Şimdi Ara

İTÜ düşünenlere yardımcı olabilirim. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
360
Cevap
11
Favori
15.807
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam sıralama 7100 itü elektronik istiyodum geçen sene 6600 den kapatmış. İtü bilgisayar düşünüyorum artık o aralıkta elektronik veya bilgisayar pek yok zaten
  • quote:

Orijinalden alıntı: Melawenm

İtü makina zor diyorlar doğru mu, kız konusunda sıkıntı çekilir mi?

Buna ben cevap vereyim
    Şimdi kantinde güzel kızlar görmek mümkün ama hepsi tekstil tasarım öğrencileri. Biyoloji'de 60 kişilik sınıfta 2 kız vardı sadece kız yok yani Makina genel olarak zor bir bölüm, İTÜ'nün Türkiye'deki en iyi makina eğitimi veren kurum olması çıtayı bir üst seviyeye çıkarıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Melawenm

İtü makina zor diyorlar doğru mu, kız konusunda sıkıntı çekilir mi?

İTÜ'nün en zor bölümlerinden biri olduğu söylenir, evet.

Kız konusunda tercih edebileceğin en son bölümlerden biri. Gümüşsuyu Kampüsü'nde Tekstil Teknolojileri ve Tasarımı Fakültesi de var. Kız arıyorsanız oradakilerle kaynaşın.

• quote:

Orijinalden alıntı: swingerz

itu geomatik muhendisliği hakkında bilgi verebilirmisin

Orada okuyan birkaç arkadaşım var, kolay bir bölüm olmadıklarını söylüyorlardı. Puanı yüksek olmamasına rağmen iş olanaklarının fena olmadığını biliyorum ama.

Arkadaşlar, bir de böyle bölümlere yönelik spesifik sorularınızdan ziyade, İTÜ'yle ilgili genel sorular sormanız daha iyi olur. (Bilgisayar Mühendisliği ve Elektrik-Elektronik Fakültesi bölümleri hariç. Bunlar da içinde bulunduğum için.) O tür sorularınızı en iyi, o bölümlerde okuyanlar yanıt verir.

Teknik Forum'u da araştırabilirsiniz. (www.teknikforum.com )

• Gemi inşaat hakkında bilgi verebilir misin?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam itüden iyi hocaların özel üniversitelere geçtiğine, eski kalitesinin olmadığına dair rivayetler var. Var mı gerçeklik payı? Bir de hazırlık eğitimi nasıl? Orada 1 yılımı geçirdikten sonra ingilizce kurslarında sürünmek de istemiyorum.

edit: Kesin konuşmayalım ne olur ne olmaz, geçen seneki sıralamalara göre odtü ve itü bilgisayara girebiliyorum diyeyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 480mrt -- 28 Haziran 2014; 13:59:29 >
  • itü gemi inşaatı ve gemi makineleri mühendisliği hakkında ne düşünüyorsun. iş olanakları varmıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: teoska

quote:

Orijinalden alıntı: TeravihteGeğirenAmca

elektronik ve haberleşme düşünüyorum nasıldır?
    ayrıca yurt dışındaki üniversitelerle durumu nedir? yani anlaşmalı olduğu ülkeler?

Üniversitenin en iyi bölümlerinden; ama aynı zamanda en zor bölümlerinden. (Diğerleri de Makine Mühendisliği ve Bilgisayar Mühendisliği olarak görülüyor genelde.)

Hocaları arasında iyisi de var, kötüsü de. Bizim bölümle bazı ortak dersler olduğu için biliyorum hocalarını. Ama "iyi" dediğimiz hocalar da gayet sağlamdır. Hem ders işleyişi hem de bilgi düzeyi olarak sağlam hocalar mevcut. Notu çok iyi olan hoca da var, kıt olan da. Ama bu çeşitlilik her bölümde olur.

Önceden Telekomünikasyon Mühendisliği ve Elektronik Mühendisliği olmak üzere iki bölümdü. 2010'da birleştirdiler bunları. Zaten 3. sınıfta yine alan seçimi yapıyorsunuz.

Bu bölümlerden mezun olup, yurt dışındaki iyi üniversitelere yüksek lisans için giden çok sayıda öğrenci mevcut. Tabii ki bu size bağlı. Okul sizi direkt oralara götürecek bir unsur değil. Erasmus programı için de anlaşmalı üniversiteler mevcut. Anlaşmalı olduğu ülkeleri şu an bilmiyorum tam; ama İTÜ'nün Erasmus sayfasını kurcalarsanız liste bulmanız mümkün.

Peki kaç binle alıyor Elektronik ve Haberleşme ?

Ve iş bulmada sıkıntı çıkar mı ?

• Endüstri hakkında bildiğiniz şeyleri öğrenebilir miyim ?
  • quote:

Sınav sonuçlarınız hayırlı olsun. Beklediği/beklediğinden iyi sonuç alanları tebrik ediyorum.

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği son sınıf öğrencisiyim. İTÜ'yü düşünen arkadaşlar merak ettiklerini, aklına takılanları sorabilir. Elimden geldiği kadarıyla yardımcı olmaya çalışırım.

Bilgisayar Mühendisliği düşünenler de gelebilir.

(Henüz tercih aşamasında olduğunuz için konuyu Devlet Üniversiteleri bölümü yerine buraya açtım.)

itü bilgisayarın hocaları hakkında bilgi verebilir misin hocam

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam itü inşaat ve mimarlığı nasıl bilirsin? İlerde iş sıkıntısı vs. duydun mu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hitokiri Battousai

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: TeravihteGeğirenAmca

elektronik ve haberleşme düşünüyorum nasıldır?
    ayrıca yurt dışındaki üniversitelerle durumu nedir? yani anlaşmalı olduğu ülkeler?

Üniversitenin en iyi bölümlerinden; ama aynı zamanda en zor bölümlerinden. (Diğerleri de Makine Mühendisliği ve Bilgisayar Mühendisliği olarak görülüyor genelde.)

Hocaları arasında iyisi de var, kötüsü de. Bizim bölümle bazı ortak dersler olduğu için biliyorum hocalarını. Ama "iyi" dediğimiz hocalar da gayet sağlamdır. Hem ders işleyişi hem de bilgi düzeyi olarak sağlam hocalar mevcut. Notu çok iyi olan hoca da var, kıt olan da. Ama bu çeşitlilik her bölümde olur.

Önceden Telekomünikasyon Mühendisliği ve Elektronik Mühendisliği olmak üzere iki bölümdü. 2010'da birleştirdiler bunları. Zaten 3. sınıfta yine alan seçimi yapıyorsunuz.

Bu bölümlerden mezun olup, yurt dışındaki iyi üniversitelere yüksek lisans için giden çok sayıda öğrenci mevcut. Tabii ki bu size bağlı. Okul sizi direkt oralara götürecek bir unsur değil. Erasmus programı için de anlaşmalı üniversiteler mevcut. Anlaşmalı olduğu ülkeleri şu an bilmiyorum tam; ama İTÜ'nün Erasmus sayfasını kurcalarsanız liste bulmanız mümkün.

Peki kaç binle alıyor Elektronik ve Haberleşme ?

Ve iş bulmada sıkıntı çıkar mı ?

kılavuzda 6500 küsür yazıyordu yanlış hatırlamıyorsam.

kendi görüşüm olarak, iş bulmayla ilgili sıkıntı çıkma ihtimali görmüyorum. ancak iş bulma konusu, üniversite ve bölüme olduğu kadar, kişiye de bağlı bir konu. bunu da aklınızda bulundurun.

• İşletme mühendisliği hakkında fikrinizi alabilir miyim is imkanları nasıldır

• sizce itü jeoloji nasıl ?sıralamam 67k okunur mu jeoloji iyi mi emin değilim ???
  • Sıralamam 11.7 k itü makine girme ihtimalim + itü makine hakkında geniş özet verebilirsen sevinirim

• Uzay mühendisliği mantıklı mı sizce yoksa başka üniversitelerde ee , bilgisayar yazmak mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: wade96

Uzay mühendisliği mantıklı mı sizce yoksa başka üniversitelerde ee , bilgisayar yazmak mı?

uzay mühendisliği ilgini çekmiyorsa yazma bence. ilgi alanına göre tercih yap.
  • Merhaba İtu insaat hakkinda ne dusunuyorsunuz.? Yuzde 30 ingilizce bolumun devantajlari varsa nelerdir?

• quote:

Orijinalden alıntı: hush hush 69

Turkce ve ingilizce dersler arasinda ne kadar fark var? Lise ingilzcesi ile dersleri anlayabilir miyiz? Hangisi daha avantajli sizce?

Ekstrem bir fark yok. Belli teknik terimlerin İngilizce karşılıklarını kavraman önemli. Zaten ders notlarında çok ileri düzeyde, ağır bir İngilizce mevcut değil.

ÖSYM'nin kılavuzunda "İngilizce" ibaresi yer alan programlarda %100 İngilizce eğitim veriliyor. Yani bütün dersler İngilizce. Diplomada da "İngilizce" ibaresi yer alıyor. Öteki programlarda ise %30 İngilizce eğitim uygulanıyor. Yani lisans derslerinin en az %30'u İngilizce alınmak zorunda. Bu oran arttırılabilir.
  • 22k mf4 itü işletme müh. hayal oldu.Gerçekleştirebilseydim ben de sorardım

Konu güzel.Arkadaş yardım ediyor.Hayrına up olsun bu da...

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.