Şimdi Ara

İstanbul'da taksiciler, müşteri gibi çağırdıkları Uber şoförüne dayak attı (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
162
Cevap
2
Favori
5.988
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bunu yapanlara adalet mekanizmaları bakalım gereken cezayı verecek mi bekleyip göreceğiz.
  • Bir saat sonra havaalanına teyzemi almaya gideceğim. Umarım polis gibi kimlik kontrolü, pardon UBER kontrolü yapmaya kalkışan taksicilere rastlamam :)
  • Artık taksiye binmeyerek şahsen durumu protesto edeceğim. Varsın iki kuruş daha pahalı olsun, tekken bile Uber çağırırız...
  • Simdi olayin iki boyutu var bana gore. Bir duzgun calisip gunluk 200 lira yevmiye+yakit+yikama parasi verdikten sonra isini kovalayan taksiciler ki bunlarin trafikte hiz yapmasinin, fatura kesmek istememesinin nedeni para kazanamamasi. Zira plaka sahibi kidemli zumre (emekli emniyet mudurleri, sanatcilar, politikacilar vs) kaymagi yiyip (aylik 12000 TL) yilda 2000 kar beyan edederek bu insanlari somuruyor.

Bunun cozumu plakalarin 5 yillik sureyle 3 soforun bir arada girecegi sekilde 20000 lira bedelle ihaleye acilmasi ve plakayi sadece bu 3 soforun (Gunduz, gece, tatil) kullanmasi. Aylik 12000 lira tutarindaki yevmiye 4000 lira adam basina kalirsa adamlar ne yolcu secer ne hiz yapar ve tertemiz arabaya binersiniz. Ayrica yazarkasali taksimetre ve ihale bedellerinden de belediye ve devlet kazanir. Kaybeden ayricalikli zumre olur. Uber calissa dahi taksiciler duzgun olacagi icin ancak rekabet edebilir ve insanlarin taksiden kacmasi bugunku kadar cok olmaz.

Ikinici boyutu ise uckagitci, musteri dolandiran (iki anlamda da ) taksiciler. Bunlar, eger ustte acikladigim sisteme gecersek 3 sikayette once isten kisa sure men, devam ederse uzun sure men ve sonra da ihale yasagina alinip isten ayiklanir. Iyi para kazandiran bir meslegi kimse kaybetmek istemeyecegi icin taksiciler adam gibi olur.

Goruldugu gibi konu aslinda tum sistemi somuren plaka sahibi tekelci zumre. Hic beklemeyin bunun duzelecegini zira o kisilerin politikada hep hatirli bir tanidiklari vardir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi carretera -- 8 Mart 2018; 17:15:26 >

• Cok degil bir bes sene sonra zaten soforluk meslegi tarihe karisacak. O zaman da otonom arac kovalar magandalar.
  • bakın arkadaşlar öncelikle taksim ,plakam yok vergisel bir iş yapıyorum
    Taksici olmanın şartları resmiyette oldukça çok bir sürü belgeye ihtiyaç var burada sorun taksilerde değil eksik denetimden dolayı şartları sağlamayan kişilerin tabiri caiz ise kaçak iş yapmalarında
    Antalya şartlarında denetimler oldukça fazla taksilerin %95 i "3" yaş altındadır ücretleri istanbuldan yüksektir ama güvenli konforlu kalitelidir saygılıdır
    https://www.donanimhaber.com/diger-bilim-ve-teknoloji/haberleri/Ubere-buyuk-ceza-geldi-Taksicilerden-Uber-artik-yasal-degil-iddiasi.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi belekbeach -- 8 Mart 2018; 18:42:7 >

• Show tv ana haber'de Uber'e yapılan şiddetin haberini verdi. Bundan sonra Uber'in önünü kimse tutamaz
  • Şu minibüslerde ortadan kalksa drone mron bişe gelse ne güzel olur. Kendini mülteci tasiyan gemi kaptanı sanıyor pzenkler.
  • Bilgisi olmayıp fikri olanların çoğu burada elbette konuya farklı bakış açısı ile bakmaya çalışan,doğru (vicdani) mantık yürüten arkadaşları ayrı tutuyorum.
    İlk önce bakmamız gereken bu haber doğru mu?
    1)Bu haberi yukarıda adı geçen gazete,tv herneyse tezgahlamış olabilir mi?
    2)Uber denilen topluluk tezgahlamış olabilirmi?
    3)Bir grup işgüzar taksici yapmış olabilir mi?
    Budur diyemem,ancak hepsinin olasılığı aynıdır,neye göre yorum yapalım,hangisine göre..........
    Burada yorumda bulunmak hele bir tarafın lehine yorum yapmak beni vicdanen rahatsız eder.
  • quote:

Orijinalden alıntı: draw1907

Ticari taksilerle ilgili bir şikayet sayfası açılsa e-devletten daha çabuk çökeceğinin garantisini veririm :)

+1
  • EĞİNLİ kullanıcısına yanıt
    Bu haberi kimsenin tezgahlamadığına inanıyorum, Taksiciler, özellikle istanbul taksicileri böyle bir olayı
    tezgahlama potansiyeline sahipler.
    İstanbul taksicilerinin ne olduğunu taksi kullanan hemen herkes bilir.
    Bir ülkenin medeniyetlik göstergesi turistler için taksi/dolmuş şöförleridir.
    Bu nedenle gelişmiş ülkelerde toplu taşıma ve taksi şöförleri sıkı bir eğitimden geçirilir,
    sadece layık olanlar şöför olabilir. Bizde ise nerde işsiz güçsüz, sabıkalı ve bir baltaya sap
    olamamış kişiler varsa (hakkıyla yapan çok az miktardaki saygın şöförleri tenzih ederim)
    taksici/dolmuşçu olur.
    Bunun acilen değişmesi gerekir.
    Kimsenin işi gücü yok tezgah kuracak mış falan mış filan mış.

Geç bunları.

İki gün önce bindiğim taksinin trafik ihlallerini mi sayayım

Balta gibi aracı kullanması mı sayayım.

Hangisini yazayım!
  • quote:

Orijinalden alıntı: K_Spartakus

Kimsenin işi gücü yok tezgah kuracak mış falan mış filan mış.

Geç bunları.

İki gün önce bindiğim taksinin trafik ihlallerini mi sayayım

Balta gibi aracı kullanması mı sayayım.

Hangisini yazayım!

peki gidip o taksi söförünü şikayet etinizmi kural ihlâli yapıyor diye yoksa sadece foruma yazmaklamı yetindiniz ben olsam şikayet ederdim
  • nightsniffer kullanıcısına yanıt
    İstanbul'da taksiciler, müşteri gibi çağırdıkları Uber şoförüne dayak attı
  • uber bu hale gelip geliştiyse bunu sebebi taksiciler ve onların davranışları...uber şöfölerini döveceklerine kendilerine çeki düzen versinler.İstisnalar dışında ben istanbulda düzgün taksi ve taksiciye denk gelmedim...
  • enja kullanıcısına yanıt
    Sorun şurada, şikayet etmeye değmeyecek kadar zavallı birisiydi ki serseriydi. Umurumda değil. Kendi arabamı servisten almaya gitmek için kullandım onun haricinde toplu taşımada çok mecbur kalırsam ya metrobüs ya da tramvay kullanıyorum.

Bu konuyu görünce yazmak istedim.

Çünkü trafikte bunun gibileri o kadar çok ki trafik polisinin önünde yapıyorlar her haltı ve polis görmemezlikten geliyor.

Hangisiyle uğraşacağız diye kös kös bakıyor yetkililer.

Şikayet etmemem için bir sebep söyleyeyim.

Geçtiğimiz yıl basın ekspres yolu üzerinden ikitelli sanayi sitesine mal bırakmak için arabamla giderken cep telefonuyla muhabbet eden bir sürü araç yüzünden çıldırma noktasına geldim, tam 212 avm tarafında trafik polisi gördüm ve yanımdan geçtiği sırada ne kadar korna çalsamda polis durmadı, neden bakmadı bana biliyormusun! Trafik polisi de telefonla araç kullanıp gayet relax ve cool bir şekilde yoluna devam etti.

Şimdi soruyorum, kimi kime şikayet edeyim!

Polise makas atanları, benim canıma kast edenlerin şikayet ettik te ne oldu!

İlgileneceğiz deyip başlarından savdılar.

Hadi sen söyle ne yapalım

• Azalarak bitmeniz dileğiyle taksiciler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alito -- 9 Mart 2018; 14:51:5 >
  • K_Spartakus K kullanıcısına yanıt
    Şikayetçi ol,olmuyorsan sızlanma!Şikayet etmek için 155,beyaz masa,taksiciler odası nereye edebiliyorsan,edemiyor mahalle kadınları gibi sağda solda anlatıyorsan,dedikodudan öteye gitmiyorsa bu sorun çözülmez,çözülemez git hakkını ara..............

Neler için tezgah kurulduğunu aklın almaz,alamaz çocuk
  • Düzenlemesi olacak.
    İlk olarak öküze mala ayıya ehliyet vermeyeceksin.
    Ha yapamıyorsan o zaman (en azından) taksici olmayacak..
    Uber müber her ne varsa devlet onu tanıyacak ve haklarını verecek.
    Onlar da vergilerini bizim gibi boool bol kepçe ile ödeyecek.
    Şu an taksicilik yapan %5-6'lık kesimi ayırıp söylüyorum: Taksi içindeki o değişiklere de yaptırım uygulayacaksın. Max 3 oalya karıştığı an ehliyet gider diyeceksin.
    Adım başı zaten polis, iş bulamayan üni bitirmiş gençlerimiz ya asker ya polis oluyor bu ülkede kalırsa..
    Koy polisini de zaten bol, trafikte kontrol de kontrol..

Hem uberi rahat hem şu an taksicilik yapan %5-6'lık kesim rahat hem de müşteri..

Olur mu?
    Tabii ki olmassss
    Burası Türkiye

Ağlaşan kim dedikodu yapan kim sızlanan kim!

Önce haddini bil!

Sen kimsin benimle böyle konuşuyorsun!

Bu konuyla ilgili başımızdan geçen birşey yazdık üstüne fırça yedik!

Neyi ne yapacağımı biliyorum ve bunu senden öğrenecek değilim.

Bu ülkenin çivisini ben çıkartmadım!

Sen önce düzeni bu kadar kokuşmuş hale getirenlere yani en başta vatandaştan başlayarak en tepe siyasetçilere söyle.

Tabi yapabilirsen. Şahsen don kişot olmaya niyetim de yok

Hadi koçum seni tutmayayım.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.