Şimdi Ara

İSTİKBAL MARŞI (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
2.171
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ya herşeyi cem yılmaz yapıyor.Ne iştir anlamadım.Ne alakası var cem yılmaz ile bunun
  • saygı duyun
  • okumuştum bi yerde
    gayet güzel
  • durumu iyi anlatıyor
  • ya bunun cem yılmazla bi alakası yok
    en az iki senedir geziyo bu şiir ortalıkda
    şimdi cem yılmaza ithaf edilmeye çalışılıyor
  • Hükümeti ve ülkenin durumunu komik bir dille eleştirmiş, çok da güzel olmuş! Bravo Cem Yılmaz'a. Çok zeki adam, severim kendisini. Zaten bu yaptığı İstklal Marşı'na kesinlikle saygısızlık değildir. BEĞENDİM, ÇOK HOŞŞŞŞŞ...

• arkadaşlar ortada bir dalga geçme durumu yok. sadece mizahi bir durum ile karsı karsıyayız. büyütmeye müsait bir konu değil. boşu boşuna sinir sisteminizi meşgul etmeyin.
  • bu oldukça eski bir şiir , hiç mi hatırlayan yok ben çok eskiden okudum nerede olduğunu hatırlamıyorum ama :(
  • mümkün diil cem yılmazla ilgisi yok. hem 2-3 seneden beri dolaşıyor bu anonim olarak hem de hiç cem yılmaz tarzı diil. hangi keko dediyse cem yılmazın diye artık
  • quote:

Orjinalden alıntı: Endimiyon

bence bu topic silinmeli gerekirse bu olayı refaranduma götürelim...

Engizisyon aman endimiyon ne disoun allasen ya dayanamadım yazim artık dedim ortada HİÇ ama HİÇ bişi yokken polemik yaratmada en az yazıda bahsi geçen sevgili çalışkan milletimin vekilleri kadar başarılısın onların mı izinden gitmektesin anlamadım, mizah bu kelimenin de altını çizerim yoluyla pek bi tabiricaizse ve kusura bakmassan milletin anasını ağlatmaktan ötede süründüren bu şeref yoksunu fillere gayet iyi değinilmiş bikaç mısra... buna istiklal marşı olarak baktıın şu esnada, en başına ve en sonuna dikkatini çekmek isteim şiiirin: İSTİKBAL (sözlük anlamı: gelecek-ati), istiklalin ise bağımsızlıktır, ders vermek niyetinde olmamakla beraber sonuçta rejimimiz orjinal olmayıp benzeri Fransa'dan alınmıştır ilk ciddi hareketin sonu olarak bu rejim ordan ve gene marş gereksinimi de bu sebepten doğmuştur, burda aziz vatanın dierlerinden ayrılan yanı marşa adını veren değerin uğrunda savaşan bi avuç sayıda ama sonsuz inançta insanın varolmuş ve gene uğrunda kanını dökmüş olmasıdır, adı da bu sebepten İSTİKLAL marşı olmuştur, bu marşı okuyabilmemize dile getirmemize vesile olanlara saygımızı belli etmek ve onların kazandığını ilelebet yaşatmak için artık geleecğe bakmalı ve bu uğurda kendimize bi yol çizmeliyiz,bu marş ve benzerleri de esasında bilinçaltında geleceğe nasıl bakmamaız ve ne gibi önlemler almamız gerektiğini kendisi de farkında olmadan göstermede bi araç iken kalkıp bi de onu kapatmaya yeltenmek de yine kendisi de farkında olmadan haince davranmaktır, ısrarla üzerinde tiye alınarak durulan fillerin olabiliceğini o dinemlerde biz gençlere söyleyen atanın gençliğe hitabesi bu noktada defalarca okunması gereken tek el kitabı olmalıdır...

• +1 tamamen katılıyorum aborjin e...
  • aborjin doğru ve de güzel söyledin Bu bir mizah ve istiklal marşı hassasiyetinide gösterir. Devekuşu olmamak lazım.
  • bende katılıyorum.
  • Endimiyon +10000

Bir fikrin tek çöküş nedeni onu bilmeyenler tarafından savunulması ve anlatılmasıdır.(Anlayana)

• Bilenler, bilmeyenler (neyi bilmiyolarsa) kadar cesaretli olsun da sonuna kadar dinleyelim...
    Heryere yazın ağaca,duvara hatta havaya ama suya asla...
  • hiç hoş değil. kimse kusura bakmasın. bu marşı espri olarak algılayanlar bir daha düşünsünler. adım gibi eminim ki bu marşı yazan cem yılmaz olamaz. kendini bilmez hain(ler) boyle yazıyorlar sonra da ortaya atıp cem yılmaz yazmış diyorlar. Allah allah. Artı siz bu marşı okurken espri gözüyle bakıyor iken, içimizdeki hainler ise İstiklal Marşı ile nasıl da dalga geçilmiş diye düşünmektedirler. İstiklal Marşı bu milletin bağımsızlığının simgesidir. aynı kalıbı kullanarak yeni fikirler türetilemez. İstiklal Marşı bu milletin bayraktan sonraki en önemli değeridir. Lütfen biraz daha duyarlı olalım. Şu an şurada bu konuyu tartışmamız bile bazı kendini bilmezlerin, ekmek yediği ülkeye ihanet edenlerin işine gelmektedir. Kimse üzerine alınmasın. Hain kelimesini ne bu başlığı açana ne de bu marşa espri gözü ile bakanlara ithaf etmiyorum. Ama lütfen duyarlı olalım. İnsanın hayatta bir kaç değerleri vardır. Bu değerler kutsaldır. Değerlerimizin kalıbını kullanarak ortaya çıkan bu çirkin yazıya espri gözü ile bakmayalım. Memleketin şu anki durumu başka bir şiir ile anlatılabilinir. Ama İstiklal Marşımız ile asla.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.