Şimdi Ara

İTÜ FORUMDA SÖYLENDİĞİ GİBİ KÖTÜ MÜ ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
278
Cevap
5
Favori
17.790
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Burada ODTÜ de reklam için çalışan kadrolu elemanlar var arada bir ODTÜLÜYE sorun diye konu falan açıyorlar.Bazen başka hesaplarla başka konular açıyorlar.(Ciddiyim bu arada)Bu yüzden çok umursamadan bölümünün mezunlarına linkedindan ulaşarak okulun nasıl olduğunu öğrenebilirsin.

Not:Şimdi eski mesajları kontrol edip baktım tanıtım ofisinde falan çalışıyorlar.Mesela ODTÜ iyi yönlerini sayfalarca yazıyorlar yanınada bu yıl şenlik yapamadık yönetim yüzünden buda ODTÜ nün negatif kısmı şeklinde tanıtım yapıyorlar.Bunu başka ünilerde yapıyor olabilir bundan dolayı kendin bir mezun bulup öğrenmen lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi migap1 -- 23 Ekim 2020; 11:44:35 >
  • Bos bos konusanlari takma, burada ituyu elestiren veletlerin tamamina yakini birak ituyu herhangi bir universiteden iceri adim atmamistir, %30 ingilizce diye burun kivirirlar ama hafifleyen lise mufredatindan sonra 2-3 basit turev ve integral alma sorulari cozup universitedeki turevi turkce bile anlayamayinca goruruz. Bir eleman vardi burada, %100 haric bolum okumayin, kendinden emin bir sekilde x universitesi y’den kotu diyip 3.senesinde istemedigi bir universitede istemedigi bir bolumu kazanip hala sinava calisiyordu :D

Bu arada itu aktuel facebook grubuna girip ust donemlere soru sorabilirsin post acarak, yardimci olurlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tam olarak itü ile ilgili kafanı karıştıran konu ne duruma göre yardımcı olmaya çalışayım. Hani kötüden kastın ne ya da beklentin ne

• İtü uçak'a girip bitirmeyenler, bitirenlerden daha çok para kazanıyor.

behçet rasuli

yamaç koçovalı

• sarriball2 kullanıcısına yanıt
    Haklısınız ne yazıkki. Ekşi sözlüğe özeniyor buradaki insanların bir kısmı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Nphexy N kullanıcısına yanıt
    Eksikleri nedir hocam sizce odtü ve bouna göre.

• trmeto kullanıcısına yanıt
    Değerli bilgileriniz için teşekkür ederim hocam.

• blackmolla kullanıcısına yanıt
    Tek beklentim iyi bir eğitim ve iyi bir ETİKET. Sosyal olanaklar vs. Hiçbir şey umurumda değil hocam. Forumda hacettepenin daha iyi eğitim verdiğini söyleyenden İytenin itüden iyi olduğunu iddia edenlere kadar bayağı bir adam var. Troll mü yoksa ciddi mi bilgim yok fakat kafamı karıştıran hususlar bunlar.

• okulda ki en büyük eksik öğrenciler arasında bi birlik pek sağlanamıyor. Odtü de eyleme kalkıyorlar, bizde herkes kendi halinde takılıyor etliye sütlüye bulaşmadan maalesef.. Haklı da olsak dile getirmekte çekiniyor insanlar yönetime karşı

• Mühendislik alanında biz daha iyiyiz diyen çoğu insanı ciddiye alma çok sen. Ben hangi okullar için kimlerden daha iyiyiz diyenler gördüm.. komikti. Ciddi olarak eğitimine önem verirsen hani bilgi koparmak için hocalarla etkileşimde olursan seni gerçekten çok farklı yerlere getirebilir bildikleri. Çünkü gerçekten, mesela kendi bölümüm adına söylemek gerekirse Türkiye de daha iyisi olamıycak türden hocalarımız var ama ona göre de zorluk çekiyoruz tabi.

Uçak için bi yorum yapamıycam ama ev arkadaşım uçak mezunu ve şuan piyasada ki sektörün durumu içler acısı olduğu için mühendislik yapamıyor kendisi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blackmolla -- 23 Ekim 2020; 12:44:34 >
  • Üniversite yoktur, doğru zaman-doğru hoca-doğru öğrenci eşleşmesi vardır

• forumun asosyal, yağlı suratli, sivilceli, ozguvensiz, şişko, esprilerine kimse tarafından gülünmeyen, arkadaşları tarafından dışlanmış ergen elemanları tarafından Türkiye'nin mühendislik alanında en iyi unilerinden birisinin kötülenmesi beni şaşırtmiyor. bir de Amerika'daki üniversiteler ile karşılaştıran angutlar var ki onlara deme gitsin. sanki Harvard imkanımız var da biz İTÜ gidiyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mithrandir. -- 23 Ekim 2020; 13:16:39 >
  • Arkadaşlar ITU ve ODTU alanlarında Turkiye'nin en iyi iki üniversitesidir.

Birbirlerinden bölümüne göre farkliliklari olabilir ama genel anlamda mevzu budur.

Yalnız son 10 yılda ülkemizdeki liyakat sorunu en çok universiteleri etkilemiş, ve yonetenler "nasil daha iyi , daha kaliteli egitim verebiliriz" diye düşünmekten ziyade,

"Gençlik festivallerini yasaklayalim, alkolu yasaklayalim" diye uğraştıkları için bu üniversitelerimiz dunyanin gerisinde kalmışlardır.

Eski kadrolar bir bir üniversitelerden uzaklaşırken yerlerine liyakatsiz insanlar gelmeye başlamiştir.

Bu baglamda evet bir havacı olarak geleceğini iyi görmuyorum dostum, çok çalişıp notlarıni yüksek tutup, iyi almanca ve yazilim ogrenip yurtdisini hedeflemeni tavsiye ederim.

• Atan tutan çok var forumda. Üniversite övüp, karşılaştırmayı çok seviyor forum ahali. Gerçek hayatın yks mantığıyla çalıştığını zannediyor buradaki hayalperest insanlar. İstanbul'da çalışan mühendislerin çok ciddi bir kısmı itü/ytü mezunudur.

• ben İTÜ mezunuyum ve her konuda İTÜ mezunu olduğum için gurur duyuyorum. Forumda ne yazdıklarını bilmiyorum ancak Türkiyenin en iyi üniversitelerinden ve tüm bölümleri dünyada akredite olmuş türkiyedeki tek üniversite. bu nedenle çok dikkate alman gereken konuşmalar olmadığı kanaatindeyim. bu sene pandemi nedeniyle okulun havasını koklayamayacaksın ama kesinlikle okulunun keyfine var. senin yaşında olup geri dönüp tekrar İTÜ okumak isteyen bir çok mezun vardır emin ol. şimdi okulun olanakları daha fazla ve bu nedenle sen daha şanslısın akademisyen kalitesini tartışmaya bile gerek yok. okulda gölet yurtlarında kalmanı tavsiye ederim imkan bulabilirsen...Özel hayatta yani mezun olduktan sonra bunun avantajını çok yaşayacaksın. Tabi önemli olan senin kendini geliştirebilmen bunu da sakın unutma...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tasmania -- 23 Ekim 2020; 14:41:24 >
  • öğrenci bütünlüğü,aidiyet duygusu,kültürü ve ekolü bakımından boun ve odtü'nün yanından geçemez malesef.

network,verilen eğitim ve mezunlarının niteliği konusunda boun ve odtü'den pek farkı yoktur

İTÜ bu ülkenin en önemli değerlerinden biri olan ünidir iki üç üniversite partizanlığı yapan arkadaşın lafıyla statüsü etkilenmez geçin bu muhabbetleri

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.