Şimdi Ara

İşletim Sisteminin Gidişatından Memnun muyuz ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
82
Cevap
0
Favori
1.620
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet arkadaşlar sorum bu gidişattan memnun muyuz? Sizlerin düşüncelerini merak ediyorum. Tüm eksiklikleri göze alarak farkında olarak aldık, Fakat Verilen sözler ne kadar tutuldu ? Söylendiği tarihte güncellemeler geldi mi ? Kaçımız gidişattan memnunuz veya artık sabrımızın sınırına geldik telefon değiştirmeyi düşünüyor muyuz ? Kendim 920 kullanıyorum ve artık sıkılmaya başladım. Bu derece yavaş olmaları hoşunuza gidiyor mu ? Ne olursa olsun telefonumu! Satacağım ios android platformuna geçiş yapmak istiyorum mu ? Diyorsunuz. Düşüncelerinizi merak ediyorum. Arkadaşlar bizzat kendimde bir yıldır bu sistemin kullanıcısıyım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gopluumit -- 6 Ocak 2014; 3:18:06 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ben memnun değilim. Ilk çıktığında aldım 920'yi ve suana kadar gecen sure zarfında hem iOS hem de Androidli cihaz almama sebep oldu bu meret. 8.1'i şimdiye coktan almış olmamız gerekirdi.

• Güncellemeler kısmından memnun değilim.
  • Güncel

• Kullanıcı oyalamaktan başka bir iş yaptığı yok. youtubeda video vardı 7.8 ile 8.0 arasındaki fark!ları gösteriyordu. Nasıl "gelişmedikleri" ortada.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hani bit kadar ekranda oyun oynamaya çalışan , devamlı amaçsız koşan karakterleri içeren oyunların fanatiği olan kardeşlerimize göre bir platform olmadığı ve uzun sürede olmayacağı aşikar . Uygulama konusunda hızla olmasa bile adım adım gelişiyor şuanda gündelik hayatta lazım olan uygulamalara ulaşabiliyoruz. Sistem üzerinde kullanıcı hakimiyeti düşük bunun arttırılması gerekiyor işte bu noktada Ms yavaş kalıyor . 8.1 güncellemesi düğümün çözüleceği güncellemedir yinede fazla beklentiye girmemek lazım gdr3 gibi hüsran olabilir. Ayrıca bu kadar yavaş ilerlemesi mevcut modellerin gündemden daha çabuk düşmesine sebep olur. Şöyleki güncellemeler ne kadar geç verilirse kullanıcılar telefonlarından o kadar çabuk soğumaya başlar.. Bir zaman sonra sistem 925 ve sonrasının üzerine kurulmaya başlar .. Ayrıca halen nokiadan başka markanın platforma gerekli ilgiyi göstermemesi gidişatın kötü olduğunun göstergesidir.

• Reliq kullanıcısına yanıt
    7.8 sürümü 8.0 ile aynı zamanda çıktı. Tabi ki aynı olacak. Amaç o zaten. 8 çıktıktan sonra madem 7.5 kullanıcılarını yükseltemiyoruz bari 7.8 verip görsel olarak bunu kullanıcıya sunalım dediler. Öyle bir yorum yapıyorsunuz ki sanki 8.0 7.8'in üzerine çıktı. Çok fark arıyorsan 7.5 ile kıyasla. 7.8'in amacı zaten 8 ile aynı görünmek.

• Mağazaya bir bakalım.. Telefonuna oyun bile yüklemeyen, amaçsızca karakter koşturmayan, koşturan birini de elbette yargılamayacak olan birinin gözünden bakacağım.

Instagram, Facebook, Twitter, Whatsapp, Foursquare... WP'de olan ve kullanılan en popüler sosyal medya mecraları bunlar. Hepsini tek tek ele alacağım ondan sonra siz karar verin Windows Store ne kadar nitelikli.

Instagram: Henüz oldukça hantal kalıyor. Yerleşik kamerayı kullanıyor ve anlık fotoğraf çekemiyorsunuz. İlla "yakala" butonuna basıp, kameraya girmeniz gerekiyor. Haftalardır güncelleme almıyor. Bizi 1 yıl bekleten uygulama bu.

Twitter: Tek eksiği Türkiye gündemi gibi duruyor ama değil. Arayüzü vasat. Diğer mobil platformlara gelen güncelleme tam 6-7 ay sonra geliyor. Onda da TR gündemi sorunu çözülebilmiş değil. Ayrıca diğer platformlara göre hantal kalıyor.

Facebook: Hakkında yazılacak, çizilecek çok şey var ama tasarım dışında çöp. Tasarımı güzel. Ama daha Instagram'dan paylaştığım fotoğrafları göremiyorum. Haber kaynağında arkadaşlarım ne yapmış, kim ne demiş göremiyorum. Genelde sadece sayfaların yazdıkları çıkıyor. Facebook'u takip etmek için tek çare mobil Facebook. 1 yıldır beta.

Whatsapp: Arkaplan koyamıyorsunuz, kişiselleştirme yok. Bildirimler genelde geliyor ama gelmediği de olmuyor değil. Tasarımı düzelteceklerini umuyorum elbet bir gün. Gelen mesaj sesi değişmiyor. Aslında hiçbirinde değişmiyor...

Foursquare: Bu uygulama için diyecek hiçbir şey yok. İnsanları foursquare'dan nasıl soğutabiliriz ve WP kullanıcılarına en fazla ne kadar kötü uygulama sunabiliriz sorusunun cevabı. Bulunduğunuz yeri bildirmek dışında hiçbir işlevselliği yok.

Bunlar evrensel uygulamalar. Yerel mağazaya girmek bile istemiyorum. Ne adam akıllı bankacılık uygulamaları var ne de adam akıllı sinema uygulamaları. Otobüs seferlerini görebileceğimiz uygulamalar bile 3. parti. Tekrar ediyorum, kafam esmedikçe neredeyse hiç oyun oynamayan biriyim ve bu uygulamaların hiçbiri bana yetmiyor. Yarım yamalak, vasat veya yavaş. Mağaza tarafında bu telefonun hiçbir kullanıcılığı yok. Mağazada isminin olması, bir şey değiştirmez. O uygulama adam gibi çalışmıyorsa olmasa da olur.

Sisteme ve güncellemelerine diyecek hiçbir şey yok zaten. Evlerine ateş düşsün hacılar ne diyeyim artık. 8.1'den sonra karar vereceğim. Nexus 4 gibi bir Android alır keyfime bakarım o kıvamdayım artık.

• İhtiyaçlarımı rahatlıkla karşıladığı için memnunum. Bu sistem oyunculara ve telefonu kurcalamayı çok sevenlere göre değil.

• kıllısını aramıyorum, gayet emin adımlarla gelişiyor memnunum
  • Ne ince eleyen sık dokuyan bir millet olduk Yani ben de anlatılan mağazayı geziyorum, bende anlatılan uygulamaları kullanıyorum ama bu kadar kötüleyecek bir şey hatırlamıyorum. Hayır ne bekliyorsunuz ki onu anlamadım ? Türkiye pazarında ki hedef kitle sizce hangi uygulamarı daha çok kullanıyordur ? Bence sosyal medya araçlarını kullanıyorlardır çoğunlukla. Facebook, twitter, whatsapp vb. Ben de bu hedef kitledeyim ve sosyal medya ayağında beni hiç yormadı Wp8- Lumia ikilisi. Diyelim ki oyun oynamayı çok seviyorum, xbox patentli oyunlar alırım. Bu imkanım var. Ha benim imkanım yok arkadaş diyorsan, vakit geçirebileceğin oyunlar da var yani. Şuan telefonumda kayıtlı gayette güzel 7 oyun var, beni burada da yormuyor Wp8- Lumia ikilisi. Aslında fiyatına değinmek en önemlisi. Şöyle söyleyeyim; 1000 TL veriyorum, çok klas bir telefon alıyorum. Hafızası yeterli ( 32gb ), kamerası başarılı ( pureview), tipi yakışılıklı, ağırlığı ve kalınlığı da kıvamında. Ekran tatmin edici, yerleşik uygulamaları çok başarılı ve işlevsel. ( city lens, drive, here map, mix radio vb.) Donanım olarak bazı Androidli ve İoslu telefonların gerisinde gözükebilir ama her türlü kapışır. Bunu 1000 TL' lik hangi android cihazda yapabilirsiniz? Güncelleme gelmedi deniyor, feryat figan. Resmi açıklamaya göre 2016 yılına kadar güncelleme sözü var. Yani en kötü 2 yıl güncel bir cihaz kullanacağım. Android veya İos forumlarına bakın onlarda ağlıyor güncelleme diye? Windows 8 olarak Microsoft bu işe yanlızca 1/ 1,5 yıldır kendini veriyor. İos ve Android kaçar yıllık sistemler ? He unutmadan arayüzünün belli bir zaman sonra sıkma ihtimalini de çeşitli uygulamalar ile ortadan kaldırabilirsin. Herkes belli bir süre sonra telefonundan sıkılmıyor mu ? Hangi telefon olursa olsun. 5S de alsan sıkılıyorsun, S4 de alsan sıkılıyorsun. Bıdı bıdı yapmayalım yani, din kardeşiyiz. Arkadaş 1000 lira veririm ne adroid gibi beni kasar, ne ios gibi kısıtlar. Babalar gibi de bana akıllı telefon deneyimi yaşatır.

• quote:

Orijinalden alıntı: insunwetrust

Mağazaya bir bakalım.. Telefonuna oyun bile yüklemeyen, amaçsızca karakter koşturmayan, koşturan birini de elbette yargılamayacak olan birinin gözünden bakacağım.

Instagram, Facebook, Twitter, Whatsapp, Foursquare... WP'de olan ve kullanılan en popüler sosyal medya mecraları bunlar. Hepsini tek tek ele alacağım ondan sonra siz karar verin Windows Store ne kadar nitelikli.

Instagram: Henüz oldukça hantal kalıyor. Yerleşik kamerayı kullanıyor ve anlık fotoğraf çekemiyorsunuz. İlla "yakala" butonuna basıp, kameraya girmeniz gerekiyor. Haftalardır güncelleme almıyor. Bizi 1 yıl bekleten uygulama bu.

Twitter: Tek eksiği Türkiye gündemi gibi duruyor ama değil. Arayüzü vasat. Diğer mobil platformlara gelen güncelleme tam 6-7 ay sonra geliyor. Onda da TR gündemi sorunu çözülebilmiş değil. Ayrıca diğer platformlara göre hantal kalıyor.

Facebook: Hakkında yazılacak, çizilecek çok şey var ama tasarım dışında çöp. Tasarımı güzel. Ama daha Instagram'dan paylaştığım fotoğrafları göremiyorum. Haber kaynağında arkadaşlarım ne yapmış, kim ne demiş göremiyorum. Genelde sadece sayfaların yazdıkları çıkıyor. Facebook'u takip etmek için tek çare mobil Facebook. 1 yıldır beta.

Whatsapp: Arkaplan koyamıyorsunuz, kişiselleştirme yok. Bildirimler genelde geliyor ama gelmediği de olmuyor değil. Tasarımı düzelteceklerini umuyorum elbet bir gün. Gelen mesaj sesi değişmiyor. Aslında hiçbirinde değişmiyor...

Foursquare: Bu uygulama için diyecek hiçbir şey yok. İnsanları foursquare'dan nasıl soğutabiliriz ve WP kullanıcılarına en fazla ne kadar kötü uygulama sunabiliriz sorusunun cevabı. Bulunduğunuz yeri bildirmek dışında hiçbir işlevselliği yok.

Bunlar evrensel uygulamalar. Yerel mağazaya girmek bile istemiyorum. Ne adam akıllı bankacılık uygulamaları var ne de adam akıllı sinema uygulamaları. Otobüs seferlerini görebileceğimiz uygulamalar bile 3. parti. Tekrar ediyorum, kafam esmedikçe neredeyse hiç oyun oynamayan biriyim ve bu uygulamaların hiçbiri bana yetmiyor. Yarım yamalak, vasat veya yavaş. Mağaza tarafında bu telefonun hiçbir kullanıcılığı yok. Mağazada isminin olması, bir şey değiştirmez. O uygulama adam gibi çalışmıyorsa olmasa da olur.

Sisteme ve güncellemelerine diyecek hiçbir şey yok zaten. Evlerine ateş düşsün hacılar ne diyeyim artık. 8.1'den sonra karar vereceğim. Nexus 4 gibi bir Android alır keyfime bakarım o kıvamdayım artık.

yazdıklarınıza sonuna kadar katılıyorum, kesinlikle ve kesinlikle pişmanım, arada bir markete hareket geliyor 1 hafta boyunca popüler uygulamarı patlatıp milletin gazını alıyorlar sonrasında 3-4 hafta ses seda yok. sistem güncellemeleri hepten yok.

• İstemesemde satıp gidip s2 alacağım bende hiç yoktan rom desteği ve bir sürü seçeneğin var.. Bırak kasıversin azıcık ama bunalttılar artık
  • 3 yıl badalı samsung wave kullanmış biri olarak söyleyebilirim ki uygulamalarda da, güncellemelerde de gidişat güzel daha iyi olabilir ama neden boyle Allah sizi kahretsinlik bir durum da yok. Zaten elzem uygulamalar markette mevcut, adamı çileden çıkaracak bir kasma, donma söz konusu değil bakıldığında işin arkasında Microsoft ve Nokia nın işbirliğinin güvencesi var.

Kafa rahat bir şekilde cihazın tadını çıkararak kullanmak en iyisi zaten güncelleme dört gözle beklesende geliyor beklemesende.

• Güncelleme konusunda memnuniyet seviyem git gide azalıyor. Bu kadar eksik varken çok daha agresif bir güncelleme politikası izlemeleri gerekiyor.
  • gidişattan memun değilim ama 8.1 beklemekten baska yol görünmüyor 8.1 geldikden sonra ona göre karar alınır telefon degiştirir beklentileri karsılasmazsa
  • insunwetrust kullanıcısına yanıt
    Dediklerinde haklısın,özellikle instagram rezil durumda,
    6 senedir Android kullanıp,geçen ay Lumia 925'e geçtim,ama kendimce
    yiğidi öldürüp hakkını vermem gereken 2 uygulama var:
    Garanti Bankasının ve EGO 'nun cep uygulaması bence androide göre çok başarılı.(iOS kullanmadım bilmiyorum)
    yani istenirse pek ala yapılabiliyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir kaç ay olmuştur heralde gdr3 güncellemesinin gecikmesinden yakındığım zamandan beridir aynı hayır mağaza yüzünden suçlamıyorum firmayı ama bari işletim sistemini hızlı bir şekilde geliştirsinler gdr2 geldiğinde sevinmiştim her telefona gelecek güncellemeler diye ama bu şekilde olacaksa hiç olmamasından daha iyidir. Sanki baştan aşağıya değişecek gdr3 ile telefon onu bile kaç aydır erteliyorlar 2013 sonu 2012 başı gibi en geç gelecekti hani nerede ?

Bi yerde denk gelmiştim windows phone uygulamalara ram için kısıtlama getiriyormuş bu ne kadar doğrudur? 512 mb ramli telefonlarda ne kadar ram kullanabiliyor uygulamalar ya da son çıkan (diğer platformlarda var olan ama bizde yeni çıkan) oyunlar ne kadar ram kullanıyordur?

Sözde dünyanın en büyük yazılım firması bizi bu kadar kıvrandırıyor harbiden pişmanlık duymaya başladım bu platformu tercih ettiğim için.
  • Anlamadığım nokta wp7den hiç mi ! ders çıkartmadılar kendilerine ? Ve mağazaya teşvik veriyorlar sadece onlar geliştirmiyor. Asıl işleri olan işletim sistemini geliştirmek.. ondada sesleri solukları çıkmıyor aramızda para toplayalım da 2-3 yazılımcı gönderelim ya
  • WinqSaber kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler güzel yorumlamışsınız, katılıyorum.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.