Şimdi Ara

Ergoterapi seçmek isteyenlere Yardımcı olabilirim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
1
Favori
1.266
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Tercih yapacaklara kolay gelsin. Aklınızda soru işareti varsa yazabilirsiniz.

Hacettepe Ergoterapi mezunuyum. 2013/2017

Şuan Özel bir Ergoterapi merkezinde 2 yıldır çalışmaktayım.

Detaylar için buraya göz atabilirsiniz

Ergoterapi Nedir?

En temel anlamda, ergoterapistler günlük yaşam aktivitelerinin tedavi amaçlı kullanımı ile her yaştan insanın yapmak istediği ve yapması gereken görevlere katılımına yardımcı olur. Diğer mesleklerin aksine ergoterapistler; kişilerin tüm çevrelerinde (ev, iş, okul, toplum) bağımsızlık kazanmalarına yardım eder ve onların aktivitelere katılımı yoluyla fiziksel, psikolojik ve bilişsel açıdan iyi olmalarını hedefleriz.

Ergoterapi hizmetleri Ne içerir ?

Kişisel değerlendirme;
    Kişi, aile ve ergoterapistin kişinin hedeflerini belirlemesi;
    Kişinin günlük yaşam aktivitelerine katılımının sağlanması ve hedeflere ulaşılması için kişiye özel müdahale
    Hedeflere ulaşıldığından emin olmak ve kişinin istek ve becerilerine dayalı müdahale planını değiştirmek için izlem yapılması
    Ergoterapi hizmetleri kişinin ev ve diğer yaşam alanlarının kapsamlı değerlendirmesini, yardımcı araçlarının önerilmesi ve kullanımı, katılımı artırmak için bir aktivitenin nasıl modifiye edileceğini ve aile ve bakım verenler için eğitim ve rehberliği de kapsayabilir.

İstihdam Alanı Nedir?

Ergoterapistler hastanelerde, kliniklerde, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde, okullarda, ev bakımı programlarda, toplum sağlık merkezlerinde, huzurevlerinde, gündüz bakım evlerinde ve daha bir çok alanda her yaş grubuna hizmet verecek şekilde çalışabilirler. Günümüzde mezunlarımızın çalışmayı en çok tercih ettikleri alanlar ise devlet hastaneleri ve özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleridir.

Puan Türü 2018 AYT-LYS-SAY = Sıralama: 71200 373,60748

Üniversiteler: 2 devlet üniversitesi

Özel : Yaklaşık 7-8 Üniversitede programı vardır. Her yıl öğrenci sayısı ve bölümün bulunduğu üniversitede program açılmakta.
    Mezun sayısı şuan yaklaşık her yıl 350-500 arası. Bu doğal olarak artacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Johnwick4 -- 25 Temmuz 2019; 15:16:32 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.