Şimdi Ara

İSTANBUL İÇİN 5 6 YIL BENZİNLİ Mİ DİZEL Mİ ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
1.392
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bir araç alacaksınız sürekli istanbulda kullanacaksınız yazın ve arada şehir dışı yapacaksınız 5 6 yıl satamayacaksınız

3 kişilik bir ailesiniz uzun süre bineceksiniz 2.el sizin için orta derece önemli olacak bu durumda hangi motoru tercih ederdiniz

nedenleri ile yazarsanız sevinirim

benzinli ise manuel mi otomatik mi

dizel ise manuel mi otomatik mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Exclusive.Gamer -- 22 Nisan 2017; 17:13:39 >

• Benzin+lpg

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3008 derim ;;)

• Dizel+Manuel en mantıklı seçim bana göre.Çünkü kısa süreliğine Symbol vardı 2013 kasa.Hem ECO modda tasarruflu hem de banamısın demiyor.
  • Benzinli araç kilometre başına 25 kuruş fazla yakar. Yılda 10bin km için 2,500 tl zarar demek. Tüplü olursa zarar yok. Hem motoru korur hem çevreyi hem de cebi.

• quote:

Orijinalden alıntı: _mp_

Benzinli araç kilometre başına 25 kuruş fazla yakar. Yılda 10bin km için 2,500 tl zarar demek. Tüplü olursa zarar yok. Hem motoru korur hem çevreyi hem de cebi.

Aynı şartlarda 25kr fazla nasıl yakıyor benzinli ?

1.2tsi 1.6 tdi kıyasla bakalım

Uçmayalım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İstanbul trafik içi genel tüketimim 5.4-5.7 reno 1.5 110 bg motorla. Varsın gerisine siz karar verin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HoLY.oNE

quote:

Orijinalden alıntı: _mp_

Benzinli araç kilometre başına 25 kuruş fazla yakar. Yılda 10bin km için 2,500 tl zarar demek. Tüplü olursa zarar yok. Hem motoru korur hem çevreyi hem de cebi.

Aynı şartlarda 25kr fazla nasıl yakıyor benzinli ?

1.2tsi 1.6 tdi kıyasla bakalım

Uçmayalım

Benim aracim 33 kurus yakiyor, bu durumda arkadasin 8 kurus yakar iddiasi var :))

• Dizel alınır.İstanbulda otomatik kullanılır.O da tork konventorlu alınır

• Alacagınız aracın degerine bakar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • _mp_ kullanıcısına yanıt
    Tüpün motoru koruduğunu ilk defa duyuyorum

• jonywayt J kullanıcısına yanıt
    araç belli değil onun için yazmadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: -IMAX-

araç belli değil onun için yazmadım

Sıfır düşünüyorsan ve 5 sene kullanacaksan bence 20-25 k tl fark varsa benzin.

2. El alacaksan kasma dizel al yürü

Şayet 20-25 k yol yapıyorsan ve dizel alırsan 30-35 e cıkar kullanımın ve 5-6 seneden fazla kullanırsın bence :)

hocam ben ötv indirimli alacağım 5 yıl zorunlu oldugu için dizel otomatik alacaktım ama benzin otomatik te düşünüyorum

kararsız kaldım onun için foruma sorayım dedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Exclusive.Gamer -- 22 Nisan 2017; 21:4:42 >
  • quote:

hocam ben ötv indirimli alacağım 5 yıl zorunlu oldugu için dizel otomatik alacaktım ama benzin otomatik te düşünüyorum

kararsız kaldım onun için foruma sorayım dedim

Abisi ne başlıkta nede msg ında yazmamışın. Tahminde edemedim. Otv indiriminle alacaksan ne düşünüyorsun al dizel devam et. Gerek yok işkence cekmeye

Hatta 3008 i en dolusunu uzerinede tecno paket flan al yoluna devam et :)

onu bilerek yazmadım normalde insnalar ne tercih ediyor onu görmek istedim :D listemde 3008 var haftaiçi fuarda inceleyeceğim

3008 bluehdi allure + elegance eat6 103.000 tl fiyat aldım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Exclusive.Gamer -- 22 Nisan 2017; 21:9:53 >
  • Oturdugunuz bolgede trafik nasil? Gerceklestireceginiz il ici seyahatlerde dur-kalk fazla mi?

Yillik ne kadar km yapacaksiniz?

Bu sorularin da cevaplarini verirseniz ona gore daha iyi yardimci olabiliriz.

Ornegin trafik akisinda bir sorun yoksa ve az km yapilacaksa TSI motor alinabilir. Dizel icin fazladan para vermenize gerek olmayabilir. Yine trafik yogun degilse manuel alinabilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 100k para verebiliyorsam ben olsam benzinli alırdım ama dizel enim için fark etmez diyorsan al dizel.
  • quote:

onu bilerek yazmadım normalde insnalar ne tercih ediyor onu görmek istedim :D listemde 3008 var haftaiçi fuarda inceleyeceğim

3008 bluehdi allure + elegance eat6 103.000 tl fiyat aldım

Bu devletin sagı solu olmaz sen işini garantiye al.

Bütçe varsa 3008 gr line + metalik renk+ koltuk paketi akar hiç ddüşünme derim :)

Aracı satarkende alıcı rahat eder :p

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jonywayt -- 22 Nisan 2017; 21:16:7 >
    talisman 160 bg cam tavan 19 jant 4control elektronik amortisör adaptif cruise control dahil 95.000 tl fiyat aldım

yeni insignia exellence 95.000 tl fiyat aldım

megane sedan icon + 4 opsiyon dahil 79.000 tl fiyat aldım
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.