Şimdi Ara

İstanbul'da taksiciler, müşteri gibi çağırdıkları Uber şoförüne dayak attı (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
162
Cevap
2
Favori
5.987
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Şikayetçi isen gereğini yapman senin görevin
    Yapmayıp gelip forumda,dost sohbetlerinde,arkadaş geyiklerinde anlatıyorsan
    Bunun adı dedikodu yapmaktır,bana söyleme kendine söyle otur kendinle konuş dedikodu mu değil mi?
    Ben kimim sıradan birisiyim dışarı çık bak benden yüzlerce var,AMA SANA BİR SIR VEREYİM,ŞİKAYET ETTİĞİN TAKSİCİ VARYA!ANLATTIKLARININ 4/1 YAPSA BU DÜNYAYI ONA DAR EDERİM, EMİN OL

Bu günkü durumdan bende şikayetçiyim,tek başına ne sen,nede ben sorumluyuz,ama toplum olarak hepimiz suçlu değilmiyiz,Bana dokunmayan yılan bin yaşasın demedik mi,demiyormuyuz,diyoruz diyoruz da birisi çıkıp o yılan sana dokunmadı ama dayıoğluna,amcanın çocuğuna dokanır niye demiyor,demeye çalışanı niye tepelemeye çalışıyoruz..........

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Dün App Store'da 54. sırada olan Uber bugün 13. sıraya yükselmiş

Edit: Keskin sirke küpüne zarar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esmerbuyucu -- 10 Mart 2018; 3:25:49 >
  • Uber olmasa taksiye zaten binmem dolmuşla otobüs le giderdim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • EĞİNLİ kullanıcısına yanıt
    Yazdığımı anlamakta zorluk çekiyorsun galiba, ağlamadım sizlamadim dedikodu yapmadım.

Dedikodu ortamlarında fazla kalmışsın.

Bu düzenin böyle gitmesinden ben rahatsız değil miyim sanki!

Trafik polisiyle ilgili yazdıklarımı okumadın değil mi!

Hadi hakkımı aramadın de! Kuralları uygulayacak uygulatacak polis bile uymuyor ve bizim gibi sağduyulu vatandaşları iplemiyor sa ne yapalım!

Dikkat çekmek için birinci köprüye çıkıp protesto eylemi mi yapalım!

Bugüne kadar yaptıklarım bu kadar artık umurumda değil!

Bu ülkede ki tek don kişot ben değilim!

Al sana bugün den haber :

http://m.hurriyet.com.tr/gundem/taksici-bir-anda-yollarini-kesti-aractaki-yolcular-ciglik-cigliga-40767423

• uber hakkında, akkoyunun birine yazdığım post

bak bro ,bilale anlatır gibi anlatayım.

lvive gittim ukrayna şehri, havalimanı taksiler 300 uah istedi merkeze.

uber uygulamasında adresi yazıyorsun,fiyat veriyor,ve çağırıyorsun. toplam 87 uah tuttu aynı adres.

300 uah nere , 87 uah nere?

Ben abd, yok italyan bakmam..uber uygulama, birçok ülkede kullanılıyor, niye teknoloji ayak uydurmayalım,daha ucuz hizmet almayalım!

Türkiye, Kuzey kore mi dışa kapalı? serbest piyasa değil mi? taksicilerde iyi hizmet versin,rekabet etsin?

sırp eti yerken,alman malı arabaya binerken, kanada,rusya menşei tahıl ürünleri yerken sıkıntı yokta, uber mi problem?

uber birçok ülkede kullandım, çok iyi hizmet,internetiniz olsun,uygulamayı kurun, 1/3 fiyatına taksi hizmeti uber.

Anladın mı bro??

• K_Spartakus K kullanıcısına yanıt
    Cevabınızı ben anlıyorumda sizin anlamadığınızı düşünüyorum,Söylediklerinizi ben şöyle anlıyorum ben yeteri kadar para kazandım bundan sonra bana ne mi,Yada bugüne kadar yeterince yemek yedim bundan sonra hiç uğraşamam mı?

Dediklerinizin bunlardan (benim nazarımda) bir farkı yoktur.

Dedikodu mevzuu hakkında ise sizin şahsınıza münhasır bir durum değildir,Toplumun büyük bir çoğunluğu şikayetlerini eş,dost veya forum sohbetlerinde dile getirir,bir eylemde bulunmaz (eylem terör estirmek kırmak dökmek değildir,yasalar çerçevesinde yapılabilecek herşeyi denemektir.

Haber ile görüşüm taksi şoförü suç işlemiştir,gazeteye haber olduğuna göre savcı harekete geçmelidir,cezası ne ise verilmeli dayak yiyen uber şoforü hakkını aramış polisi çağırmış umarım herkes hakettiği cezayı görür.

Bu konu hakkında yazacaklarım bu kadar bazen aynı şeyi düşündüğünüz insanla bile anlaşamazsınız bunun sebebi BAKIŞ AÇIMIZIN FARKLI OLMASI

Hoşçakalın.

• EĞİNLİ kullanıcısına yanıt
    Elbette ki hepimizin bakış açısı aynı olacak diye bir şey yok.

Ama bu ülkede kanun uygulaması gerekenler bile bu kurallara uymuyor ve uygulamada aksaklıklar yaşanmasını göz göre göre sağlamıyor sa vay halimize diyorum.

Maalesef ki durum bu!

Gördüğüm o kadar kötü olaylara rağmen halkın da hiçbir şey yapmaması sadece seyretmesi benim bu ülkede birçok şeyin kolay kolay düzelmeyeceğini biliyor ve görüyorum.

Saygılar.

haklısınız herzaman kaybetmeye mahkümüz toplum olarak böyle tipler olduğu sürece

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enja -- 11 Mart 2018; 11:34:40 >
  • Yöntem basit hazır ohal varken devlet diyecek ki.Tamam kardeşim siz bu işi beceremediniz.Ben size bu hatları sattım ama siz halka düzgün hizmet sunamadınız ben de sizin elinizden o plakaları alıyorum.

Sonra ihaleye çıkacak.Diyecek ki

1.Ben şoförlerin seçiminde kurul kurucam öyle kafana göre adam alamazsın.Bu kişileri süzgeçten geçiricez.

2.Kullanacağın araçlar şu şu olabilir.Bunun dışında araç alamazsın diyecek

3.Kaza oranı hesaplanacak şirket olarak atıyorum aylık 100 kazaya karışırken 1 milyon tl 200 kazaya karışırsan 2 milyon tl 300 cezaya karışırsan da lisansını elinden alırım diyecek.

4.Her platformda kullanılabilecek,denetimlerden geçmiş uygulaması olacak,bu uygulama kredi kartından ödeme,önceden tahmini ücreti hesaplama gibi özellikleri kapsayacak

Bunu diyeceksin bak bakalım nasıl düzeliyor.Hepsi Uber'den bile süper olur ama nerede bu vizyon

İstanbul'da taksiciler, müşteri gibi çağırdıkları Uber şoförüne dayak attı

• quote:

Orijinalden alıntı: largo21

Yöntem basit hazır ohal varken devlet diyecek ki.Tamam kardeşim siz bu işi beceremediniz.Ben size bu hatları sattım ama siz halka düzgün hizmet sunamadınız ben de sizin elinizden o plakaları alıyorum.

Sonra ihaleye çıkacak.Diyecek ki

1.Ben şoförlerin seçiminde kurul kurucam öyle kafana göre adam alamazsın.Bu kişileri süzgeçten geçiricez.

2.Kullanacağın araçlar şu şu olabilir.Bunun dışında araç alamazsın diyecek

3.Kaza oranı hesaplanacak şirket olarak atıyorum aylık 100 kazaya karışırken 1 milyon tl 200 kazaya karışırsan 2 milyon tl 300 cezaya karışırsan da lisansını elinden alırım diyecek.

4.Her platformda kullanılabilecek,denetimlerden geçmiş uygulaması olacak,bu uygulama kredi kartından ödeme,önceden tahmini ücreti hesaplama gibi özellikleri kapsayacak

Bunu diyeceksin bak bakalım nasıl düzeliyor.Hepsi Uber'den bile süper olur ama nerede bu vizyon

Zeytindalı harekatı konu başlığında bir arkadaş vardı "genelkurmay başkanı ben olacağım ki Afrin'de taş taş üstünde bırakmam, sivilmiş falanmış dinlemem on günde dümdüz ederim orayı" diyordu acaba bir yakınlık olabilir mi ?

Kaç kişi taksicilikten evine ekmek götürüyor, sizin getireceğini bu yeni kurallarla onlar para kazanamadığından seçim sonuçlarına nasıl yansır hiç umurunuzda değil değil mi ?

Keşke her şey böyle klavye başından yazmakla kolay olsaydı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• enja kullanıcısına yanıt
    Bu şehirde yani Londra da taksi şoförü olmak kolay değil tabi ki

Mesela altında scooter la sokak sokak gezmek ve önemli olan herşeyi not edip kafasına da kazımak zorunda ve sınav zamanı adamın canına okuyorlar ki bir şeyi bilmemek bile o lisansı almamak için sebep olabiliyor. Görsel hafızanın çok iyi olması lazım.

Daha bir çok detay var.

Ama bizde yok.

• ali_ihsan21 kullanıcısına yanıt
    Valla bu ülkede Ergenekon ve Balyoz sürecinde kaç kişi haksız yere senelerce hapis yattı sizin haberiniz var mı?Ayrıca dünyanın neresine koyarsan koy işini bu kadar kötü yapanların ellerinden hakları alınır.

Halkın çıkarını değil de sadece seçim sonucunu düşünüyorsan teröristle de mücadele etme onların da ailesi var.Bu kadar sığ bakmayın hayata.Dediğim gayette yapılır emin ol 18 bin taksici x 4 72 bin kişiyi doğrudan etkiler en fazla ama istanbulda 20 milyon insanın rahat 10 milyonu helal olsun der.Hadi siyasi çıkarım yapacaksınız doğru yapın.Bir şey bilmeden sallayanlara dönmeyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0985F6AB6 -- 11 Mart 2018; 21:44:19 >
  • Bu haberler Uber'in PR çalışmasına döndü gibi.

• Taksicilerin nasil insanlar olduğunu göz önüne seren bir haber keşke ölseler

• 1. Uber bu ülkeye vergi vermiyor.

2. Taksicilik için gerekli yasal şartları taşımıyor.

Konuya böyle bakın.

Taksicilerin iyi kötü olması da başka mesele ve konuyla ilgili değil.

• uber bu eşkiyalardan kurtardı bizi. uber lütfen bu köpekler tarafından saldırıya uğramış arkadaş adına bağış hesabı açın biz yolcular olarak arkadaşa yardım etmek isteriz

• Gerçekten de taksicilik yapan çoğu kişi arızalı tiplerden oluşmaktadır.
    Otçusundan hapçısına ne ararsan var.
    Elbet adam gibi olanlar vardır ama o kadar az ki şu yorumlarda bir tane iyi diyen çıkmadı yani binde 1 misali.
    Uber ve uber gibi oluşumları desteklemek gerekiyor.
    Hem maddi hemde konfor açısından daha iyiler ve eli yüzü düzgün insanlar çalışıyor.
    İnşallah uber taksicileri ya yola getirir ya da bu sektörde en çok kullanılan taraf olur. Zaten şu plaka olayı da taksicilerin elinde patlarsa uber yüzünden o zaman bir tane taksici kalmaz.

• asil taksicileri dovmek lazim adres bilmiyor ayagi yapip saatlerce dolandirirlar navigasyon yokmus gibi kisa mesafede surat yaparlar bagajin varsa em kum yaparlar suratlar hep 5 karis soforun ne sucu var gidin gucunuz yetiyosa kurucusunu bulun dovun siz nasil ekmek kazaniyosaniz onlarda ekmeginin pesinde

• Zamanında gasp edilen taksici haberleri izlerdik.Şimdi gasp eden taksiciler.Elalem Viber da kullanır istediğini de yapar adam olan taksicinin müşterisi her zaman hazırdır müşteri bulamıyoruz deyip insanlara saldıranlar bu bahanenin altına gizlenen mahlûklar dönüp kendilerine bakmaya korkan zavallılardır....

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.