Şimdi Ara

İtopya.com rezilliği

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.655
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

18/09/2019 Tarihinde itopya üzerinden (https://www.itopya.com/aoc-24-c24g1-2xhdmi-dp-vga-144hz-1ms-freesync-full-hd-curved-gaming-monitor-/ ) linkini vermiş olduğum ürünü aldım 2 gün sonra elime ulaştı fakat ölü piksel vardı, bende aynı şekilde aynı gün bana verilen referans kodu ile ürünü tekrar kendilerine kargoladım. 1 hafta boyunca ürün ile ilgili bilgi almaya çalıştım fakat ne itopya ne de ups kargo ürünün nerde olduğunu dahil bana söylemediler. 10 gün sonra yetkili bir kişiyle telefon görüşmesi yaptım durumu anlattım. Telefonda yaklaşık bir 10 dakika ürünü aradılar sonrasında yetkili kişi bana ''tamam ben bugün kargoya vericem ''dedi. iki gün sonra bugün bana onlara gönderdiğim ürünü tekrar bana geri gönderdiler. İçerisinde herhangi bir hasar tespit kaydına dair bir belge yoktu kaldı ki tarafıma hiç bir şekilde ürünün hasarlı, kırık veya çizik olduğuna dair bilgilendirme yapılmadı. Şimdi kendileriyle görüştüğümde bana'' hasar vardır, yanlışlık olmuştur çizik vardır'' gibi cümlelerle saçmaladılar. Şimdi ise ürünün iadesi için tekrar göndericem bakalım ne gibi sorunlar ile karşılaşacağız.

Bunu buraya yazıyorum en azından bu site üzerinden alışveriş yapıcak arkadaşlar var ise böyle durumların yaşanabileceğini görsün istedim.

Edit1: Pazartesi günü ürün ile ilgili bilgi almak için aramıştım bana yetkili servisine gönderdiklerini söylemiştiler. Bugün itopya tarafından adıma kargo olduğunu öğrendim ve müşteri hizmetlerini aradım. Bana iade süresinin geçtiğini bu yüzden değişim yaptıklarını söylediler. Fakat ürün benim elime ayın 20 sinde ulaştı ben kendilerine ayın 3ünde iade yapmak istediğimi mail olarak bildirdim, arayıp bildirdim, kendi internet siteleri üzerinden de bildirdim. Tekrar ayın 3ünde kargoladım ve ayın 4ünde ürünü teslim almış olduklarını takip numarasından öğrendim.(ilk seferinde takip numarasını almamıştım ürün allaha emanet 12 gün bulamadık) Şimdi yetkili kişi ürünü kargodan alıp tekrar kontrol ediceklerini söylüyorlar bekliyoruz..

Edit2:Yetkili kişi ürünü kargodan almamış. Ürün şuan kargoda yarın bana gelicek büyük ihtimal. Yarın bunları arayacağım bana kesin ''iade süresi geçti iade edemezsiniz artık'' falan diyecekler :D bekliyorum :D

İtopya.com rezilliği

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Berksener -- 10 Ekim 2019; 1:46:11 >

• itopya da bircok yalan dolan var arkadaşlar. kullanılmış urunler faturası garantisi icinde olmayan ürünler satıyorlar.konuyu acan arkadaş.bu konun silinir.sebebide itopyadakiler yoneticilere iletiyor onlarda hicbir neden gösterilmeden siliyor.bircok hukuksuz kanunsuz olay dönüyor .
    itopyadan uzak durun kesinlikle.
  • ASUS VG258QR modeli Hepsiburada'da 1659TL iken Vatan Bilgisayar'dan ASUS MG248QR modelini 1583 liraya aldım. 70 tl gibi bir farkla 165hz 0.5ms, yeni seri ve Gsync Compatible sertifikası olan bir monitör alabilecekken ben Vatan Bilgisayar'dan 144hz 1ms monitör aldım. Şubede kutusunu açtırıp takıp deneyip ölü piksel olmadığını gördükten sonra aldım monitörü. İnterneten alsam sizin başınıza gelen benim de başıma gelirdi kesin. Dikkatli olmak gerekiyor. Daha iyi modeli alıp aylarca müşteri hizmetleriyle ve tüketici hakem heyetiyle uğraşma riskini almaktansa benim işimi görecek 144hz 1ms monitörümü görüp deneyip aldım.
    Umarım sorununuz hemen çözülür. İtopya bana hiç güven vermiyor.
  • Kesinlikle haklısınız bütçem müsade etse gerçekten yaptığınız gibi yapardım fakat sizde biliyorsunuz ki bu tür ürünler(bir indirim olmadıkça) vatan gibi kurumsal yerlerde daha pahalı oluyor. Tabi dediğiniz gibi riskide olmuyor, benim gibi uğraşmıyorsunuz. Bende sizin gibi 144hz 1ms bir arıyorum sadece va panel olsun istiyorum. Tabii işin içine va panel ekleyince hem seçenekler azalıyor hemde fiyat artıyor. Fiyat performans ürünü diye aldık keşke almasaydım olan oldu. Bakalım ürün ellerine ulaşınca ne kadar daha uğraşıcaz kim bilir.
  • İtopya hazır sistemlerde ikinci el, kullanılmış ekran kartı kullandığı yazılmıştı.
    geçmiş olsun, pes etmemek lazım
  • mehterann kullanıcısına yanıt
    Eyvallah. 14 günde sadece 30dk elimde bulunan bir ürün için sıkıntı çıkarırlarsa ( çıkarıcaklarmış gibi duruyor ) kuruşuna kadar alana dek bırakmam.
  • Up
  • Berksener kullanıcısına yanıt
    Tak beline silahı git 2 dk de abi çekerler iade alırlar.
  • itopya da bircok yalan dolan var arkadaşlar. kullanılmış urunler faturası garantisi icinde olmayan ürünler satıyorlar.konuyu acan arkadaş.bu konun silinir.sebebide itopyadakiler yoneticilere iletiyor onlarda hicbir neden gösterilmeden siliyor.bircok hukuksuz kanunsuz olay dönüyor .
    itopyadan uzak durun kesinlikle.
  • 2018 in sonlarına dogru BenQ zowie XL2740 model monitör satın aldım magzaların dan sorun 3-5 ay sonra google da geziniyorum bir den monitör EKRANI FULL BEYAZ oldu açıyorum kapatıyorum düzelmiyor kablo dan tutup da farklı ekran kartlarını denedim , farklı monitör baglayıp sorunun monitör den oldugunu anladım ve hemen itopya ya götürdüm tüm kutu içerigi eksiksiz... teknik servis de gözümün önün de beraber kontrol ettik ve 15 gün için de degişim veya tamir edilip gönderilcek denildi ve 2 aydan fazla ne arayan ne soran oldu :)))

Arıyorum telefonu açan yok , açsalar da sizi arayıp ulaşıcaz dediler yine dönmediler ve dayanamadım magzaya gittim size dönüş yapıcaz dediler evrak bekliyoruz falan söylediler...

1 hafta daha bekledim baktım olucak gibi degil aradım , mail yagmuruna tuttum. Ve sonun da yarın gelin biz size elimiz de var ise monitörünüzün aynısından vericez veya para iadesi veya farklı monitör isterseniz veririz dediler gittim ellerin de varmış benim monitörüm den aldım monitörümü şimdi kullanıyorum... 2 AY dan fazla monitörsüz kaldım ve arayıp sormasam veya dünya hayatı tut ki öldüm benim paramın hesabını kim verecekti merak ettigim konudur... Tamamen İTOPYA youtuber ve twitch yayını yapanların şişirmesidir. Yazık !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mertcanoa -- 9 Ekim 2019; 13:28:3 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Mertcanoa

2018 in sonlarına dogru BenQ zowie XL2740 model monitör satın aldım magzaların dan sorun 3-5 ay sonra google da geziniyorum bir den monitör EKRANI FULL BEYAZ oldu açıyorum kapatıyorum düzelmiyor kablo dan tutup da farklı ekran kartlarını denedim , farklı monitör baglayıp sorunun monitör den oldugunu anladım ve hemen itopya ya götürdüm tüm kutu içerigi eksiksiz... teknik servis de gözümün önün de beraber kontrol ettik ve 15 gün için de degişim veya tamir edilip gönderilcek denildi ve 2 aydan fazla ne arayan ne soran oldu :)))

Arıyorum telefonu açan yok , açsalar da sizi arayıp ulaşıcaz dediler yine dönmediler ve dayanamadım magzaya gittim size dönüş yapıcaz dediler evrak bekliyoruz falan söylediler...

1 hafta daha bekledim baktım olucak gibi degil aradım , mail yagmuruna tuttum. Ve sonun da yarın gelin biz size elimiz de var ise monitörünüzün aynısından vericez veya para iadesi veya farklı monitör isterseniz veririz dediler gittim ellerin de varmış benim monitörüm den aldım monitörümü şimdi kullanıyorum... 2 AY dan fazla monitörsüz kaldım ve arayıp sormasam veya dünya hayatı tut ki öldüm benim paramın hesabını kim verecekti merak ettigim konudur... Tamamen İTOPYA youtuber ve twitch yayını yapanların şişirmesidir. Yazık !
    Vallaha darlamazsanız işler hallolmuyor ne yazık ki... Geçmiş olsun.. bu kadar çok uğraştırmaları gerçekten üzücü.

• itopya cidden leş uzak durun
  • quote:

Orijinalden alıntı: AntiLacc

itopya cidden leş uzak durun
    Paramı alabilsem uzak durucam :D
  • İtopyadan gönül rahatlığıyla alışveriş yapılabilir ki sayısız alışverilim oldu işlemciler , anakart ve ıvır zıvır bir dünya şey . Ama itopya online yapıyorsan alışverişi ve ellerine düşüyorsan bir kere olay bitmiştir. Defalarda yazılmıştı itopyadan online alışveriş yapmayın diye ha nanokatalog ha itopya
    Geçmiş olsun hocam .
  • hocam bakın bir suru insan ın tuketicinin sizden şikayeti var.resmen dolandırıcı rolundesiniz? ne dusunuyorsunuz bu yorumlar hakkında? @itopya.com
  • Ürün ve hizmet kalitesini bilememde, siteleri çok güzel, kullanışlı.
  • iyi günler. geçmiş olsun hocam. bend gameekstra 'dan PG278Q sipariş etmiştim "3 yıl önce" geldi. 0 ölü pixel vardı. buyurun videosu burda : Monitör
    biraz şans eseri. Gerçekten.
    şimdi ben bu ürünü sipariş vereceğim : Ürün Apex 7 Klavye
    sizce alayım mı? bu klavye? monitör gibi pixel olayı falan yok. sıkıntı olur mu? hem yanında kulaklık veriyorlar. ne olursa olsun bedava. zaten klavye bu fiyata :D satarım jbl alırım bi tane. sizce ne yapayım? düşüncelerinizi bekliyorum itopya ile ilgili...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melek12345 -- 16 Ekim 2019; 21:20:29 >

• itopya üzerinden satın aldığımız monitör kırık çıktı. Pandemi sebebiyle kargocu ürünü kapıya bırakıp gitti içini bir açtık kırık var. Ne tüketici hakları ne de site sorumluluğu kabul etmiyor bilginize.

• Söylediginiz frima müşteriyi memnun etmeyen frimaların başın da geliyor ne yazik ki.

1-ÜYÜTOPYA

2-YATAN KOMPÜTUR

3-HEPSİ ŞURADA

4-KALIN HESAP

BU FRİMALARIN ACİLEN KENDİLERİNE ÇEKİ DÜZEN VERMESİ GEREKİYOR.

İçlerin de en kötüsü 'YATAN' COMPUTER' bence. Hem ürünleri en pahalı fiyattan satıyorlar hem de ürünlerinin arkasın da durmuyorlar. Forumlar da çok okudum. Adam monitör almış ve kutuyu para yatıramadan açtırmıyorlarmış. Kutu açıldıktan sonra ölü pixel çıkmış ve degiştirmemişler. Oradan yeni bir kutu açıp adam vermesi gerekirken bunu yapmamışlar. Garantiye yollayalım demişler. Monitör 3 hafta garantiye gitmiş. Bir şeyi yok deyip geri yollamışlar 1 ölü pixel kullanıyor şu an. 1 ölü pixel neyse de 3 hafta vakti boşa gitmiş oldu. Hem de 1 ölü pixel ayıplı ürün sayılıyor. Göz göre göre bu kanunu çigniyorlar. Müşteri memnuniyeti 0.

'KALIN HESABIN' yaptıgı bir yanlış ta forumda gözüme çarptı. Gaming gecesinden indirimli ürün satın alınmış. Ürün bozuk ve hatalı çıkmış. Degiştirmek istiyor para iadesi yaptılar. Almak istiyorsanız indirimsiz fiyattan alabilirsiniz demişler adama. Müşteri memnuniyeti burada da 0.

Bu frimaların takındıgı vizyon kenar mahallede ki 'kazıkçı mahalle bilgisayarcılarından' tamamen farksız. Sanki bin de bir ürün satıyorlar da insanların parsını koparıp, insanları magdur etmekten haz alıyorlar. Nette çılgın gibi alışveriş yapılıyor yüzbinlerce ürün satıyorlar. Kazandıkları paralar ve yaptıkları karlar zaten çok fazla. Magdur müşteriyi memnun etmeleri için. 1-2 tane bozuk parçaya geri ödeme ve degiştirme yaptıkları vakit batmazlar. Ama sanki 'Kenar mahalle kazıkçı bilgisayarcısı' gibi sorunlu ürünü yenisiyle degişirince batacaklarmış gibi vizyonsuz tavır takınıyorlar. Üstüne belki ürünü siz bozdunuz bize bozuk diyorsunuz diye de müşteri hizmetlerinde üste çıkan çok frima duydum. Hepsi bunların yazıldı çizildi forumlar da. Bu yüzden artık amazonu tercih ediyorum kendileri kaybeder. Şimdi belki pek bir şey farketmiyorlar ama bu vizyon ile fazla yaşayacagını sanmam bu frimaların.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.