Şimdi Ara

Iyi lastik, kötü lastik yok, hepsi aldatmaca.... (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
181
Cevap
9
Favori
85.179
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: uçanninja

Kötü lastik yoktur, az para vardır..

Konu sahibi geçen yıl bu konuyu açmış ama bu yıl Michelin aldı..
  • Bence de ha lastik var ha lastik yok aynı şey. Hepsi birer aldatmaca...

Arkadaş iyi lastik de var kötü lastikte. Burada kötüden kasıt rakiplerinden f/p olrak düşük olmasıdır.

Yoksa hiçbir lastik eskiden olduğu gibi değil ,belirli bir teknolojiyle üretiliyor elbette çok kötü olmayacak.

Ancak yinede yol gürültüsü, yol tutuşu, ıslak zeminde performansı, lastik ömrü açısından mutlaka farklılık göstereceklerdir...
  • quote:

Orijinalden alıntı: tayfundoner

Konuyu hortlatalım

Milletinde hortlayası varmış
  • kış lastiğinde petlastan brigstone'a döndüm yine bakalım ne alcaz bende merak ediyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

Nasıl iyi lastik kötü lastik yok ya

Bristone turanza kullan sonra sok Michelin primacy 3 tak anlarsın farkını

bir çok kişi tarafından kötü denilen maxxis marka tayvan lastiklerini bridgestoneye tercih ederim
    35 bin km maxxis victra ma z1 205 50 zr 17 modelini kullandım kuru yol performansı çok iyi lastiğin
    bridgestone de ani frenlemede abs hemen devreye girer di maxxiste örneğin bu problemi pek yaşamadım

şimdilerde goodyear efficent grip performanceyi çok övüyorlar denemek lazım
  • bu konuda birden çok doğru ve birden çok yanlış var :)

iyi lastik kötü lastik yoktur ,diyenler hatalı çünkü gerçekten iyi ve kötü olanlar var

ama en ucuz ile en pahalı kıyaslaması olursa yine yanlışa düşülür

marka algısından diyenler de hem doğru söylüyor ,hemde yanılıyor :)

kullanım şartlarına ve aynı sınıf lastiklere (modele) göre diyenler bence doğru söylüyor

bir lastikçi bana lastik konusunda saatlerce brifing vermişti ve o günden sonra lastiklere bakış açım değişti ,biz hep markayı ön plana çıkartmıştık ama aslında lastik hamuru bu konuda belirleyici oluyormuş

aslında diyor her marka isterse yumuşak veya sert lastik yapabilir ama birinden taviz vermek zorunda kalır ,misal sessiz olsun derken yol tutuşu zayıflayabilir,veya yüksek hızlarda daha iyi yol tutuşu olsun derken ıslak zeminde çok kötü sonuçlar çıkabilir gibi bir sürü örnekler anlattı

ama benim anlayabildiğim kadarıyla bizim insanımızda bir defa bir marka yer etmişse imkanı yok kolay kolay o markadan vazgeçmez ,isterse sınıfının en kötüsü olsun :)

bu lastikçi pirelli bayii idi ve geçenlerde gittiğimde dükkanı michelin lastikle doldurmuş ,hayırdır ne oldu dediğimde ,yahu millete anlatamadık illa michelin var mı diye diretiyorlar ,bende madem siz daha pahalısını istiyorsunuz deyip getirdim şimdi hiç kimseye bir şey anlatmak zorunda kalmıyorum ,üstelik fiyat konusunda da pek pazarlık yapmıyorlar ,diyordu :)

• Ben genelde arabamdaki sarf malzemelerine fazla para vermeme taraftarıyım.İnsanlarda marka olgusu var ne yazık ki.En çok hangisinin reklamı yapılıyorsa ya da en pahalısı hangisi ise o iyi sanıyorlar.Tamam iyi olabilir ama verdiğin paranın çoğu markanın reklam giderlerine gidiyor.Bunu hesaba katmıyorlar.Ben genelde reklamı olmayan fazla bilinmedik markaları tercih ediyorum.Örneğin geçen sene akü aldım aracıma.Genelde herkes inci,mutlu,varta,bosch gibi pahalı aküleri tercih ediyor.Ben gittim birmot marka aküyü 80 liraya aldım.Diğerleri 130 liradan başlıyordu.Geçenlerde lastik araştırmasına girdim.Yine ünlü markaların lastikleri 120-130 liradan başlıyordu.Gittim milestone marka lastik aldım Tanesi 90 liraydı ama n11 indirimi bkm indirimi falan derken tanesi 50 liraya geldi.Çokta memnunum.Aynı aküden memnun olduğum gibi.Yani gidipte en pahalısını almaya gerek yok bence.Hepsi aynı işi görüyor sonuçta.Ve hepsi garantili.Bişey olursa gidip değiştirirsin zor bişey değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Salih -- 14 Kasım 2013; 3:30:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: barb_aros

quote:

Orijinalden alıntı: tayfundoner

Konuyu hortlatalım

Milletinde hortlayası varmış

Tam canlanmıs konu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bridgestone b250 konforsuz ama güvenli,
    Michelin Energy Saver konforlu ama daha az güvenli.
    Kumho neden bu kadar kötüleniyor anlamıyorum; her yönden orta karar bir lastik.
  • quote:

Orijinalden alıntı: synthesizer

quote:

Orijinalden alıntı: uçanninja

Kötü lastik yoktur, az para vardır..

Konu sahibi geçen yıl bu konuyu açmış ama bu yıl Michelin aldı..

Michelin almadım. O zamanlar 407 2.0 hdi otom. vardı, onun için 215/55/17 Lastik gerekiyordu. Ne mi aldım sonunda? Continental ContiPremiumContact2 almıştım, memnun da kaldım, sonra aracı satıp yeni araç aldım. Sıfır aldığımda üzerinde Dunlop SportMaxx 215/45/16 vardı, şimdi ise bu ebatlarda kış lastiği bakacağım. Araştırayım derken konumun hortlardığını gördüm:)

• Testlere değil de tecrübelerime bakarsam;

Kumho kötü
    Dunlop orta
    Bridgestone iyi
    Michelin çok iyi
  • Daha önce ön bridgestone arka pirelli lastik vardı arabada aldığımda böyleydi, kuru zeminde durmadı araç kaza yaptık. Lastik hamuru sertleşmiş. 175 65 r14 conti ecocontact5 86t aldım tanesi 110 liradan arkadaşlar. Temmuz-Ağustos civarıydı. Konfor açısından baya bi farketti yol tutuşuda gayet yerinde. karda buzda performansı kötü haliyle yaz lastiği olduğu için. Aynı fiyata petlas vardı 135 liradan da michelin energy saver vardı 82t. ben continentali tercih ettim gayet memnunum.
  • Arkadaşlar bende 2010 model Toyota Verso aracıma 4 adet yazlık lastik alacağım 205/60/16 92V orijinalde üzerinde bu ölçüler vardı. Kışlıklar üzerinde şu anda. Aklımdakiler
    1-pirelli 97 cinturato blue
    2-michelin energy saver
    3-continantel

önerilerinizi bekliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zapt-ı Na Mümkün

Testlere değil de tecrübelerime bakarsam;

Kumho kötü
    Dunlop orta
    Bridgestone iyi
    Michelin çok iyi

Pirelli hepsinden iyi

• peugeot 407 1.6hdi 110bg aracıma yazlık lastik alıcam önerilerinizi bekliyorum bütçem çok fazla değil f/p bi ürün arıyorum. 205 60 16 92h ebatlar. şehirler arası da şehir içide çok kullanıyorum aracı ne öneririsiniz gürültüsü az olması tercihimdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hondaci_cbr -- 26 Ocak 2014; 1:47:42 >
  • hondaci_cbr kullanıcısına yanıt
    Merhabalar,

Dilerseniz lastikleri göster butonuna tıklayarak, aracınıza uyabilecek ve ihtiyaçlarınıza cevap verebilecek lastiklerin listesine, arama sonuç sayfasından ulaşabilirsiniz :
    Peugeot 407 lastikleri
  • konuyu biraz okudum, beynim döndü.. birinin iyi dediğine öteki kötü demiş, neyin ne olduğu belli değil..

gidip orta fiyatlı orta şekerli bişey alırım olur biter.. kafa patlatmak boşa..
    sağdan sağdan 70'le giden adamım ben, ralli yapmıyoruz nasıl olsa..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: portalkal

millet oha diyecek biliyorum ama 130bin km toplam 6 sene de yaptığım yokohama lastikleri daha diş yememiş vaziyette lastikçiye sattım ister inanın ister inanmayın,e-200 connect gördü bu lastikki connecti sattığımda 85bin km deydi:D 0 dan aldığım köy ve şehir içi karışık ,ayrıca e200 45 bin km sadece şehir dışında kullandığım bir lastikti

Konu biraz hortlamış olacak ama şimdi gördüm yorumunuzu.

Aynen ben de 6 yıl kullandım Yokohama'ları Mazda 3 aracımda. Daha da götürürdü aslında ama tırsıp değiştirdim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lord Sparhawk

Neye göre? Bu iş tercihe göre değişir. Kimine göre tutuş, kimine göre güvenlik, kimine göre konfor. Michelin'den sonra pirelli, bridgestone kötü mesela benim için. almam. Potenza kullanıcısı da tutup michelin almaz misal. İhtiyaçlara göre iyi lastik kötü lastik vardır bence.

buna katılıyorum işte...

bi lastik aldım geçen sene o ilk konudaki listelerin birinde lider
    marka olarakda birkaç listede lider ayrıca biçok arkadaş ilk sıraya koymuş o yüzden marka ismi vermiyim

neyse meğer lastik değil naylon almışım yol tutuş sıfır konfor sıfır
    basıncı 26 ya kadar düşürdüm gene de taş gibi lastik illallah ettim zıplaya zıplaya gidiyorum

demem o ki benim lastikte ilk baktığım şey artık konfor isterse 30 binde bitsin her zaman yumuşak lastik

• Arabanin her turlusunu her parcasini arastiririm ama lastik konusu gercekten goreceli. Türk mali olsun bizim milletimiz kazansin diye petlas aldim cok sukur hic bi sekilde sikinti yaratmadi patinajlara ve sık sık degisen havaya ragmen lastiklerimde gram asinma yok yol tutusundan cok memnunum bundan sonrada petlas alirim. Benim tecrube ettigim bilgi budur. Ki michelin takip ardindan baska lastikli bi arabaya bindigimizde aradaki farki anlamamiz gunluk kullanimda cok zordur. Arabayi bir usta kadar tanimak ve her turlu fiziksel olayi iyi cozumlemek gerekir.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.