Şimdi Ara

İTÜ FORUMDA SÖYLENDİĞİ GİBİ KÖTÜ MÜ ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
262
Cevap
2
Favori
11.532
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum dün
  • Cevaplayan Üyeler 77
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 23
  • Ortalama Mesaj Aralığı 8 saat 8 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 8
  • Favoriye Eklediklerim 2
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • ekar55 (23 mesaj) oknylmz (23 mesaj) mizyaz (19 mesaj) The Killing Road (17 mesaj) Kareem Said' (15 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (131 mesaj) Mobil (97 mesaj) Mini (4 mesaj) Uygulama (30 mesaj)
  • @
4 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Eğitim ve Sınavlar >> TYT / AYT >> TYT/AYT Genel Sohbet >> İTÜ FORUMDA SÖYLENDİĞİ GİBİ KÖTÜ MÜ ?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    2 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Bu sene İTÜ Uçak Müh.'ne girdim. İTÜ hakkında forumdaki yazılar biraz korkutuyor beni açıkçası. Cidden İTÜ forumda bahsedildiği kadar kötü mü?. Hazırlık değil lisans eğitimi için soruyorum. Malum üniversiteyi görüp üst dönem öğrenciler ile birebir iletişime geçme şansımız olmadığı için(pandemi nedeniyle) halihazırda İTÜ de okuyan arkadaşlarımız lütfen yanlış anlamasınlar. Sadece bilgi almak için soruyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

|
    |
  • forumun asosyal, yağlı suratli, sivilceli, ozguvensiz, şişko, esprilerine kimse tarafından gülünmeyen, arkadaşları tarafından dışlanmış ergen elemanları tarafından Türkiye'nin mühendislik alanında en iyi unilerinden birisinin kötülenmesi beni şaşırtmiyor. bir de Amerika'daki üniversiteler ile karşılaştıran angutlar var ki onlara deme gitsin. sanki Harvard imkanımız var da biz İTÜ gidiyoruz.

Hocam bu arkadaşlar Özü ve B*lkent’te okuduğu için olaya tarafsız bakamıyorlar. Şimdi size QS World Rankings’in 2020 yılında mühendislik ve ee mühendisliği için hazırladığı listede Türk üniversitelerinin nasıl sıralandığını gösteren fotoğraflar paylaşacağım. Bakalım bu taraflı arkadaşlar kesin kanıtlar ortaya çıkınca da hala bu üniversiteleri savunabilecek mi?

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/04/5a/25/045a259ab255f036b0a88ffb30fce505.png&t=0&width=480&text=1

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/7a/b8/dc/7ab8dc55ac47817e06a00243544212cb.png&t=0&width=480&text=1

Gördüğünüz gibi Özü denen ticarethane ilk 5’te bile değil. Bundan sonra kararı size bırakıyorum hocam.

edlerbest1907 kullanıcısına yanıt
    edlerbest1907 demiş ki;
    Mesajı Yerinde Gör
    quote:

Orijinalden alıntı: edlerbest1907

250 yaşındaki Türkiye'nin direkt olarak ilk, tüm dünyanın ise ilk teknik üniversitelerinden biri, URAP ve benzeri ranking sitelerinde mühendislik eğitimi açısından türkiye birincisi, ilk yerli bilgisayar, ilk üniversite radyo yayını , ilk televizyon yayını, türkiyedeki ilk insansız araç gibi sayısız ilklere imza atan, türkiyenin en değerli bilim insanlarının mezun olduğu İTÜ ekol açısından yine İTÜ'lü akademisyenlerin kurduğu 60 yıllık ODTÜ'den daha gerideymiş. %30 demek en az %30 demek. istersen git bütün derslerini ingilizce al %90la bitir bölümünü. çamur atacak yer kalmadığı için ağızlarından düşmüyor ingilizce mevzusu. Bu forum çok iyi ya

İyi de 250 yaşında olması dezavantaj, eğitiminin çok eskide kaldığını gösterir ki öyle, online eğitim bile beceremiyorlar. Kendi aldığım derslerinin sınavlarını görmüştüm, fazlasıyla klasik sorulardı. Ehb fakültesinde hala kimya gösteriyorlar. Doğru düzgün her alandan yeterince hoca yok, temel dersleri de en en iyi hocalar vermiyor diye biliyorum. Bunun yanında ne kadar doğru bilmiyorum ama İtüde ders değil hoca geçersin diyenler var. Bu böyle gider okuyanlar daha neler neler görüyordur. Tamam forum bazen abartıyor ama sırf 250 yıllık diye bilkent koç varken türkiyede en verimli eğitim alabileceğin yer olduğu söylenemez bence. Eğer bölümü itüye özel değilse iyice araştıran ve rekabet aşkıyla ölmeyen kimse önünde bilkent koç sabancı özyeğin hatta tobb varken de itü seçmez. Biliyorum vakıf ve devlet ünilerini karşılaştırmak mantıksız çok alakasız eğitim veriyorlar ama şu 250 yıl geyiğini görünce ayar oluyorum. Puanınız daha iyisine yetmediği sürece gidilebilecek bir okul demek bu kadar zor olmamalı, üni fanboyluğu çok çocukça bişey.

Şu en eski üniversite olayına deli oluyorum.

Buna en büyük örnek bence hacettepe üniversitesi. Hacettepe tıp ankara tıptan kırılma bir fakülte. Ankara tıp en eski 2.tıp. Peki herhangi bir ankara tıplı hacettepe bizden bozma biz daha eskiyiz biz daha iyiyiz diyor mu? Hayır. Dünyanın en eski üniversitesi Bologna üniversitesi, dünyanın en iyisi mi? Hayır. İtu mit ve stanforddan daha yaşlı, Ktu de odtuden daha yaşlı, örnekler çoğaltılabilir. Yaşın hiçbir getirisi yok şu an okuyan öğrenciye.

İtu kötü okul mudur, Türkiye şartlarında kesinlikle hayır. En iyi midir, onun da cevabı hayır. Mühendislik eğitimi iyidir, ama daha iyileri vardır (Bilkent, koç, bölümüne göre boun). İyi teknik üniversitedir ama kendisinden daha iyi teknik üniversite de vardır (odtü). Sosyal bilimlerle alakalı bölümü sadece ekonomi var (teknik üniversite ama demeden başka teknik üniversitelerde ve teknoloji enstitülerinde olan bölümlere bakın), ingilizce eğitimi top uniler içinde kötülerden (boun koc bilkent odtuden iyi olduğunu iddia etmeyeceginizi dusunuyorum), kendi alanı olan mühendislikte bile genel ortalamada 1 degil. Bu gibi sebeplerden oturu itu yerine boun koc sabanci bilkent odtu, ozyegin ve tobb secimleri su anda daha mantıklı.
    250 yaşında olması eğitiminin geride kaldığını gösterir he ? 😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃😀😃😃😃😃😃😃 devamını okumayacağım kardeşim fanboy falan da değilim bu arada.
    Bu yukardaki Bilkent ve özü lobisine kulak asmayin hocam İTÜ Türkiye'nin yarısını kurmuştur 250 yıllık cinardir bir gelenektir. Ve en önemlisi istanbuldadir. İstanbul'un en güzel yerindedir böyle Koç Sabancı özü gibi alakasız yerlerde değil.

En önemlisi de İTÜ ye öyle parayı basan herkes giremez
  • Er
    8 Mesaj
    Biz 130-90 yapıp üstüne soru yazıp ÖSYM'ye yollayan DH delikanlılarıyız, değil İTÜ bizi Harvard bile kesmez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi palmiyetekir -- 23 Ekim 2020; 10:12:39 >
  • Er
    1 Mesaj
    Sadece İTÜ hakkında açılan konular değil forumun genelinde birçok konu troll amaçlı açılıyor o yüzden çok da ciddiye almamak lazım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yeni bir matematik hocası doğuyor itu uçak mühendisi olarak :)

• Onbaşı
    22 Mesaj
    Mis gibi bölüm kazanmışsın hayırlı olsun. Buradaki konuları çok da ciddiye alma Odtü için de çok fazla kötü yorum var ama nefret ettikleri kadar da seviyorlar boşver bence

• Onbaşı
    20 Mesaj

neden odtü aerospace seçmediniz ?

EEE

https://www.youtube.com/watch?v=Mi5kDYcJ620
  • Er
    2 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Çok teşekkür ederim. Sanırım dediğiniz gibi çok takmamak lazım.

|
    |
    ulanbedilan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Er
    2 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Aslında hedefim bilgisayar mühendisliği kazanmaktı. Biraz araştırınca benim istediğim donanım-yapay zeka etkileşimini havacılık sektöründe kullanabileceğimi ve bu alanda ilerleyebileceğimi fark ettim. Hemen arkasında ODTÜ Aerospace vardı. Biraz şehir tercihi gibi olmuş oldu. Hayırlısı inşallah diyelim.

|
    |
    suicidalMert kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Er
    2 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Oyunculuk kariyeri içinde güzel bir başlangıç(bkz: Aras Bulut İynemli). Şaka bir yana eğitim sektöründe çok büyük para var hocam. Ve böyle devam ederse dönen para katlanarak artacak gibi. Öyle bir hedefim yok şimdilik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekar55 -- 23 Ekim 2020; 10:43:23 >
    |
    |
    Faraday's Chair kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Er
    2 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

|
    |
    palmiyetekir kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekar55

Oyunculuk kariyeri içinde güzel bir başlangıç(bkz: Aras Bulut İynemli). Şaka bir yana eğitim sektöründe çok büyük para var hocam. Ve böyle devam ederse dönen para katlanarak artacak gibi. Öyle bir hedefim yok şimdilik

İşler Güçler, Kardeş Payı, Düğün Dernek falan... Onların senaristi ve yönetmeni de itü uçak mezunu.

Hatta mezun olup bir süre thy de çalışmış. Sonra ben bu işin adamı değilim deyip bırakmış

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

trde iyi okul yok zaten bir iki özel hariç sıkıntılı hepsi. forumda yazan çoğu itiraz doğru ama yani zaten pek düzgün okul olmadığı için takmaya gerek yok

Hocam YÖK'ün sunduğu saçma insiyatifler nedeniyle bu durumdayız bence. Mesela İTÜ'nün kampüsü, Yurt ve Derslik oranları düşünüldüğünde max 10k-12k öğrenci kapasitesine sahip olması gerekirken 35k öğrenciye sahip. Yıllık aldığı ödenek 1.3 milyon dolar civarı. ABD'deki Michigan University yıllık 12 milyar dolar alıyor. Bu durumda arada bariz bir farklılık olması normal. Ama akademik kadrolarımızın(Boun İTÜ ODTÜ Bilkent) sağlam olduğu bir gerçek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekar55 -- 23 Ekim 2020; 18:17:38 >
    |
    |
    owoselammicsuedcheck kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Genel üniversite imkanları için sordum.

|
    |
    mizyaz kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Er
    2 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Cidden ilginç durumlar hocam. Nasipten öte yol yok bu hayatta :)

|
    |
    sesibüzüşesiceler kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Er
    10 Mesaj
    Kanka buraya kalsa üni yok ülkede

• Binbaşı
    1860 Mesaj

Dünyanın geri kalanına göre kötü maalesef üniler. Estonyanın bile biri ilk 100de biri ilk 300de olan ünileri var. Bizde ilk 500'e zor giriyorlar. Gerçi bu ünilerin aldığı paranın az olmasından da olabilir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    sarriball2 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: ekar55

Genel üniversite imkanları için sordum.

İşini görecek kadar imkan vardır muhtemelen. Çok ihtiyacın olmaz zaten dersleri çok yoğun uçağın. Odtü bounden filan daha kötü yönleri olabilir ama dediğim gibi başka okuyacak yerin yok o bölümü, ee isteyip bilkentte olmakla eşdeğer.

|
    |
Masal Oku
Webtures SEO;SEO Nedir?
En ucuz kedi maması fiyatları
Google Play Kodu, LOL RP, Oyun Satış Sitesi
kripto para haberleri
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,609
1.2.165

Kripto Paralar
Sembol
Fiyat
Değişim
    Tümünü Gör
    Reklamlar
    - x
    Bildirim
    mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.