Şimdi Ara

İstanbul'da Yaşıyorum Hala Kışlıklara Geçmedim Sizce?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
1.843
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hava şartları malum. Her ne kadar 10-12 derecelerde seyretse de 8 derecenin altına inmedi ve uzun zaman da inmeyecek gibi görünüyor. Kış lastiği olanlar taktırdı mı acaba? Şişli civarında yaşıyorum ve her gün bayrampaşa git-gel. Sabah en düşük 8-9 dereceleri görüyorum arabanın ekranında. Kaldı ki meteoroloji de 8 derecenin altını hiç göstermedi ve önümüzdeki günlerde de göstermiyor şimdilik. Kıs lastiğim hiç olmasa aklımdan geçmez bile hiç almam şu hava şartlarında ama lastik setim var ve belki daha 15bin km kullanmışımdır. Sizce taktırmalı mıyım?

• Brother ToLGa B kullanıcısına yanıt
    B Brother ToLGa demiş ki;
    Mesajı Yerinde Gör

Laf ola beri gele...

Kar varsa takacaksın. Takmamışsan da çıkmayacaksın.

2016 kışıydı yanlış hatırlamıyorsam, Tüyap yokuşunda kalan yaz lastikli KEKO gelinler yüzünden 5 saat beklemiştik orada.

İstanbulda yaşıyorum, aracımı ikinci el almıştım. Aracın eski sahibi 4 tane sıfır kışlık hediye etmişti. Lastikçi olan kardeşimin ısrarla takma demesine rağmen madem ki var niye takmıyoruz diyerek sadece bir sezon takmıştım. Bir daha asla kışlık lastik takmam aracıma. Yağmurlu zeminde araba bildiğin buz patenine dönüşüyor. Tutunma diye bi şey yok. Çok güvensiz gelmişti bana.

İstanbula en kötü kşta maksimum 3 gün kar yağar ve hava sıcaklığı bir sezonda en fazla 1 hafta +7 derecenin altına düşer. Kaldı ki belediye hemen açıyor yolları.
    En fazla bir hafta kullanmam aracımı.
    Kış lastiği istanbul için tamamen gereksiz.
    Şu anda istesem mevcut yazlıklar eskimesin diye yedekteki kışlıkları takabilirim ama buna rağmen takmayacağım. Böyle berbat bi şey yok. Yağmurda ve kuru zeminde çok güvensiz..
  • istanbul'da oturuyorum ve hiç kış lastiği almadım. istanbul'da gereksiz.

• Sabah 5 civari 6-7 derece oluyor hava ama bende kış lastiği kullanmıyorum . Yazlıklarda goodyear

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yazlık lastikler bi hava 5 6 dereceyken yağmur yağarsa sıkıntı çıkartıyor ilk yol tutuşta sonrası idare eder gibi

• Kiralama firması 3 yıl uzun dönemde yazlıklarda şart koşmuyor bitince değişiyor ama kış lastiği 1 takım veriyor sadece
    İlk yıl 13bin km kullandım sadece 2 aylık taktım
    Geçen kış hiç takmadım
    Bu sene geçen hafta taktım

Evet olmazsa olmaz değil
    Ama sabah erken saatlerde hava 3-6 derece arasında olduğunda da gerçekten çok daha düzgün oluyor sürüş

Yazlıkların bu havalarda en belirgin eksisi kazık gibi sertleşmesi gibi geldi bana
  • Kışlıklarımı ben de hala taktırmadım(İstanbul Avrupa yakasındayım). İstanbul şehir içinde yılda 2-3 gün hariç çok da gerekli değil. Çünkü sıcaklık 7 derece altına nadiren düşüyor ve kar buz çok az oluyor. Ben karlı ortamları sevdiğim için 2 hafta içinde taktırmayı düşünüyorum. Kartepe,Bolu vb gidersem diye o da. Yoksa eski kışlar yok maalesef.
    Şehrin soğuk bölgelerinde yaşasam o zaman takardım lastikleri.

• İstanbul'da kış lastiği takan ezo gelindir

• Takmıyorum Istanbul da

• İstanbulda yaşıyorum, aracımı ikinci el almıştım. Aracın eski sahibi 4 tane sıfır kışlık hediye etmişti. Lastikçi olan kardeşimin ısrarla takma demesine rağmen madem ki var niye takmıyoruz diyerek sadece bir sezon takmıştım. Bir daha asla kışlık lastik takmam aracıma. Yağmurlu zeminde araba bildiğin buz patenine dönüşüyor. Tutunma diye bi şey yok. Çok güvensiz gelmişti bana.

İstanbula en kötü kşta maksimum 3 gün kar yağar ve hava sıcaklığı bir sezonda en fazla 1 hafta +7 derecenin altına düşer. Kaldı ki belediye hemen açıyor yolları.
    En fazla bir hafta kullanmam aracımı.
    Kış lastiği istanbul için tamamen gereksiz.
    Şu anda istesem mevcut yazlıklar eskimesin diye yedekteki kışlıkları takabilirim ama buna rağmen takmayacağım. Böyle berbat bi şey yok. Yağmurda ve kuru zeminde çok güvensiz..

• CihangirCanavarı kullanıcısına yanıt
    Yağmurlu havada kışlıkların daha iyi olması lazım. Sizin lastiklerde sıkıntı olmasın?
  • Yaz lastiklerim bitik durumda olmasaydı bu kış muhtemelen ben de takmayacaktım. Havalar hala adam akıllı soğumadı. Son bir kaç senedir kar yağdığı da yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: Brother ToLGa

İstanbul'da kış lastiği takan ezo gelindir

Laf ola beri gele...

2016 kışıydı yanlış hatırlamıyorsam, Tüyap yokuşunda kalan yaz lastikli KEKO gelinler yüzünden 5 saat beklemiştik orada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rst78 -- 22 Aralık 2020; 8:56:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rst78

Laf ola beri gele...

Alıntıları Göster

senede bir yağıp yağmayacağı iki yudum kar için gereksiz. o zaman da ya çıkmazsın ya da zincir takarsın olur biter.

• gereksiz bence.

kar yağdığında çıkmayın kafi.

zaten her yer hız tuzağı dolu tın tın..

hamur vs evet kış lastiği daha konforlu ve güvenlidir ama istanbul için gereksiz.

• Şu an kış lastiği ile kullanan biri olarak gerek yok.

Ben geçen sene hiç takmadım, bu sene yazlık lastiklerim 3 mm civarına düştüğü için bu kışı onlarla geçirmek istemedim.

Eğer ki, yazlık lastikleriniz kötü durumda değilse ve iş gereği gibi durumlar için şehir dışına çıkmıyorsanız gerek yok.

Sadece kar yağışı olduğu günler dışarı çıkıp ortalığı karıştırmayın yeter.

Zaten İstanbul'da değil kar, yağmur bile yağmıyor, itinayla ırzına geçtik coğrafyanın   Ama doğa intikamını bir şekilde alır, bakalım...

• Yolun yokuşluysa kış lastiği al, değilse yazlık lastiklerin iyi olsun yeter. Kar varken de 90 üeri gitmezsin olur biter.
  • yaz lastiği fiyatına goodyear four seasons vector 4 aldım

gafam rahat  

• Ankara'da general tire 4 mevsim kullanıyorum, bugünkü kazaları bilirsiniz, sabah ne yokuş çıkarken nede inerken hiçbir sorun yaşamadım, kazana gittim geldim birçok kaza gördüm , kaza yapanlar kuru zemin alışkanlığından kurtulamamış şapşal kişilerdi, kazan tarafında Aras kargo yola devirmeye başarmış,

Tuzlama vs alakalı değil insan yapısıyla alakalı , bir yoldan 1000 kişi geçiyor 2 araç kaza yapıyorsa belediyeden önce kendilerini suclasin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende istanbula geleceğim önümüzdeki haftalarda yaza kadar ordayım nasip olursa kağıthane den maslağa standart rota. arada sırada da beşiktaşa felan gitmeyi düşünüyorum kışlık gerekli olur mu ? Tipi kar çok olursa zaten araba için arabayla cıkmam taksi toplu taşıma vs kullanırım

• kağıthaneden maslağa çıkan son yokuşta sıkıntı olabilir bir kar yağdığında

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.