Şimdi Ara

İSTİKBAL MARŞI (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
2.171
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • 1. Gerçekten saçma. Hiç gülmedim. UTANDIM ! Bir Türkün böyle anlamlı bir marşı kendi dilinde uyarlamasından UTANDIM !
    2. Forumda en az 50 kere verilmiştir.
    3. Cem YILMAZ yazdı felan diyorlar. Bir kere üfürmeyin. Cem YILMAZ daha kaliteli espriler yapar. Böyle abuk sabuk şeylerle ilgilenmez
  • quote:

Orjinalden alıntı: EkSeLAnS

1. Gerçekten saçma. Hiç gülmedim. UTANDIM ! Bir Türkün böyle anlamlı bir marşı kendi dilinde uyarlamasından UTANDIM !
    3. Cem YILMAZ yazdı felan diyorlar. Bir kere üfürmeyin. Cem YILMAZ daha kaliteli espriler yapar. Böyle abuk sabuk şeylerle ilgilenmez

+1

Türk milletinin varlığını bu kadar aşşağılayacak birşeyin Cem Yılmaz tarafından yazılacağını sanmıyorum . Şiiri okurken herhangi bir noktasında kesinlikle gülmedim ve utandığımdan tüylerim diken diken oldu . Gereksiz yazılmış bir şiir . Her kim yazdıysa bence cezasını bulmalıdır

Saygılar

quote:

Orjinalden alıntı: neo00

hiç hoş değil. kimse kusura bakmasın. bu marşı espri olarak algılayanlar bir daha düşünsünler. adım gibi eminim ki bu marşı yazan cem yılmaz olamaz. kendini bilmez hain(ler) boyle yazıyorlar sonra da ortaya atıp cem yılmaz yazmış diyorlar. Allah allah. Artı siz bu marşı okurken espri gözüyle bakıyor iken, içimizdeki hainler ise İstiklal Marşı ile nasıl da dalga geçilmiş diye düşünmektedirler. İstiklal Marşı bu milletin bağımsızlığının simgesidir. aynı kalıbı kullanarak yeni fikirler türetilemez. İstiklal Marşı bu milletin bayraktan sonraki en önemli değeridir. Lütfen biraz daha duyarlı olalım. Şu an şurada bu konuyu tartışmamız bile bazı kendini bilmezlerin, ekmek yediği ülkeye ihanet edenlerin işine gelmektedir. Kimse üzerine alınmasın. Hain kelimesini ne bu başlığı açana ne de bu marşa espri gözü ile bakanlara ithaf etmiyorum. Ama lütfen duyarlı olalım. İnsanın hayatta bir kaç değerleri vardır. Bu değerler kutsaldır. Değerlerimizin kalıbını kullanarak ortaya çıkan bu çirkin yazıya espri gözü ile bakmayalım. Memleketin şu anki durumu başka bir şiir ile anlatılabilinir. Ama İstiklal Marşımız ile asla.

Bu yorumu atlamışım . Kesinikle katılıyorum. İstiklal Marşı ve Türk Bayrağı ile alay etmek vatanın bütünlüğü ile alay etmektir . Ve bu şiirimsi yazıyı ( Medyaya veya benzer topluluklara yansıtanlar da cezasını bulmalıdır )

Atalarımıza hiç mi saygınız yok . Bundan 90 yıl önce Çanakkale'de boşuna mı kan döktüler. Mehmet Akif Ersoy ( Allah Rahmet Eylesin ) alay edilsin diye mi yazdı bu şiiri .

Gerçekten utandım ( Utananlar olduğuna da inanıyorum )

Kesinlikle bunu yazanlar ve yayanlar cezasını bulmalıdır

Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi snackers -- 2 Ekim 2005, 12:39:01 >

• YA buna komik diyen de ayrı bir vakaa olmalı... Şiir gayet gerçekçi ve güzel olmuş...Komik yanı neresi...
  • Trajikomik diyelim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bartified -- 2 Ekim 2005, 12:59:13 >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.