Şimdi Ara

Izmir bayrakli tunelinde motorcu terörü (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
1
Favori
2.792
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Haddini bil, yazdıklarım zoruna gidiyorsa blokla geç, çok istiyorsan da gel sen al ehliyetimi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lojistisyen -- 25 Şubat 2017; 21:57:0 >
  • lojistisyen kullanıcısına yanıt
    Hayir Motorcu Teroru bu degil, Ortada Trafik Teroru var.

Bu kaza senaryosunun sadece motorcu degil bircok makas atan teroristi tarafindan yapilmis hali var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: LampdaLamp

Sol şeritte fz6 ile gece bomboş 3 şeritli otobanda dümdüz yolda, 230-235 km arası bir hızla giderken orta şeritteki sağı boş olmasına rağmen 90 km hızla kamyonu sollamak için, sol şeride atlayan insanlara ne dememiz lazım?

O hızda gitmene ne demeli? Size hız sınırı yok mu? Saygı istemeden önce saygı gösterin.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • magandanın tırcısı motorcusu arabacısı mı olur hiç?
    takım tutar gibi tartışmanın anlamı nedir?
    bir sürücü insan değilse tır kullanmış motosiklet ya da tren kullanmış ne farkeder?
    işim gereği sürekli trafikteyim. yukarıdaki videonun şans eseri kaza ile sonuçlanmamış benzerlerini
    defalarca görüyorum. o kadar normal geliyor ki bu kazalar. hatta olması gerekenden bile az oluyor bence.
    uygarlaşmak yerine giderek daha cahil olmamızın, cehaletin değer gördüğü bir toplum haline
    gelmemizin sonuçları..
  • Boşuna yazıyorsunuz hocam, karşıdaki kişi anlamak istedikten sonra anlar, ben bloklayıp geçtim sizde değerli zamanınızı boşuna harcamayın

Olay şu şekil olsa ,

Nerden baksak 70-100 metre arası yol alıyor araç aynaya baktığında motoru göremez bile hem gündüz herhangi bir far vb yok ve hız yüksek, ancak gece bomboş dümdüz ışıklı yolda kafayı çevirip aynaya bakmasına rağmen göre göre önüne atlamak bir insanın canına kastetmeye eş değer bana göre

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LampdaLamp -- 25 Şubat 2017; 21:59:10 >

• lazloo kullanıcısına yanıt
    Hizli gitmek suc ancak otobanda, Asli kusur degildir. Kac kisi arabasinda surekli 130'da gidiyor, Yol bossa 150 civari cok rahat oluyor, Bu arada Kamyonlara 2 seritli yollar haric en sol serit yasaktir.

Yine de Motoru da guvenle surmek gerek, Bu gibi Yuksek hizlara ulasilacak yerler yollar degil, Pistler.

Saygi onemli ancak o kadar yuksek suratte Kamyoncu dogal olarak seni gormeyebilir, Saniyede 65 Metre gidiyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi codeThoreau -- 25 Şubat 2017; 22:2:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aLLyC

1000CC Motorum var, Dağ Taş demeden Orman yollarında güzel virajlarda İtalya- Yunanistan- ALplerde kullanıyorum, Kendimi özgür hissediyorum, Var mı ?

Benzin Parasına acımış bilmem ne ? Motorcu Düştüğü anda hayat mücadelesi vermeye başlıyor, Ne zamandır insan hayatı benzin parasından ucuz oldu ?

Kendinize gelin. Zigzag cizen sürücü oluyor, motorcu değil. Bugun motor sürer yarın otomobil, ya da Ticari, Minibüscü teroru, Motorcu teroru, usta makascı, hatalı sollama yapıp öldüren arabacı,

İş Sıfatta değil, Bizim kendi kullanımımızda bitiyor.

Önce Trafikteki tüm taşıtlara eşit saygıda bulunup yok saymamaktan başlıyor.

Hocam genelleme yapmıyorum ama 90 km hızla giden arabanın yanından 150 ve üstü hızla veya artık artık kaç ise, insanların motoru nasıl görmesini ve saygı duymasını bekliyorsunuz? Kurallara uymayan taraf varsa onu eleştiririz.

Edit: Aynı şeyden bahsetmiştim tam da.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Kendi de görmüş ebesininkini. Neyse... Yaralılara acil şifalar diliyoruz.

• devrilen araç ne, doblo mu?
  • suç sıralaması yaparsak
    1. videoyu çeken araç.SOL şeriti kapatmış aheste aheste gidiyor. Malın teki.
    2. kodumun arabalarını çapraz sürmeyin. ya sağ şeritte gidin ya solda. her gördüğünüz aralığa dalmaya çalışmayın.

motora gelene kadar 3 4 araç var hatalı. tünelde düğün kovoyu gibi gidemezsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nike Tyson

Motorcularla sorunu olani crosfitt balabanda benimle 3 round kafes dovusune davet ediyorum .Bakalim dediklerinizi yapabilecekmisiniz

Gel sabaha kadar çıkalım
  • lazloo kullanıcısına yanıt
    Insanlar hata yapabilir, hatalari tolere etmekte sayginin bir parcasi oluyor, Adam agir yarali diyelim, kimseye de carpmadi hizli giderken dustu,

Layigini buldu,Benzin vakit falan diyerek ambulansi aramayacak misin?

• Aynanızdan motorlu birini görürseniz çekilin denmiş, geçen gün trafikteyken sağda park eden araçla aramdan geçemeyince durdu beklemeye başlamıştı, bende iyilik yapayım dedim sola az bişey kaydım, adam geldi kapıma sürtüp kaçtı. Daha tövbe bir daha aynadan motor görürsem arabayı gram oymatmam kimsede kusura bakmasın. Anca adam akıllı bireysel süren adama yol veririm kuryeymiş pizzacıymış tövbe.

• Motorluya yol ver, hatasini gormezden gel, makas atarken destek ver, acelesi vardir vs. vs..

Trafik bu arkadas, hepimiz ayni asfaltin ustunde gidiyoruz. Hepimiz ayni kurallara tabiyiz. Madem benim kaportam var senin yok sen de ona gore davranacaksin.

Aynamizi kiracakmis, sen o aynaya bir dokun bakalim da ben senin pesini birakacak miyim. Buldugum yerde de hesabini sormayacak miyim? Arkadaslar surekli 200 filan basacaklarini zannediyorlar sanirim.

Motorlu gordum mu tuylerim urperir oldu simdi ne taraftan gececek acaba, adama temas edip de hayatina mal olmayalim diye.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: danGerfuLL

Motorluya yol ver, hatasini gormezden gel, makas atarken destek ver, acelesi vardir vs. vs..

Trafik bu arkadas, hepimiz ayni asfaltin ustunde gidiyoruz. Hepimiz ayni kurallara tabiyiz. Madem benim kaportam var senin yok sen de ona gore davranacaksin.

Aynamizi kiracakmis, sen o aynaya bir dokun bakalim da ben senin pesini birakacak miyim. Buldugum yerde de hesabini sormayacak miyim? Arkadaslar surekli 200 filan basacaklarini zannediyorlar sanirim.

Motorlu gordum mu tuylerim urperir oldu simdi ne taraftan gececek acaba, adama temas edip de hayatina mal olmayalim diye.

Sürekli 200 basmasına gerek bile yokki, gazı açtığında en fazla kapladığı 1.5 metre yer olan yüksek hacimli bir motorun uzayıp gitmesi, ayna kırılıp yere düşene kadar kaybolur aynı yolda, ,

Önemli olan altındaki anlık tork 0dan kalkış yaptığında bile 7 saniye civarına ulaşmadan 200e çıkan bir makina, 14-15bin devir çevirip 200 beygire yakın güç ki bugatti veyrondan bile daha seri bir ivmelenmeye sahipken isterse trafik olsun, isterse yol aksın minik gaz dokunuşuyla bile uzayıp gider, fakat ben kimsenin durduk yere ne aynasını kıracağını zannediyorum nede durduk yere birşey yapacağını, kafaya kamerayı takan önüme kırdı diye vlog olsun haberlere çıksın diye artistliğini yapıyor, zaten şehiriçinde 15 16 yaşındaki cocukların kullandığı pidecilerin lahmacunların bindiği motorların haricinde şehiriçinde kolay gene zaten saygısız bir sürücüye denk gelmezsiniz, otobanlarda ise zaten yüksek hacimli bir motoru görüyorsanız aynada 2-3 saniye sonra geçer sizi, küçük hacimli motorada yol verdikten sonra zaten teşekkür edip geçer, ha istesenizde küçük hacim, yüksek hacim trafikte trafiksiz istesenizde durmadığı sürece yakalayamassınız mümkün değil

Şöyle bir örnek vereyim ama kesinlikle ne yapılanı doğru buluyorum, nede yapılmasını tavsiye ediyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LampdaLamp -- 26 Şubat 2017; 12:30:8 >

• quote:

Orijinalden alıntı: LampdaLamp

quote:

Orijinalden alıntı: danGerfuLL

Motorluya yol ver, hatasini gormezden gel, makas atarken destek ver, acelesi vardir vs. vs..

Sürekli 200 basmasına gerek bile yokki, gazı açtığında en fazla kapladığı 1.5 metre yer olan yüksek hacimli bir motorun uzayıp gitmesi, ayna kırılıp yere düşene kadar kaybolur aynı yolda, ,

Önemli olan altındaki anlık tork 0dan kalkış yaptığında bile 7 saniye civarına ulaşmadan 200e çıkan bir makina, 14-15bin devir çevirip 200 beygire yakın güç ki bugatti veyrondan bile daha seri bir ivmelenmeye sahipken isterse trafik olsun, isterse yol aksın minik gaz dokunuşuyla bile uzayıp gider, fakat ben kimsenin durduk yere ne aynasını kıracağını zannediyorum nede durduk yere birşey yapacağını, kafaya kamerayı takan önüme kırdı diye vlog olsun haberlere çıksın diye artistliğini yapıyor, zaten şehiriçinde 15 16 yaşındaki cocukların kullandığı pidecilerin lahmacunların bindiği motorların haricinde şehiriçinde kolay gene zaten saygısız bir sürücüye denk gelmezsiniz, otobanlarda ise zaten yüksek hacimli bir motoru görüyorsanız aynada 2-3 saniye sonra geçer sizi, küçük hacimli motorada yol verdikten sonra zaten teşekkür edip geçer, ha istesenizde küçük hacim, yüksek hacim trafikte trafiksiz istesenizde durmadığı sürece yakalayamassınız mümkün değil

Şöyle bir örnek vereyim ama kesinlikle ne yapılanı doğru buluyorum, nede yapılmasını tavsiye ediyorum

İlk mesajından beri motorla aynı kırıp kaçmak çok kolay diyorsun sonra güyaa önermem diyip aslında doğrudan tehdit ediyorsun.

İnsanlar apaçileri apaçilik yapanları sevmez ,bunun spor arabayla porche ile yapılması kasklı kıyafetli olarak motorsikletle veya ticari bir araçla yapılması arasında hiçbir fark yoktur.

Motorcuların en büyük düşmanı senin gibi süren ,düşünen bu görüntüleri çekip yayanlardır.Böyle yaşayıp saygı beklemeyin.

İnsanca süren taşıt gibi hareket eden motorculara saygılıyız.Sonuçta onlara daha çok dikkat ediyoruz çünkü dengesi zor ,kolay kolay duramayan fren performansı zayıf en önemlisi koruması olmayan vücudun direk ortada olduğu araçları kullanıyorlar.

Yolların kralı olmaz kuralı olur.

• Motorcular her zaman suçludur konu kilit
  • ölmeyi haketmiş
  • LampdaLamp L kullanıcısına yanıt
    Sehirici trafikten bahsediyoruz. Dedigin hizlara ciksa da kac saniye kalabilecek? Ayrica hic mi trafige, isiga takilmayacak? Diyelim ki takilmadi kacti hic mi sehirde denk gelmeyecek ya da pesine dusmeyecegiz plakasindan?

Turkiye'de sehirlerarasi trafikte motor kullanim orani dusuk ya da bana cok denk gelmedi; ancak burada paylasilan olaylarin bircogu sehirici trafikte oluyor.

Gectigimiz hafta aragazi verirken kadin surucunun birini korkutup karsi seride atlamasina neden oldu motorcunun biri. Kadin arka sagda zannetti korktu carpacak diye yol vereyim derken direkt benim oldugum karsi seride atladi. Mahalle arasi oldugundan hizimiz cok dusuktu de hepimiz(motorcu da dahil frenledik) bir sorun olmadan kurtardik. Eleman ise solda arkada o an kafenin onunden gecerken artistik yapmanin derdindeydi. Ne oldu diyecek olursan kadindan ve arkasindaki aractan, benden ve arkamdaki aractan mahallenin ortasinda kufuru yedi.

Trafikte direksiyon basinda surucu olarak kim var bilemez motorcular. Trafik sizin hesaplarinizla yurumez. Herkesin suruculugu farkli, tepkileri farkli, araclari farkli vs. Ben motorum aradan gecerim, yol versinler, isiklar da en onde dururum filan yok yani. Sende aracsin ve benim uydugum kurallara uyacaksin. Kanun da bunu soyluyor zaten.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.