Şimdi Ara

Iyi lastik, kötü lastik yok, hepsi aldatmaca.... (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
182
Cevap
9
Favori
85.169
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: metinardicli

konuyu favoriler arasına aldım. Gelecek cevapları merakla bekliyorum.
    Çünkü yılbaşında Focus 2 aracımızın lastikleri değişecek...

ebat alalım ???
  • Daha önce bir konuda bahsetmiştim.
    SYROn marka türk malı alman teknolojisi ile üretim lastik var,
    onu da denemek gerek diye düşünüyorum......

http://www.syron.com.tr/

http://www.lastikcim.com.tr/Syron,LA_952-2.html

• quote:

Orijinalden alıntı: SeKSandDoRT

quote:

Orijinalden alıntı: metinardicli

konuyu favoriler arasına aldım. Gelecek cevapları merakla bekliyorum.
    Çünkü yılbaşında Focus 2 aracımızın lastikleri değişecek...

ebat alalım ???

Şu an bakamam ancak stock hali mevcuttu yanılmıyorsam: 205/55/16
  • 16" te en çok kullanılan ebat, şanslısın, en ucuz seridir, bundan başkasını tavsiye etmek ayıp olur,

http://www.leventlastik.com/yuksek-persormans-lastikleri/michelin-primacy-hp-205-55-16-91v
  • Getz 185-55-15 lastık alacagım yorumlara gore petlas starmax dusunuyrm hem fıyat hemde Turk malı olmasından dolayı , kumho ku31 ı de cok oven oluyo .. Yınede tavsıyelerınıze acıgım , tskler
  • aradaki fark bilenle bilmeyen gibi bana göre.

diğer en önemli detay ise sizin lastiklere olan tutumunuz sürüş tekniği ile ilgili ve yüklediğiniz yanal kuvvetler ve yıpranma
  • Konuyu hortlatalım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • şu an Continental var en ufak kalkışta patiye düşüyor hoşuma gitmiyor. önceden pirelli p6000 vardı çok iyidi ama pirelli ile karda çoğu kez kaydik. Bilmiyorum en iyi marka nedir ama bana pirelli daha iyi gibi geliyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bende ilk seri energy saver vardı yağmurda araba dans ediyordu.
  • Lastik çok farkediyor. 6 yıl önce Saab'da lastiğe balon yaptırınca öğrenci halimle Kumho H lastik aldım. Pirelli'den sonra bile rezaletti. 15.000km sonra taş gibi oldu kumholar.

Legacy'e de A3'e de iyi markalar içinde ucuz diye Dunlop taktım. Legacy'de süper. Ama A3'de ZR lastikle ZR kılıklı normal lastik arasındaki fark bariz anlaşılıyor. Ha kötü değil, ama kesinlikle iyi değil. Pirelli Zero Rosso'dan sonra tırt (ki Pirelli hiç sevmem).

Şehir içi yoğunluklu kullanıcılar için lastik çok farketmeyebilir. Ama uzun yol ve hatta yüksek hız uzun yolcular için çok çok önemli ve çok fark var ve hissediliyor.
  • Ben de 245bin km'dir bayağı lastik eskittim (205/55/R16).

- Araba ilk geldiğinde üzerinde Dunlop SP Sport2000 lastikler vardı. Balon yaptı, bir takım değiştirdim. Yine balon yapınca Bridgestone'a geçtim.

- Bridgestone Turanza'lar iyiydi, dayanıklıydı, iki takım kullandım. Ama çabuk sertleştiler, araba takır tukur oldu, çabuk patinaja düşme gibi sıkıntılar baş gösterdi. Bir de Michelin'i deneyelim dedim.

- Michelin Primacy HP, bana oh dedirten lastik, arabanın karakteri değişti resmen, konforlu ve sessiz. Bir kere balon yaptı, bir takım değiştim. Bunlar da eskiyince bir kampanya vardı, GoodYear'a geçtim.

- GoodYear Efficient Grip, yaklaşık 50bin km oldu, Michelin'den çok az daha sert gibiydi ama bir olumsuzluğunu görmedim. Atık bunlar da eskidi, diş derinliği şu anda 3,5 mm, sınırdalar. Yakında değiştirmek lazım.

Ya Efficient Grip Performance, ya da Primacy 3 alacağım sanırım.

• Toyo kış lastiği aldım alıcam ama hangi teste baksam sonuncu sırada bide ucuza alıcam diye yolda kalmiyim
  • 3 yıldır tek lastik kullanıyorum 1 yıl daha gitse daha ne isterim lastik değiştirme derdim yok

Iyi lastik, kötü lastik yok, hepsi aldatmaca....
    Kimse inanmıyor ama yaz kış hiç sorunsuz ilerliyorum. GoodYear Vector 4 Seasons

• benim aracın aynısından arkadaşımda var.benimki michelin ile geldi,onunki hankook.
    arada dağlar kadar fark var
  • petlasciydi babam sonra debicaya gecti.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: portalkal

millet oha diyecek biliyorum ama 130bin km toplam 6 sene de yaptığım yokohama lastikleri daha diş yememiş vaziyette lastikçiye sattım ister inanın ister inanmayın,e-200 connect gördü bu lastikki connecti sattığımda 85bin km deydi:D 0 dan aldığım köy ve şehir içi karışık ,ayrıca e200 45 bin km sadece şehir dışında kullandığım bir lastikti

130.000km yol yapmış bir lastiğin fizik kurallarına göre diş yememiş olma ihtimali yoktur, geçiniz.

Konuya gelirsek ; Bende sizinle aynı fikirdeyim. Bu konu yakıtlarda da böyle. Yok nitro, yok fitro, yok citro. Hepsi aynı yakıt aslında. Sadece isimleri ve reklamları farklı. Örneğin Shell'in nitrosu ilk çıktığında herkes "...oooo motor sesi azaldı, çekiş arttı, yakıt sarfiyatı azaldıı! çok iyi!" falan dedi. Sonra aradan 2-3 ay geçince "...Hiç bir farkı yok yahu bunun"a döndü iş. Lastikte de aynısı geçerli. Bütün lastikler aynı. Marka olarak değil de model olarak bakılması lazım bencede

• Continental'den memnunum, yeni aldığımda da bu markadan devam ediyorum. Pirelli de kullanmıştım ama continental daha iyi gibi geldi.
  • Ben insanların lastikler hakkında yaptığı kendi kişisel değerlendirmelerine çok itibar etmem.
    Aynı araçta, aynı şartlarda ve aynı zamanda lastikleri kullanıp karşılaştırma yapmadığınız zaman varılan sonuçların büyük kısmı hataya açıktır.
    Hele yol tutuş ve yol sesi gibi kişisel ölçümün son derece zor olduğu kategorilerde hata payı çok daha yüksektir.
    (Aramızda kullandığı lastiğin yakıt tüketimini %1 azalttığını bile ölçebilen yetenekli arkadaşlarımız var. )

Kullanıcıların sadece lastiğin ömrü ve dayanıklılığı gibi konularda söyledikleri dikkate değerdir.

Profesyonel testler her zaman daha sağlıklı ve doğrudur..
    Çoğu insanın kütük olarak nitelediği Bridgestone Turanza ER300'ün girdiği her testte ilk 2'de yer alması buna güzel bir örnektir.
  • Aldığım motosikletimin üzerinde gelen CST marka adeta ölüm lastikleri ilk 200 km de bana az kalsın kaza yaptıracaktı 20 derece sıcaklık ve kuru zeminde.

Michelin lastik taktım motoru daha fazla yatırmama rağmen hiçbir sıkıntı yok yoldan sapma v.s

Aracımda da Continental Premium Contact 2 lastikleri mevcut fren ve yol tutuşundan çok memnunum.

Continental ve Michelinden saşmamak lazım.
  • valla onu bunu bilmem de geçen birinden jant lastik takım aldım adam 10 bin km kullanmış lastiklerin markası marshall dı

böyle rezil bir lastik görmedim 5 bin km yaptım lastiklerin daha dişleri duruyor lastiklerin 2 si balon yaptı ve pert oldu

gittim aynı ebatta petlas aldın önlere, eskileri arkaya geçirdim marshall'la arasında dağlar kadar fark var petlas aynı ölçüde olmasına ramen bariz şekilde marshall'dan daha kalın ve yanaklı gibi duruyor

şuanda sapasağlam kullanıyorum

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.