Şimdi Ara

İstanbul'da taksiciler, müşteri gibi çağırdıkları Uber şoförüne dayak attı (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
163
Cevap
2
Favori
5.987
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Onların en büyük derdi, yolunacak turistlerin uberi tercih ediyor olması. Gitti 2 km yola 50 dolarlar.

• rekabet güzel dir .gecenlerde tanıdığımı bindirdim taksiye adam dolaştırıp dolaştırıp durmuş .iki katı para almış şimdi böyle taksicilere acınırmı.o yüzden halk istiyor uber veya başka bir marka gibi dürüst düzgün iş yapan insanları.böyle yapan taksiciler olursa tabiki halk ister uber veya başka türlerini.

• quote:

Orijinalden alıntı: QuexSeeL

O taksicilerin bir daha direksiyon başına geçmeleri yasaklanmalı, Araç ve plakalarının trafikten men edilmesi lazım. Taksici misin mafya mısın?! KHK ile ülke genelinde bütün taksi plakaları iptal edilmiştir, isteyen vatandaş aracının plakasını trafik şubeye bildirip taksimetre kullanarak hususi taksicilik yapabilir diye bir kanun çıkaracaksın akşamdan sabaha şahane olacak.

Adamın mal varlığına neden göz dikiyorsun? Çalış kazan senin de olsun. Devlet senin 1 milyon lirana el koyacak olsa böyle rahat konuşamazdın. Yaptıklarının yanlış olduğunu, rekabet istemediklerini dile getir yeter. Yanlışı yanlışla düzeltemezsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • halk olarak birleşip yolda gördüğümüz taksileri ters çevirelim

• Su an Uber’dem yaziyorum. Kozyatagindan Atasehir’e gitmem gerekti ve fena bir yagmur var. Onumden birkac taksi gecti korna calarak ama inat ettim binmedim Uber’i bekledim. Yagmurda su yok bu taksicilere

• İddialara bak.neymiş vergi vermiyormuş.Sen plakayı 1.5-2 milyon tl'ye sat,kiraya verince aylık oturduğun yerden 6000 tl kira al ve asgari ücret üzerinden vergi öde,üstüne üstlük pişkin pişkin devlet gereğini yapmazsa bunlar olur diyorsun yuh diyorum.Eşkiya gibisiniz hepiniz müşteri beğenmezsiniz,kabasınız,kısa mesafe gitmezsiniz,millete saldırırsınız.Devletin bir an önce size bir el atması lazım.
    Yaşasın UBER....

• Umarım bunu yapan taksiciler trafik kazası geçirip geberip giderler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Üniversite yıllarımda iki yıl boyunca taksi kullanmak zorunda kaldım, gittiğim yer Ataşehir Yeditepe üniversitesi arası, aşağı yukarı hergun aynı saatte evimden alınacağım için semtimin durağı ile anlaştım söz mü söz ama lafta çünkü neden kağıt üstünde birşey yok cezai müeyyidesi yok.

Ben sokağın başında taksi bekliyorum benim durağın taksisi önümden geçiyor ama başka birini alıyor, şoförü dâhi tanıyorum durağı aradığımda "abi o müşteri bekliyordu aramıştı" iyi de tam o ana mı denk geldi veya başka taksin mi bitti durakta ki yollamıyorsun besbelli o bana gelen taksi idi ama benim mesafem kısa diye başka bir müşteriyi tercih ediyor. İyi de ben yolu çekip sündürememki.

Yolda durakta bir arkadaşımıgörürüm alırım üniversiteye varınca o da para ödeyecek derler.

carrefour taksi durağında başımdan geçen olay, Kozyatağı'ndan Ataşehir'e gideceğim ama çok iyi biliyorum mesafe yakın diye durak taksisi laf edecek ben de yoldan çevirmeye kalktım herhalde bir başka durağın taksisi telsiz ile bildirmiş biri yanıma gelip burası durağın muhitti duraktan bineceksiniz dedi, sana ne arkadaş ben dilediğim araca binerim eşkıya mısınız ?

Şimdi çok iyi oldu UBER vatana millete hayırlı olsun, devlete gidecek daha az benzin vergisi, çevrenin daha az kirlenmesi daha birçok avantajı da cabası.

Tenekeden yapılmış, kliması bile olmayan, trafik kurallarını hiçe sayan, gideceğin mekana göre yolcu seçen taksi esnafı ile didişeceğine UBER kaymaklı baklava.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali_ihsan21 -- 8 Mart 2018; 13:05:08 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• İşin garip yanı, aynı imkanları kendileri de sunabilir ama sunmuyolar.

En basitinen taksilere ötv muafiyeti geldi, hala dacia sandero peşindeler.

Kusura bakmasınlar, müstahak...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Closer -- 8 Mart 2018; 12:42:17 >
  • Bir taksici oğlu olarak söylemeliyim ki yapılan davranışın savunulur bir yanı kesinlikle yok.Babam bu meslekten emekli oldu hala da aktif olarak yapmakta beni okuttu, meslek sahibi yaptı.Bende taksi kendimizin olduğu için bende tatil dönemlerimde çalıştım,çalışıyorum da kısacası bu işi az çok biliyorum. Burada taksicilere olan tepkilerin hepsinde haklılık payı kesinlikle var.Bu sorunların oluşmasının temel sebebi bizlerin yanlış davranışlarıdır fakat tüm taksicilerin de bu yanlış davranışları yapanlarla bir tutulması da hoş değil.Kesinlikle müşteri veli nimettir.Para verir karşılığında hizmet verirsin.Buradaki şikayetlerin hepsi bizim durağımızda da yaşanıyor yeri geliyor mal sahibi yeri geliyor şoför yapıyor bu yanlış davranışları.Bizim olduğumuz yerde (İzmir-Urla) müşteride hizmete göre taksicisini seçiyor sürekli onunla çalışıyor.biz şahsımız adına bahsedilen şikayetler için titizlikle çalışan bir taksiciyiz.
    Gelelim işin müşteri boyutuna eh para kazanıyoruz diye herşeye eyvallah da edemeyiz.Şimdi soracağım sorulara samimiyetle cevap verin,bir tanesine yok öyle birşey deyemeyeceksiniz bundan eminim.
    1-Araç temizliği;A)Müşteriler üst baş ayakkabı temizliğine kesinlikle dikkat etmiyor,ıslak ıslak araca bindiğinde kesinlikle söylemiyor biz koltuğumuzun ıslandığını bir sonraki müşterimizden öğreniyoruz.
    B)Evcil hayvanı ile bindiriyoruz ama inanın dökülen kıl tüh vb. çekilir değil.
    C)Sigara,alkol yasak olduğunu bilmeyen yok ama buna rağmen niye ısrar ediliyor.
    D)Sonuç olarak her müşteriden sonra aracı temizleme şansımız yok.
    2-Kısa mesafe sorunu;A)Kısmetten öte köy yoktur kısa işe çıkarsın yoldan daha uzunu denk gelir vs. vs. işe burun kıvrılmaz.Bu sorunu yaşayanlara sorum şikayet ediyor musunuz ? ve şikayetinizin takipçisi oluyor musunuz?
    B)Taksici sizi istediğiniz yere götürmek zorunda size nereye sorusunu araca binmeden soramaz eğer soruyorsa mantıklı bir açıklamasını yapmalı ve size hemen başka bir taksi ayarlamalı.
    3-Fazla ücret alma,yolu uzatma ve fiş,fatura kesmeme;A)Fazla ücret alma nasıl oluyor aklım almıyor taksimetre var ne yazarsa onu verirsin kimse kimseye fazla para vermez.(bahşiş vs. ayrı)
    B)Hangi devirdeyiz diyorum iyi kötü herkes gideceği yeri, yolu biliyor öyle kandıramazsın kimseyi hadi yabancı diyelim günümüz teknoloji çağında yol uzatmaları kimse yemez.
    C)Fiş ve fatura kesmek mecburidir ama milletçe neyin fişini alıyoruz ki onu geçtim fiş fatura isteyenlerin bir kısmı fazla istiyor miktarı doğru mudur?Yine fiş fatura kesmeyen kim ise şikayet edin takipçisi olun ama oluyor musunuz?
    4-Taksimetre sorunu;A)Taksimeterelere yapılan ayarlar tamamen büyükşehir belediyelerin elinde tarifemizi onlar belirler,taksimetre açılış ücreti ve km ücreti bellidir.Gittiğiniz mesafenin km si ile taksimetrenin yazdığı tutarı sorguluyor musunuz?Taksimetre fazla yazmaz uydurmayın,yazdığını düşünüyorsanız hesabı basit yukarıda yazdım.
    B)Taksimetre açılması gerekiyor ayrıca müşteri rahatça görsün diye dikiz aynasınadadır takip ediyor musunuz?
    C)Kısa mesafe olunca şiddetle taksimetre diye direten bir çok kişi mesafe uzun olunca pazarlığa oturuyor bunu napıcaz?
    5-Trafik kuralları;Trafik ve sürüş ayrı bir uzmanlık trafikteki herkesin iyi bir eğitime ihtiyacı yok mu?Taksiler sadece göze batmasın az tarafsız olalım.
    6-Araç eski-yeni olması;Ülkemizdeki araç fiyatlarını göz önüne aldığınızda araç değiştirmek pek kolay olmadığını sizde biliyorsuzunuz,para kazanıyorsun değiştir diyebilirsiniz trafikteki birçok araçtan taksiler daha iyi durumda bunu sizde biliyorsunuz inanın aracına iyi bakan için şikayet mevzu olamaz,ötv indirimi malum şu ara var aldığımız araç 3 yıl kullanılmak zorunda haliyle kullanım şartlarına araç bu kadar dayanır ayrıca bazı insanlar özel araçlarını sokmadıkları yollara taksiyi sokarlar vs. vs.Araç lüks olsun diyorsunuz ama bir de taksici açısından bakın o araçlara bakmak kolay mı?

Kısaca eğrisiyle doğrusuyla taksici-müşteri ilişkisine her iki taraftan bakmak daha doğru olur?Müşterilerin şikayetleri olduğu gibi taksicilerinde var.Yalnış anlaşılma olmasın taksicilerin yaptığı yanlışları savunmuyorum,yanlışlara kılıf uydurmuyorum.Sorun taksilerse soruna sadece taksici bazında değil hizmet alan ve veren açısından bakarsak daha iyi olmaz mı?Saygılarımla

• Adamlarda ki para açlığı röportaja nasılda yansımış. Turist telefonu açıyormuş, Uber'i çağırıyormuş. İşini çalıyormuş. Ulan haysiyetsizler. Cevahir önünde vs arap kovalamaktan kendi vatandaşınızı almıyorsunuz soğuklarda taksilerinize. Havaalanı patlamasında fırsat kovalayıp 5 kat para istersiniz. Milletin canını ve malını hiçe sayan tarzda araba sürmeler. Trafiğin akışını etkileyecek şekilde yol ortasında esnaf ile muhabbet etmeler. Düzgün olanları hariç beter olsunlar. Düzgün olanların da imkanı var ise Uber'e geçsin. Bu yobazlar ile aynı kefeye konmaktan kurtulurlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Batman

Adamlarda ki para açlığı röportaja nasılda yansımış. Turist telefonu açıyormuş, Uber'i çağırıyormuş. İşini çalıyormuş. Ulan haysiyetsizler. Cevahir önünde vs arap kovalamaktan kendi vatandaşınızı almıyorsunuz soğuklarda taksilerinize. Havaalanı patlamasında fırsat kovalayıp 5 kat para istersiniz. Milletin canını ve malını hiçe sayan tarzda araba sürmeler. Trafiğin akışını etkileyecek şekilde yol ortasında esnaf ile muhabbet etmeler. Düzgün olanları hariç beter olsunlar. Düzgün olanların da imkanı var ise Uber'e geçsin. Bu yobazlar ile aynı kefeye konmaktan kurtulurlar.

Bu tip küfürlü ve coşmuş mesajlara hiç gerek yok çünkü taksiciler de var olma savaşı veren bir esnaf kesimi, bu mücadele sonucunda içlerinden işlerini kötü yapanlar elenecektir.

Belki tüm sektör kaybolur ama haysiyet vs karıştırmayalım bu işe, zaten hepimiz biliyoruz ki işini düzgün yapan yok denecek kadar az bizim memlekette.

Demin taksici esnafını eleştiren ben şimdi farkı bir açıdan yazacağım.

Otobüsteyim kızın biri kutusundaki kedi ile binmek istedi. Bir de şoförün itirazına ortam kalmasın diye pat diye bastı akbili şoför kedi ile araca binemezsiniz deyince kıyamet koptu. Ben kedimi eve nasıl götüreceğim (sanki adamın derdi bu durum beslediğin kediyi nasıl götüreceğini de bil), bu kangal köpeğimi kurt mu ki almıyorsun. Şoför hanımefendi saldırma meselesi değil alerjisi olan biri olursa ve rahatsızlanırsa sorumlusu ben olurum araca aldığım için, taksi ile götürün diyor. Kızımız ne dese beğenirsin "e ver öyleyse taksi parasını" ne diye iett elalemin iti kedisinin taksi parasını versin nasıl bir mantık anlamak mümkün değil.

Şimdi bu durumda böylesi bir yolcu ile taksi şoförü muhatap olmak zorunda kalıyor neler olabileceğini tahmin edersiniz adamın gözü gibi baktığı araç kokar mı kedi kutusu taşınmasından, kıl mı tüy mü olur kim bilir.

Yasaklar oturmadığı hatta yasa değil cezalandırma sistemi doğru işlemediği müddetçe bizim insanımızın mantığı her koşulda kendi menfaatine işliyor.

• Var olmak istiyorlarsa öncelikle düzgün araba kullansınlar Ihtiyacı olanlar hariç tutarak başlamak istiyorum. Ülkede 60 yaş ve üzeri taksici dolu. Bunların ne kadarı ihtiyacı yüzünden yapıyor bilmiyorum fakat boş olduğu için de yapan bir o kadar fazla. Adamın gözü mü görmüyor, kulağı mı duymuyor belli değil.

Ben zaten işini düzgün yapanları tenzih ettim. Benim lafım her fırsatta turiste geçirmeye çalışanlara. Her fırsatta yol uzatıp 10 liralık yere 15 lira alanlara. 1 lira olmayınca suratına " ver ulan " diye bakan fakat 1 lira eksik verince " bozuğum yok abey ehehe " diye pişkin pişkin konuşanlara. Beter olsunlar.

Kediyle vs taksiye binecek kişi de bir zahmet ödesin parasını. 10 lira ise 15 versin. Aracı özel ihtiyacı için kullanıyor nede olsa.

• quote:

Var olmak istiyorlarsa öncelikle düzgün araba kullansınlar Ihtiyacı olanlar hariç tutarak başlamak istiyorum. Ülkede 60 yaş ve üzeri taksici dolu. Bunların ne kadarı ihtiyacı yüzünden yapıyor bilmiyorum fakat boş olduğu için de yapan bir o kadar fazla. Adamın gözü mü görmüyor, kulağı mı duymuyor belli değil.

Ben zaten işini düzgün yapanları tenzih ettim. Benim lafım her fırsatta turiste geçirmeye çalışanlara. Her fırsatta yol uzatıp 10 liralık yere 15 lira alanlara. 1 lira olmayınca suratına " ver ulan " diye bakan fakat 1 lira eksik verince " bozuğum yok abey ehehe " diye pişkin pişkin konuşanlara. Beter olsunlar.

Kediyle vs taksiye binecek kişi de bir zahmet ödesin parasını. 10 lira ise 15 versin. Aracı özel ihtiyacı için kullanıyor nede olsa.

Ben önündeki kırmızı ışık kuyruğunun en önüne geçebilmek için yüksek olmayan bir kaldırma iki tekerini çıkarıp arabanın yarısı kaldırımdan yaklaşık 30 metre gitmiş bir taksinin yolcusu olma kadersizliğini yaşadım, bütün millet korna çalıp protesto etti herifin umurunda bile olmadı.

Ben araçta hamile biri ola hastaneye yetiştiriyor olsam 20 yıldır ehliyetim var öyle kullanmam.

Ne yapiyorsun desem "beğenmiyorsan in" der adım gibi biliyorum.

• ali_ihsan21 kullanıcısına yanıt
    Kutusunda kedi ne yapacak arkadaşım sana? O zaman hiç sokağa da çıkmayın kedi köpek dolaşıyor diye.... Birde bunu haklı gibi anlatmışsın. Kız 100 lira verip taksiyle mi gidecek? Efendi gibi koymuş kutusuna işte. Birde çıkmış burda 1 sayfa yazı yazmışsın. Herkes herşeyi biliyor bu ülkede... Herşeyi biliyor... Yazık...

• quote:

Orijinalden alıntı: ali_ihsan21

quote:

Var olmak istiyorlarsa öncelikle düzgün araba kullansınlar Ihtiyacı olanlar hariç tutarak başlamak istiyorum. Ülkede 60 yaş ve üzeri taksici dolu. Bunların ne kadarı ihtiyacı yüzünden yapıyor bilmiyorum fakat boş olduğu için de yapan bir o kadar fazla. Adamın gözü mü görmüyor, kulağı mı duymuyor belli değil.

Ben önündeki kırmızı ışık kuyruğunun en önüne geçebilmek için yüksek olmayan bir kaldırma iki tekerini çıkarıp arabanın yarısı kaldırımdan yaklaşık 30 metre gitmiş bir taksinin yolcusu olma kadersizliğini yaşadım, bütün millet korna çalıp protesto etti herifin umurunda bile olmadı.

Ben araçta hamile biri ola hastaneye yetiştiriyor olsam 20 yıldır ehliyetim var öyle kullanmam.

Ne yapiyorsun desem "beğenmiyorsan in" der adım gibi biliyorum.

Siz benim atlattığımdan daha kötüsünü yaşamışsınız. Ben evime dönerken şoförün virajı alamadığını fark ettim. ( çok hızlı değildik ) Meğer adamın gözler kapalıymış. Mecburen direksiyona müdahelede bulundum. Yaşı 55 üstü çok rahat var. Kendisine dinlenmesini söyledim ve indim araçtan. Hızlı gitmediğimiz için şanslıydık. Uber'de bu olay yaşansa puanını, yorumunu vs yaparsın. Taksiciyi bir daha nerede görecen

• quote:

Orijinalden alıntı: lyrklaunavan

Kutusunda kedi ne yapacak arkadaşım sana? O zaman hiç sokağa da çıkmayın kedi köpek dolaşıyor diye.... Birde bunu haklı gibi anlatmışsın. Kız 100 lira verip taksiyle mi gidecek? Efendi gibi koymuş kutusuna işte. Birde çıkmış burda 1 sayfa yazı yazmışsın. Herkes herşeyi biliyor bu ülkede... Herşeyi biliyor... Yazık...

Arkadaş okuduğunu anla önce ben olayın tarafı değilim otobüse alınsın veya alınmasın şimdiye kadar demedim, fikrimi sorarsan söylerim.

Sadece demek istediğim iett'nin toplu taşıma araçlarına kutusunda dahi olsa hayvanların alınamayacağına dair bir kuralları olup topu kendileri gibi emekçi olan bir diğer meslek grubuna atmasını söyledim.

Örneği çoğaltayım çünkü tek örnekle belki ki yeteri kadar açıklayıcı olmamış.

İçki içmiş birini bile otobüse almayıp taksicilerin başına havale ederler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Xnet

Magandalar ülkenin bir yerine toplansın iyi niyetli insanlarda ülkenin diğer yerine toplansın bu şekilde yaşayıp gidelim.

Kadınlar gününde bile kadına şiddet haberlerinden,
    Paramızın pul olup sürekli değer kaybetmesinden,
    Hiç bitmeyen ve sürekli artan vergilerden,
    Trafik ve taksi magandalarından,
    Şiddetten bıkmayan futbol holiganlarından,
    Adaletsizliğin adalet olduğu bir düzenden,
    Torpil ve kayırmalardan bıktık, yorulduk.

Sen nereye gidiyorsan söyle ben de gelmek isterim ama mesele bir tarafa birikmekle yetmiyor herkes geçim sıkıntısından, taciz tecavüz, adam kayırma vs'den şikayetçi ama her seçimdeaynı parti kazanıyor, kazanması yetmiyor bir de yetkileri genişletiliyor.

İnsanlar o kadar bıkmış ki bu adaletsizlikten kayyum atanan yerde yöneticilik verilen bile reddetmeye başladı artık, mide kaldırmıyor.

• Taksici=nitelikli dolandırıcı

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.