Şimdi Ara

İyi izleyin avrupa batmış[GÜNCEL] (47. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
939
Cevap
22
Favori
46.392
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
77 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: kasamak5656

Param olmasa neden almanyaya geleyim neden sifir telefon alayim kafaya bak

Neyse uzatmaya luzum yok önce kendi içinde yaşadığın problemleri çözmen lazım sanırım. Anlatacak birşeyin yok görünüşe göre. Laf atıp gitmek tek yaptığın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ikile hadi

• quote:

Ikile hadi

İnsan iki kelime ile gelişmişlik seviyesi hakkında ne kadar açık bilgiler verebiliyor. Hayret.

• Bravo

• quote:

Orijinalden alıntı: Asdaqq

quote:

Orijinalden alıntı: Six Feet Under.

quote:

neyini kıskanıcam ztn ben almanyadayım. bilip bilmeden boş boş yorum yapıyorsun. al et fiyatları.. o rakamları 4 le çarp bakalım.

İyi izleyin avrupa batmış[GÜNCEL]

Galiba beyin ameliyatı olmuşsun ve başarılı geçmiş operasyon hayırlı olsun...

Almanlar TL ile mi maaş alıyorlar niye 4 ile çarpıyoruz

Ne zaman böyle bir karşılaştırma konusu açılsa nedense Almanya'da çok kötü şartlarda yaşayan Türkler geliyor bu konuları ağlama duvarına çeviriyor.Neden dönmüyorsun madem bizim çok gelişmiş güzel ülkemize diyince de cevap gelmiyor ya da konuyu geçiştiriyorlar.Bu almancı türklerin kafası gerçekten çok ilginç.

videodaki sayko demiyor mu ben burda 1300 euro alıyorum. türkiyede çalışan vasıfız biride 1300 tl alıyor. şartları kıyaslıyor ya! burdaki çok bilmiş guruhda inanıyor ya! ee etin kilosu tl de ne kadar burda ne kadar? hesapla bakalım. 1 euro = 1 tl mi? yoksa 4,1405 TL mi? tabiki 4'le çarpacaksın. almanya da etin kilosu 120 tl. türkiyede taş çatlasa 50 60 tldir. ayrıca almanyada 300 euroya felan ev kirası falan yok. tamamen yalan dolan.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• sanırım almanyada 1300 euro alan buraya teleport oluyor buradan alışveriş yapamazsa geri dönemiyor
  • quote:

100.000 euroymuş komediye bak

almanyanın köyünde yaşıyorsan o ayrı ben berlinden yazıyorum

senin gibi zıpçıktılar atlamasın diye de bankanın camlarındaki ev ilanlarının fotoğraflarını çektim

ucuz olan şeyleri söyledim domuz eti benzin ve teknoloji

Hey allahım gidiyor almanyanın en büyük şehiri berlinle kıyaslıyor sanki türkiyede istanbul gibi yerlerde ev çok ucuz istanbulda merkezde olmuş evlerin fiyatı 200.000 euro

2 hafta almanyada kalmayla ne kadar çok şey öğrenmişsin bana almanyayı anlatma 4 yıldır almanayda yaşıyorum koçum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Schmerzhaft -- 8 Şubat 2017; 11:55:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Virtual Reality

YouTube'un yorum kısmında, bizim millet kadar ahlaksız ve saygısız mesaj yazan başka bir millet daha görmedim. İnsanları vlog çekmekten soğutmuşlar.

Batum da ki bir youtuber, Murat Özün'e ithafen paylaşmış.

Çok terbiyesiz var adam emek verip millete almanyadaki yaşam standartını gösteriyor karşılığında tehdit küfür yiyor insanlık dışı klavye delikanlısı varlıklardan

Özellikle şu yurt dışı vlog kategorisine musallat olan eğitim kültür seviyesi %1 bile olmayan tipik alamancılar emek verenlere küfür yağdırıyorlar ulan madem almanyadan şikayetçisin türkiyeye dönmek istiyorsun almanyaya gelecekler gelmek isteyenler için ilgi verenlerin kanalında işin ne ? Neden bilgi vermek isteyenlere engel oluyorsun saçma sapan argümanlarınla ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Schmerzhaft -- 8 Şubat 2017; 11:54:53 >

• ikide bir gelip bizim rahatımızı bozmasinlar diye :)
  • Kocum almanyanin koyunde yasiyorsan haklisin

Herseyi ogrendim merk etme herseye yeter de artiyor bile

1 hafta git turk esnafla konus zaten 4 yildan fazla kalan senin gibi bilmis gecinenlerden daha cok sey ogrenirsin

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Six Feet Under.

quote:

neyini kıskanıcam ztn ben almanyadayım. bilip bilmeden boş boş yorum yapıyorsun. al et fiyatları.. o rakamları 4 le çarp bakalım.

Galiba beyin ameliyatı olmuşsun ve başarılı geçmiş operasyon hayırlı olsun...

Almanlar TL ile mi maaş alıyorlar niye 4 ile çarpıyoruz

Ne zaman böyle bir karşılaştırma konusu açılsa nedense Almanya'da çok kötü şartlarda yaşayan Türkler geliyor bu konuları ağlama duvarına çeviriyor.Neden dönmüyorsun madem bizim çok gelişmiş güzel ülkemize diyince de cevap gelmiyor ya da konuyu geçiştiriyorlar.Bu almancı türklerin kafası gerçekten çok ilginç.

videodaki sayko demiyor mu ben burda 1300 euro alıyorum. türkiyede çalışan vasıfız biride 1300 tl alıyor. şartları kıyaslıyor ya! burdaki çok bilmiş guruhda inanıyor ya! ee etin kilosu tl de ne kadar burda ne kadar? hesapla bakalım. 1 euro = 1 tl mi? yoksa 4,1405 TL mi? tabiki 4'le çarpacaksın. almanya da etin kilosu 120 tl. türkiyede taş çatlasa 50 60 tldir. ayrıca almanyada 300 euroya felan ev kirası falan yok. tamamen yalan dolan.

O zaman Türkiye'de Dolar Euro arttıkça Amerika ve Avrupada sürekli fiyatlar yükseliyor senin mantığına göre. Her ülkeyi kendi para birimine göre değerlendirmek çok daha mantıklı bey efendi.

• quote:

Kocum almanyanin koyunde yasiyorsan haklisin

Herseyi ogrendim merk etme herseye yeter de artiyor bile

1 hafta git turk esnafla konus zaten 4 yildan fazla kalan senin gibi bilmis gecinenlerden daha cok sey ogrenirsin

Ulan kendini geliştiremeyen 20 yıldır kahvedene dolaşanalrla ne konuşacam ben ?

Almanayda kendini geliştirene her zaman ekmek var kabul edin artık avrupanın imkanları iyi

Köyde falan yaşamıyorum şehire 15 km uzaktayım

Neden sadece alamancılar şikayetçi almanyadan neden bir amerikalı neden bir polonyalı şikayetçi değil ?

Ona bakarsan bende kaç kişiyle konuştum buradaki türklerle %90'nı almanyada yaşamaktan memnun benim konuştuğum insanlar almanyada avukatlık yapan almanyada türk danış tarzı insanlardı hemde

Sen 2 haftalık sağdan soldan duyduğun bilgilerle bir türk danıştan dahamı bilgilisin almanyadaki sistem imkanlar hakkında onu söyle ?

Hadi söyle türkiyeye dönsem kim bana yardım edecek bana buradaki imkanalrı sunacaklarmı işçi halimle bana 5000 lira maaş vereceklermi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Schmerzhaft -- 8 Şubat 2017; 13:51:28 >

• Sen 5000 euro mu aliyorsan isci halinle

Bosbos otme de gerceklere don

• Almanyayla Türkiye tabiki kıyaslanmaz ancak saçma sapan Türkiyeyi savunanların bilmediği bir şey var. Bu memlekette sanayi yok! Ve sanayi olması içinde bir çabaları yok. E5 otoyolundan geçerken resmen nefes alamıyorsun her yanın 20-30 katlı binalar neredeyse. Her yer inşaat. Olay tamamen kendi adamlarına rant sağlamaya döndü. Diyorlar ki Türkiye Almanya seviyesine gelsin bizde de ucuzluk olur. NAH OLUR. Başta bu kafayla 100 sene sonra bile şuanki Almanyayı yakalayamayacağız bu kesin, cografik konumdan ötürü pkk sı ışidi derken hiç bir zaman oh diyemeyeceğiz gibi geliyor. Maalesef bu değerli coğrafyada yaşamanın bedelini canımızla ödüyoruz.

• Hay hay isminizi seve seve john yapabilirsiniz, seve seve bu ulkeyi terkedebilirsiniz kimseyi zorla tutmuyolar bu durumdan hic rahatsiz olmayiz ATALARİMİZİ seven onlara saygi duyanlar olarak biz de rahata kavusuruz ilk defa sayenizde 😂

• quote:

Orijinalden alıntı: hochimin_55

Takipteyiz ihmal etme merakla bekliyoruz :))

Billa'ya gidemedim ama bugün Yunanistan'da LIDL'e gittim, bu da fiyatlar

Uygun bir zamanda da konusunu açacağım.

Merak edenlere sırayla: 711 gr dana eti, 1 kg domates, 3 tane salatalık (1 kg civarı, evet niyeyse salatalığı taneyle satıyorlar:), 1 kg hindi sosisi, 450 gr gouda peyniri, 500 gr %10 yağlı süzme yoğurt, 2009 yapımı şarap (8,19 euro, şaka gibi), 4 tane alkolsüz bira, 4 lt de yumuşatıcı :)

Bir de bu fişte olmayan 2 kg portakal (1 euro) var

Gelelim bize:

Dana etinin kilogram fiyatı sanırım 45 tl civarı idi, 32 lira et
    Domates 6.5 tlhttps://www.carrefoursa.com/d/domates-salkim-kg
    Salatalık 8 tlhttps://www.carrefoursa.com/d/salatalik
    Hindi sosis 16,30 tlhttps://www.carrefoursa.com/d/carrefour-hindi-kokteyl-sosis-300-g
    Gouda 87,75 tl :))https://www.carrefoursa.com/d/frico-eski-gouda-220-g
    Süzme yoğurt 5,45 tlhttps://www.carrefoursa.com/d/gursut-suzme-yogurt-kg
    2009 yapımı şarap nereye sorarsanız en aşağı 100 tl
    Alkolsüz bira da aynı şekilde tanesi en aşağı 5 tl, 20 tl de bunlar yaptı
    4 lt yumuşatıcı 10,50https://www.carrefoursa.com/d/abc-yumusatici-4lt-gul-tutkusu

Portakal 2 kg 7 tlhttps://www.carrefoursa.com/d/washington-portakal

Toplamda harcadığım 27,90 euro, güncel kur ile 110 tl
    Euro'yu TL ye çevirmeyecektim ama ülkemizde harcadıklarımıza bakarsak: 293,50 TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi robotica -- 9 Mart 2017; 0:7:44 >

• Birisi de Türkiye ile Almanyanın borçlanma maliyetini yazsın çok meraktayım.

Örneğin 10 yıl vadeli konut kredisi faiz oranları?

1 yıl vadeli ihtiyaç kredisi faiz oranları?

• 
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.