Şimdi Ara

İstanbul'da yaşayan Mısırlı gazeteci: Türkiye Cumhuriyeti 2023'te yıkılacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
1.856
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ülkesinden kaçıp İstanbul’a yerleşen Mısırlı Gazeteci Sabır Meşhur yaptığı programda “2023 Türkiye Cumhuriyetinin sonu olacak” dedi.

Mısırlı Gazeteci Meşhur AK Parti iktidarını desteklemesiyle biliniyor. Mısır ülkesinden kaçan Meşhur'un iadesi istenmişti, Türkiye de iadesini gerçekleştirmemek için vatandaşlık vermişti. 

Youtube hesabı üzerinden paylaştığı o yayında: Türkiye Cumhuriyeti’nin yıkılacağını söyledi.

İŞTE O YAYIN:

https://www.arti49.com/istanbulda-yasayan-misirli-gazeteci-turkiye-cumhuriyeti-2023te-yikilacak-2351702h.htm

• İngiliz maşası bir kitlenin mensubu. Müslüman kardeşler.

İşleri İslam adı altında, orta doğu ülkelerini cehenneme çevirmek. Müslümanlar umurlarında değil. Tek dertleri İngilizin istekleri.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2023 de akp seçimi kaybederse lanet kıçını Mısır'a deport edecekleri için tutuşmuş arkadaş.

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bunların mısıra şutlanacakları günü görmek için sabırsızlanıyorum

• Mısıra mı şutlanacak
    Ya siz ne kadar naif insanlarsınız

• Değişik diye baştan sona izledim. Bütün devletleri 100 yıllık periyotlara ayırmış 100 yıl sonunda yenilenmezse yıkıldığını göstermeye çalışmış

Son bölümde de ülkedeki 2 fikri 2 kişiyle temsilen göstermesi ilginç. Kaftancıoğlunu Erdoğan düşüncesinin tersi olarak gösteriyor..

3. Yol var onu söylemiyorum diyor ama ölümü gösterip Erdoğan'a mahkum bırakmak için Kaftancıoğlunu koymuş gibi . Mansur Yavaş olsun başka kişilerde ülkede birlik sağlayabilir Erdoğan ve Kaftancıoğlu benzeri 2023 te başa geldiğinde ülke yıkılır adamın dediği o bakımdan yanlış değil

Suriyeli Arap ve kürt çocuklarıyla devletin yenilenmesi tavsiyesinde bulunmayı da ihmal etmiyor. Osmanlı'nın Balkanlardaki çocuklarla yenilendiği düşüncesine destek de olması için. Ülkenizin yıkılmaması için ülkenizi Araplaştırın diyor bir bakıma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tek_Kisilik_Muhalefet -- 4 Nisan 2021; 16:30:12 >
  • Ancak 5 dakika dayanabildim.

Saçmalığa bakın hele.

Cumhuriyetin 100 yılda çökmesi sünnetmiş ve Allahın emriymiş.  

Dayanağı ise her şeyin yok olup Allahın baki kalması. (vay anasını nereden nereye bağlıyor)

Ne diyon lan sen değişik. Yürü git almayayım ayağımın altına. 

• quote:

Orijinalden alıntı: Tek_Kisilik_Muhalefet

Değişik diye baştan sona izledim. Bütün devletleri 100 yıllık periyotlara ayırmış 100 yıl sonunda yenilenmezse yıkıldığını göstermeye çalışmış

Son bölümde de ülkedeki 2 fikri 2 kişiyle temsilen göstermesi ilginç. Kaftancıoğlunu Erdoğan düşüncesinin tersi olarak gösteriyor..

3. Yol var onu söylemiyorum diyor ama ölümü gösterip Erdoğan'a mahkum bırakmak için Kaftancıoğlunu koymuş gibi . Mansur Yavaş olsun başka kişilerde ülkede birlik sağlayabilir Erdoğan ve Kaftancıoğlu benzeri 2023 te başa geldiğinde ülke yıkılır adamın dediği o bakımdan yanlış değil

Suriyeli Arap ve kürt çocuklarıyla devletin yenilenmesi tavsiyesinde bulunmayı da ihmal etmiyor. Osmanlı'nın Balkanlardaki çocuklarla yenilendiği düşüncesine destek de olması için. Ülkenizin yıkılmaması için ülkenizi Araplaştırın diyor bir bakıma

Klasik manipülasyonculardan kendisi. Anlattıkları tamamen safsata. Yalnız bunları belirli dayanaklara bağlayıp anlatınca mantıklı gibi görünüyor.

Sigaranin yeni bulunduğunu düşün ve bu adam sigaranın zararlarından bahsetmek yerine uzun süre kullanımda kilo verdirtir diye anlattığını düşün. Sadece uzun süreli kullanımda kilo verdirdigini ve istatistiklerle bunu dogruladigini düşün. Zayıflamak isteyenlerin bunu kullanmasını ve genel olarak kullanımda keyif veren bişey olduğunu anlattığını düşün. Zararları karşısında bu anlattıkları binde bir bile değil.

Bu adamda sigaranın binde 999 olan zararlarını anlatmak yerine önemsiz binde 1 olan yararını anlatıyor. Tamamen manipüle.

• simdilik rahat rahat konusuyorlar atip tutuyorlar

sistem degisince nasil kacicak delik ariycaklar o zaman gorucez

• Boşuna izlemeyin; yıkılma gerekçesi olarak "Ortalama bir devletin yaşı 100'dür." dedi. Aradığımı buldum, güldüm ve kapattım.  

• Aslında açık açık akepenin niyetini söylemiş.

• Müslüman kardeşlerin kimlere nelere hizmet ettiğini anlamıştır umarım herkes.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Ulan herseye ragmen sen bu ulkeyi sizin boktan ulkeniz mi sandiniz? Hani sahte muhalefet olan gostermelik secimle %1 oy alan, iktidar degisimi sadece ruzgarin esmesiyle darbe olarak gerceklesin ulke?

Ulan oyle ya da boyle bu ulkede gercek bir muhalef var tartisma var Istanbulu Ankarayi kazanmis gecende.

Allahin pislik tipsizi soyledigi lafa bak yuru git pramitlerle ovun. Sizin generalleriniz rutbeli askerleriniz sokakta isportacilik yapiyor uniformayla. Sen isine bak Turkiye Misir degil yavrum.

• Gidişat o yondee maalesef. Hiç umudum yok. Bı kurtuluş savaşı daha vermek gerekecek sanırım. Kaç kere kurtaraca bu ülkeyi, kaç kere olcez, lanet olsun.

• Cumhuriyeti yıkmak için göt lazım. Milleti birbirine kırdırmak ve ülkeyi kaotik hale getirip bir suriye yapılmak isteniyorsa adım adım projelerini dile getiriyorlar. Bakalım böyle yapılınca kime faydası olacak.

• Gidip baksan Mursici, ihvancının tekidir.

• Deli saçması.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Bu kişi malum partinin destekçisi olduğu Müslüman Kardeşler örgütüne mensup birisi.Mısırda darbe olunca diğer kardeşleri gibi Türkiye'ye kaçarak canını kurtarmıştı.

Bunun daha birçok deli saçması videosu var.Bu videoyu izlemeye çalıştım ancak belli bir noktadan sonra aklım adeta isyan etti.Adamın argümanları bizim deli maraş dondurmacısı ile diğer çakma malum cemaatin tarihçileriyle yarışır cinsten.O derece içi boş,anlamsız,temelsiz....Adeta sırf konuşmak için konuşmuş...

Videonun son kısmında ise Türkiye'de okullarda Osmanlıya,İslama ve araplara küfür öğretildiğini söylemiş.Hepimiz Türkiye'de ilkokul,ortaokul,lise ve üniversite okuduk.Hangi dönemde okuduğumuz tarih kitaplarında Osmanlıya,islama ve araplara küfür edildiğini gördük?Karalandığını gördük?Aşağlandığını gördük?Asıl bu kitaplar özellikle 1980 darbesinden sonra Türklük vurgusu dışlanarak siyasal islam sentezinde hazırlandı.Bugün tarih kitaplarının içeriğinin büyük bir kısmını İslam tarihi ve Osmanlı tarihi kapsar.Anadolu medeniyetleri,islam öncesi Türk tarihi ve milli mücadele tarihi bunların yanında çok az yer tutar.Dahası Türklerin nasıl kılıç zoruyla islamlaştırıldığı,Emeviler döneminde nasıl köleleştirildikleri hiç anlatılmaz.Osmanlıda Türklerin nasıl dışlandığı,nasıl aşağlandığı,padişahların iktidar için bebek yaşta kardeşlerini nasıl katlettiği,taht kavgaları hiç anlatılmaz ya da çok yüzeysel anlatılır.Genelde Padişahların fethleri ile süslenmiş bir Osmanlı tarihi okuruz.Milli Mücadele ise özetinde özeti şeklinde,yüzeysel şekilde anlatılır.

Buna rağmen bu Mısırlı Türkiye'de okutulan tarih kitaplarına laf atma hakkını kendinde buluyor.Zira onun arzuladığı tarih tamamen İslam,Osmanlı ve arap tarihinden oluşacak dahası bunu fantazi kurgularla anlatacak bir tarih müfredatı.

Ama bu Mısırlıya önerim tapındığı andromeda galaksi liderine fazla güvenmemesi...Şuan Mısır ile yakınlaşmaya çalışıyoruz.Yarın,öbür gün sırf Kahire ile anlaşabilmek bir sabah ansızın Kahire'ye postalanırsa o zamanda böyle konuşabilir mi merak ediyorum.Dahası şuna emin olsun gelecekte öyle ya da böyle kendisine havadan verilmiş olan T.C vatandaşlığı da elbet elinden alınacaktır.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.