı 2016 model. Hepmiz ekmeğimizin peşinde koşan kişileriz.

3. sınıf esnaf lokantalarının kuryelerinin, saçma saçma hareketleri yüzünden bütün motorcuları aynı kefeye koyma mantığına da hastayım. O zaman bende Ünal Turan, Harun Taştan vs. bilumum bu apaçilerle ve tofaşçı apaçilerle bütün araç şöforlerini aynı kefeye koyayım? :)

Ben bu apaçi kuryelere de kızmıyorum, sizde kızmayın. Onları bu tarz kullanmaya sevkeden işverene kızın. Tıpkı bizi 10.000TL 'Lik döküntü araçlara mahkum edenlere kızdığımız gibi.

Vel-hasım kelam sonuca doğru gelirsek:

Son olarak, Motorsikletli sürücüleri fark edelim. Olmasın ama kaza olduğunu farzedelim, sizin aracınız kaporta hasarı alır hasar kaydı olur. Ama motorsikletin kaportası sürücüsüdür. Aynanızda bir motor belirirse çekilin, yeterli yer açın zaten gidecektir. Sizden uzak olsun :)

Aynasını düzenli kontrol eden, saygılı sürücülere ayrıca teşekkür ediyorum. (Yani forumun tamamına, çünkü bu forumda herkes ken block veya sebastian löb :))

Not: Konu sahibi arkadaşım üzerine alınmasın, onun için yazmadım. Donanım haberdeki genel olarak anti motorcu kitleye (Yani forumun %95'ine) ufak bir serzeniş olarak yazdım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahin261 -- 25 Şubat 2017; 0:9:20 >

• IslakFasulye kullanıcısına yanıt
    Bu tünelde hız sınırı 90 hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: lojistisyen

Bu tünelde hız sınırı 90 hocam.

Galiba konak tüneli ile karıştırdım.
  • sahin261 kullanıcısına yanıt
    Hocam dominos sanırımBir şey sormak istiyorum 30 dakikayı geçen siparişler kuryenin maaşından mı kesiliyor gerçekten?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sahin261

Ben şu mantığa hasayım.

(Tarafsızım, motorsikleti tutmuyorum. Motorlu kuryeyim aynı zamanda aktif araç kullanıcısıyım)
    Motorcu makas atmış, -motorcu terörü-
    Eğer orda aşırı lüks bir araç olsaydı, muhtemelen: Süper manevra olacaktı.

Bana göre hepsi aynı şeyin farklı renkleri.

Ayrıca, kendim motorlu kuryelik yapıyorum. Adı lazım değil 30 dakika pizza garantisi veren bir dükkanda :) Ben ve kurye arkadaşlarım gayet trafiğin ve etrafın bilincindeyiz. Çeşitli eğitimlerden geçiyoruz. Korumalarımız ve ekipnmanlarımız tamam, motorsiketler full kaskolu ve sigortalı 2016 model. Hepmiz ekmeğimizin peşinde koşan kişileriz.

3. sınıf esnaf lokantalarının kuryelerinin, saçma saçma hareketleri yüzünden bütün motorcuları aynı kefeye koyma mantığına da hastayım. O zaman bende Ünal Turan, Harun Taştan vs. bilumum bu apaçilerle ve tofaşçı apaçilerle bütün araç şöforlerini aynı kefeye koyayım? :)

Ben bu apaçi kuryelere de kızmıyorum, sizde kızmayın. Onları bu tarz kullanmaya sevkeden işverene kızın. Tıpkı bizi 10.000TL 'Lik döküntü araçlara mahkum edenlere kızdığımız gibi.

Vel-hasım kelam sonuca doğru gelirsek:

Son olarak, Motorsikletli sürücüleri fark edelim. Olmasın ama kaza olduğunu farzedelim, sizin aracınız kaporta hasarı alır hasar kaydı olur. Ama motorsikletin kaportası sürücüsüdür. Aynanızda bir motor belirirse çekilin, yeterli yer açın zaten gidecektir. Sizden uzak olsun :)

Aynasını düzenli kontrol eden, saygılı sürücülere ayrıca teşekkür ediyorum. (Yani forumun tamamına, çünkü bu forumda herkes ken block veya sebastian löb :))

Not: Konu sahibi arkadaşım üzerine alınmasın, onun için yazmadım. Donanım haberdeki genel olarak anti motorcu kitleye (Yani forumun %95'ine) ufak bir serzeniş olarak yazdım

Forumun hasta ruhlu bazı kullanıcılarına edep çerçevesinde çok güzel laf anlatmaya çalışmışsın. Ancak birazdan ben olsam o moturcuyu .... tarzında cümle kuracak, magandaus hayvanuslar damlar :)

• bir gun kurallara uyan motorcu gorebilecek miyiz acaba?
  • sahin261 kullanıcısına yanıt
    sen hic burada makas atan apacilere edilen kufurleri gormedin sanirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ragnarok.

Hocam dominos sanırımBir şey sormak istiyorum 30 dakikayı geçen siparişler kuryenin maaşından mı kesiliyor gerçekten?

Konu ile alakasız ama benimde merak ettiğim ve başıma gelen bir konu
  • Burası cok sakat bir tünel.Burda sağdan sağdan gideceksin en güzeli.

• Bizi görün

• Evet merak edilen soruyu cevaplayayım:

Geç giden pizzalar -Ücretsiz olarak veriliyor. Ancak, aşırı yağışlı, rüzgarlı genel olarak olumsuz hava koşulları haricinde, 30 dk geçerse ücretsiz.

O pizzanın parası kuryeden kesilmiyor, şirketin ayırdığı belirli bir bütçe var bu iş için, oradan karşılanıyor (diye biliyorum) Ben şuana kadar yaklaşık 5-6 kez geç yaptım, sadece 1 kişi biraz sıkıntı çıkardı ona ücretsiz verdim geldim. Diğerleri anlayışla karşıladı. Geç yapınca sadece biraz olumsuz bir hava oluyor, neden geç gitti gibisinden sorular. Zaten geç gitmesi çok ama çok düşük bir ihtimal. Mesela 2-3 kuryeyiz, aynı anda 6-7 sipariş gelmesi gerek :)
  • Bence herkes de araç kamerası olmalı ve böyle olaylardan ders almalıyız. Hepimizin başına gelebilir. Uzun yıllardır araç kullanıp ta hiç makas yapmayan yoktur. En azından nasıl bir his diye yapmışızdır. Makasın ne kadar tehlikeli olduğunu ve emniyet kemerini ne kadar önemli olduğunu anlıyoruz. Çocuklar bazen çıkarıyorlar. Mümkün mertebe daha fazla dikkatli oluyorum. Ama burda da olduğu gibi her an her şey olabilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Motoru niye böyle kullanıyorlar..adrenalin..heyecan vs..

Böyle kullanmak niye heyecan veriyor? Çünkü risk var..

E madem riski göze alıyorsun, bazen de hayat böyle ceremesini çektirir sana..gördün mü adrenalini..

Tabi üzüldüğüm noktalar da var, o kadar da vicdansız değilim..

Mesela bu herif yüzünden işinde gücünde olan, tek derdi evine çocuğuna gitmek olan bir sürü kişi geceyi ya hastanede ya karakolda geçirecek.

Bir de tunelde trafik sıkışmış..insanlar arabalarında sıkılmıştır..evlerine geç gitmişlerdir..fazladan benzin yakmışlardır..

Onlara da üzüldüm..

Sonuçta benzin 5 lira..boru değil..

• Motorun tekerleri girmiştir bi taraflarınada rahatlamıştır umarım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Semper Fidelis -- 25 Şubat 2017; 2:4:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: superegoid

Motoru niye böyle kullanıyorlar..adrenalin..heyecan vs..

Böyle kullanmak niye heyecan veriyor? Çünkü risk var..

E madem riski göze alıyorsun, bazen de hayat böyle ceremesini çektirir sana..gördün mü adrenalini..

Tabi üzüldüğüm noktalar da var, o kadar da vicdansız değilim..

Mesela bu herif yüzünden işinde gücünde olan, tek derdi evine çocuğuna gitmek olan bir sürü kişi geceyi ya hastanede ya karakolda geçirecek.

Bir de tunelde trafik sıkışmış..insanlar arabalarında sıkılmıştır..evlerine geç gitmişlerdir..fazladan benzin yakmışlardır..

Onlara da üzüldüm..

Sonuçta benzin 5 lira..boru değil..

Hayatınızda hiç 500cc veya üzeri motora bindiniz mi?

O gücü iki bacağınızın arasında hissetmek sanki size verilmiş özel bir hediye gibidir.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.