Şimdi Ara

İstanbul'da taksiciler, müşteri gibi çağırdıkları Uber şoförüne dayak attı (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
163
Cevap
2
Favori
5.987
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: KediKovalayanPsikopatFare

Kime dedin kardessss

Çağırıp döven taxi cilere dedim kardeş...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fuckulteli

Uber sürücüleri de toplanıp taksi çağırıp taksiciyi mi dövsün. Bu ne böyle gücü yeten yetene! Varsa hoşuna gitmeyen bir şey hakkını yargıda ara.

Yorumlama/puanlama sistemi bile yeter Uber'in..

Yargı varmı ki, olsa bunlar olmaz....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İşte bu yüzden hep kaybediyoruz biz,çekememezlik,kaba kuvvetle çözüleceğini zannediyorlar.

• Taksicileri tebrik ediyorum, bu ofsayt hareketlerle iyice belanızı arıyorsunuz. Halkın şamarı cidden daha büyük olacak! sadece kendi kuyunuzu kazıyorsunuz!

Ben pek sorunlu taksici görmedim ama sürekli kısa mesafeden yakınıyorlar, hayvanı taksiye almak istemiyorlar, yağmurda hiç durmuyorlar, trafikte leş gibi araç kullanıyorlar!!

Polisin artık bunlara sürekli ceza kesmesi lazım, bi taksi plakası tutturmuşlar, türkmenistanda her araba bir potansiyel taksi, sanki çok nitelikli meslek grubu da!!

Alayı sabıkalı, jiletçi, lisede sınıfın en arkada oturan tayfası!!

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Uber hiç binmedim ama birgün bineceğim. Taksiden iyi olacağı kesin.

• igetsky kullanıcısına yanıt
    evet gerekli olduğunda über kral. sarı taksiler hem çok bahalı hem nereye gittiğin bellin değil

• Yok olmaları dileğiyle.

• Bizim milletimiz duygusaldır, ezilenin mağdur edilenin arkasındadır. Taksiciler magandalık yapıp Ubercilerin ekmeğine yağ sürmüşler.

• quote:

Orijinalden alıntı: trakyAli-1986

quote:

Orijinalden alıntı: WarSaw

überde bildiğim kadarıyla denetim yok elini kolunu sallayan arabası olan herkes sisteme katılabiliyor sadece oylama sistemiyle insanlar güven duydukları kişiyi tercih edip çağırıyor. e peki tecavüzcü ruh hastasının teki 1 gecelik iş bitirmek için übere girerse ne olacak. taksiciler çokmu güvenli sanki diyenler olur ama taksiciler adam akıllı denetlenip ayıklanmıyorki.

esasında bu işin güzel oluru überdeki gibi taksicilerin bir oylama sistemi olacak über gibi millet telefondan en yakın ve tercih ettikleri taksiciyi çağıracaklar ve taksicilerinde kendi içinde belli bir değerlendirme ve eleme sistemi olacak herkes taksici olamayacak. bu iş en güzel böyle çözülür.

Hoşgeldin taksici. Plaka sahibi misin şoför mu?

benim söylediklerimden taksici olmadığım aşikarda senin rahatsızlığının boyutundan uberci olduğun çok belli.

• Uber sürücüsünü döven sözümona taksiciler; gücünüz yetiyorsa gidin Uber patronunu dövün. İşini yapmaktan başka derdi olmayan günahsız sürücünün ahını boşu boşuna almayın, sonra kendi kendinizi topluma rezil etmeyin. Hadi bakalım...

• ülkemizde 4 nijeryalı öğrenci, über taksi çağırdıkları için taksiciler tarafından dövüldü.

bu 2 hafta önceki haber.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eninde sonunda herkes kendini korumak için bir yöntem bulmaya çalışacak, o zaman karışacak etraf.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • UBER KULLANICI ŞİKAYETELERİ

• radef kullanıcısına yanıt
    Ticari taksilerle ilgili bir şikayet sayfası açılsa e-devletten daha çabuk çökeceğinin garantisini veririm :)

• quote:

Orijinalden alıntı: QuexSeeL

O taksicilerin bir daha direksiyon başına geçmeleri yasaklanmalı, Araç ve plakalarının trafikten men edilmesi lazım. Taksici misin mafya mısın?! KHK ile ülke genelinde bütün taksi plakaları iptal edilmiştir, isteyen vatandaş aracının plakasını trafik şubeye bildirip taksimetre kullanarak hususi taksicilik yapabilir diye bir kanun çıkaracaksın akşamdan sabaha şahane olacak.

Şoförü anladım da plaka ne alaka?

• jasonn123 kullanıcısına yanıt
    Bide her ay hesabinda 100$ lik credit te varsa dadindan yenmez uber

• Bizim burada Über yok, daha önce vardı fakat rekabet edemeyince payını Didi’ye satıp ülkeden çekildi.
    Didi kullanırken sadece normal taksi isteyebiliyorum veyahutta normal veya özel farketmeksizin en yakındaki müsait araç gelsin şeklinde seçebiliyorum, aslında Über Türkiye’de taksicilerle anlaşıp benzer uygulamayı getirse bu olaylar daha yumuşar gibime geliyor.

• uber muber bilmem de bir zamanlar semtte çağırdığım şahsi aracıyla çalışan arkadaş vardı. o kadar bindim adını bile hatırlamıyorum. istediğim saatte arıyordum 5 TL'lik mesafeye bile gidiyordu. aracı da Golf'tü. aslında her semtte böyle kişilerin telefonu olsa elinde sıkıntı kalmaz.

• Bu taksi terörünün bitmesinin tek çözümü taksi plakalarının serbest bırakılıp taksici olabilmek için belli sınavlar verebilmekten geçmekle mümkün. Yani bundan sonra taksici olabilmek için plakaya değil sertifikaya sahip olabilmen gereksin

Yani şöyle;

Bir insan nasıl taksici olur ? başka hiçbir iş yapamayacak kadar boş bir insandır, son çare olarak taksicilik yapar... Sen bunu bir de plaka sahiplerinin eline düşürdün mü görme o adamın sinirini öfkesini magandalığını.

Onun yerine gerçekten bu işi iyi yapabileceğini düşünen insanlar zorlu sınavlardan geçip taksici olabilirse plaka tacirlerinin elinden kurtulmuş bir şekilde daha rahat çalışır.

Ki bu ülkenin de her sektörde ihtiyacı olan şey bu, Slaven Biliçin de söylediği gibi bu ülkede bilgisi olanların yetkisi, yetkisi olanların da bilgisi yok diye...

Eğer bu devrim gerçekleştirilebilirse taksicilere kimse maganda, soyguncu, turist kazıklayıcı gözüyle değil canını emanet ettiği düzgün şoför olarak bakar

Taksi plakasına sahip olanların veya alıp satanların ben helal para ile uğraştıklarını sanmıyorum, parayı kendi emekleriyle kazanan kimsenin gidip de bi plakaka 2 milyon lira verebileceğini sanmıyorum, tamamen kara para aklama olarak görüyorum...

• Süpermarketlerin bakkalları yok ettikleri gibi uber de taksileri bir nebze budayacaktır, gergin olmaları anlamsız hele ki ekonominin böylesine rahat ve coşmuş olduğu bir dönemde.

Kapa kontağını yat evinde. Bak halk otobüsleri cuma günü çalışmayacakmış.

http://m.hurriyet.com.tr/gundem/15-temmuz-sehitler-koprusu-cikisinda-eylem-40764764

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali_ihsan21 -- 8 Mart 2018; 9:11:31 >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.