Şimdi Ara

>>>İŞTE YENİ KASA KİA RİO KARŞINIZDA<<< (27. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.033
Cevap
22
Favori
129.200
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: polakkus

1.25 rio ların fabrika verisi olan 6,3 lt / 4,4 lt yakıt değerlerini tutuyor mu?

Tutmuyor tutmszda, ayrica yol bilgisayari ve pompa arasinda 0.7 litre civari fark var 100 km de.

Bana gore hicbir aracin verisi tutmaz. O kosullari saglamak imkansiz gibi.

Fakat rio 1.25 yakit tuketimi gayet iyi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: formalist

quote:

1.25 rio ların fabrika verisi olan 6,3 lt / 4,4 lt yakıt değerlerini tutuyor mu?

Honda Jazz CVT....

Fabrika verisi ile şehir içi kullanıcı tüketimi şaşmaz.... En baba trafikte 6,1 - 6,4 Lt arasında değişir...
    Uzun yolda otoban şartlarında 120 yi geçmeden klima 22 derece ye ayarlı şekilde 4,4 ortalama yakalamışlığımız vardır..

Aynı şekilde birader in Grande Punto Multijet te fabrika verisi şehir içi ve şehir dışı tüketim değerlerini çok rahat tutturuyor...
    Filo aracı olarak kullandığım Megane 2 1.5 DCI 100 Hp de aynı şekilde fabrika verisi tüketim değerlerini yakalıyor çok rahat...

Benim Getz ise hiç alakası yok.. Fabrika verisinden 1 veya 1,3 Lt gibi fazla yakıyor şehir içinde...

• kia çok iyi yapıyor helal olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: BIXI MAN

quote:

quote:

Honda Jazz CVT....

Fabrika verisi ile şehir içi kullanıcı tüketimi şaşmaz.... En baba trafikte 6,1 - 6,4 Lt arasında değişir...
    Uzun yolda otoban şartlarında 120 yi geçmeden klima 22 derece ye ayarlı şekilde 4,4 ortalama yakalamışlığımız vardır..

Aynı şekilde birader in Grande Punto Multijet te fabrika verisi şehir içi ve şehir dışı tüketim değerlerini çok rahat tutturuyor...
    Filo aracı olarak kullandığım Megane 2 1.5 DCI 100 Hp de aynı şekilde fabrika verisi tüketim değerlerini yakalıyor çok rahat...

Benim Getz ise hiç alakası yok.. Fabrika verisinden 1 veya 1,3 Lt gibi fazla yakıyor şehir içinde...

Benim ölçümlerim yol bilgisayarı değil, verileri yol bilgisayarından aldıktan sonra kia da tutar aşağı yukarı

• 1.4 crdi fancy i ne kadara alabiliriz son günlerde fiyat soran oldu mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: LimonKolonyasi

1.4 crdi fancy i ne kadara alabiliriz son günlerde fiyat soran oldu mu ?

Kia Gül-Al ı arayıp sorabilirsiniz, telefonla verdikleri fiyatla orada alacağınız fiyaty arasında kaydedeğer fark olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: öcüü..

quote:

Orijinalden alıntı: cenk42

quote:

Orijinalden alıntı: erensan

Teşekkür ederim. ..Mevcut aracım Focus 1.6 benzinli ve Punto 1.3 Multijet...Focus şehir içi yakıt tüketimi 10 lt'yi zorluyor. Multijet 5,5 lt seviyelerinde. Açıkçası Punto hiç güven vermeyen fakat yakıt tüketimi konusunda gerçekten cimri bir araç. Araba kullanırken zevk almak istiyorsak maalesef fedakarlık yapmak gerekiyor. C segment Dizel araçlar 60.000 TL zorluyor. Ya bu para verilecek yada C segment benzinli 45.000 TL seviyelerinde araçlara bineceğiz ve yakıt giderini kabulleneceğiz. Rio hiç kullanmadım, umarım sürüş esnasında Focustan az yakar , puntodan daha konforlu olur...

Merhaba, Eşimin Rio'suna bugün bindim, ortalama yakıt 6.4'ü gösteriyordu (son 500 kilometrede). Araç 15.000'de. Burada hava soğuk. Sizin araç ilk başta daha fazla yakacaktır, ancak 10.000'den sonra yakıt tüketimi azalacaktır. Dizel araç olarak C sınıfında İ30 var, 2 donanıma sahip, alt model 49.000 tl, alt donanımda bile inanılmaz özellikler mevcut (Rio Fancy'deki tüm özellikler ve artıları). Gerçekten çok hoş ve kaliteli bir araç. Ona bakmanızı öneririm. 45.000'e benzinli dediğiniz için bahsediyorum. Bir de 42.500'e Yeni Astra 1.3 Cdti var. Bunu da değerlendirebilirsiniz. Ben 0 araç alacak olsaydım 40.000 tl civarına B sınıfı alacağıma gider kesinlikle bir C sınıfı dizel alırdım. Ben 2. el aldığım için Kia Rio'yu tercih ettim. Ne olursa olsun imzamdaki C sınıfı araçla Rio arasında çok fark var. Sınıf farkı kendisini hemen belli ediyor. Saygılarımla...

peki bu fiyatlarını yazdığınız araçlar otomatik vtes için mi hocam
    çünkü benim eşimde ancak otomatik vites kullanabiliyor c segment otomatik araçların fiyaları 60ı buluyor ve geçiyor

Sorunuzu yeni cevaplıyabiliyorum, verdiğim fiyatlar hep manuel araçlar içindi. Otomatik vitesli araçların fiyatlarını gerçekten bilmiyorum. Saygılarımla...

• Merhaba forumdaşlar.'12 Rio kullanıcısı olarak ufak görüşlerimi aktarmak istedim.Eğer ihtiyacı olan olursa diye buradada paylaşayım dedim.

http://forum.donanimhaber.com/m_69483366/mpage_1/f_/key_//tm.htm#69483366
  • Merhaba 1.500 km izlenimlerimi paylaşıyorum. Rio almak isteyenler için yararlı olabilir.

1.25 Rio Kappa motor Fancy donanım için izlenimlerdir.

900 km şehir içi , günlük 15 km ( gidiş-dönüş) motor ısınmadan soğuk hava şartları ile 2500 devir ve altı ile tatlı sert kullanımda yakıt tüketimi ortalama ; 6,7 lt

600 km şehir dışı , 3 mola , sağlam rüzgar direnci , 15 C hava sıcaklığında , 4 kişi ve bagaj tam yükte ortalama yakıt tüketimi ; 5,4 lt

4 kişi yaklaşık 350 kg yükte 2500 mt'lik %15 eğimli yokuşta ilk 1500 mt'de direnç kaybetmeden çıkış . Yokuş başlangıç radar sınırı sebebiyle 100 km/h , 5.vites 3200 dev. civarı. Yokuş sonu 5.vites 2500 dev. düşen araç 85 km/h ile yokuşu tamamladı. Motordan hissettiğim kadarıyla daha yüksek devir ve hızda girebilsem dengeli bir şekilde yokuş tamamlanabilir hatta sürat artabilirdi. Araç motoru başarılı diyebilirim. ( %15 az bir eğim değil )

Araçta asfalt ve temiz yolda 120 km/h hıza kadar motor sesi almıyorsunuz. Sonrasında hafif şekilde motor sesi geliyor. Yol sesi rahatsız etmiyor. Sürüşte keyif alabiliyorsunuz.

Şehir içi kullanımlarda bozuk satıhta amartisörler yolu hissetiriyor. Şehir dışı kadar sessiz ve rahat sürüş yaşayamıyorsunuz. Dikkatli kullanımda rahatsız olmuyorsunuz.

Aracın yol tutuşu ; yaklaşık 130 derecelik dönüşte 80 km/h hızla şerit değiştirmeden devam edebildik. Araç iyi yapışıyor. En güven veren noktası.

Ani hızlanma ve otobanda toz attıracak güçlü bir motor beklemeyin , tam anlamıyla tasarruf ve yumuşak kullanım için üretilmiş. 1.25 motor ile aniden sollama yapamazsınız. Araç devrine ulaştıktan sonra ivmeleniyor .

Dış donanım ; 16" Çelik jant vasat görünümlü fakat aliminyum alaşımlı jantların yanında tabiki güçlü duruyor. Lastikler km'sine gelir gelmez değişmeli. Bildiğim kadarıyla hem verimlilik hem de ses seviyesi sınıfında D veya E sınıfında lastiker var. 4 mevsim lastik. Michelin Energy Saver ile çok daha kaliteli yolculuklar yapılabilir. Ön ve arkada sis farı var. Ön sis farı geniş plastik çerçevesi hoş durmuyor. Arka stop lamba takımı sportif görünümlü. Plastik radyo anteni üst arka tarafın ortasında.

Bagaj , anahtar üzerindeki hold tuşu ile tek başına açılabiliyor. Kapılar açildığında tüm kapılar açılıyor , kapanıyor.

Yakıt kapağı sürücü koltuğu yanında döşeme üzerindeki kol ile içeriden açılıyor. Yakıt kapağı sürücü tarafında.

Sinyalli aynalar isteğe bağlı tek tuş ile kapanıp açılabiliyor. Sadece şöför kapı kolundaki en üst düğme ile kapanıp açılıyor. Kumandadan yapamıyorsunuz. veya otomatik kontak kapanınca kapanmıyor. Sadece isterseniz siz müdahale ediyorsunuz.

İç donanımda , yol bilgisayarı , cruise kontrol , far ve yağmur sensörü , esp , 6 hava yastığı mevcut. Direksiyona aşağı yukarı ve derinlik ayarı yapılabiliyor. Direksiyon üzerinde; çağrı alma , kapama , rehberdeki son arananları arama , radyo kayıtlı kanal seçimi , yeni kanal arama , mp3 şarkı değişim vb. yapabiliyorsunuz.

Yol bilgisayarında servis menüsünde bakım aralığı vb. değerler girip zamanı geldiğinde uyarı alabiyorsunuz. Ortalama yakıt tüketimi sayı ile gösterirken anlık yakıt tüketimi yatay grafik ile gösteriyor. 2 Trip , Dış hava sıcaklığı , kalan yakıtla gidilebilecek mesafe , katedilen zaman ve ortalama hız gibi değerler var. Hız göstergesi dijital değil.

Direksiyon üzerinden cruise kontrol setleme ve set edildikten sonra sürat arttırıp azaltmayı yapabiliyorsunuz. Tek tık 2,5 km hızı etkiliyor...

Devamı gelecek...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erensan -- 3 Şubat 2013; 22:05:26 >

• Selamlar: Cumartesi günü bende araça bakma şansı buldum açıkcası beğendim araçı ama performansı ve en önemlisi yakıt mevzusu önemli baktığım araç Dizel 1.4 90 beygir 16" jantlı suneooflu 8 hava yastıklı model kağıt üzerinde yakıt tüketimi ortalama 4.3 Lt veriyor bu değer tutmaz biliyorum ama ne kadar fark eder? Arabayı biraz hor kullanırım :) yani bastımmı köküne kadar basarım öyle 90-120 km arası gidemem :) otoyolda gördüğünüz manyaklar vardır onlardan biriyim işte....
    Kullandığım araç Mercedes Vito 2.2 116 bg araçtan çok memnunun aynı kullanımı bu araçta uyguluyorum ve yakıt tüketimi 9-10 arası oluyor şimdi bu rioyu alırsam aynı kullanımda yarı yarıya düşermi? Araç güvenliği yol tutuşundan ödün verirmiyim? Sollamaya girdiğimde yarı yolda frene basıp arkaya geçermiyim?

Biraz garip sorular oldu belki ama istediğim aynı aldığım performansı daha az yakıt ile( yarı yarıya) alabilirmiyim bu araçtan yoksa aklımda Ctroen c4 dizelde var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• mercedes vitosu olupta rio aya geçmek isteyen arkadasa; şimdi vito hiç kullanmadım fakat pejo307 den sonra bu araca geçen biri olarak yazıyorum ki bende cok gaza gelen ve adrenalini seven biri olarak fren mesafesi gayet iyi güven veriyor

yol tutuşu sınıfına göre mükemmel virajlarda drift yapmak istediğinde eger esp kapatmazsan araba seni toparlayıp yoluna sokuyor ama ben eglencem yanlıycam diyorsan kapaman gerek:) 1ve 2.ci vitesten sonra araba çok serileşiyor trafikte atışırken

milletle yüksek devirini koruyorsan yarı yolda bırakmıyor. marka takıntın yok ise sınıfının bu fiyatlara en kalitelisi ve en önemlisi en yakışıklısı!!! yakıta gelince şehir içinde agresif kullanımla ve durkalklı trafikte 6.5litrelere dayanıyorum. ama normal sürüşte

5,5litre ile tamamlanıyor yolculuk yine yogun trafik olmak üzere!! şehirler arası uzun yolda mükemmel 4-4,5 litrelerle 120-130km hızları yakalıyorsun 6.vites olayı mükemmel!!! suan 9850km oldum. arabamdan cok memnunum!! sadece istanbulda karda full kullandım aracımı ondan oldu sanırım fren pabucları diycem adını anımsayamıyorum şuan:) yumusak bir malzemeden sanırım disklere sürtüyor frene bastıgımda ugultu yapıyor. 15000 bakımda değiştirip sert ve kaliteli malzeme taktırıcam.

ayrıca el frenini bıraktığımda ilk gaza dokundugumda kütürtü yapıyor yapısık kaldıgından gaza basınca bırakıyor. bilmem başkasında da var mı bu sorun? ama disklerde bir sorun yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: erensan

Merhaba 1.500 km izlenimlerimi paylaşıyorum. Rio almak isteyenler için yararlı olabilir.

1.25 Rio Kappa motor Fancy donanım için izlenimlerdir.

900 km şehir içi , günlük 15 km ( gidiş-dönüş) motor ısınmadan soğuk hava şartları ile 2500 devir ve altı ile tatlı sert kullanımda yakıt tüketimi ortalama ; 6,7 lt

600 km şehir dışı , 3 mola , sağlam rüzgar direnci , 15 C hava sıcaklığında , 4 kişi ve bagaj tam yükte ortalama yakıt tüketimi ; 5,4 lt

4 kişi yaklaşık 350 kg yükte 2500 mt'lik %15 eğimli yokuşta ilk 1500 mt'de direnç kaybetmeden çıkış . Yokuş başlangıç radar sınırı sebebiyle 100 km/h , 5.vites 3200 dev. civarı. Yokuş sonu 5.vites 2500 dev. düşen araç 85 km/h ile yokuşu tamamladı. Motordan hissettiğim kadarıyla daha yüksek devir ve hızda girebilsem dengeli bir şekilde yokuş tamamlanabilir hatta sürat artabilirdi. Araç motoru başarılı diyebilirim. ( %15 az bir eğim değil )

Araçta asfalt ve temiz yolda 120 km/h hıza kadar motor sesi almıyorsunuz. Sonrasında hafif şekilde motor sesi geliyor. Yol sesi rahatsız etmiyor. Sürüşte keyif alabiliyorsunuz.

Şehir içi kullanımlarda bozuk satıhta amartisörler yolu hissetiriyor. Şehir dışı kadar sessiz ve rahat sürüş yaşayamıyorsunuz. Dikkatli kullanımda rahatsız olmuyorsunuz.

Aracın yol tutuşu ; yaklaşık 130 derecelik dönüşte 80 km/h hızla şerit değiştirmeden devam edebildik. Araç iyi yapışıyor. En güven veren noktası.

Ani hızlanma ve otobanda toz attıracak güçlü bir motor beklemeyin , tam anlamıyla tasarruf ve yumuşak kullanım için üretilmiş. 1.25 motor ile aniden sollama yapamazsınız. Araç devrine ulaştıktan sonra ivmeleniyor .

Dış donanım ; 16" Çelik jant vasat görünümlü fakat aliminyum alaşımlı jantların yanında tabiki güçlü duruyor. Lastikler km'sine gelir gelmez değişmeli. Bildiğim kadarıyla hem verimlilik hem de ses seviyesi sınıfında D veya E sınıfında lastiker var. 4 mevsim lastik. Michelin Energy Saver ile çok daha kaliteli yolculuklar yapılabilir. Ön ve arkada sis farı var. Ön sis farı geniş plastik çerçevesi hoş durmuyor. Arka stop lamba takımı sportif görünümlü. Plastik radyo anteni üst arka tarafın ortasında.

Bagaj , anahtar üzerindeki hold tuşu ile tek başına açılabiliyor. Kapılar açildığında tüm kapılar açılıyor , kapanıyor.

Yakıt kapağı sürücü koltuğu yanında döşeme üzerindeki kol ile içeriden açılıyor. Yakıt kapağı sürücü tarafında.

Sinyalli aynalar isteğe bağlı tek tuş ile kapanıp açılabiliyor. Sadece şöför kapı kolundaki en üst düğme ile kapanıp açılıyor. Kumandadan yapamıyorsunuz. veya otomatik kontak kapanınca kapanmıyor. Sadece isterseniz siz müdahale ediyorsunuz.

İç donanımda , yol bilgisayarı , cruise kontrol , far ve yağmur sensörü , esp , 6 hava yastığı mevcut. Direksiyona aşağı yukarı ve derinlik ayarı yapılabiliyor. Direksiyon üzerinde; çağrı alma , kapama , rehberdeki son arananları arama , radyo kayıtlı kanal seçimi , yeni kanal arama , mp3 şarkı değişim vb. yapabiliyorsunuz.

Yol bilgisayarında servis menüsünde bakım aralığı vb. değerler girip zamanı geldiğinde uyarı alabiyorsunuz. Ortalama yakıt tüketimi sayı ile gösterirken anlık yakıt tüketimi yatay grafik ile gösteriyor. 2 Trip , Dış hava sıcaklığı , kalan yakıtla gidilebilecek mesafe , katedilen zaman ve ortalama hız gibi değerler var. Hız göstergesi dijital değil.

Direksiyon üzerinden cruise kontrol setleme ve set edildikten sonra sürat arttırıp azaltmayı yapabiliyorsunuz. Tek tık 2,5 km hızı etkiliyor...

Devamı gelecek...

teşekkürler faydalı oldu

>>>İŞTE YENİ KASA KİA RİO KARŞINIZDA<<<

• Arkadaşlar merhaba, otomatik kia rio hatchback 1.4 düşünüyorum. sanırım bu otomatik şanzıman cvt olan değişken şanzımanlardan değil. eski tip tam otomatik tork konvektörlü şanzıman. Doğru mudur? ikinci olarak da forumda baya araştırdım ama net birşey göremedim. aynı model için yakıt tüketimi şehir içi (istanbul) ve şehir dışı ne kadar olur bilgisi olan var mıdır?

Cevaplarınız için teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 20020228

Arkadaşlar merhaba, otomatik kia rio hatchback 1.4 düşünüyorum. sanırım bu otomatik şanzıman cvt olan değişken şanzımanlardan değil. eski tip tam otomatik tork konvektörlü şanzıman. Doğru mudur? ikinci olarak da forumda baya araştırdım ama net birşey göremedim. aynı model için yakıt tüketimi şehir içi (istanbul) ve şehir dışı ne kadar olur bilgisi olan var mıdır?

Cevaplarınız için teşekkür ederim.

Evet şanzuman dediğiniz şekilde, yakıt tüketimi içinse fabrika verilerine 2 şer lt ekleyin. 3 aşağı 5 yukarı bu şekilde tutacaktır.
  • Arkadaşlar 2012 model sedan kia rio 1.4 benzinli araç sahibiyim. e-101 yakıt tasarruf cihazı aldım ancak benzinin motora girdiği hortumun hangisi olduğunu bilmediğimden bağlayamadım. fotoğraflarla gösterecek bi arkadaşım yardımcı olursa sevinirim şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: excalibourmfg

Arkadaşlar 2012 model sedan kia rio 1.4 benzinli araç sahibiyim. e-101 yakıt tasarruf cihazı aldım ancak benzinin motora girdiği hortumun hangisi olduğunu bilmediğimden bağlayamadım. fotoğraflarla gösterecek bi arkadaşım yardımcı olursa sevinirim şimdiden teşekkürler.

Aracınızı güzel günlerde kullanın ama aldığınız bu cihaz ve muadilleri yakıt tüketimine dair olumlu bir etki yapmamaktadır. Paranıza yazık olmuş...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: excalibourmfg

Arkadaşlar 2012 model sedan kia rio 1.4 benzinli araç sahibiyim. e-101 yakıt tasarruf cihazı aldım ancak benzinin motora girdiği hortumun hangisi olduğunu bilmediğimden bağlayamadım. fotoğraflarla gösterecek bi arkadaşım yardımcı olursa sevinirim şimdiden teşekkürler.

Aracınızı güzel günlerde kullanın ama aldığınız bu cihaz ve muadilleri yakıt tüketimine dair olumlu bir etki yapmamaktadır. Paranıza yazık olmuş...

İnternetteki yorumlarda olumsuz herhangi bir şeye rastlamadım, ben de işe yaramayacağını düşünenlerdendim sırf merakımdan orjinal patentlisini kampanyadan 30 tl gibi cüzi bir paraya aldım. 1 depo yakıtım cihazsız bitmek üzere ortalama yakıt tüketimi karma 6,3 gözüküyo. depoyu fulleyip cihazla deneyeceğim bakalım ortalama yakıt tüketimim düşerse sizlerle paylaşırım yalnız dikkatimi çeken şey denemek için taktığımda motor sesinde azalma dikkatimi çekti umarım yakıtta da işe yarar.(bu arada aracımın km si daha 4.500)

• Testi aynı sürüş tarzı, aynı güzergah ve aynı yerden aldığınız yakıtla yapabilirseniz daha sağlıklı sonuç alırsınız diye düşünüyorum.

Örnek vermek gerekirse ben yorgun olduğum zaman tüketimim 8 lt, yorgun değilsem 9,5 lt :) aynı güzergah.. Sürüş tarzı ve güzergah tüketimde çok ciddi farklar oluşturabiliyor.

Bu gibi cihazlarda benim aklıma gelen ilk şey 30 tl ye perakende alınabilecek bir ürünü onlarca belki 100 lerce mühendisi olan Otomobil üreticileri bulamadı da mı bu satanlar icad etti tüm maliyeti bu 30 lirayla çıkarıyor ve kar ediyor. İnanılır gibi değil.. O yüzden ki bu tip cihazlara inanma ihtimalim sıfırdır.. En iyi yakıt tüketimi sakin kullanım la olacaktır...

Ben 1,25 motor manuel versiyonu kullanıyorum, aracım HB. Yakıt tüketimim ortalama sadece işe gidip gelme olarak 9,5-9,8 lt arası. Neden mi ? havalar soğuk, 4 ncü vitese hiç atamıyorum, dur kalk çok fazla ve sürekli rampa inip çıkıyorum günlük 6,5 km gidiş, 6,5 km geliş. Bazılarının şehir içi dediği tem ve benzeri çevre yollarına da arada girersem tüketimim 8,1 e geliyor. Karma tüketimim 8,1 dir. Araç karmada bu değeri yakıyor benim güzergahım, benim kullanış tarzımla. Başka bir kişi ve farklı güzergahta karmada 7 de tüketebilir.

Verdiğim değerler yol bilgisayarı değerleri değildir, sizdekiler yol bilgisayar verileri ise 0,5 ortalama ekleyin derim üzerine, yol bilgisayarı ölçümü çokta net bilgi vermiyor. Şu bir gerçek ki KİA RİO 1,25 Manuel aracım fabrika verilerini tutması için Mersin yada denizli gibi düz memleket ve trafiğin olmadığı yerlerde çok sakin kullanılmalı. Buna rağmen bile fabrika değerlerini tutacağını hiç sanmıyorum, inanmıyorum.. Çünkü fabrika verilerinin oluşturulduğu şartlar bizde yok...

Aynı güzergah aynı yakıt ve aynı ruh hallerimle polo 1,4 benzinli çok sağlıklı bir motorla 11 lt yakıyordum, araç daha hafifti. 1,25 rio yakıt tüketimi olarak benzin li araçlar için az yakanlar kategorisine kolaylıkla dahil edilebilir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi formalist -- 7 Mart 2013; 15:09:28 >

• Merhaba,

Benimde ev-iş arası 6 km civarı. İniş çıkış dur kalk var . Yani şöyle söyleyeyim 6 km yolu 15 dk.da alıyorum. Bu aralar güzergah 7,4 lt* civarı gösteriyor. Araç 70 km/h hızı görürseki yaklaşık 1km mesafe için geçerli bölümü 4.vitese alıyorum. Vites değişimi 2700 dev/dak görünce veya daha erken kavrama noktasına gelince yapıyorum. Araç bugün hariç uzun zamandır sabah ilk çalıştırmada buzlanma uyarısı veriyordu. Havalar yumuşamaya başladı artık yakıt tüketimi biraz daha düşer sanıyorum. ( *Yol bilgisayarı verileri)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erensan -- 7 Mart 2013; 23:07:29 >
  • 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.