Şimdi Ara

>>>İŞTE YENİ KASA KİA RİO KARŞINIZDA<<< (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.034
Cevap
22
Favori
129.164
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: erensan

Merhaba,

Benimde ev-iş arası 6 km civarı. İniş çıkış dur kalk var . Yani şöyle söyleyeyim 6 km yolu 15 dk.da alıyorum. Bu aralar güzergah 7,4 lt* civarı gösteriyor. Araç 70 km/h hızı görürseki yaklaşık 1km mesafe için geçerli bölümü 4.vitese alıyorum. Vites değişimi 2700 dev/dak görünce veya daha erken kavrama noktasına gelince yapıyorum. Araç bugün hariç uzun zamandır sabah ilk çalıştırmada buzlanma uyarısı veriyordu. Havalar yumuşamaya başladı artık yakıt tüketimi biraz daha düşer sanıyorum. ( *Yol bilgisayarı verileri)

Bu durumda ortalama hızını 26-28 km civarlarında, yakıt tüketimi bu sayede düşüyor, benim ortalama hızım 22 km civarında, yazın tüketiminiz 7 lt yi rahat görecektir..
  • quote:

Orijinalden alıntı: BIXI MAN

quote:

Orijinalden alıntı: formalist

quote:

Orijinalden alıntı: polakkus

1.25 rio ların fabrika verisi olan 6,3 lt / 4,4 lt yakıt değerlerini tutuyor mu?

Bana gore hicbir aracin verisi tutmaz. O kosullari saglamak imkansiz gibi.

Honda Jazz CVT....

Fabrika verisi ile şehir içi kullanıcı tüketimi şaşmaz.... En baba trafikte 6,1 - 6,4 Lt arasında değişir...
    Uzun yolda otoban şartlarında 120 yi geçmeden klima 22 derece ye ayarlı şekilde 4,4 ortalama yakalamışlığımız vardır..

Aynı şekilde birader in Grande Punto Multijet te fabrika verisi şehir içi ve şehir dışı tüketim değerlerini çok rahat tutturuyor...
    Filo aracı olarak kullandığım Megane 2 1.5 DCI 100 Hp de aynı şekilde fabrika verisi tüketim değerlerini yakalıyor çok rahat...

Benim Getz ise hiç alakası yok.. Fabrika verisinden 1 veya 1,3 Lt gibi fazla yakıyor şehir içinde...

bende kıa rıo fancy at kullanıcıyım otomatik olmasına rağmen şehir içi benzin 6.2yi gösterio araç 30binde uzun yolda cc ile 90a ayarladığımda 4.1.. ki şimdi bide lpg taktırdım benim dien mazotlular yakalıyamıo o verileri...ki bende ilk başta jazz alacaktım ama bayideki arkadaş sağolsun 2013 sonu kasa yenilenecek dediğinde hemen vazgeçtim.. bide aracın gücü çok yetersiz geldi.. ama kıa 109 ps güçle inanın çok başarılı olmuş.. bence sınıfında fiyatıylada kalitesiylede iyi bi çizgi yakalamış kıa tıpkı kardeş firması samsung gibi..
  • benzinli 1,25 motorla 8,0 litreyi nasıl görüyorsunuz arkadaşlar. ben acemi şöförüm,urfanın berbat bir trafiği var ona rağmen 6,5 civarı benim tüketim
  • arkadslar benım arac 15 bıne yaklastı 1,25 fancy düz vites 2012 model bakımı yaptıracam bakım fıyatları hakkında bılgısı olan varsa sevınırım neler yapılıyor falan tesekkur ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: öcüü..

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 20020228

Arkadaşlar merhaba, otomatik kia rio hatchback 1.4 düşünüyorum. sanırım bu otomatik şanzıman cvt olan değişken şanzımanlardan değil. eski tip tam otomatik tork konvektörlü şanzıman. Doğru mudur? ikinci olarak da forumda baya araştırdım ama net birşey göremedim. aynı model için yakıt tüketimi şehir içi (istanbul) ve şehir dışı ne kadar olur bilgisi olan var mıdır?

Cevaplarınız için teşekkür ederim.

Evet şanzuman dediğiniz şekilde, yakıt tüketimi içinse fabrika verilerine 2 şer lt ekleyin. 3 aşağı 5 yukarı bu şekilde tutacaktır.

bizim insanımız yeterki eline bi yere yazı yazma imkanı geçsin hiç bi bilgisi olmasın inan adamı ipe götürür..
    arkadaş sen neye dayanarak 2lt ekle fabrika verilerine diyorsun anlam veremedim aracı kullandınmı yoksa şunu mertçe söyle hangi firmanın satış bölümünde çalışıyorsun...
    hocam benim aracımda 1.4 facy at benzn istersen resminide eklerim boyle vicdansızlara inat kış şartlarında ve çok dik rampaların olduğu bölgede şu an tamamen şehir içi ve birazda agrasif kullanım la 6.4lt bunu uzun yola çıktığımda cc ile nerdeyse 4 lere düşürüyorum sakin kullanımla...
    diğer konuda araç pover şift yada i şihft değil otomatikten bozma öyle boş beleş atma araç hakkında araç zaten cvvt at olarak satışta yani...

Önce kelimelerinizi düzgün seçin bu 1.

Arkadaş istanbul şehir içinden bahsediyor bilmem bilirmisiniz... Çevre yolları kullanmadan siz gelin burda şehir içi dediğin rakamları yakın bir depo benzin size benden helal olsun. 4 vites çok zor görüyorsun genelde 2 nci vites agırlıklı ve arada 3 vites,

Tek yanlısım ki dil sirçmesi diyeyim ben ona şehir dışına 2 lt ekleyin diye bir şey algılanmış olmasıdır onuda tekrar düzelteyim aşağı yukarı şehir dışı verisi tutar...

İstanbul şehir içi diye herkez yazıyor yok su kadar yaktım filan diye ama yarısı çevre yolu kullanımıdır ki buda karma yakıt verisidir, kendi aracım az yakar kanısı vermek tir amaç, yada hesap bilmezliktir...

Hangi aracı kullandığımı size ispat etmek zorundaymışım gibi bir durumunuz ve üslup probleminiz var, temmuz 2 sinden beri 1.25 fancy kullanıcıyım,

Ayrıca ve ayrıca sizin aracınızın şehir içi fabrika verisi için 8.4 dür, şehir dışında 5.3 tür, siz nasıl oluyor da otomatik vitesle o yakıtı yakıyorsunuz !!!, ve KİA yı arayın bence yanlıs yapmıssınız diye... Düzeltsin adamlar...

Tekrar söylüyorum usluba dikkat...

Normalde cevap vermeye deymez bir üslubunuz var ama insanları yanıltıyor olmanızdan dolayı bilgi amaçlı tekrar yorum yazdım..

Edit : İmla ve düzeltmeler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi formalist -- 16 Mart 2013; 1:32:51 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar merhaba, otomatik kia rio hatchback 1.4 düşünüyorum. sanırım bu otomatik şanzıman cvt olan değişken şanzımanlardan değil. eski tip tam otomatik tork konvektörlü şanzıman. Doğru mudur? ikinci olarak da forumda baya araştırdım ama net birşey göremedim. aynı model için yakıt tüketimi şehir içi (istanbul) ve şehir dışı ne kadar olur bilgisi olan var mıdır?

Evet şanzuman dediğiniz şekilde, yakıt tüketimi içinse fabrika verilerine 2 şer lt ekleyin. 3 aşağı 5 yukarı bu şekilde tutacaktır.

bizim insanımız yeterki eline bi yere yazı yazma imkanı geçsin hiç bi bilgisi olmasın inan adamı ipe götürür..
    arkadaş sen neye dayanarak 2lt ekle fabrika verilerine diyorsun anlam veremedim aracı kullandınmı yoksa şunu mertçe söyle hangi firmanın satış bölümünde çalışıyorsun...
    hocam benim aracımda 1.4 facy at benzn istersen resminide eklerim boyle vicdansızlara inat kış şartlarında ve çok dik rampaların olduğu bölgede şu an tamamen şehir içi ve birazda agrasif kullanım la 6.4lt bunu uzun yola çıktığımda cc ile nerdeyse 4 lere düşürüyorum sakin kullanımla...
    diğer konuda araç pover şift yada i şihft değil otomatikten bozma öyle boş beleş atma araç hakkında araç zaten cvvt at olarak satışta yani...

Arkadaş istanbul şehir içinden bahsediyor bilmem bilirmisiniz... Çevre yolları kullanmadan siz gelin burda şehir içi dediğin rakamları yakın bir depo benzin size benden helal olsun. 4 vites çok zor görüyorsun genelde 2 nci vites agırlıklı ve arada 3 vites,

Tek yanlısım ki dil sirçmesi diyeyim ben ona şehir dışına 2 lt ekleyin diye bir şey algılanmış olmasıdır onuda tekrar düzelteyim aşağı yukarı şehir dışı verisi tutar...

İstanbul şehir içi diye herkez yazıyor yok su kadar yaktım filan diye ama yarısı çevre yolu kullanımıdır ki buda karma yakıt verisidir, kendi aracım az yakar kanısı vermek tir amaç, yada hesap bilmezliktir...

Hangi aracı kullandığımı size ispat etmek zorundaymışım gibi bir durumunuz ve üslup probleminiz var, temmuz 2 sinden beri 1.25 fancy kullanıcıyım,

Ayrıca ve ayrıca sizin aracınızın şehir içi fabrika verisi için 8.4 dür, şehir dışında 5.3 tür, siz nasıl oluyor da otomatik vitesle o yakıtı yakıyorsunuz !!!, ve KİA yı arayın bence yanlıs yapmıssınız diye... Düzeltsin adamlar...

Normalde cevap vermeye deymez bir üslubunuz var ama insanları yanıltıyor olmanızdan dolayı bilgi amaçlı tekrar yorum yazdım..

kardeş uslubum sana sert gelmişse kusura bakma sana karşı kötü bi niyetim yok ki tanımam da seni.. ben sahil güvenlik subayıyım araba alıp satmaklada hiç işim olmaz ama memlekette 4 tane soytarı inanın insanların aklını karıştırmak için ki bunlar satış temsilcileri olur olmadık yazıyorlar.. sizde böyle kısadan kestirme 2 satır yazı yazınca malum yanlış anlamışım..
    konumuza gelince ben bu değerleri zaten kıa bayimle görüştüm tekrar araç yakıt testi oluşturacaklarını belirttiler ki bunun en başında sıfır araçla 30bin km yapmış araç farkı olabileceğini vurguladılar..
    ben istanbulu hiç bilmem gelmedimde ancak karadenizde yaşıyorum ve evime gitmek için hergün 10km yokuş tırmanıyorum.. ama veriler ortada şuan bugun baktım 6.7lt ve hesap ediyorum aldığımla yaktığımı öyle üstüne 2 lt falan da koymuyorum neredeyse tam yakıtı gösteriyor.. istanbul için haklısınızdır bi sat araç vazladan çalışıyorsa malum yakar... tekrar kusura bakma kardeşim inan kalp kırmaktan çekinen bi ihtiyarım..
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

kardeş uslubum sana sert gelmişse kusura bakma sana karşı kötü bi niyetim yok ki tanımam da seni.. ben sahil güvenlik subayıyım araba alıp satmaklada hiç işim olmaz ama memlekette 4 tane soytarı inanın insanların aklını karıştırmak için ki bunlar satış temsilcileri olur olmadık yazıyorlar.. sizde böyle kısadan kestirme 2 satır yazı yazınca malum yanlış anlamışım..
    konumuza gelince ben bu değerleri zaten kıa bayimle görüştüm tekrar araç yakıt testi oluşturacaklarını belirttiler ki bunun en başında sıfır araçla 30bin km yapmış araç farkı olabileceğini vurguladılar..
    ben istanbulu hiç bilmem gelmedimde ancak karadenizde yaşıyorum ve evime gitmek için hergün 10km yokuş tırmanıyorum.. ama veriler ortada şuan bugun baktım 6.7lt ve hesap ediyorum aldığımla yaktığımı öyle üstüne 2 lt falan da koymuyorum neredeyse tam yakıtı gösteriyor.. istanbul için haklısınızdır bi sat araç vazladan çalışıyorsa malum yakar... tekrar kusura bakma kardeşim inan kalp kırmaktan çekinen bi ihtiyarım..

Alıntıları Göster
    quote:

öcüü..

Bakın ne güzel kendi ağzınızla söylüyorsunuz İstanbul da değilsiniz, benim kayınpederim 1.6 benzinli qashqai kullanıyor istanbulda ve 7 lt ortalama tüketimi var, sorsan şehir içi 7 lt yakıyorum der, sabah 5.5 ta işe gidiyor yollar bombaş akşam geliyor 9 da evine :) yine trafik yok ve çoğu çevre yolları... bu ve benzeri güzergah profilleri insanlarda çok yanıltıcı bilgilendirmeler oluşturuyor, daha evvelde yazdım güzergah ve ortalama hız tüketimde çok etken, kimse söylemiyor nasıl bir yol da gittiğini ve diğer etkenleri, üstüne aracın yakıt değerlerini yol bilgisayarından alıyor ve birazda düşük söylüyor ki ilgi çeksin... ben hala sizin o yakıtı nasıl yaktığınıza anlam veremiyorum.. Bir ihtimal yokuş çıktığınız yolu gelirkende yokuş iniyorsanız biraz ortalamanız toparlıyordur... Ama bu değerler şehir içi asla olamaz...

Sizin dediğiniz gibi öyle satış temsilcilerine ben hiç rastlamadım...

Neyse konuyu kirletmemek adına kapatalım sonuçta sizde hatanızın farkına vardınız.

Hayırlı geceler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi formalist -- 16 Mart 2013; 3:44:02 >
  • arkadaşlar yüksek hızlarda kamyon , otobüs gibi araçları sollarken sizin araçlarda da hafif bir yalpalama oluyor mu? normal midir bu durum ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: h.cagil

arkadaşlar yüksek hızlarda kamyon , otobüs gibi araçları sollarken sizin araçlarda da hafif bir yalpalama oluyor mu? normal midir bu durum ?

Normaldır, sıkıntı etmeyınız..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

arkadaşlar yüksek hızlarda kamyon , otobüs gibi araçları sollarken sizin araçlarda da hafif bir yalpalama oluyor mu? normal midir bu durum ?

teşekkürler , arkadaşlar şu lastik aracın orjinal hankook lastiklerinden daha mı sessiz ve yumuşaktır bilgisi olan var mı acaba ?
    http://www.michelin.com.tr/otomobil-lastikleri/michelin-energy-saver-plus?fromTyreSelector=true&brand=kia&selectorMode=byCar&model=rio&range=rio&engine=1.2%20ccvt%2085&year=2011&fromTyreSegment=1&carId=4W83873&selectedDimension=185%20%2F%2065%20R15%2088H%20

quote:

quote:

teşekkürler , arkadaşlar şu lastik aracın orjinal hankook lastiklerinden daha mı sessiz ve yumuşaktır bilgisi olan var mı acaba ?
    http://www.michelin.com.tr/otomobil-lastikleri/michelin-energy-saver-plus?fromTyreSelector=true&brand=kia&selectorMode=byCar&model=rio&range=rio&engine=1.2%20ccvt%2085&year=2011&fromTyreSegment=1&carId=4W83873&selectedDimension=185%20%2F%2065%20R15%2088H%20

Jantlarınız 16 ise farkedecektir, şöyleki bende bu durumdan muzdaribim ve lastik basınclarını 29 a düşürdüm, kullandığım güzergah çok çukurlarla dolu.

Bu sayede biraz yumuşatabildim,

Linkini gönderdiğiniz lastik markası ve modeli yumuşak hamurlu olarak bilinen bir lastik. Mutlaka farkedecektir. Ama konfora aşırı önem veriyorsanız duyduğunuz rahatsızlık azda olsa devam edecekir. Mümkün olan en üst konfor için jantlarınızı 15 e küçültüp 195/65/15 yada 185/65/15 ölçülerine inmelisiniz. Bu değişiklik aracın yol tutuşunda azda olsa olumsuz olarak etkileyecektir.

Değişiklik yaparsanız mutlaka buradan bildirin, bende merak ediyorum ne ölçüde farkedeceğini.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi formalist -- 29 Mart 2013; 21:52:46 >
  • formalist merhabalar,ben de hava basıncını biraz düşürdüm ama benim asıl şikayetim ses konusunda. okula giderken kullandığım yol sıfır asfalt değil ve hafif sürat yapınca yol sesi içeriye doluyor. benim şuandaki orjinal lastik ölçülerim 185 / 65 R15 imiş. yarın nasip olursa bir michelin bayisine gidip linkteki energy saver lastiği soracağım. linkte 68 db yazıyor lastiğin özellikleri arasında. bu sanırım lastikten çıkan ses ses seviyesi .sanırım fena değil. fark ederse burdan yazarım durumu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi h.cagil -- 29 Mart 2013; 22:57:56 >
  • @h.cagil

Anladım donanımınız natty o halde.. Bu arada konfor yani çukurlarda rahatsız edici bir ses yada sert bir çukura düşme hissi yaratıyormu şu anki haliyle merak ettim.

Bende 195/65/15 ölçülerine inmek istiyorum..
  • :@ formalist , evet natty benim araç .diğer donanım paketlerinde süspansiyon farkediyor mu bilmiyorum ama benim araçta birazcık sert sanki.çukurlarda aslında çok fazla sıkıntı olmuyor, ancak bazen belediye ,bazen de köy yolunda köylülerin yaptıkları oransız kasisler var, onlardan geçerken çok zıplıyorum. o zıplama durumu birazcık rahatsız ediyor açıkcası. bir de aklıma gelmişken özellikle hafif pürüzlü yollarda emliyet kemeri ve sanırım konsoldan ilk aldığım zaman olmayan hafif tıkırtılar ,sesler geliyor benim araçta. böyle bir durum sizde de var mı ?
  • quote:

:@ formalist , evet natty benim araç .diğer donanım paketlerinde süspansiyon farkediyor mu bilmiyorum ama benim araçta birazcık sert sanki.çukurlarda aslında çok fazla sıkıntı olmuyor, ancak bazen belediye ,bazen de köy yolunda köylülerin yaptıkları oransız kasisler var, onlardan geçerken çok zıplıyorum. o zıplama durumu birazcık rahatsız ediyor açıkcası. bir de aklıma gelmişken özellikle hafif pürüzlü yollarda emliyet kemeri ve sanırım konsoldan ilk aldığım zaman olmayan hafif tıkırtılar ,sesler geliyor benim araçta. böyle bir durum sizde de var mı ?

Selam :)

Süspansiyon farkı 3 donanımda da aynı.
    Konsoldaki ses kronik 2012 yılında alınan hemen hemen hepsinde var, servisi sıkıştırın söküp EPDM yada benzer malzeme ile ses yapan bölgeleri sessiz hale getiriyorlar , nasıl yapılacağını kia global onlara gönderdi emniyet kemeri kısmını çok anlamadım, bende emniyet kemer tokası arka koltuk için söylüyorum kenara çok yakın bırakılırsa plastik kısma çarpıyor ve ses yapıyor çarpmaması için elle düzeltiyorum.

Bu aracı almayı düşünenler yada almış olanlar için yazıyorum.

Kronik sorunlar..

1- Araç baskı balata fabrikasyon olarak hatalı üretilmiş benimki garantiden 3000 km de, arkadaşımın aynı aracı yine garantiden 4500 km de yenisi ile değişti. Ses yapıyor ve iyi kavramıyordu.. Burda en ufak bir sorun olduğunu hissederseniz mutlaka servise gidin.

2- Araç kontak sisteminde arıza ; arkadaşımda oldu araç çalışmadı, başka rio da duydum aynı sorundan. Bende bu sorun olmadı ama bekliyorum :)

3- Torpidodan garip tıkırtılar geliyor, kia bunu kabullenmiş durumda servislere nasıl düzeltileceği ile ilgili klavuzları gönderilmiş.

4- Klima alt ayak üfleme fabrikasyon sorunlu, tam olarak hangi parça bilmiyorum ama garantiden değiştildi, aynı sorun arkadaşımın aracında da oldu.

5- Süspansiyon sistemi her ne kadar kronik sorun olarak görünmese de aracın süspansiyon sistemi çok sert, bunun nedenini yol tutuşunu arttırma olarak bakıyorum ama yinede daha iyi olabilirdi.

Bu olumsuzluklar büyük gibi görünsede günümüzde benzer sorunlar bu sınıf araçlarda çokça var. Yani miğdeniz bulanmasın

@h.cagil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi formalist -- 29 Mart 2013; 23:58:26 >
  • HOCAM EŞİMDE VAR 2012 RIO CVVT AT 30BN KM OLDU EN UFAK Bİ SORUN YAŞAMADIK ŞÜKÜR SADECE SERT SÜSPANSİYONDAN DOLAYI LASTİKLERİ 205 60 R 16 OLARAK DEĞİŞTİRDİK VE GAYETTE MEMNUNUZ ŞİMDİ.. ASLINDA 17 DÜŞÜNMÜŞTÜK CANTI AMA DENEDİĞİMİZDE ASLA DEDİK..
    Kİ BU SORUN B SEGMENTİNİN HEPSİNDE VARDIR Kİ BU BİZE GÖRE SORUN AMA HAFİF YAPISI GEREĞİ AZ YAKAR BU ARAÇLAR ANCAK YOLDA KALMALARI İÇİNDE SERT SÜSPANSİYON ŞART.. BUNU KONFORA ANCAK LASTİK ALARAK GEÇİREBİLİRSİNİZ.. YADA YAY AMA BU KEZDE YÜKSEK HIZLARDA SORUN YARATABİLİR.. BUNDAN ÖNCE EŞİM POLO KULLANDI SİZ SERT SÜSPANSİKYONU ONDA GÖRECEKTİNİZ SATTIKTA ŞÜKÜR KURTULDUK..
  • lastikleri değiştirdim cumartesi günü. araç nispeten biraz yumuşadı. ancak ses konusunda çok da fark etmedi. biraz sessizleşti yine ama öyle çok fazla fark yaratacak bir durum olmadı.
  • quote:

lastikleri değiştirdim cumartesi günü. araç nispeten biraz yumuşadı. ancak ses konusunda çok da fark etmedi. biraz sessizleşti yine ama öyle çok fazla fark yaratacak bir durum olmadı.

Anladım, b sınıfı araç n,hayetinde yalıtımdan dolayı ses fazla geliyor. Hangi marka ve modeli aldınız öğrenebilirmiyim..
  • hocam sen aldığın ebat ve markayı yaz hatta resmini eklersen çok daha aydınlatıcı olur ancak senin sesten kastın ney onuda tam anlamak gerek sonuçta çalışan bi mekanizma elbet ses olacak ancak ölçü ney.. bizim rıoda düşük hızlarda çıt ses yok aracın çalıştığını dahi anlamıoz ama 90-100 den sonra elbet biraz rüzgar ve yol sesi var ancak mzk sesi en minimumda yada biriyle sohbet ederken asla duyulmayan sesler sıfır araç sonuçta hocam... 43bin tly sıfır araç alıyoruz ki 5 yıl kafamız ağrımasn diye.. yada ikinci el d segment alacak sanayi servis uğraşacaksın karar senin...
  • quote:

hocam sen aldığın ebat ve markayı yaz hatta resmini eklersen çok daha aydınlatıcı olur ancak senin sesten kastın ney onuda tam anlamak gerek sonuçta çalışan bi mekanizma elbet ses olacak ancak ölçü ney.. bizim rıoda düşük hızlarda çıt ses yok aracın çalıştığını dahi anlamıoz ama 90-100 den sonra elbet biraz rüzgar ve yol sesi var ancak mzk sesi en minimumda yada biriyle sohbet ederken asla duyulmayan sesler sıfır araç sonuçta hocam... 43bin tly sıfır araç alıyoruz ki 5 yıl kafamız ağrımasn diye.. yada ikinci el d segment alacak sanayi servis uğraşacaksın karar senin...

@ öcü , @ formalist : merhabalar , aldığım lastik michelin energy saver 185 / 65 R15 . arkadaşlar dediğiniz gibi araç b sınıfı tabiki , c sınıfı konforu beklemek yanlış olur. bir de diğer b sınıfı araçlarda durum nasıldır bilmiyorum çünkü rio benim ilk aracım :) belki ben abartıyorumdur ses olayını . okul yolunda başka bir araca binip bakmak lazım bir gün onlardan nasıl ses geliyor.
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.