Şimdi Ara

İTÜ düşünenlere yardımcı olabilirim.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
360
Cevap
11
Favori
15.807
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sınav sonuçlarınız hayırlı olsun. Beklediği/beklediğinden iyi sonuç alanları tebrik ediyorum.

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği son sınıf öğrencisiyim. İTÜ'yü düşünen arkadaşlar merak ettiklerini, aklına takılanları sorabilir. Elimden geldiği kadarıyla yardımcı olmaya çalışırım.

Bilgisayar Mühendisliği düşünenler de gelebilir.

(Henüz tercih aşamasında olduğunuz için konuyu Devlet Üniversiteleri bölümü yerine buraya açtım.)

• Itu - Uçak mühendisligi nasildir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Itu uolp biyomuhendislik nasildir? Ogrenci gorusleri nasildir bu konuda on yargi var mi uolplara karsi?

• hocam ders seçimi konusunda tavsiyeleriniz neler?
    bugüne kadar hiç istediğiniz dersleri alamadığınız oldu mu, özellikle bir bilg müh. öğr. olduğunuzdan soruyorum?
    ders seçimi konusundaki taktik ve stratejilerinizi yazarsanız sevinirim
  • dostum ekonomi için ne düşünüyorsun açılalı çok az oldu ondan biraz şüpheliyim. bu bölümden arkadaşın filan var mı okuyan birinden yorum almam lazım
  • itü- mimarlığa , karabük veya bozok mimarlıktan yatay geçiş yapmak mümkün müdür ?
  • elektronik ve haberleşme düşünüyorum nasıldır?
    ayrıca yurt dışındaki üniversitelerle durumu nedir? yani anlaşmalı olduğu ülkeler?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GaripKuark -- 28 Haziran 2014; 12:45:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hush hush 69

Itu - Uçak mühendisligi nasildir?

O bölüm zaten Türkiye'de İTÜ ve ODTÜ'de var. (İTÜ'de Uçak Mühendisliği ve Uzay Mühendisliği olmak üzere ikiye ayrılmış durumda. ODTÜ'de Havacılık ve Uzay Mühendisliği şeklinde mevcut.) İTÜ de sana gayet iyi olanaklar sunan bir üniversite olacaktır.

Mezunlarının iş sıkıntısını çektiğini pek duymadım. Sadece havacılık sektöründe değil, otomotiv sanayi gibi başka alanlarda da çalışılabiliyor. Az sayıda mezun olmasının da avantajı mevcut.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilgikutusu

Itu uolp biyomuhendislik nasildir? Ogrenci gorusleri nasildir bu konuda on yargi var mi uolplara karsi?

Biyomühendislik Bölümü hakkında maalesef ayrıntılı bilgim yok.

UOLP öğrencilerine karşı belirgin bir önyargı mevcut değil. Zaten sen söylemedikçe kimse UOLP öğrencisi olduğunu bilmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: itrysohard

hocam ders seçimi konusunda tavsiyeleriniz neler?
    bugüne kadar hiç istediğiniz dersleri alamadığınız oldu mu, özellikle bir bilg müh. öğr. olduğunuzdan soruyorum?

Ders seçimi? Sen zaten İTÜ'desin de daha lisans eğitimine mi başlamadın? Tercih konusunda direkt ders seçimi sorulunca tuhaf geldi de.
  • itu geomatik muhendisliği hakkında bilgi verebilirmisin
  • quote:

Orijinalden alıntı: teoska

quote:

Orijinalden alıntı: itrysohard

hocam ders seçimi konusunda tavsiyeleriniz neler?

Ders seçimi? Sen zaten İTÜ'desin de daha lisans eğitimine mi başlamadın? Tercih konusunda direkt ders seçimi sorulunca tuhaf geldi de.

irregularım , yazın ders seçemedim istediğim tüm hocalar 5 dk için dolmuştu, sistem de can çekişiyordu, bilgisayar mühendisliği öğrencilerinin bu konuda sıkıntı yaşamayacağını düşünüyorum ama doğru mu düşünüyorum bilmiyorum, taktikler varsa her türü öneriye açığım hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: TcetveL

itü- mimarlığa , karabük veya bozok mimarlıktan yatay geçiş yapmak mümkün müdür ?

Üniversiteler arası yatay geçişte ya ortalaman tutacak ya da YGS-LYS puanın. (İTÜ için böyle, diğer üniversiteleri bilmiyorum.)

O üniversitelerde okuyan birinin YGS-LYS puanı doğal olarak İTÜ'ye yetmiyordur. Ama eğer yüksek bir not ortalaması getirirsen ilk yıl, teorik olarak geçiş yapman mümkün, evet.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mimar*ugur

dostum ekonomi için ne düşünüyorsun açılalı çok az oldu ondan biraz şüpheliyim. bu bölümden arkadaşın filan var mı okuyan birinden yorum almam lazım

Açıkçası o bölümde okuyan bir tanıdığım yok.

Zaten İTÜ'nün ilk TM bölümü hatırladığım kadarıyla o. Şimdilik söyleyebileceğimiz tek şey; İTÜ etiketinin olması.
  • Turkce ve ingilizce dersler arasinda ne kadar fark var? Lise ingilzcesi ile dersleri anlayabilir miyiz? Hangisi daha avantajli sizce?

• İtü makina zor diyorlar doğru mu, kız konusunda sıkıntı çekilir mi?

• Bugüne kadar hep İTÜ bilgisayar düşündüm ygs 7000den 10700e geriledim İTÜ bilgisayar hayal oldu :) Şimdi diyorum ki uğraş alanımın bilgisayar olmasını isterim acaba Yıldız Teknik vb. bir bilgisayar mı yazsam yoksa tamamen bölümden vazgeçip inşaata yönelip İTÜ İnşaat mı ? Tıp çok gerilerde benim kafamda sizce ne yapmalıyım ? YTÜ Bilgisayar sıralaması 20000 bakışımı değiştirmeli mi ?
  • Hazırlığı kolay mı ingilizcem biraz kötü de
  • g@riban kullanıcısına yanıt
    çalışırsan geçersin hiç çalışmadan bir halt anlamazsın, ama zor değil
  • quote:

Orijinalden alıntı: TeravihteGeğirenAmca

elektronik ve haberleşme düşünüyorum nasıldır?
    ayrıca yurt dışındaki üniversitelerle durumu nedir? yani anlaşmalı olduğu ülkeler?

Üniversitenin en iyi bölümlerinden; ama aynı zamanda en zor bölümlerinden. (Diğerleri de Makine Mühendisliği ve Bilgisayar Mühendisliği olarak görülüyor genelde.)

Hocaları arasında iyisi de var, kötüsü de. Bizim bölümle bazı ortak dersler olduğu için biliyorum hocalarını. Ama "iyi" dediğimiz hocalar da gayet sağlamdır. Hem ders işleyişi hem de bilgi düzeyi olarak sağlam hocalar mevcut. Notu çok iyi olan hoca da var, kıt olan da. Ama bu çeşitlilik her bölümde olur.

Önceden Telekomünikasyon Mühendisliği ve Elektronik Mühendisliği olmak üzere iki bölümdü. 2010'da birleştirdiler bunları. Zaten 3. sınıfta yine alan seçimi yapıyorsunuz.

Bu bölümlerden mezun olup, yurt dışındaki iyi üniversitelere yüksek lisans için giden çok sayıda öğrenci mevcut. Tabii ki bu size bağlı. Okul sizi direkt oralara götürecek bir unsur değil. Erasmus programı için de anlaşmalı üniversiteler mevcut. Anlaşmalı olduğu ülkeleri şu an bilmiyorum tam; ama İTÜ'nün Erasmus sayfasını kurcalarsanız liste bulmanız mümkün.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.