Şimdi Ara

İyi izleyin avrupa batmış[GÜNCEL] (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
939
Cevap
22
Favori
46.392
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
77 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 0z0z

Alım gücü nedir?

Türkiye asgari ücret herşey dahil 1400 TL

Almanyada asgari ücret saati 8.84 euro. Aylık 270 saat çalışsa Türkiyedeki gibi 2.450 euro. Bu çıplak bir de aile çocuk başı yardımlar vs 3000 eurodan aşağı para giren aile olduğunu zannetmiyorum o da bir aileden sadece tek kişi çalışırsa. 1 euro= 1TL bile olsa aradaki farka bakar mısınız?

Bıdı bıdı bıdı

Müstehakız

O 2400eurodan bide vergi kesimi yap. Sana kalacak olan para 1600euro filandir. Millet burdaki vergi isini unutuyor. Avrupa öyle toz pembe degil sandiniz gibi.

Ben norvecteyim mesela kendi isyerim var. Olmasaydi burda maasla gecinmek resmen eziyet olurdu. Cok zor maasla hayat gecirmek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dolar 2013 yılına (1.60'lara) geri dönmediği sürece sürünmeye devam edeceğiz.

4 yılda ülke ne hallere geldi.

• Bu ülke dışında başka yer gormeyenler halen muhalefet ,

Adamların alım gücü bizim en az 5 katımız. Özellikle yiyeceğin ucuz olması çok anlamlı. Hem gelişimleri daha iyi oluyor. Hemde hastalık oranları dusuk. Dünyada encok ilaç kullanan milletiz.

• quote:

Orijinalden alıntı: AkatooS86

quote:

Alım gücü nedir?

Almanyada asgari ücret saati 8.84 euro. Aylık 270 saat çalışsa Türkiyedeki gibi 2.450 euro. Bu çıplak bir de aile çocuk başı yardımlar vs 3000 eurodan aşağı para giren aile olduğunu zannetmiyorum o da bir aileden sadece tek kişi çalışırsa. 1 euro= 1TL bile olsa aradaki farka bakar mısınız?

Bıdı bıdı bıdı

Müstehakız

O 2400eurodan bide vergi kesimi yap. Sana kalacak olan para 1600euro filandir. Millet burdaki vergi isini unutuyor. Avrupa öyle toz pembe degil sandiniz gibi.

Ben norvecteyim mesela kendi isyerim var. Olmasaydi burda maasla gecinmek resmen eziyet olurdu. Cok zor maasla hayat gecirmek

siz norveçte zor hayat ne demek biliyor musunuz?

şöyle açıklayayım:
    6 senelik tıp fakültesi okudum öğrenci evindeydim,
    en çok sevdiğim yemek et,
    6 senede 2-3 kez gidip yarım kilo et aldım.

zor şartlar demek.

Türkiye burda. buyrun bekleriz.
    ama mümkünse binlik euro paralarınızı almadan gelin , bir ay burda çalışın sonra bakalım fikirleriniz aynı kalacak mı.

Geçim zormuş
    asgari ücretli bir insanın geçim diye bir şeyi yok.
    anasının babasının yanından bile gidemez bir yere
    kendi evine taşınamaz.
    barınma hakkı bile yok.

benim kaldığım zemin kat kaldırımdan geçenlerin içeriyi izlediği 1 oda bir salon 50 metrekare dairenin kirası 770 tl izmirde. gelen doğalgaz geçen ay 280 tl. (İZMİRDE) İnternet 90 , su 65 elektrik 65tl.
    ASGARİ ÜCRET BİTTİ GEÇMİŞ OLSUN.

Hayat zormuş.

• Bize her şey müstehak. Bırakın iyi oluyor bize. Biraz daha sürtsün burnumuz. Bizyobaz ve zihniyetsiz olduktan sonra daha çok ağzımız açık bakarız avrupaya.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tnrvrd1996 -- 29 Ocak 2017; 11:45:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: halil_41

Almanya Avrupa'da 1., dünyada da en büyük 4. ekonomiye sahip.

İnanmayan açsın başta dünya bankası rakamlarına Sonra da havuz medyası haberlerine baksınlar.

Adamların 2016'da yıllık ihracatı bizim ihracatımızın 10 katı.

İnanmayan açsın dünya bankası verilerine ve havuz medyası haberlerine baksın(ikisi de aynı berileri yansıtıyor)

Opel,Mercedes,BMW,Audi,Hepsi bnlarda

Biz de ne var?

Neyimizi kıskanacaklar?

Hala bizi kıskanıyorlar diyorlar!

Adamların araçlarını makam arabası olarak kullanıyoruz ve bizi kıskanıyorlar öyle mi?

Hocam bu bizi kıskanıyorlar tarzı söylemler tüm gün A Haber izleyen, 2023'te bor çıkarıp süpergüç olacağımızı sanan malum kitle. Ve evet, ciddi ciddi Almanya'nın bizi kıskandığına inanabilecek kadar düşünmekten acizler.

Bu saçmalığa inanmayanlar zaten malum partiye oy vermeyen kitle. Boşuna uğraşmaya gerek yok.

• aynı adam mutlaka izleyin

https://www.youtube.com/watch?v=DRiAw2UtDDU
  • yahu bedava .ben burda o urunleri (bira dahil degil) a101 veya bimden alsam yine denk getiremem o fiyata su 10 lt 4.95 tl.300 gr karides 35 tl bunlar migrosdan gecim zor

• Biz hala bizim paramızla yapılan köpruye döviz üstünden geçmek için para verelim şaka gibi yahu bu millet aç kalmadan ANLAMAYACAK

• karlıtepe K kullanıcısına yanıt
    kardeş, orada sözünü ettiğimiz adamın videoda yaptığı alışverişle ilgilidir.

zaten türkiye ile almanyanın kıyaslanmasının yanlış olduğunu ifade etmişiz. ve evet... orada adamın aldıklarından içki dışında hemen hemen hepsini farklı markalardan yakın fiyatlara türkiyede alabilirsin.

yoksa biz, benzin fiyatından araba veya elektronik eşya fiyatından filan mı bahsetmişiz orada? alakası yok...

türkiyede oldu bitti içki, sigara, ve teknoloji ürünlerinde fiyatlar üç mislidir.

fakat son dönemde özellikle içkide bu sınır bile geçildi. manyaklık sınırına yaklaşıldı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: XQS

Gelismekte olan ulke bidi bidisini yapmayin hersey ortada trde ucuz bisi soyleyin halki yiyip cebe indirmekten baska bi is yapmiyorlar yol vs kopru yaptilar diyebilir siniz zaten onlari yapmasi gerekiyor ayrica o paralar zaten halktan cikiyor gercekten beyin fakirligine luzum yok

Bıdı bıdı değil. Gerçekler bunlar.

Herşeyin ucuz olması için sanayi lazım üretmek lazım.

Boş boş çene çalarak mevcut durumu sürekli eleştirerek birşey üretmiş olmuyoruz maalesef.

Bu gitsin diğeri gelsin diyerekte bu durumdan kurtulamayız. Bak daha dün birinin iletişim faturası çıktı meydana ne güsel sıcak sıcak. Yani iş sana bana düşüyor gene.

Aslında bu durum sistemide sorgulatıyor insana. Yani bu sistem 100 yılda ne getirdi ne götürdü bunun muhasebesini yapmak lazım önce. Varmı yerli bi araban yok. Yani sistem sanayi için hiç bi katkı sağlamamış. 100 yılda sağcısıda gelmiş solcusuda gelmiş ama ortada sanayi adına bi dikili taş dahi yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Aaa hiç olur mu. 1404 tl kazanıp et yiyemeden, 1 paket kaliteli sigara içemeden, sinemeya vs. gidemeden, kirada sürünelim. Ama malı götürüp sülalesini kalkındıranlara ses etmeyelim. Demek ki ben hak ediyorum bu durumu. Alışmış kudurmuştan beterdir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MD.Murat

quote:

quote:

Alım gücü nedir?

Bıdı bıdı bıdı

Müstehakız

şöyle açıklayayım:

zor şartlar demek.

ama mümkünse binlik euro paralarınızı almadan gelin , bir ay burda çalışın sonra bakalım fikirleriniz aynı kalacak mı.

Geçim zormuş
    kendi evine taşınamaz.
    barınma hakkı bile yok.

benim kaldığım zemin kat kaldırımdan geçenlerin içeriyi izlediği 1 oda bir salon 50 metrekare dairenin kirası 770 tl izmirde. gelen doğalgaz geçen ay 280 tl. (İZMİRDE) İnternet 90 , su 65 elektrik 65tl.

Hayat zormuş.

Norveç'te yaşayıp akp'ye oy veren 909 kişi arasında arkadaş büyük ihtimal..

https://eksisozluk.com/norvecte-yasayip-da-akpye-oy-veren-909-kisi--4810990

Oralarda özgürlük, demokrasi, emeğe saygı, eşitlik diyenleri seçerler, buraya gelip en sağcı partiyi seçerler..

• Rahatsız oluyorsanız siyasete atılın veya siyasette aktif rol oynayın(gençlik kolları vs.), veya iltica edin. Sağda solda ağlamakla çözülmüyor bu iş. Unutmayın ki dünyada gelişmiş ülkeler ve gelişmekte olan ülkeler, gelir adaletsizliği gibi kavramlar var ve biz gelişmiş bir ülke değiliz. Dünyada adil biyer değil. Sen yabancı sermaye üretimi telefonlardan girip ağlayarak hiçbişeyi çözemezsin.

• Konuyu cok sevdim, blok listemi kabariklastirmasi acisindan guzel oldu. Konuyu baltalayanlarin cogu gurbette, gel deseniz hayatta gelmezler. Ama oradan Türkiye için laf söylemeyi çok severler, madem çok seviyorsun ülkeni, gelsene geriye?

Ayni videoyu ben de bulgaristan'da billa ya da kaufland'ta 100 leva harcayarak cekecegim bakalim nasil olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi robotica -- 29 Ocak 2017; 12:20:46 >
  • Dün gece eniştemle konuşuyorum yeni araba bakıyomuş. Audimi alayım mercedesmi alayım diye. Foto attı sonuç ortada. Bu arabalar burda 200binlerde. Abim 30 bine 10 yaşında golf 5 alabildi. Hani orda en aşşa maaş aşan biri bile bu arabalara bine biliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: superegoid

quote:

Orijinalden alıntı: MD.Murat

quote:

quote:

Alım gücü nedir?

Bıdı bıdı bıdı

Müstehakız

şöyle açıklayayım:

zor şartlar demek.

Geçim zormuş
    kendi evine taşınamaz.
    barınma hakkı bile yok.

Hayat zormuş.

Norveç'te yaşayıp akp'ye oy veren 909 kişi arasında arkadaş büyük ihtimal..

https://eksisozluk.com/norvecte-yasayip-da-akpye-oy-veren-909-kisi--4810990

Oralarda özgürlük, demokrasi, emeğe saygı, eşitlik diyenleri seçerler, buraya gelip en sağcı partiyi seçerler..

O büyük ihtimalin tutmadi mallesef. Hemde hic tutmadi. Ben burda türkiye süper ülke demiyorum. Sadece avrupada yasam okadar kolay degildir diyoum. (Saglam isiniz yoksa) lafi carptirmayin.

• 4 gündür fransiz rivierasinda dolasiyorum dun yolum Monaco ve Montecarlo ya dustu. Evet tek kelimeyle batmış bitmiş adamlar! Bizim nereli oldugumuzu sorduklarinda muhabbet arasinda Türkiye'den geliyoruz dedigimizde öyle bir imrenerek bakiyorlar ki adamlara acıyorsunuz! Paramizin degerinden bahsetmiyorum bile harca harca yine de bir tomar euro kalıyor cepte! Güçlü Türkiye... . Dünkü gezdigim yerlerden bir kare... İnsan olan böyle ortamda yaşamaz yaşayamaz!Tövbeler olsun bunları da bu değerli vaktimde yazdım ya!

• Gönül isterdi Almanya da yaşayan muhafazakar bir Türk aile temel gıda ürünleri için alışveriş videosu çekse.

1aylik harcamalarını anlatsa kira fatura harcamalar gibi.

Alkol içeren videolar olunca belli kesim hemen tepki veriyor verileri analiz etmekten çok direk red ediyor.

• Kuzen Larry Balki kullanıcısına yanıt
    Hocam dur daha o hiçbir şey. 2023'ü bekle sen. Lozan bitecek bor çıkaracağız tüm batı Türklerin önünde diz çökecek.
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.