Şimdi Ara

İsveç'te Açık Alanlarda Sigara İçme Yasağı (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
130
Cevap
1
Favori
11.193
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
159 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Neden içimden bir ses bu yasak Türkiye de olsaydı yasağı sunanları ağır eleştirilere maruz kalacağını söylüyor.

• Gitmedim bilmiyorum ama göçmenler hariç zaten İsveç'te sigara içen olduğunu zannetmiyorum. Adamlar ot içiyor hem daha az zararlı hem kafa yapıyor.
  • Sigara içen ve bırakmayı düşünen biriyim hadi bırakmayı düşündüğüm kısmını bir köşeye atayım. Buna rağmen bu yada buna benzer sigara yasaklarını destekliyorum. Sigara maalesef öyle birşey ki içtiğin sırada sadece seni değil etrafınıda ciddi düzeyde zehirleyen ve rahatsız eden bir ürün. Öncesinde bir üç aylık bırakma maceram olmuştu o sırada içmeyenlere o kokunun nasıl geldiğini bildiğim için ''haklılar'' demekten başka çarem yok.

Geçenlerde bilinen marka kafelerden birindeyim. Açık kısımında oturuyorum, kadının biri bebeği ile geldi ve arabasınıda ikimizin masasının arasına koydu. Ben kıyamadım çocuk direk yanımda sigaramı söndürdüm ama kadın ve arkadaşı çatır çatır içtiler. O bebek bütün zehiri içine çekti. Bir baba olarak kıyamadım ama kadının umurumda değildi valla izmaritine kadar sömürdü :))))

Ülkemizde sigara ne boyutlara kadar yasaklanır bilemiyorum sonuçta sigaradan devlet çok büyük gelir sağlıyor ve biz üreten bir ülke olmadığımız için böyle vergilere muhtaç bir hazinemiz var. Umarum sigarayı bırakmasam bile açık alanlarda bile yasak gelir, destekliyorum.
  • Özellikle yolda yürürken sigara içen arkadaşlara rica ediyorum , bu huyunuzdan vazgeçin.Sizin dumanınızı arkanızdan solumak zorunda kalıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ağlayın SİGARAYA DEVAMMM

• quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

Dizel ve benzinli araçlar kaldırılmıyor ama sigara içmek yasak

evet katılıyorum dizel ve benzin soluduğunda sigaradan çok daha etkili ve kronik hastalıklar yapıyor.özellikle egzoz dumanı baş ağrısı ve mide bulantısı yapıp organları resmen bitiriyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Redtwister

iş yerinde servise binerken her akşam bir kadın çalışanımız hayvan gibi sigarayı kökleyip servise öyle biniyor beklediğimiz var mı diyor izmarite kadar içiyor bazen son nefesini içeri bile salıyor şeytan diyor ki kafasına tepeden bıçağı sapla yol kenarına at. bu ülke adam olmaz kadınıda erkeğide barbar

Barbar diyene bak hanzo. Saygılı olacaksınız insanlara.

• Sigara içme yasağı özgürlüğün kısıtlanmasıdır.Her yasaklanma veya kısıtlanmadada o şeye olan talep gerek gençler,gerek ergenler,gerek yaşlılar için farketmez ilgi artar.Eski tarihlerde kahve yasağı vardı mesela,mesela kenevir yasağı halen devam ediyor.Bir ara amerikada alkol yasağı vardı.Sonuç ne oldu peki? Tek kelime ile karaborsa ve inanılmaz rant.Peki bu rantı kimler elde ediyor?Oyunu oynayanlar mı?Yoksa oyunu kuranlar mı?Bunun cevabını size bırakıyorum.Her zaman savunduğum şeyi burdada savunuyorum.Bu tarz maddelere ne olursa olsun eğer bir yasaklama getirilecekse bu devlet kontrolünde olmalı.Devletin hazinesi kazanmalı velhasıl şahıslar değil devlet kazanmalı.Tabi kontrolden kastım isteyen istediği kadar alsın demek değil.Belli limitlerde,doktor veya o konuda otoriter kişilerin koyduğu limitlerden bahsediyorum.Bu konudaki son sözüm yasaklar delmek içindir mantığı heryerde geçerli olduğundan atılan adımlar akılcı ve kontrollü olmalıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Night King

quote:

Orijinalden alıntı: Redtwister

iş yerinde servise binerken her akşam bir kadın çalışanımız hayvan gibi sigarayı kökleyip servise öyle biniyor beklediğimiz var mı diyor izmarite kadar içiyor bazen son nefesini içeri bile salıyor şeytan diyor ki kafasına tepeden bıçağı sapla yol kenarına at. bu ülke adam olmaz kadınıda erkeğide barbar

Barbar diyene bak hanzo. Saygılı olacaksınız insanlara.

senden iyi hanzo mu var lan . önce o insanlara saygılı olacak nefesi ile kokusu ile insanları daraltmayacak sonra biz saygılı olacağız. o bir pislik gibi davranırsa bizde ona pislikmiş gibi davranırız o kadar.. bence sigara içenlere ceza kesmek lazım özel bölme yapılsın orada içsinler . açık alanda kimse sigara içememeli.
  • Güzel uygulama darısı bizim ülkeye inşallah her yerde sigara yasaklanır ve uygulanır.

• Bence hiç taksit taksit uğraşmayın.

Sigara içenleri toplayın bi yere, direk yatırıp “sevin” sizde kurtulun biz de kurtulalım.

• Bu haftanın “sigara yasaklanmalı keşke bizde de olsa” konusunu kim açacak diye bekliyorduk ki alkışlar Google Chorome a gidiyor. Bravo

• quote:

Sigara ihtiyaç değil kötü bir alışkanlıktır. Lütfen arkadaşım Amerikayı yeniden keşfetmeye gerek yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: abdullahors84

quote:

Sigara ihtiyaç değil kötü bir alışkanlıktır. Lütfen arkadaşım Amerikayı yeniden keşfetmeye gerek yok.

20 kilometreyi 20 dakikada gidebiliyor adamlar belki daha kısa sürede. Böyle bir yerde hususi araba elzem değildir bana göre. Çok mecbur kalırsan kiralarsın veya bir tane satın alırsın az kullanırsın.

İstanbul'da 20 kilometreyi 1 saatten kısa sürede giden var mı ? Şile tarafını saymazsak ??

Sigaraya göre hususi araç kıyaslanamaz ama çoğu ülkenin şehirlere göre nüfus dağılımı normal toplu taşımada sıkışıklık görülmüyor veya ayrı şeritle gösterilen bisiklet yolları var.

Bu da olmadı şehir içinde bazı noktalarda araç girişlerini yasaklarsın bazı Avrupa ülkelerinin yaptıkları gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheCaliph_ -- 28 Ocak 2018; 15:38:44 >
  • The Man in the Suit kullanıcısına yanıt
    Araba egzoslarınıda çekiyosun onada yırtınsanıza
  • Hükümet ve sigara yasaklamak :D Güldürmeyin ALLAH aşkına, bu kadar vergidar olan bir hükümet sizce TEKEL'den aldığı vergiye çomak sokar mı ? Elektronik sigara neden yasak araştırdınız mı ? Dur tahmin edeyim sağlığa zararlı diyeceksiniz :) Alakası yok, doğru olanı kullanırsan asla sağlığa zararı yok. 2 senedir kullanıyorum sigarayı bıraktım,pis koku yok nefes darlığı öksürük vb yok.Tek zararı nikotin olması oda kullanıcıya bağlı. Neyse madem zararlı deniliyor o kadar. Öncelikle o zaman dindar olan hükümetimiz, genel evleri ve domuz çiftliklerini kapatsın. Bu ülkede ne sigara yasaklanır ne alkol nede benzin, bunlardan çok güzel geliri var devletin. Geçin o işleri. Deve diken insanı seven yaranırmış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkwood0

Araba egzoslarınıda çekiyosun onada yırtınsanıza

Ulaşım bir ihtiyaç yakın gelecekte onlarında çoğu elektrikli olacak zaten

Sigara içmezsen ölmezsin korkma madem içmeye niyetlisin o zaman şartlarına katlanacaksın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Man in the Suit -- 28 Ocak 2018; 16:50:36 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RPA_geceningolgesi_RPA

Bu haftanın “sigara yasaklanmalı keşke bizde de olsa” konusunu kim açacak diye bekliyorduk ki alkışlar Google Chorome a gidiyor. Bravo

Tşk

• quote:

Orijinalden alıntı: Şeriat Sucuğu

Bir kişinin içtiği sigara doğaya çok da zarar vermez.

Siz gidin ağaç kesen şirketleri şikayet edin.

Evinizde ahşap mobilya parke vs kullanmayın ki ağaçları kesmesinler.

Evinizde kimyasal temizlşk maddeleri kullanmayın ki denize dökülğp doğaya karışmasınlar.

Küresel ısınmya sebep olan fabrikaları kapattırın ki doğayı kieletmesinler.

Boş yapacağınıza iş yapın görelim isveç aşıkları. Hadi şimdş gisin isveçte yaşayın

Kardeşim, o ağaç kesildiği ile kalmıyor, yerine ağaç dikiliyor merak etme. Misal, Amerika'da 6 ağaç dikiliyor, her ülkede var olan bir şey bu. Ağacı yok etmiyor kesiyorsa yenisini dikiyorlar.

Doğaya verdiği zarar değil, bize verdiği zarar konuşuluyor aslolarak. Boş yapma.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 10ff

1 dal sigara 10tl olsun 1 paket 100 lira olsun. kacak sigarayida engellesinler, sarmayida yasaklasinlar. icmenin cezasi binlerce tl olsun. sonuna kadar destek veririm. su hukumetin dogru yaptigi tek sey sigara yasagidir.

Sigara içsen aynı şeyleri yazmayacaksın.

Diğer şeyleri desteklemediğini belirtmişsin. Merak etme, senin gibi etkilenmeyenler destekliyor.

Sen sigara icenleri anlamadigin surece, arabasi olmayan adam da, olan adamı anlamayacak. Benzine zam surecek.

Bizlere müstehaktır her yol.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.