Şimdi Ara

İyi izleyin avrupa batmış[GÜNCEL] (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
938
Cevap
22
Favori
46.392
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
77 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: musamusamusa1

100Euroluk alışveriş yapmış gelmiş birde burada poşetleri doldurdum demiş. 400 Liraya sen git BİM den bak bakalım o oturduğun odanın tümü kadar abur cubur dolduruyor musun doldurmuyor musun. Yurt dışında birçok ülkeye gittim ve kaldım böyle hikayelere gülüyorum .. En ucuz ülke Lüksemburg gerisi hiçte ucuz değil. Orayla buraya abur cuburla karşılaştırmada amaç nedir ? Gurbetçiler artık Türkiyede eskisi gibi hava bol keseden harcama yapamıyor belki sıkıntı ondandır diye düşünüyorum. :) Demek ki eskisi gibi para kazanılmıyor. (Bu kıyaslamayı da nereden yaptın derseniz Babam Almanyada 24 sene kaldı ve şuan yurt dışında halen akrabalarım var, eskiyi ve şimdiyi karşılaştırınca bunu görüyorum...)

ulan iyide adam aldığı maaşın 13 te 1 ile alıyor bunları neden 4 ile çarpıyorsun,100 lirada senin asgari ücretinin 13te1 i oluyor alabiliyon mu adamın aldıklarını,neyini anlamıyorsnuz aga ya ? Hayır madem TL ile çarpıcan adamların maaşını çarp alım gücünü boşver adam 5400 lira maaş alıyor.Yani Almanya batmıyor,batan Türkiye niye anlamıyorsunuz ? Niye böyle oldu lan bu ülkenin insanı harbi şu foruma girince sürekli diyorum;Harbi böyle mal insanlar var mı yoksa troll mü diye.

• Su euroyu 4 le çarpıp karsilastiranlar çok komedi ya ciddi ciddi bunu savunuyor

gidip yaşamasak yine ararstirir öğrenirdik bu kadar mal olunmaz ki biri demiş 300 euroya kira yok biri demiş orda et 120 lira burda 50 lira şaka mi lan bunlar allahım nasıl bir ülke olduk gelişeceğine milletimiz iyicene mala baglamis.. allah vere de bi restart cekile su ülkeye ama bu sefer Atatürk te gelmez ışte . Hep diyorum yine dicem bi 20 yıl daha allah omur verseydi yaşasaydı nolurdu ..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: t ulpa r

100 liralık aburcubur almış Türkiye'de alınır aynı fiyatlara.Et ve türevleri ucuz orada gerisi hikaye işe yarar aldığı birşey göremedim

Peki soruyorum temel gıda maddelerinin ucuz olması daha önemli değil midir ? Evet kalkıp haribo,doritos falan alırsan burdaki fiyatından pahalı gelebilir kur ile beraber ama temel gıda maddelerinin fiyatı çok düşük bu da önemli bir şey
  • Kim diyor Almanya ucuz diye. İşimden dolayi defalarca gittim ucuz felan değil. O etlerin çoğu domuz. Domuz diğerlerinden ucuz olur. Orada çalışıp rahatça yaşayabilirsiniz ama buradaki gelirle kıyaslama yapılırsa ucuz değil. Bizim burada 5 tl ye tavuk döner + ayran veriyorlar millet onu yiyor. Ayrıca Almanyada sadece bir defa adam gibi turk lokantasi buldum gerisi hikayeydi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fiyatlar vs alim gucu dogrudur bunu anlamak icin almanyaya ingiltereye gitmeye gerek yok internetten bakip karsilastirabilirsiniz.

Video çeken adami hiccc samimi bulmuyorum

• musamusamusa1 kullanıcısına yanıt
    Kardeş alım gücüne baksana sen? 1300euro' ya ne alabiliyolar, sen 1300₺ ya ne alabiliyorsun? E hadi illa kıyaslayacaksan 400₺' ya dünyayı alırım diye. O zaman adamların 1300eurosunu çapracaksın 4.15' le. ona göre hesaplayacaksın. Bunun nesini anlayamıyosunuz ya? Bitiyoruz. Geleceğimiz ne olacak diye endişelenmeyen bir insan bile yok. Vergiler halkın bileğini büküyor. Liranın değeri yerlerde. Benzin fiyatlarına değinmeye bile gerek yok. Kardeş bunları sen de biliyorsun neden yani neden?

• Kangal alır demeye gelmiştim ama almış bile zaten.

• Bu gerizekalilar icki komasina girip yakinda ölür.

Elemanin iki lafindan biri ya tekila yada alkol

• Amerika da kötü durumda!

• Akpliler benim köpeğim kadar et yiyemiyor diye yorum atmasi hadi onu geçtim bunu onlarca kişinin beğenmesi. Yatacak yeriniz yok. Allah ıslah etsin.

Bu forum dan ve insanların zihniyetinden tiksiniyorum.

• Burada (Hollanda'da) tavuk kıymanın kilosu 2,65-3 euro arası. Lily tuvalet kağıtları var türkiye de de burada da, sanıyorum ki orada 17-18 TL 32lisi. burada 2,50-4 euro arası markasına göre. telekominasyon ücretleri (data,mobil hat) kafa kafaya veya biraz daha ucuz, ama hesaplı veya kârlı değil..

• Şu alım gücü mantığını anlamayan salaklar açık açık anlamadık diyin anlatalım.

• [DHTUBE=]https://youtu.be/DRiAw2UtDDU[DHTUBE=]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi upliftingsky -- 29 Ocak 2017; 9:23:22 >
  • musamusamusa1 kullanıcısına yanıt
    Senin neyine saygı duyacak adam. Ben senin yerinde olsam mesajımı siler hesabı mı kapatır yeni bir başlangıç yapardım.

• Adamlar Chevrolet camaroyu 25 30 bin bandında oda düşün Chevrolet ABD menşeli bi araba ama türkiyede sıfır camaro 180 bin euro kardeşim el insaf ya

• İphone örneğide yeterli bence...

699 euro ya maaşının yani yarısına alabiliyorken Türkiye de 2,5 maaş vererek ancak alınabiliyor.

Benzin veya et gibi temel ihtiyaçlarımızda da durum buna benzer...

• Avrupa önümüzdeki bi 100sene daha batmaz.

Biz kendi kıçımızı kurtarmaya bakalım

Bu hızla gidersek 20 sene sonra ülkemizde mülteci konumunda kalacaz

• Mesele bizim daha fakir olmamız değil. Mesele ne tarafa gittiğimiz.

Almanyayı almanya yapan bilim teknoloji ve sanayi

Senin ülkende fen liseleri yerine imam hatipler göz bebeği yapılıp her yere yapıldı.

Senin ülkende biyolojinin en temel konusu olsan evrim müfredattan çıkartıldı.

Senin ülkende en çok bilim üreten Boğaziçi Üniversitesi rektörü bir ay önce yandaş olmadığı için işten atıldı.

Senin ülkende tübitakın başına hayvanat bahçesi müdürü atıyorlar.

Senin ülkende eğitime harcanan bütçenin 5 katı diyanete harcanıyor(6milyar tl)

Senin ülkende allah bizi okumuş insanların şerrinden korusun diye dualar ediliyor.

Senin ülkende cahil halkın önüne atılan doktorlar öldürülüyor ve yanlarında durmuyorsun.

Senin ülkende yargı bağımsızlığını kaybetmek üzere yatırımcı kaçacak yer arıyor

Senin ülkenin lideri müslüman nesil istiyoruz diye her fırsatta dile getiriyor, Amerika lideri yazılım yapın herkes yapabilir hepiniz deneyin diye basın açıklaması yapıyor.

Senin ülken ne tarafa gidiyor?

Mesele onlar kadar zengin olmamamız değil.

Mesele şu, onlarla aynı tarafa doğru koşarken, yetişmeye çalışırken artık yetişemeyeceğini anlayıp, küsüp, son sürat ters yöne doğru kaçmaktır.

İnsanımız almanyadaki gibi yaşamak istiyor.

Ama

Ülke almanya olmaya çalışmıyor.

Ülke iran gibi olma yolunda ilerliyor.

Bunun için o adam o videoyu çekiyor anlıyor musunuz?

Almanya batıyor. Avrupa bizi kıskanıyor. Havalimanı yapıyoruk hüloooooog

Derseniz bu işe çanak tutmuş, ülkenin bekasını masallar için silip atmış, geleceğimizi bitirmiş olacaksınız. Çocuklarınız sizden hesap soracaklar.

• Avrupadakiler euronun yukselmesine cok seviniyorlar.turkiye onlar icin cok ucuz bir ulkeydi simdi daha ucuz oldu.adamlarin 100 eurosu 400 lirayi geciyor.daha az euro harcayarak turkiyeden daha cok sey alacaklar.bizim millet de turkiyenin baskanlik sistemi gelince super guc olacagina inansin.batti dediginiz yunanistanda bile alim gucu turkiyeden yuksek.

• Hiçmi hiçmi kasmaya gerek yok.Şu video bile ne kadar beş para etmez bir ülke olduğumuzu gösteriyor.Kendi ülkemizde aldığımız tl maaş çöp olmuş durumda.5000 tl kazancım var insan gibi yaşayamıyorum.Düşünün işte son 2-3 ayda aldığımız maaşlar %30 eridi.Bu arada sigaram yok içkim yok arabam yok.Evli değilim.2000 tl civarı alanlar zaten imkansız geçinmeleri.Tl nin değerli olduğu eskilerde ev alan varsa belki insan gibi olmasada yaşayabilir.Oda 2 kişi karı koca çalışacak.Dün markete gittim 2 poşet ucuz sayılacak ürünlerden aldım 90 tl tuttu.Elektronik ve Araba konusuna girmek bile istemiyorum.O vekillerimiz 20000 tl civarı maaşlarıyla ve nerdeyse herşeylerini bedava karşıladıkları için güllük gülüstanlık onlar için.Zaten ekstra ihale vb. götürdüklerini sayarsam maaşları sakız parası kalır.Açık açık diyorum Evi arabası olan bir ailenin adam gibi yaşayabilmesi için eve girmesi gereken min para 20 bin tl civarı.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.