Şimdi Ara

Iyi lastik, kötü lastik yok, hepsi aldatmaca.... (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
182
Cevap
9
Favori
85.168
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: eko33

yıllardır bridgestone turanza kullanıyorum focusumda ve cok memnunum 200 300 lira için ucuz lstik mi alınırmış...

Bu tercih meselesi işte. Bridgestone tabiri caiz ise odun gibi bir lastik. Araçta müthiş şekilde ses yapıyor, tek artısı uzun ömürlü olması ki ben taksici veya ticari araç sürücüsü olmadığım için, "lastik alayım bana 6 sene gitsin, 60-70.000 km yapayım" derdim yok. Benim için lastik önce güvenlik, hem fren mesafesi olarak, hem de ıslak hava performansı olarak, hem de konfor önemlidir lastik ses yapmayacak. Bu yüzden benim tercihim Goodyear Efficentgrip performance lastikleri oldu ki, şu an 3. takımı alacağım yeni aldığım arabaya.
  • Tigu68 T kullanıcısına yanıt
    araç nedir?
    motor?
    sadece yazın mı kullanılacak, yıl boyu mu?
  • 2012 vw tiguan s&s 1.4 tsi.

Orjinal lastik:Dunlop sport sp1

Tüm sene kullanacağım.Kışın az kullanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tigu68 -- 12 Haziran 2017; 21:20:13 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aracım 2011 qq 1.5 dci manuel. 215 55 r17 ebatlarda yazlık goodyear efficient grip, kışlık kumho ızen kullanıyorum. genel olarak memnunum
  • kalitesiz markadan iyi bir markaya gecin o zaman goreyim hic fark yok lafını
    tamamen fark vardır azıcık arastırın bu nasıl 1 cahillik
    %63 kaucuk iceren lastik ile %11 kaucuk iceren lastik nasıl aynı olur?
  • Lastikler arasında mutlaka kalite farkı vardır kanaatindeyim
  • Aracimin ustunde 2010 yili uretimi bridgestone turanza lastik vardi.

Gittim kumho ps31 aldim. Bana eskisinden daha kotu geldi. Bilmiyorum psikolojik mi ama keske almasaydim diyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu başlığı okuyup da gidip en ucuz lastiği almayın arkadaşlar. Maddi gücünüzün yettiği en iyi lastiği alın. Altınızdaki ferrari de olsa toros ta olsa yol ile arasındaki tek şey o küçümsediğiniz kauçuk. Islak fren mesafesi A ve C olan iki lastiğin 100-0 mesafesi ortalama 5mt fark ediyor. 5 mt çok büyük bir fark bana göre.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K@sToR -- 12 Haziran 2017; 22:27:18 >
  • Ne kadar para o kadar köfte beyler.önemli olan f/p lastiğini kendi isteğine göre bulmak.Lastikten beklenen ne ise o yönde araştırma yapılmalı...Para durumu iyise bence primium seğment,yok ise orta seğment f/p lastiği.

Birde okuduğum bir sürü sitedeki tespitlerim:
    İki türlü kullanıcı var.
    1. Kullanıcı türü:Aracı sakin kullananlar.Beklentileri;yumuşak hamurlu,komforlu sessiz bir lastik.En az iki sezon bu özelliğini koruması isteniyor.Hız yapmayan ve limitleri zorlamayan binde bir gaza gelip kaçamak yapan kişiler.Aracı çılgın kullanmayanlar.(Godyear egp veya michelin)

2.Kullanıcı türü:Aracı çılgın kullananlar.orta sert veya sert hamurlu,komfordan ziyade yola her türlü yapışan ve kesinlikle her şartta kontrolü bırakmayan lastik.Birazda sessizlik.(Bridgestone veya Pirelli)Gerçi michelin bu katagoriyese giriyor.

Tespitlerim bunlar.Yanlışım veya eksiğim varsa düzeltin-ekleyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tigu68 -- 12 Haziran 2017; 22:45:35 >

Aksaray, iç Anadolu da yaşıyorsanız, +8 derecenin altında butun yazlık lastikler ilk iki yıldan sonra sertleşmeye başlar, çatlaklar oluşur.

Bence kışlık lastik kullanmalıydınız. Veya gerçek 4 mevsimlik lastik kullanılabilirdi.

Mesela ben 2009 model lastikler ile sadece yazın kullandığım için 8 yıldır hiç sorunum yok. Michelin exalto.

Eğer kışın da bu lastikleri kullansaydım sizin gibi ancak 4-5 yıl kullanabilirdim.

.

Kışlık ayrı takım almayacaksanız, yazlıktan türetilmiş 4 mevsimlik lastik öneririm.
    Michelin CrossClimate . B-A-69db etiketli.

http://www.rezulteo-lastik.com.tr/michelin-lastikler/crossclimate-lastik/fiyat-215-60-R17-100V-20405549

.

Tiguan hem 235/55/17 hemde 215/60/17 kullanabiliyor.

Yakıt, çekiş, konfor, sessizlik açılarından 1.4 tsi için 215/60/17 öneririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordford50 -- 12 Haziran 2017; 22:48:40 >

• quote:

Orijinalden alıntı: lordford50

Aksaray, iç Anadolu da yaşıyorsanız, +8 derecenin altında butun yazlık lastikler ilk iki yıldan sonra sertleşmeye başlar, çatlaklar oluşur.

Bence kışlık lastik kullanmalıydınız. Veya gerçek 4 mevsimlik lastik kullanılabilirdi.

Mesela ben 2009 model lastikler ile sadece yazın kullandığım için 8 yıldır hiç sorunum yok. Michelin exalto.

Eğer kışın da bu lastikleri kullansaydım sizin gibi ancak 4-5 yıl kullanabilirdim.

.

Kışlık ayrı takım almayacaksanız, yazlıktan türetilmiş 4 mevsimlik lastik öneririm.
    Michelin CrossClimate . B-A-69db etiketli.

http://www.rezulteo-lastik.com.tr/michelin-lastikler/crossclimate-lastik/fiyat-215-60-R17-100V-20405549

.

Tiguan hem 235/55/17 hemde 215/60/17 kullanabiliyor.

Yakıt, çekiş, konfor, sessizlik açılarından 1.4 tsi için 215/60/17 öneririm.

Benim aracın yıl olarak jant genişliği farklıymış.O yüzden 235 taban olmalı.Tiguan kulupte bir arkadaş aşağıdaki iletiyi yazmış sağolsun.

Birde bazı arkadaşların bahsettiği gibi en az iki yaz aynı performans için kışlık şart.Zaten kışın çok kullanmıyorum.Çıkma temiz 4 lastik.Burda kar zaten çok yağmaz.En fazla 1 kariş.Oda arasıra.Ama çok soğuk oluyor.Dün bir komşunun sportage aracındaki lastikleri inceledim.Lastik dişleri sıfıra yakın ama ortadaki kanalların içi çatlamış baya.Lastik Hankook.

Sport-style'lar 2015'in belli bir ayına kadar 235/55/17 olarak satıldı. Ondan sonra 215/60/17 olarak. Karışıklık buradan kaynaklanıyor. 235'li olanların cantları da daha geniş. Cantları değişmeyeceksen 235/55/17'ye devam etmelisin. 215'li o canta olmaz.

Sizin araçdaki jant kaç inç genişlikte?

(Bizim araç 7.5 inç ile 215/55/17 kullanıyor, avensis)

.

Kışın az veya çok kullanmanın hiç önemi yok, o soğuğu yiyormu, işte o soğuk yaz lastiğinizi pert ediyor. Kış boyunca hemen hemen 2-3 ay hava sıcaklıkları +8 derecenin altında seyrediyor.

Ya yaz kış iki ayrı takım kullanacaksınız.

Yada dört mevsimlik lastik kullanmalısınız.

.

Jant genişliğinizi bilsek çok daha iyi yorum yaparız.

.

Araç 1.4 tsi 150 bg değilmi.

• Anladım,soğuk etkiliyor yaz lastiğini.

1.4 tsi 122 bg s&s 2012 model.

5x112. 7.5j

• Konu benim düşündüğümü anlatmış
  • yolda sabun gibi kayarsan ,kim kimi aldatmış görürsün

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Araştırabildiğim kadarıyla 215/60R17 de 7.0" jant.

235/55R17 de ise 7.5" jant kullanılmış,

Eğer böyleyse , rahatlıkla 7.5" jant ile 215/60R17 kullanabilirsiniz.

Michelin crossclimate öneririm.

Mesajı yeni gördüm.

.

Aynen bizim jant da 7.5" ve 215 kullanılıyor. (Avensis)

Rahatlıkla sizde 7.5" ile 215 taban kullanabilirsiniz.

.

Zaten 122 bg için 235 in çok olduğunu görüp 215 e dönmüş vw.

Aracınızı hiç yormaya gerek yok. Yakıt, ses, konfor, performans... Her türlü memnun kalırsınız.

.

215 tabanlı lastikler Hem 7.0" hemde 7.5" ile kullanılabiliyor.

8.0" veya 8.5" inç olsaydı 215 taban kullanamayacaktınız.

.

215/60R17 michelin crossclimate öneririm.

.

Butçeniz uygun değilse bu sene 2 tane alın. Seneye de 2 tane alırsınız.

235/55/17 ile 215/60/17 milimetrik olarak tamamen aynı çaptadır. Bir yıl rahatlıkla birlikte kullanabilirsiniz. 235 ler arkada kalsın.

http://www.rezulteo-lastik.com.tr/michelin-lastikler/crossclimate-lastik/fiyat-215-60-R17-100V-20405549?utm_campaign

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordford50 -- 13 Haziran 2017; 10:10:55 >

• Türkiye'de bringstone ve lassa iyidir bana göre. Taksicilerde de hep bunlar var.

Benim arabada pirelli p4 var. Aşırı yumuşak lastik gibi duruyor. 32 psi hava basılıyken bile yanak veriyor dışa. Çok sessiz konforlu bir lastik.
    Fakat çabuk deforme olacakmış gibi bir tipi var. Türkiye'nin çukurlu yollarında iyi değil bence.

Türkiye şartlarında sert veya orta sert lastik iyidir. Fiyatı da önemlidir. Bilindik markanın bilindik modelini alacaksın bakacaksın keyfine.
  • bridgestone turanza
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.